i woensdagen zaterdag. Woensdag 30 J umj Besturen en Administratiën Schouwing op de Rijtuigen. Inspectie op de Straten. Binnenlandsche Tijdingen Büiteniandsche Tijdingen m 1% o y a i. JO ttf ZIERIKZEESCHE CI1RANT PRIJS DER ADVERTEN TIËN. j Gewone 5 cent de regel. Geboorte-, Huwelijks- en Dood- berigtenvan 1—8 regels k f 0,50 behalve het zegelregt. VERSCHIJNT: ABONNEMENTS-PRIJS. ';- Per drie maanden f 2,00 Franco per post 2,25. Inzcn ding der Advertentiën daags te voren, vóór 10 ure 'smorg G' O v- I1» Van af liet begin Jnlija. s. Is de prijs der Zierikzeesclie Courant, een gulden vijf- en-twintig per kwartaalfranco per post een gulden en vijftig ets. De Burgemeester en Wethouders van Zierikzee. Gezien art. 56 van liet reglement van policie voor deze gemeente Hebben goedgevonden te bepalen dat op JP oensdag den 30 dezer maanddes namiddags ten 4 ure aan de Balie alhiereene schouwing zal worden gehouden op de verhuurd wordende Rijtuigen Voertuigen en Sledenen worden mitsdien alle verhuurders opgeroepen om ten bepaalden dage ure en plaatse met hunne Rijtuigen enz. te verschijnen ten einde de noodige keuring te ondergaanter voor koming van boete en straf, bij het poliep-reglement bedreigd. Zierikzeeden 22 Junij 1869. Be Burgemeester B. C. CAU. Be Secretaris J. P. N. ERMERINS. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee maken bekend dat op Zaturdag den 3 Julij e. k. eene in spectie op de Straten in deze gemeente zal gehouden worden en noodigen de Ingezetenen uit om ieder voor zijne woning of erfde StratenBaden Stoepen en Gotenrein en zindelijk te houden en alzoo de be palingen van het policie-reglement behoorlijk na te le venopdat de strafbepalingen niet zouden behoeven te worden toegepast. En opdat niemand hiervan onwetendheid voorwende, zal deze worden afgekondigd, omgeroepen en in de Courant geplaatst. Zierikzeeden 22 Junij 1869. Be Burgemeester B. C. CAU. Be Secretaris J. P. N. ERMERINS. De beide leerlingen der hoogere burgerschool, die wegens het zoeken van in het wild groeijende plan den stadbuitensiugel te Leeuwarden (welk zoeken in verband stond met de botanische lessen aan de school) in handen der justitie- waren geraakt zijn dezer dagen door -het kantougeregt van liet hun: ten laste- gelegde feit vrijgesproken. Uit Groningen möldt men van 21 Junij De commissaris des konings in deze provincie is Zaterdag namiddag van zijn reis naar Emden teneinde Z. M, den koning van Pruisen aldaar namens onzen koning te begroeten in deze stad teruggekeerd. Ten aanzien van die reis worden o. a, de navolgende bijzonderhe den medegedeeld. Vrijdag morgen werd de koning van Pruissen, bij zijne aankomst aan de woning van den consul Brons het eerst door den commissaris des konings begroet op bijzonder verlangen des konings die zich zeer -gevoelig betoonde voor de hulde, van wege Neêrlands koning aan Z. M. gebragt. De com missaris des konings vergezelde steeds den Pruisisclien monarch en herhaaldelijk zoowel op de vaart op den Dollard als aan den eeredisch door den magistraat der stad Emden den koning aangeboden liet Z. M. geen gelegenheid voorbijgaan om in zijne gesprekken van zijn warme belangstelling voor Nederland te doen blijken en vooral verre van zieh „af te werpen" de voornemensdie den koning wel eens zijn toegedicht, bedenkelijk voor de onafhankelijkheid van Nederland. Voor het huis van Oranje verklaarde de koning immer de levendigste sympathie te hebben gevoeld en te. blij ven gevoelen' en „niet minder voor üe onkreukbare zelfstandigheid van ons dierbaar vaderland." De com missaris des konings heeft den koning uitgeleide ge daan bij hoogstdeszelfs afreis naar Osnabrück en is daarna over Delfzijl naar Groningen teruggekeerd. Naar wij vernemen heeft Z. M. de koning van Prui sen den commissaris des konings benoemd tot komman- deur der kroonorde le klasse met de ster. (Gron. cour.) De regtbank te Audenarde in België heeft Zatur dag 11. twee molenaars veroordeeld de eerste tot eene gevangenisstraf van drie maanden en eene boete van 500 franken de tweede tot eene gevangenisstraf van zes weken en eene boetevan 150 franken, ter zake van het vervalschen van meel. Het bij hen in beslag genomen meel bevatte tien percent voor de gezondheid hoogst schadelijke bestauddeelen. - Maandag aVond omstreeks 9 uren is te Blerik (Limburg) een trein gederailleerd, die van Eindhoven kwam. De trein liep op eenige daar staande rijtuigen dieevenals de locomotief zwaar beschadigd werden. De machinist en de stoker zijn bij tijds van de locomotief gesprongen, Eenige passagiers zijn ligt gewond. Men zegt dat het ongeluk veroorzaakt is, doordien de wachter verzuimd had den wissel te verleggen. Er is van het gebeurde proces-verbaal opgemaakt. In de Bazuin van 25 Junij leest men o. a. een berigt uit Middelburg van 17 Junij. De dag van heden mag wel een dag van blijdschap genoemd worden, daar het den koning zijner kerk behaagd heeft aan den avond van dezen dag de lang gewenschte en afgebedene veree- niging met de „Gereformeerde kerk" in ons vaderland tot stand te doen komen. Hartroerend was het gewigtig oogenblik; toen de afgevaardigden van de Chr. Afg. Geref. kerk en van de Geref. kerk elkander de broe derhand reikten, waardoor wij voortaan als tot ééne kerk behoorende gerekend moeten wordendie den naam zal dragen van „Chris telijke Gereformeerde kerk" in Nederland. Over deze vereeniging waren niet alleen de broeders uit Nederland, die op de synode hartelijk verblijd warenmaar ook de afgevaardigden uit Schotland hebben de vergadering verzekerd, dat zij er over verheugd waren en vertrouwden, dat deze gebeurtenis ook in hun land met be langstelling zal vernomen worden. DOITS CH'IAHD. Het staatsgeregtshof te Berlijn heeft uitspraak gedaan in de zaak der 11 Hannover- aneudie wegens hunne bemoeijingen met opzigt tot het Hannoversche legioen van land verraad waren beschuldigd, en hen, onder aanneming van verzachtende omstandigheden, veroordeeld drie tot 15 maanden en de overigen tot 1 jaar gevangenisstraf. Te Bucharest is èen aanslag gepleegd tegen het leven van den minister Cogolnitscheano. Die aanslag is mislukt én dé dader bevindt zich in handen der polieie. f r .v n k r ij ic. Parijs, 27 Junij. De zevende correctionele kamer heeft uitspraak gedaan in verschillende drukperspróeessénf' De heer Henri Rochefort is o. a. veroordeeld tot eene gevangenisstraf van drie jaren en tot eene boete van 10,000 frs.voorts tot verlies der burgerregten gedurende drie jaren. Dit vonnis heeft veel sensatie te weeg gebragt. De regtbank heeft blijkbaar jemancldie te Parijs 14,000 stemmen hij de verkiezingen heeft gekregen, de bevoegdheid willen ontnemen, om in de eerste jaren als afgevaardigde benoemd te worden. In het nabij Lyon gelegen kamp van Sathonay heeft een wedstrijd met vélocipèdes plaats gehadwaarbij afstanden van 2400 meters in vier minuten en eenige seconden zijn afgelegdeene snêlheid alzoo van 25 kilome ters per uurmet die van den gang van gewone spoortreinen overeenkomende. Te Marseille heeft' jl. Woensdag eene vrouw zich schuldig gemaakt aan een viervou- digen moord en aan poging tot zelfmoord. Met pistoolschoten wondde zij doodelijk of bijna doodelijk eerst hare zuster, vervolgens twee van hare kinderen en eindelijk haren man den restauratiehouder Bonnefoy. Deze vreeselijke misdaad werd door haar bedreven in minder dan een kwartieruuren de Oorzaak moet ge zocht worden in de gevolgen van het zedeloos gedrag dier vrouw. De helsche megera liet één van hare kindereuharen oudsten zoon in het leven. De berigten uit St. Etienne bevatten weinig nieuws. De rust wordt nergens meer gestoord de onderhandelingen tusschen de mijnwerkers en de mijn-directie duren voort de mijnen zeiven zijn nog altijd met militairen bezet. Zondag jl. is een korporaal in eene schacht naar beneden gestort en omgekomen terwijlou denzelfden dagin de mijn te Roclio la Molière een brand uitbarsttewelke eenige uren woedde. De stedelijke raad van St. Etienne welke op de verplaatsing van het 4de regement had aangedrongenis door den prefect gesus pendeerd geworden. Het feit der verwijdering van drie Prui sische officieren uit het kamp van Chalons wordt bevestigd door het officieus regeringsorgaan la Patrie. Zij waren in politiek bij de manoeuvres tegenwoordigwelke in tegenwoordigheid van keizer Napoleon werden uitgevoerd en trokken de aandacht door luide uitgesproken opmerkingen en aanmerkingen daarover. De maarschalk Nielminister van oorlogzou hen daarop door een officier der gendarmerie met een paar zijner manschappen het bevel hebben gezonden om binnen een uur het kamp te verlaten waaraan deze officieren slechts met zeer veel tegenzin voldeden. Een dezer heere.n behoorde, naar het schijnt, tot het huis des konings van Pruissen. In don nacht van den 17den dezer ver schenen sterke veiligheids patrouilles bij alle huisgezinnen te Rome, welker aanhoorigen in de jongste politieke proeessen gewikkeld waren cn daarom nog onder opzigt van de policie staan Er werd echter niemand in hechtenis genomen omdat allen op het vastgestelde uur in hunne huizen aanwezig waren. gmjot-bkittanki his - Drie dienaren van policie, die bij liet oproer te Ballyheiguein Ierlandop het ge peupel hadden geschoten, zijn naar het hof van assises verwezen endaar de regter wei gert borgstelling aan te nemenonder grooten jubel der bevolking naar het huis van arrest overgebragt. Te Fairgeen (Enniskilien) heeft eene demonstratie van Orangisten plaats gehad welke na die van Belfast de grootste mag ge noemd worden 20 a 25,000 personen namen daaraan deel. Met vaandels en muziek aan het hoofd trok de stoet door de stad. De rust werd, voor zoover men weet, niet gestoord. De zaak van het beruchte Russische com plot der Skoptzy heeft hare ontknooping beleefd. De chef van de secte, Plotitzlne is naar Siberië verbannen en aan de overige deelhebbers is eene evenredige straf opgelegd. De heer Jenning, een solhciteur in Londen

Zierikzeesche Courant | 1869 | | pagina 1