45 Zaterdag 5 Junij. WOEISDAG EU ZATERDAG. Besturen en Adiniriistratiën Onderzoek Verlofgangers. Bekendmaking. Bekendmaking. EESCHE PRIJS DEE ADVEETENH ËN Gewone 5 cent de regel. Geboorte-, Huwelijks- en Uood- berigten van 1—8 regels a 0,50 beiairs iet zegeiregb VERS C IIIJ N T A 11 O N N E M E N T S-P R IJ S. Per drie maanden f 2,00 Franco per post 2,25. Inzen. ding der Advertcntiën daags te voren, vóór 10 ure 'smorg Van af het begin Julija. s. is (le prijs der Zieriltzeesclie Courant, een gulden vijf- en-twintig per kwartaalfranco per post een gulden vijftig cents. De Li i. gum ekster en Wethouders van Zierikzee", Gezien het besluit van den Commissaris des Konings jn deze provincie dato Isten dezer (Prov. blad no. 4-7.) brengen ter kennis der verlofgangers van de militie te laud die zich in deze gpmeente bevinden en be lmoren tot de Mgfingen van 1865 1866 1867 en 1868, voor zoover zij voor den Isten April jongstleden in het genot van onbepaald verlof zijn gesteld dat het onderzoek van gezegde verlofgangers te houden door den Militie Commissaris alhier zal plaats hebben op Woensdag den 9 Junij 1869 des voormiddags ten 10 ure in tic kazerne iu de St. Anthonijstraat en roepen hen mitsdien op, om op gezegden dag en uur ter aan gewezen plaats tegenwoordig te zijn met herinnering aan de volgende bepalingen der wet op de nationale militie van 19 Augustus 1861 (Staatsblad no. 72.) ïj. de verlofganger meldt zich binnen dertig dagen na den dag waarop hem de verlofpas is uitgereikt bij den Burgemeester zijner woonplaats aan teneinde deze zijn verlofpas voor gezien teekene (Art. 133.) 2. de verlofganger die zich in eene andere gemeente 1 gaat vestigen geeft daaivan kennis aan den Burge meester zijner woonplaats. Binnen dertig- dagen na den dag waarop hij komt in de gemeentewaarin hij zich vestigtmeldt hij zich aan bij den Burge meester dier gemeente ten einde deze zijn verlofpas voor gezien teekene. (Art. 134) 3. de verlofganger van de militie te land mag zich zonder toestemming van den minister van oorlog niet langer dan gedurende vier weken buiten 's lands begeven. (Art. 136) 4. de verlofganger die art. 133 134 en 136 niet naleeft, wordt in werkelijke dienst geroepen en gedurende drie maanden gehouden. (Art. 137) 5. de verlofganger van de militie te land die bij openbare kennisgeving is opgeroepen om door den Militie-Commissaris te worden onderzochtverschijnt bij het onderzoek iu uniform gekleed en voorzien van de kleeding- en uitrustingstukken hem bij zijn vertrek met verlof medegegevenvan zijn zakboekje en van zijn verlofpas. (Art. 138 139 en 140) 6. de verlofganger van de militie te land is aan de militaire rcgtspleging en tucht ondcrworpeuonder andere gedurende den tijd dien het onderzoek voor den Militie-Commissaris duurten in het algemeen wanneer hij in uniform gekleed is. (Art. i30.) 7. behoudens hét bepaalde bij art. 130 kan een ar.-est van twf e tot zes dagente ondergaan in de naastbij gelegen provoost of het naastbij zijnde huis van be waring of arrestdoor den Militie-Commissaris wor den opgelegd aan den verlofganger 1. die zonder geldige redenen niet, bij het onderzoek verschijnt 2. die daarbij verschenen zijnde zonder geldige reden niet voorzien is van de bijr art. 110 ver melde voorwerpen 3. wiens kleeding- en uitrustingstukken bij liet onder zoek niet in voldoenden staat worden bevonden 4. die kleeding- of uitrustingstukken aan een ander behoorende als de zijne vertoont. (Art. 141.) 8. onverminderdde straf, in het voorgaand artikel vermeld is de vei lofganger verpligtop den daartoe door den Militie-Commissaris te bepalen tijd en plaats en op in art. 140 voorgeschreven wijze voor hem te verschijnen om te worden onderzocht. (Art. 143). 9. de verlofganger die zich bij herhaling schuldig maakt aan het feit, sub 4 van art 141 bedoeld, of met overecukomstic art. 143 voor den Militie-Commissaris •verschijnt, of, aldaar verschenen zijnde, in het ge val verkeert sub 2 en 3 van art. 141 vermeld wordt onder de wapenen geroepen en van drie tot zes maanden gehouden. (Art. 144); 10 de verlofganger die niet voldoet aan eene oproe ping voor de werkelijke dienst, wordt als deserteur behandeld. (Art 145) 11. elk, die voor de militie is ingeschreven en ieder, die daarbij is ingelijfd kan overeenkomstig de daaromtrent bestaande voorschriften tot eene vrij willige verbindtënis voor den tijd van zes jaren of langer worden toegelaten bij de zeemagthet korps mariniers hieronder begrepen bij het leger hier te lande of bij het krijgsvolk ia 's Rijks overzeesehe bezittinge n plaatsvervangers 'echter niet bij de zee magt of liet korps mariniers gedurende het eerste jaar van hunnen diensttijd. (Art. 9 en 74) 12. aan de bij de militie te land ingélijfdendie ver langen na volbragte oefeningstijd minstens voor zes maanden onder de wapenen te blijven of te komen, zonder zich als vrijwilliger te verbinden wordt zulks vergund. (Art. 126) En opdat niemand hiervan onwetendheid voorwende, zal deze worden afgekondigdaangeplakt en in de Courant geplaatst. Zierilczee den IS Mei 1869. De Burgemeester B. C. CAU. De Secretaris J. P. N. ERMERINS. De Burgemeester van Zierikzee maakt bekend dat tengevolge van het genomen ontslag door den heer Mr. W. C. de CRANE., als lid van den Raad dezer gemeente de verkiezing van één lid zal plaats hebben op Vrijdag den 2 Julij aanstaandevan des morgens negen tot des namiddags vijf ure in de bovenzaal op het Raadhuis alhier, waartoe den Kiezers een oproe- pings-briefmet ingesloten stembiljet zal worden te huis bezorgd. Zierikzeeden 4 Junij 1869. J. L. de JONGEV\ eth. 1. B (Niet officieel gedeelte.) Openbar© Raadsvergadering gehouden te Zierikzee op den S Junij 1869. Voorzitter mr. B. C. CAU. Secretaris rar. J. P. N. Ermerins. De' notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. Worden medegedeeld 3 missives van Gedeputeerde Staten a. berigtende goedkeuri ng van het Raadsbesluit tot uit gifte in erfpacht van gemeente-grond. b. begeleidende het goedgekeurde kohier hondenbelasting voor 1869. c. berigtende de toekenning- van de jaarlijkscke rijks subsidie ad 7000, ten behoeve van de hoógere burgerschool alhier tot wederopzeggings toe. Allen voor kennisgeving aangenomeu.. Wordt gelezen eene missive van het burgerlijk arm bestuur toezendende eene wijziging der begrooting over 1868 met verzoek tot goedkeuring. De Voorzitter noodigt de heeren mr. Moolenburgh Zuurdeeg en dr. Goemans uitdeze te onderzoeken om staande de vergadering daarop rapport uit te brengen. De. vergadering wordt voor cenigc oogeublikken geschoist. Na heropening- wordt hierop hij monde van mr. Moo- lenburg rapport uitgebragt strekkende tot goedkeuring, ofschoon de memorie vau toelichting niet zeer uitge breid was en meerdere gegevens wenschelijk waren ge weest. Niemand bedenkingen hel bende wordt de voorgesteldb wijziging goedgekeurd en mitsdien het conceptbesluit tot veriiooging vau subsidie van gemeld armbestuur met 24.75 overeenkomstig de voordragt goedgekeurd en voorts teu einde de nvdcleleu daartoe te vinden be sloten tot af- en overschrijving van den post van aan koop Inschrijving Grootboek Nationale Schuld op den post van onvoorziene uitgaven en van den post van onvoorziene uitgaven op die van subsidie burgerlijk armbestuuralles behoudens goedkeuring van Gedepu teerde Staten. Wordt medegedeeld dat tot lieden zijn ingekomen de volgende sol'icitatien naar lceraarplaalsen aan de hoogere bur-gerschool te weten voor de schei-werktuig- en natuurkunde Obbes YeecdamEnklaar, Leiden. voor de Wiskunde, van ToorenburgAardenburg VerveenHarderwijk; Koording, Zwolle; Jurling Nijkerk Tilleman Breda van Zanten Veen dam WoudstraGroningen; Minderhoud Schoonhoven; Rutgers Leiden Kortweg 's Bosch van der Bruijn 's Hage. voor de Geschiedenis van Witzenburg Driebergen Zuidema Utrecht. voor de Staatswetenschappen mr. Bouvin Zierikzee. voor het boekhouden gecne. Voor kennisgeving aangenomen. Een verzoekschrift van mr. E. Ermerins om remis sie van hooföelijken omslag wegens vertrek naar elders, wordt aangehouden tot dat het kohier van den hoofde- lijken omslag door Gedeputeerde Staten zal zijn vast gesteld. Een adres van J. Rosier tot het bekomen van ge meentegrond aan den Kadeweg of Boomdijk in erfpacht om daarop te bouwen een woonhuis ten einde daarin het bedrijf van kolfijhuishouder uit te oefenen. en een adres van den heer C. J. van den Bout verzoekende aan hem te willen afstaan hetzij in koop lietzij in erfpacht eene oppervlakte van p. m. 2000 Ned. ellen aan de Zelkevan het perceel kadaster E, no. 338bis en 52S ten einde daarop ter uitoefening van zijn bedrijf als landbouwer eene hofstede bestaande in huis schuur, wagenhuis en verder daartoe behoorende betimmeringen te bouwen, worden gesteld in handen van Burgemeester en Wet houders tot praeadvies. Wordt medegedeeld dat de gemeente-rekening-en van AmersfoortMiddelburg Vlissingen Utrecht en Goes zijn ingekomenwelke in de boekerij zijn geplaatst. Idem "dat de heeren Kok Stelwagen Hofman en Korsten hunne benoeming van leeraars de eerste tevens van directeur aan de hoogere burgerschool aan nemen. Voor kennisgeving aangenomen. De rekeningen der Commerciewerf en van het mu- zijkgezelschap Kunst en Eer over 1868 worden gesteld in handen der heeien Koole van der Grijp en van der Vliet tot onderzoek en verslag. Komt ter tafel de concept verordenius: tot regeling van het middelbaar onderwijs welke wordt gesteld in handen van de heeren mr. v. Dongen Mulock Houwel en vau der Grijp en tevens ter secretarie ter visie van de leden wordt gelegd. Idem voorstellen tot regeling van het lager onderwijs en conceptbesluitentot dat einde met geleidende missive van de plaatselijke schoolcommissie. De Voorzitter zegt dat Burgemeester en Wethouders zich wat de regeling betreft geheel met het gevoelen van de schoolcommissie vereenigen doch betrekkelijk het heffen van schoolgeld eenigzins van meening met die commissie verschillen. Wordt gesteld in handen van de heeren Zuurdeeg dr. Goemans en Kooletot onderzoek en rapport. Wordt voorgesteld op de meisjesschool eene 2e hulp- onderwijzeres op eene jaarwedde vau f 600 te benoe men. Aldus besloten behoudens goedkeuring van Ge deputeerde Staten. De Solicitanten op te roepen om zich voor 1 Julij aan te melden. Tot 4dcn hulponderwijzer aau de Armenschool wordt, in overleg met de schoolopziener en hoofdonderwijzer voorgedragen P. J. Brauwersdie tijdelijk met de waarneming is belast geweest. De voorgedragenen wordt met algenieene stemmen benoemd. De voorzitter brengt namens Burgemeester en Wet houders rapport uit omtrent de gedane peilingen in de Nieuwe Haven welke hebben plaats gehad van 55 111 en. De droogste plaats is 4 el 60 beneden gewoon hoog water. Uit dit resultaat is gebleken dat bet niet noodig is op dit oogenblik maatregelen te nemen om in den bestaanden toestand verbetering te brengen en wordt voorgesteld daarvan aan de kamer van koophan del kenuis te geven. Aldus na eenige discussie be sloten. De Voorzitter stelt namens Burgemeester en Wet houders voor tot het afsluiten der Karaemelksvaart en andere openingen uitkomende op de Brakke gracht ten einde meer water ln de Brakkegracht voor spuijiug te kunnen opnemeneen erediet te verleencn waartoe is besloten. Komt ter tafel een conceptwijziging van het reglement van policie van de haven welke ter vissie van de leden wordt gelegd om in eene volgende vergadering te be handelen. Wordt medegedeeld dat op 4 Mei jl. de grasmaai- jing van het onbeplant gedeelte van het geëffend en reeds" aangelegd uitgegraven Zelketerrein bij de Zuid- zelke in het openbaar is verpacht aan J. BootMz. alhier voor f 151. Voor kennisgeving- aangenomen. Bij monde van mr. Moolenburgh wordt namens de commissie ad hoe rapport uitgebragt op de conceptbeslui ten tot verhooging van de jaarwedde van den boekhouder in de leenbank en tot verhooging van den rente taux voor beleening van juindenen op de rekening der bank van leening strekkende tot goedkeuring. De rekenirg der bank in ontvang op 35299.61 uitgaaf f 34795.23 goed slot f 504.38 De rekening van het reservefonds in ontvangst f 140.85s uitgaaf f 116.80 goed slot van f 24.00* Wordt dienovereenkomstig besloten behoudens hoogere goedkeuring. Bij de behandeling dier rekening heeft jhr. de Jonge het praesidium waargenomen als zijnde de Burge meester rendant van rekening. Een exemplaar der rekening zal aan de rendanteu goedgekeurd worden teruggezonden. De heer Koole brengt namens de commissie ad hoc. verslag uit op de rekeniug der brei- en naaischool over 1868 strekkeudo tot goedkeuring in ontvang op f 222.23 uitgaaf f 219.51 goed slot f 2.72. Aldus besloten. Idem op de rekening en balans van de gazfabriok over 1868 strekkende tot goedkeuring der rekeniug in ontvang op 20054.59 19602.72 en goed slot f 451.87 der balans in balen m lasten in batig saldo f 3316.51s Dienovereenkomstig wordt besloten Tot leden van bet stembureau voor de verkiezing van een lid voor de tweede kamer der Staten Generaal op 8 Junij e. k. worden benoemd de heeren Koole en dr. Goemans. De overige leden als plaatsvervangers. Hierna sluit de Voorzitter de vergadering. (Vervolg en slot van ons vorig nommer.) .Aan do Kiezers Onze rijke overzeesehe bezittingen zijn in de laatste jaren een oorzaak van hevige geschillen in de verte genwoordiging geworden, en wanneer men voortgaat om in de Tweede Kamer feitelijk het beheer dier be zittingen over te brengen in strijd met de bedoeling der Grondwet, dan zullen de verwarring en wankel-

Zierikzeesche Courant | 1869 | | pagina 1