1869 51 Zaterdag 26 Junij. WOENSDAGENZATERDAG. Besturen en Administratiën Schouwing op de Rijtuigen. Inspectie op de Straten. Afkondiging. Kennisgeving. BinnenUuidsche Tijdingen Buitenlandsche Tijdingen ZIERIKZEESCHE COURANT N PRIJS DER ADVERTENTIËN. Gewone 5 cent de regel. Geboorte-Huwelijks- en Dood- berigtenvan 18 regels a 0,50 bebalvj het zegeiregt. V E li S C H IJ N ABONNEMENT S-P li IJ S. Per drie maanden f 2,00 Franco per post 2,25. Inzen ding der Adverteutiën daags te voren, vóór 10 ure 'smorg Van af het begin Julija. s. is de prijs der Zierikzeesche Couranteen gulden vijf- en-twintig per kwartaal; frauco per posteen gulden en vijftig ets. De Burgemeester en "Wethouders van Zierikzee. Gezien art. 56 van het reglement van -policie voor deze gemeente Hebben goedgevonden te bepalen dat op Woensdag den 30 dezer maanddes namiddags ten 4 ure aan de Balie alhiereene schouwing zal worden gehouden op de verhuurd wordende Rijtuigen Voertuigen en Sleden en worden mitsdien alle verhuurders opgeroepen om ten bepaalden dage ure en plaatse, met hunne Rijtuigen enz. te verschijnen ten einde de noodige keuring te ondergaan ter voor koming van boete en straf, bij het policie-reglement bedreigd. Zierikzee den 22 Junij 1869. De Burgemeester B. C. CAU. De Secretaris J. P. N. ERMERINS. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee maken bekend dat op Zaturdag den 3 Julij e. k, eene in spectie op de Straten in deze gemeente zal gehouden worden en noodigen de Ingezetenen uit om ieder voor zijne woning of erfde StratenBaden Sloepen en Gotenrein en zindelijk te houden en alzoo de be palingen van het policie-reglement behoorlijk na te le ven opdat de strafbepalingen niet zouden behoeven te worden toegepast. En opdat niemand hiervan onwetendheid voorwende, zal deze worden afgekondigdomgeroepen en in de Courant geplaatst. Zierikzeeden 22 Junij 1869. De Burgemeester B. C. CAU. De Secretaris J. P. N. ERMERINS. De Burgemeester van Zierikzee maakt bekend dat het kohier van het patentregt4e kwartaalvan deze gemeente, dienstjaar 186% den 8sten dezer maand t in heer Commissaris des Konings in deze pro vincie executoir verklaard, op heden aan dén heer Ontvanger der directe belastingen .alhier wordt ter hand gesteld ten fine van invorderingen dat ieder verpligt is zijnen aanslag, op den bij de wet bepaalden voet te voldoen. Zierikzeeden 24 Junij 1869. De Burgemeester B. C. CAU. De Burgemeester van Zierikzee t brengt ter kennis van de ingezetenendat er op Maandag den 28 dezer des voormiddags te 11 ureop het Raadhuis alhier, eene openbare vergadering van den Gemcente- Raad zal gehouden worden. Zierikzeeden 24 Junij 1869. De Burgemeester B. C. CAU. HARDDBAVERIJ. OPTOGT. Hoe weinig Je zaken in het opschrift dezes gemeld ook met elkander gemeen hebben zij werden hier in. de laatste dagen toch gedurig in éénen adem genoemd. Zij hebben dan ook veel zorg vereischt en aan velen veel moeite gekosten toen de voorafgaande dagen alles behalve zomerdagen waren en het zeer te vreezen stond dat al die zorg en moeite te vergeefs zou zijn, paarde zich aan die zorg bezorgdheid en zag men met gespannen verwachting den dag van 22 Junij tegemoet. Die dag brak aan en toen de optogt zicli op de Nieuwe Haven voor de sociëteit „Bellevue" van den heer W. Kanaar in beweging stelde werd deze tot aan het einde toe door goed weder begunstigd. Het was een verrassende aanblik en de commissie met haren ijverigeu Voorzitter den heer J. Voorbeitelwelke dien optogt in bet leven heeft geroepenverdient daar voor alle lof. Zeer aardig was het ook dat de optogt die zulk een verrassend schouwspel aanbood op zijne beurt ook verrast werd. De weesmeisjes stonden nl. bij het weeshuis geschaard en bragteu hare hulde 'door fraaije bloemruikers in de rijtuigen te werpen. Des namiddags werd de optogt herhaald ook door goed weder begunstigd. Er keerschte telkens de meest gewenschte orde. Des morgens was de route langs de Nieuwe Haven afgaande aan het Karstijl door de Sint-Domus- en Pie- terselie-straatWcverskoek langs de Balie over de VarremarktMinderbroeder-Koekinder- en Meelstraat, een gedeelte van den dam langs de noordzijde van de Oude Haven over de eerste houten brug langs de zuidzijde van de Oude Haven den geheelen Dam Schuithaven Nobelstraten door de Nobelpoort over den Brouwershavenschen straatweg langs den Korten Blokweg naar liet terrein. En des namiddags van de Nieuwe Haveu door de^ Hoofdpoort-Nieuwe Krepel- Nieuwe Boogaard- en Sint-Domusstraat, het korte Groenendaal over de noord en zuidzijde der Oude Haven MelkmarktVerreuieuw- straat langs den Watermolen en Korte Nobelstraat eu verder door de Nobelpoort als des morgens naar het feestterrein. Do trein bestond uit 1. drie voorrijders 2. muziek corps van de dienstdoende schutterij alhier onder directie van den heer Piek 3. het vaandel „Tot Nut en Genoegen" 4 rijtuig voor het hoofdbestuur dersociteit; 5. drie wapen vaandelsvoorstellende a. Zee land. b. Zierikzee. c. Nederland 6 rijtuig voor het bestuur van het comité van den optogt7. eene afdeeling pikeurs te paard (deelnemers aan de harddraverij); 8. rijtuig voor bestuursleden der sociëteit 9. banier Landbouw en veeteelt10. acht rijders te paard de wapenschilden van acht gemeenten der eilanden Schouwen en Duiveland voerende 11. rijtuig voor commissarissen belast met de beoordeeling der harddraverij 12. eene afdeeling pikeurs te paard (deel nemers aan de harddraverij) 13. schild Maatschappij van Landbouw en Veeteelt14. drie schilden betrek kelijk den Landbouw 15. uegeu banieren voorstellende negen aloude steden van Zeeland. Deze bauieren werden door knapen gedragen 16'. twee schilden met de naamcijfers van HH. MM. de Koning en Koningin, waar tusschcn de Nedcrlandscke vlag 17. het muziek corps van het 3de regiment infanterie onder directie van den heer Schmidt; 18. banier: Kunsten eu We tenschappen 19. vertegenwoordigers van kunsten en wetenschappen 20. banier de Nijverheid te paard gedragen wordende; 21. vertegenwoordigers van nijver heid 22. schild aan de Kamer van Koophandel23. banier Koophandel en Zeevaart24. vertegenwoordigers van koophandel en zeevaart25. Wapenvaaudel van Zeeland tusscken twee Nederlandsclie vlaggen 26. negen rijders te paard de wapenschilden van negen gemeenten der eilanden Schouwen en Duiveland voerende 27 rijtuig voor bestuursledeu der sociëteit. De harddraverij nam een aanvang des morgens ten 9 ure voor de paarden uit Schouwen en Duiveland. Hieraan namen 14 paarden deel eu wel de paarden Caesarvan den lieer J. J. Hocke te Nieuwerkerk Victor van den heer J. J. Hoogenboom te NoordwelleTrui, van den heer D. van der Maas te Zierikzee Lord van den heer P. Geradts te ZierikzeeMarievan den heer A. van der Have te Oosterland Rasvan den heer J. M. de Glopper te EllcmeetJonker van den heer J. de Rijke Sr. te Sirjansland Zephyr, van den heer L. Boogerd te NoordwelleMadamevan den heer S. J. de Bruijue te NoordwelleCaesar, van den heer S. J. de Bruijue te Noordwelle Keesvan den beer C. M. Bolle te Haamstede Caesar, van den lieer L. W. Voorbeijtel Wz. te Bruinissc Jan van den lieer J. de Rijke Sr. te Sirjansland Fanny, van den heer C. van der Have te Ouwerkerk. De prijs zijnde een prachtig Chaistuig ter waarde van 90 werd behaald door den heer S. J. de Bruijue, met het paard Madame, door üemzelven bereden en de premie zijnde een Zadel ter waarde van f 40 behaald door den heer C. M. Bolle Lz. met het paard Kees door hemzelven bereden. Des namiddags omstreeks 4 ure begon de harddraverij voor paarden uit geheel Nederland waaraan-een zestal deelnamen en wel de paarden de Nettevan den heer Cornel us de Graaf, te Winkel; David, van den heer J. Smits te Dubbeldam van den heer A. de Witte Steenbergen de Wissevan den heer C. Barendregt, te Barendrecht; Mariannevan denzelfden en de Boer van den heer J. C. Metz te W addinxveen. De prijs zijnde eene som van 200werd gewonnen door het paard de Wisseeen bl. bles ruin oud 12 jaar van den heer C. Barendregtte Barendrechtbe rijder J. den Boeren de premie zijnde eene som van f 50, door liet paard de Boervan den heer J. C. Metz te Waddinxveen berijder J. Bos. De commissie van beoordeeling bestond uit de heeren B. G. van der Have, Jz. te Ouwerkerk T. oorbeitel, te Bruinisse C. G. de Kater te Noordgouwe M. Meerman te Zonuemaire J. de Borst Verdoorn te Oosterland P. Hoogenboom Jz. te Reucsse en als plaatsvervangers de heercu M. C. Bolle te Kerkwervc eu J. J. Hockeonder Nieuwerkerk. De prijzen en premien werden terstond na den afloop op het terrein met eene hartelijke toespraak uitgereikt door den voorzitter der sociëteit „Tot Nut en Genoegen" denbeer J. Ochtman Johz. In de sociëteit Parklust met omliggend terrein werd des middags een matinee musicale gegeven door bet muziekcorps der dienstdoende schutterij alhier ouder directie van den heer Piek dat veel musicaal genot verschafte. Dit muziekcorps dat in den laatsten tijd veel in krachten heeft gewonnen, gaf door zijne uitvoeringen een klaar bewijs van zijne ambitie en studie eu legde daardoor tevens een vereerend getuigenis af van de degelijkheid en den ijver van zijnen kapelmeester. Terzelfde plaatse werd des avonds een heerlijk mili tair concert gegeven door liet muziekcorps van het 3e regiment infanterie onder directie van den heer Schmidt. Het werd door het zeer talrijk publiek regt levendig toegejuicht. De verlichting a giorno was zeer fraai. Het weder was buiten alle verwachting voortreffelijk. Na den afloop hiervan werd er een bal gegeven in de sociëteit St. Scbastiaan hetwelk buitengewoon talrijk was bezocht. De dag van 22 Junij 1869 zal dus ongetwijfeld in zeer aangename herinnering blijven, liet bestuur der socië teit „Tot Nut eu Genoegen de commissie vau de harddraverijde commissie voor den optogtzij hebbeu gezamenlijk aan de ingezetenen van deze gemeente en die van Schouwen en Duiveland een waren feestdag bereid. Waren hunne bemoeijiugen vele en velerlei - de goede uifslag van het feest zal wel hunne beste belooniug zijn. Nu toch kunueu zij met zelfvoldoening aan hunne moeitevolle taak terug denkeu. Gaarne brengen wij hun voor zooveel zorgen tot genoegen van het algemeenhulde en dank. Moge elk liet fees* wel bekomen Uitslag van de herstemming ter verkiezing voor het lidmaatschap van de Tweede Kamer. Zuidhorn. Herkozen de heer Mr. N. Olivier met 363 stemmen. De heer Wierda bekwam 304 stemmen. Haarlemmermeer. Gekozen de heer Rutgers van Rosenburgmet 615 stemmen. De heer van der Biesen verwierf 487 stemmen. Leiden. Herkozen het aftredend lidde heer Tacts van Amerongen met 1230 stemmen uitgebragt 2065 stemmen. De heer Neeb ver wierf 835 stemmen. Roermond. Uitgebragt 1779 stemmen. Geko zen de heer Pijls, met 1001 stemmen. Do hoer Arnolds verkreeg 768 stemmen. F 11 A N K R IJ K. De rust in het mijnwerkers-district der Loire blijft steeds ongestoord. Er is dan ook

Zierikzeesche Courant | 1869 | | pagina 1