K°. 49 Zaterdag 19 Junij. WOENSDAG EN ZATERDAG. 1899 Besturen en Administratiën Bekendmaking. Schouwing op de Wegen. Bekendmaking. Bekendmaking. GEBÜREN-VERHOOR. Binnenlaridsche Tijdingen Buitenlandsche Tijdingen wS1ïi id r ZIERIK1EESCIE COURANT PRIJS DER ADVERTENTIËN. Gewone 5 cent de regel. Geboorte-Huwelijks- en Dood- berigten van 18 regels a 0,50 behalve bet zegelregt. VERSCHIJNT: A B O N N E M E N T S-P R IJ S. Per drie maanden f 2,00 Franco per post 2,25. Inzen ding der Advertentiën daags te voren, vóór 10 ure 'smorg Van af het begin Julija. s. is de prijs der Zierikzeesche Courant, een gulden vijf- en-twintig per kwartaal; franco per posteen gulden en vijftig ets. De Burgemeester en Wethouders van Zierikzee brengen ter kennis van de ingezetenen dat de gewone jaarlijkse/ie collecte ten behoeve van het fonds ter aan moediging en ondersteuning van de gewapende dienst in Nederlandalhier zal plaats hebben op Maandag den 21 deter maand des middags aan de huizen der in gezetenen met uitnoodiging om dat weldadige fonds door ruime en milde bijdragen te blijven schragen, ten einde de commissie voor dat fonds in staat te stellen om in het lot van zoo ve^e verminkte krijgers die hun leven voor het vaderland veil hadden te kunnen voorzien waartoe deze collecte dringend wordt aan bevolen. Zierikree den 9 Junij 1869. Be Burgemeester C. J. EOKKER, Weth. 1. B. Be fung. Secretaris LOEWER. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee maken bekend dat op Woensdag den 23sten dezer maand eene algemeene sehouwing zal plaats hebben over al de buurtwegen en voetpaden in deze gemeente en worden de wegpligtigen of gelanden mitsdien aangezocht om ieder voor het zijne te zorgen dat op den bepaalden dag de wegen voetpaden slooten heulen en duikers in behoorlijken staat van onderhoud bevonden worden, overeenkomstig de bepalingen van het reglement op het beheeronderhoud en de policie der buurtwegen en voetpaden in deze provincie goedgekeurd bij Konink- jijk besluit van den 4 Augustus 1838 no. 106. En opdat niemand hiervan onwetendheid voorwende, zal deze worden afgekondigdaangeplakt en in de Courant geplaatst. Zierikzeeden 10 Junij 1869. Be Burgemeester C. J. EOKKER Weth. l.B. Be fung Secretaris LOEWER. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee ver wittigen de ingezetenen dat het jaarlijksch verslag van den toestand dezer gemeente over 1868 thans in druk verkrijgbaar is gesteld tegen 40 cent per exemplaar 9 ter Secretarie dezer gemeente. Zierikzeeden 10 Junij 1869. C. J. EOKKER, Weth. L B. Be fung. Secretaris LOEWER. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee. Overwegende da* de voorzorgen tegen brandgevaar krachtdadig behooren te worden gehandhaafd. Gelet op de bepalingen der verordening tot voorko ming en blussching van brand in deze gemeente door den Raad vastgesteld den 21 Julij en 5 ISlovember 1855. Op het voorstel van de directie der brandweer. Hebben goedgevonden: 1. Tot keurmeesters over het opgeslagen hooi of veldgewassen in deze gemeente te benoemen de Heeren C. L. KLOEK P. GERARDTS C. va» dek BOUT W. vak WESTER Wz. aau welke keurmeesters bij deze de zorg wordt opge dragen om naar aanleiding van art. 21 der verordening tegen het broeijen van opgeslagen hooi behoorlijk te waken en zich omtrent de vereischte rondgangen tot inspectie bij de in- en opgezetenen te verstaan met de Directie der brandweer. 2. De in- en opgezetenen te herinneren aan de voorschriften van meergemeld art. 21 luidende „Die in de bebouwde kom der gemeente of op de beide dijken tot aan het Sas in eenig gebouw hooi of veldgewassen opslaan moeten gedoogen dat een of meer ijzers ter lengte van twee ellen of naar gelang der localiteitdaarin gestoken worden die zonder toestemming van brand- eu brandspuitmeesters der wijk niet mogen worden verwijderd en ten allen tijde voor hen toegankelijk moeten zijn. Indien bij broeijing, naar meeuing van deze gevaar voor brand bestaat is men gehouden hunne bevelen tot verwerking als anderzins op te volgen." Weigering of overtiediug van een of ander wordt gestraft met eene boete van tien gulden behoudens be voegdheid van Burgemeester en Wethouders om ten koste van deu weerstrevigen eigenaar des noodsmet geweld te doen verrigten wat zij in het belang der algemeene veiligheid uoodig oordeelen. En zal deze tot een ieders informatie en narigt worden geplaatst in de Courant, terwijl afschriften zul len worden gezondenaan ieder der benoemde keurmees ters mitsgaders aan de Directie der brandweer res- pectivelijk tot aanstelling en uitvoering en aau den heer Commissaris van Policie met last om de naleving dezer bepalingen te handhaven daartoe uitgenoodigd de keurmeesters op derzei ver rondgangen te vergezellen en tegen de overtreders te verbaliseren. Gedaan tenraadhuize te Zierikzee, den 12 Junij 1869. Burgemeester en Wethouders voornoemd O. J. EOKKERWeth. 1. B, Be fung. Secretaris LOEWER. De Burgemeester van Zierikzee brengt ter open bare kennis dat de Kadeweg zal worden afgezet van af den Korten Blokweg tot aan den omdraai naar de Ronde Weel in deze gemeente van af Vrijdag avond den 18 tot Woensdag morgen den 23 dezer maand, zoo dat de passage langs dien weggedurende dien tijd zal gesloten zijn. Zierikzee, den 15 Junij 1869. B. C. CAU. Burgemeester en Wethouders van Zierikzeeroepen bij deze op allen die eenig bezwaar hebben intebrengen tegen de uitoefening eener Smederij door ERANS de KOKin bet huis wijk B no. 212 Beddeweegom op Woensdag den 23 dezer maand des middagsten v Raadbuize te verschijnen wanneer het geburen-verhoor is belegd ten einde in hunne belangen te worden gehoord. Zierikzee den 16 Junij 1869. Be Burgemeester C. J. EOKKER Weth. 1. B. Be fung. Secretaris LOEI* ER. - De 22 Junij e. k. belooft voor deze stad een prettige feestdag te zullen zijnimmers wat hier nog nooit gehouden isvoor zoover ons heugt, zal dan plaats vinden „eene hard draverij." De algemeene bijvaldie het plan ondervondis als een waarborg voor het alge meen genoegen dat die harddraverij verschaffen zal. Zij zal niet alleen door eene matinée en soirée musicale opgeluisterd worden maar haar ter eere is ook een optogt georganiseerddie de harddravers van af de sociëteit „Belle Vue" op de Nieuwe Havenvan W. Kanaar naar den Kaweg, de plaats waar de harddraverij zal gehouden wordenzal begeleiden. Een groot aantal ingezetenen neemt aan den optogtzoo te paard als te voet deel. Zóó zal de dag reeds een feestelijken aanvang nemen en eene feestelijke stemming geven. Groot zal de drukte zijnwant uit Schouwen en Duiveland wordt een buitengewoon talrijk bezoek verwacht terwijl ook van elders velen dit feest zullen komen bijwonen. Het reeds medegedeelde pro gramma heeft de plaatsen en uren van de fees telijkheden .gemeld. Ik kan mijne aankondiging dus eindigenmaar doe dit met den wensch dat ook de natuur zich dan in feestgewaad moge hullenen ons een lagchend gelaat moge vertoonenzooals zij dit zoo heerlijk kan, indien de zon hare vriendelijke stralen verspreidtzoo dat de menschen dan den uitroep niet kunnen weerhoudenWelk een schoone zomerdag Ouwerkerk, 17 Junij. Op jl. Dingsdag avond woedde alhier een hevig onweder en sloeg de bliksem in de schuur van den land- houwer van Oeveren ónder Yianen. De schuur is geheel afgebrand; de overige gehouwen op de hofstede zijn gespaard gebleven. Door de gedeputeerde staten van Zeeland is aan de fima Fop Smit Cie. te .Ridderkerk een voorloo- pige vergunning verleend voor een stoombootdienst, tot vervoer van passagiers en goederentussebeD Neuzen en Hansweertin verband met de stoombootdienst de Telegraaf tussoben Antwerpen en Rotterdam. Het geruchtals zonde de schipper P. W welke jl. Maandag met zijn vaartuig geladen met twijg de haven te Kampen verlietin de Zuiderzeeop de hoogte van Elburg totaal zijn verongeluktvindt boe langer boe meer geloof.zijnde tot nog toe elke nasporing naar schipper eu vaartuig vruchteloos ge bleven. Men schrijft uit 's Gravenhage dd. 12 .Tuiiij Sedert geruimen tijd kwamen er klagten bij de policie wegens het vermissen van gelden en goederen aan de firma van Gent Loos ter verzending toevertrouwd. Alle nasporingeu dienaangaande bleven tot dusver vruchteloos, vooral ook omdat goederen met vele han den kennis maakten. Gisteren morgen nu werd weder bij de policie aangifte gedaan van het vermissen van een gouden horologie uit eene goed gesloten reistascli door mevrouw R. alhier aau het best.elkantoor G L. te Rotterdam tèr verzending naar 's Gravenhage afge geven. Yan dien diefstal mogt het evenwel reeds gisteren middag aan de nasporingen van den heerj commissaris van policie Eeukman gelukken den dader- door den inspecteur van policie van Bunge te doen aanhouden. Het is de besteller G. v. d. M. bediende bij voornoemde firmadie belast was met de over brenging van de goederen van en naar het station al hier. Hij is thans naar bet huis van burgerlijke en militaire verzekering overgebragf. Een vleeschhouwer te Zwolle heeft in den loop der vorige week onder het eten van gerst pap een zich daarin bevindende speld ingeslikt die zich dwars in den keel vast zettehetgeen hem vreeselijke pijn veroorzaakte. Onmiddellijk heeft men geneeskundige hulp ingeroepen om de speld loste krijgen, doch dit schijnt zeer moeije- lijk te zijn toegegaan, daar 4 a5 doeters hieromtren t hebben geconsulteerd; zij hebben om den lijder te bevrijden een aan een eind balijn vastgeliechten spons in den keel gestoken om de speld die niet naar hoven uit te krijgen wasnaar be neden te duwentengevolge waarvan de keel en verder benedenwaarts loopende organen tot bijna op de maag zijn opengescheurd. Het schijnt dat de operatie nog al goed is afgeloopende lijder heeft ten minste thans geen hinder meer van de speld. Het bovenstaande strekke echter tot waarschuwing om voorzichtig met spelden om te gaan. F R A N K R IJ K. Parijs 13 Junij. De rust was gisteren nacht bijna alom hersteld. Trouwensde kof- fijhuizen waren weder geopend, de circulatie van de rue Madeleine tot aan het Bastille-plem weder onbelemmerden de boulevards hernamen hunne gewone gestalte weder. Wel kwamen er in de Faubourg Montmartre te ruim 9 ure eenige volksbenden opdagen zij werden echter door de polieie onder bijstand van de bewoners dier wijk uiteen gedreven. Talrijke volksme nigten waren er op de beenallen echter be toonden zich zeer vreedzaamterwijl de caval- lerie-patrouilles met de kreten „leve de keizer leve de troepenweg met de muiters" begroet werden. Ook in den Faubourg Belleville is alles rustig afgeloopen, en omstreeks middernacht waren de boulevards meestal bijna geheel verlaten.

Zierikzeesche Courant | 1869 | | pagina 1