Woensdag 1(5 Junij. WOENSDAGEN ZATERDAG. m°. 43 Besturen en Administratiën Schouwing op de Wegen. Publicatie. Afkondiging. Bekendmaking. Bekendmaking. Binnenlandsehe Tijdingen ZIERIKZEESCBE COURANT [PRIJS DER ADVERTENTIËN. Gewone 5 cent de regel. Geboorte-, Huwelijks- en Dood- berigtenvan 1—8 regels a 0,50 behalve het zegeiregt. VERSCHIJNT: ABONNEMENT S-P R IJ S. Per drie maanden f 2,00 Franco per post 2,25. ln/.cn ding der Advertentiën daags te voren vóór 10 ure 's morg' Van af het begin Julija. s. is de prijs der Zierikzeesche Courant, een gulden vijf- en-twintig per kwartaal; franco per posteen gulden en vijftig ets. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee maken b'ekend dat op Woensdag den 23sten dezer maand eene algemeene schouwing zal plaats liebben over al de ■buurtwegen en voetbaden in deze gemeente en worden de wegpligtigen of gelanden mitsdien aangezocht om ieder voor bet zijne te zorgen dat op den bepaalden dag de wegen voetpaden slooten heulen en duikers in behoorlijken staat van onderhoud bevonden worden, overeenkomstig de bepalingen van het reglement op het beheeronderhoud eu de policie der buurtwegen en voetpaden in deze provincie goedgekeurd bij Konink lijk besluit van den 4 Augustus 1838 no. 10b. En opdat niemand biervan onwetendheid voorwende, zal deze worden afgekondigdaangeplakt en in de Courant geplaatst. Zierikzeeden 10 Junij 1869. Be Burgemeester C. J. FOKKER Weth. l.B. Be fung Secretaris LOEWER. Loting voor de Schutterij. Burgemeester en Wethouders der Gemeente Zierikzeemaken bij deze aan de belanghebbenden bekenddat de alphabetische naamlijsten van de in geschrevenen voor de schutterij ter inzage van een iegelijk zullen liggen op het Raadhuis dezer gemeente van Zaturdag den 12 Junij e. k. tot Zaturdag den 19 Junij daaraanvolgende ten einde een ieder in staat zoude zijn om ingeval hem eenige personen of om standigheden mogten bekend zijn die op dezelve nog zouden behooren te worden aangeteekend of daarvan moeten worden weggelaten zulks aan het bestuur ken nelijk te maken. Dat de loting voor de schutterij tusschen de inge schrevenen van dezen jare klasse 1869 zal plaats hebben onder toezigt eener commissie uit het bestuur, ten Raadhuize dezer gemeenteop Zaturdag deu 26 Junij e. k. des namiddags ten 7 ure precies j wordende de belanghebbenden bij deze gelastzich ter plaatse en op dato vermeld te laten vinden ten einde aldaar voor de dienst der schutterij te loten, of zulks door behoorlijke bij de gedachte commissie bekende ge- magtigden te laten doen zullende voor beu die per soonlijk afwezend mogten blijven en zich niet op vorenstaande wijzehebben doen vertegenwoordigen door een der leden van de commissie worden getrokken. Dat dadelijk na den afloop der lotingop voorschreven wijzeeène naloting zal plaats hebben, ten behoeve van diegenenwelke tot de loting verpligt zijnde buiten hun toedoen niet onder dezelve mogten zijn be grepen geworden alsmede ten behoeve dergenen welke ofschoon in andere gemeenten reeds geloot hebbende sedert de laatstvoorgaande inschrijving, in de gemeen ten zijn komen inwonenen der vreemdelingen welke sedert die inschrijving in de termen zijn gevallen om als ingezetenen te worden aangemerkt. En dat eindelijk de belanghebbende personenbij de loting de gelegenheid zal worden opengesteldom de redenen van vrijstelling waarop sommigen aanspraak zouden mogen maken ter kennisse van de genoemde commissie te brengenmet aanduiding van het artikel der wet en het onderdeel van dien waarop zij hunne reclame hebben gegrond. En opdat niemand hiervan eenige onwetendheid zoude kunnen voorwenden zal deze worden afgekon digd en aangeplakt waar zulks te doen binnen deze gemeente gebruikelijk is. Gedaan te Zierikzee, den 10 Junij 1869. En is hiervan afkondiging geschied ter plaatse waar het behoort den 10 Junij 1869. Be Burgemeester C. J. FOKKER Weth. 1. B. Be fung Secretaris LOEWER. De Burgemeester en Wethouders van doen te wetendat door den Raad dier gemeente in zijne vergadering van den 15 April jl. is vastgesteld de volgende verordening. Besluit tot wijziging der Veror dening' op liet verkoopen van Brood binnen de Gemeente Zierikzee. De Gemeenteraad van Zierikzee overwegende dat er noodzakelijkheid bestaat, om de verordening op het verkoopen van brood binnen deze gemeente vastge steld bij Raadsbesluit van 27 December 1855 en ge wijzigd bij Raadsbesluit van den 15 Junij 1S61 te wijzigen Besluit: Art. 1. De wijziging der verordening- op het verkoopen van brood binnen deze gemeente vastgesteld bij Raadsbe sluit van den 15 Junij 1861 benevens art. 3 der verordening zelve vastgesteld bij Raadsbesluit van 27 December 1855 worden ingetrokken en vervangen door een nieuw artikel 3 luidende als volgt „De bakkers en andere broodverkoopers zijn verpligt „om aan de beambten van politie met de uitvoering „dezer verordening belasthet ten verkoop voorhanden „brood en hunne schalen en gewigten tot bepaling „van het gewigt beschikbaar te stellen op straffe eener „boete van één tot vijf-en-twintig gulden." „Voor elk brooddat het gewigt niet heeft waarvoor „het verkocht wordt zal eene boete van f 1 worden „verbeurdevenwel zullen de gezamenlijke boeten de „som van f 25 niet te boven gaan. „Voor de toepassing dezer straf zal het brood eerst „dan geacht worden te ligt te zijn wanneer het ver schil meer dan twee lood per pond bedraagt." Art. 2. De artikelen 7 en 8 worden vervangen door twee nieuwe artikelen luidende Art. 7. De overtredingen dezer verordening kunnen worden geconstateerd door de beambten van politie en den veldwachter dezer gemeentebij processen verbaal opgemaakt op den eed bij den aanvang hunner be diening afgelegd. Op die beambten wordt bij deze de last verstrekt om met inachtneming der voorschriften vau de wet van 31 Augustus 1853 (Staatsblad uo. 83) de woningen en werkplaatsen der bakkerszelfs tegen hunnen wil binnen te treden ter handhaving van het bepaalde bij art. 4 Art. 8. Deze verordening treedt in werking onmiddellijk na de afkondiging. Aldus vastgesteld ter openbare Raadsvergadering van deu 15 April 1869. Be Burgemeester B. C. CAU. Be Secretaris J. P. N. ERMERINS. Zijnde deze verordening aan de Gedeputeerde Staten van Zeelandvolgens hun berigt van den 23 April no. 9S4 1869 g214';5 *n ^schrift medegedeeld. En is hiervan afkondiging geschied waar het behoort den 15 Junij 1869. Burgemeester en Wethouders B. C. CAU. Be fung. Secretaris LOEWER. Burgemeester en Wethouders vau Zierikzee ver wittigen de ingezetenen dat het jaarlijksch verslag van den toestand dezer gemeente over 1868 thans in druk verkrijgbaar is gesteld tegen 40 cent per exemplaar ter Secretarie dezer gemeente. Zierikzee, den 10 Junij 1869. C. J. FOKKERWeth. 1. B. Be fung. Secretaris LOEWER. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee. Overwegende daf de voorzorgen tegen brandgevaar krachtdadig behooren te worden gehandhaafd. Gelet op de bepalingen der verordening tot voorko ming en blussching van brand in deze gemeente door den Raad vastgesteld deu 21 Julij en 5 November 1855. Op het voorstel van de directie der brandweer. Hebben goedgevonden: 1. Tot keurmeesters over het opgeslagen hooi of veldgewassen in deze gemeente te benoemen de Heeren C. L. KLOEK P. GERARDTS C. van den BOUT j W. van WESTEN Wz. aan welke keurmeesters bij deze de zorg wordt opge dragen om uaat aanleiding vau art. 21 der verordeuiug tegen het broeijen van opgeslageu hooi behoorlijk te waken en zich omtrent dc vereischte rondgangen tot inspectie bij de in- en opgezetenen te verstaan met de Directie der brandweer. 2. De in- en opgezeteueu te herinneren aan de voorschriften van meergemeld art. 21 luidende „Die in de bebouwde kom der gemeente of op de beide dijken tot aan bet Sas in eenig gebouw hooi of veldgewassen opslaan moeten gedoogeu dat een of .meer ijzers ter lengte vau twee ellen of uaar gelang der localiteitdaarin gestoken worden die zonder toestemming van brand- en brandspuitmeesters der wijkniet mogen worden verwijderd en ten allen tijde voor hen toegankelijk moeten zijn. Indien bij broeijing, naar meeuing van deze gevaar voor brand bestaat is men gehouden hunne bevelen tot verwerking als auderzins op te volgen." Weigering of overtreding vau een of ander wordt gestraft met eene boete van tien gulden behoudens be voegdheid van Burgemeester en Wethoudersom ten koste van den weerstrevigen eigenaar, des noods, met o-eweld te doen verrigten wat zij in het belang der algemeene veiligheid noodig oordeelen. En zal deze tot een ieders informatie en narigt worden geplaatst in de Courant, terwijl afschriften zul len worden gezondenaan ieder der benoemde keurmees ters mitsgaders aan de Directie der brandweer res pectievelijk tot aanstelling en uitvoering en aan den heer Commissaris van Policie met last om de ualeving dezer bepalingen te handhavendaartoe uitgenoodigd de keurmeesters op derzelver rondgangen te vergezellen en tegen de overtreders te verbaliseren. Gedaan ten raadhuize te Zierikzee, den 12 Junij 1869. Burgemeester en Wethouders voornoemd C. J. FOKKERWeth. 1. B, Be fung. Secretaris LOEWER. De Burgeme ester van Zierikzee brengt ter open bare kennis dat de Kadeweg zal worden afgezet van af den Korten Blokweg tot aan den omdraai naar de. Ronde Weel in deze gemeente van af Vrijdag avond den 18 tot Woensdag morgen den 23 dezer maandzoo dat de passage langs dien weg gedurende dien tijd zal gesloten zijn. Zierikzee, den 15 Junij IS69. B. C. CAU. li Te Worms is, deu 31 Mei, de groote prote stanten-vergadering geopend, "Uit, alle Deitschc staten, utt Oostenrijk en Frankrijk waren afgevaardigden te genwoordig. Men schat het aantal vreemde'ingen op 20 000. Prof. Bluntschlie nam de leiding der verga dering op zich. Met algemeene stemmen vereenigdc men zich met het voorstelom te protestereu tegen de aan de protestanten door den paus gedane uitnoo- diging om in de gemeenschap der R. katholieke kerk terug te keeren en tegen de voor den staat verderfe lijke en met de beschaving strijdige beginselen vau de Encyclica en den Syllabus. Men is tevens opgekomen tegen elke kerkelijke hiër archie tegen de jezuïtan en tegen elke heerschappij van een dogma die de verloochening is van den pro- testantschen geest en eene brug naar Rome. Jl. Donderdag avond had te Breda eene demonstratie plaatsom te protesteren tegen den uitslag der verkiezingen in dit district. Op de groote markt worden eenige muziekstuk keu uitgevoerd opgeluisterd door fakkellicht en Bengaalsch vuur, terwijl een chassinet werd rondgedragen met het opschrift„Leve Knoop leve Pijpers leve het liberalisme Een groote volksmenigte was op do been die herhaalde lijk een hoorah aanhief. De rust werd geen oogenblik gestoord. De marinier, die op den lsten Junij jl. bij het schijfschieten te den Helder ernstig verwond is geraaktis Zaturdag avond aan de gevolgen daarvan overleden. Uit 's-Gravenhage meldt men van 10 dezer. Gisteren ochtend was men alhier getuige van eene zeer aandoenlijke ter aarde bestelling, te meer treffendomdat hier ter aarde werd ge dragen het lijk van een knaapdie nog voor weinige dagen in het genot van een volle ge zondheidde vreugde was zijner oudersen met wiens uiteinde men algemeen bewogen was. De oorzaak van zijn vroegen dood zij ter waarschuwing van de jeugd hier vermeld, de ongelukkige, omstreeks 11 jaar, had - ter wijl de ouders afwezig waren en de dienstmeid- zich onledig hield met het naar bed brengen der overige kleinen - zich bezig gehouden met het uithalen van musschen-nestjesen viel plotseling van eene niet geringe hoogte van het dak van het huis op de binnenplaats neer. Onder het smartelijk lijden bragt hij nog wei nige uren van den nacht doorwaarna hij om streeks 5 ure bezweekalvorens hij nog zijne ouders en verdere betrekkingen te kennen had gegevenhoe diep berouw bij gevoelde over

Zierikzeesche Courant | 1869 | | pagina 1