SCHAAKSTRIJi) Zeetijdingen. Advertentiën. Burger!. Stand te Zierikzee. TUSSCÏÏEN Z. EN 0. **_Ji MM M Él Beurs- en Marktberigten. MAGAZIJN Hoek Poststraat bij de Kerk te Zierikzee. Vervoer-middelen. dea tijd, waarop zij deu meri laan van Beauvais passeertdat zelfde wijst liet aan voor de maan en voor meer dan 10,000 sterrenen kondigt de groote feestdagen der Roomschc kerk, de jaargetijden den duur van de dagen en nachten aanhet verschijnsel van eb en vloed, van de eclipsen enz. enz. Bovendien beweegt zicli elk uur in het bovenste gedeelte van dit kolossale meubelstuk een zeer aanzienlijk getal beeldjesdie verschillende kerkelijke ceremo niën verrigten de haan kraait driemaalde weegschaal van St. Miehei slaat overde deugd ontvangt hare belooniugdo ondeugd wordt gestraft enz. enz. Te Parijs had onlangs een der tot de hooge aristocratie behoorende jongelieden een prachtig paard gekocht en toen hij het voor de eerste maal zou be rijden was de geheele Jockey-club op de been. Men blood hem het dubbele van den koopprijs voor den af- - stand van het paard. Te vergeefs echter. Den volgenden dag reed onze lion weer uittroscli op het bezit van zijn paart. In het bois de Boulogne bevond zich eene groote menigte en ook de keizer en de kei zerin begaven zich met de prins en prinses van Wallis en deu aartshertog Victor naar de ter hunner eer te honden wapenschouwing. Eenige oogenblikken voor het verschijnen van den keizerlijken stoet passeert een detachement der keizerlijke garde met volle muziek. Het paard hinniktsteekt de ooren op wordt leven diger steigert en schiet eindelijk in galop ondanks de pogingen van zijn berijder alles tot groot genoegen vau het publiek. Het was een paard uit een paarden spel hetwelk zich de bij zijne opvoeding ontvangen lessen herinnerde. Yolgens een te Parijs verspreid gerucht zou er sprake zijn van eene ontmoeting te Baden tussclien keizer Napoleon III en keizer Alexander II. Jl. Maandag werd berigtdat een broeder van den regerenden koning van Portugal tot koning van Spanje gekozen zou wordenen onmiddellijk meldde een Parijsch telegram datnaar men verzekertkoningin Isabellaten voordeele van haren zoonwiens Icrlieffiug tot den Spaansehen troon door ver- i'heidene leden der liberale unie wordt voor- estaan van dien troon afstand zal doen. Uit Rome wordt geschreven dat het pau selijk gouvernementtengevolge van de schip breuk der Abbatuceieen verlies van een mil- lioen en misschien wel van anderhalf millioen frs. lijdtvan welke som de bij die schipbreuk omgekomen pauselijke consul-generaal te Mar- !eille overbrenger was. De som bestond naar ien meent, uit de opbrengst van den Pieters- enning. De heer Gambetta heeft, den 16den jflezerin het eerste kies-districtin eene naar 'men zegt, door 10,000 personen bezochte ver gadering, van zijne kiezers afscheid genomen, om zich naar Marseille te begeven. Hij vermaande de bevolking van Parijsom de haarvan vijandige zijde, gespannen strikken te ontwij ken en „het ruwe geweld en de overmagt met waardig- en gematigheid te keer te gaan." Toen hij de zaal verlietstond de geheele ver- Igadering open hij had de grootste moeite zich aan eene openbare huldiging te onttrekken. GROOT-B RIT TAN NIER. Te Quebek is de moordenaar Chaloner door de kleine jury vrijgesproken, Chaloner een jongen van 18 jaar, had bij het uitgaan van een publiek bal een luitenant, genaamd Whitaker een bekenden Don Juanin koelen bloede doodgeschotenomdat hij zijn zuster ongelukkig gemaakt had. Hij bekende zijn daad en de jury was gewaarschuwd door den regter, datzijn „schuldig" de doodstraf beteekende. De groote jury sprak het „schuldig" uit, doeh de kleine jury heeftna een dag beraadslaagd te hebben het „niet schuldig" uitgesproken waarop Chaloner door het publiek onder gejuich huiswaarts werd gebragt. Onlangs isop verlangen van het Itali- aansche gouvernementdoor een gelastigde van het Britsche ministerie voor handelszakenden kapitein der genie Tyler, onderzocht of de Indische brievenmalen met voordeel over Brin- disi, in plaats van Marseille, vervoerd zonden kunnen worden. Zijn rapport is thans aan het Engelsche parlement voorgelegdhet komt tot de conclusie dat de reis over de genoemde Italiaansche haven in 30 uren minder dan over Marseille zou kunnen worden gedaanmaar het zegt verder „Dit zijn beide nog maar voorloopige wegen te gebruiken in afwachting van het aanleggen van spoorwegen in zuid-oostelijk Ënropa en in westelijk Azie. De hoop van liet volgende ge slacht al schijnt zij thans aan velen een her senschim moet zijn droogvoets van Londen naar Bombay te komenvan Dover naar Calais per tunnelvan Calais naar den Bosphorus per spoortreinover den Bosphorus met eene brugen van daar per spoortrein langs den Eufraat en om de Perzische golf heen tot Bom bay." In Victoria is een klomp goud gevonden van 75 pond; men gelooft niet dat er ooit vroeger een klomp van dat gewigt gevonden is. In 1830 werden in Peru een van 23 pond en in 1858 in Australië een van 55 pond ge vonden. Men schat de waarde van den ge vonden klomp op 112,500. Er bestaat wel geen beter voedsel zoowel voor den gezoudeu als voor den herstellenden als zuivere onver- valschte cbocoladeimmers een kop goede chocolade overtreft verreweg da beste bouillon in gehalte van werkelijke voedingsstof. Om billijke prijzen te verkrij gen vindt echter zoo dikwijls eene vervalsching van-dit artikel plaats dat eene qualiteitvoor welker zuiver heid wordt gewaarborgd eene zeldzaamheid is gewor den. Het verdient daarom te meer vermelding dat de stoom-cliocoladen -fabriek van Eranz Stollwerck te Keulen die tot de meest beduidende fabrieken van Duitschland behoortop de wereldten toonstelling te Parijs wegens zuiverheidvoortieffelijke qualiteiten goedkoopte van hare chocoladen met de prijsmedaille werd bekroond. Deze onderscheiding is des te eervollerdewijl de uitgereikte medaille de eenigste is die in deze branche op geheel Pruisseu is. gevallen. De fabriek dankt aan haar beginsel alleen volkomen zuivere fabriekaten ter markt te brengen haren alom verbreiden roem. Men zoude kunnen be weren dat bet zoowel de pligt als het belang van iedere groote handelszaak in victualiën enz. is om hare klan» disie met dit product te voorzien. Ondertrouwd Mr. JOAN BOHL Advocaat te Amsterdam en CORNELIA PETRONELLA JOANNA TACHI. ZiEitiKZEE 27 Mei 1869. Receptie: Zondag, 30 Mei. Getrouwd J. STORK le Luitenant der Infanterie en C. T. BUIJZE. Ziebikzee 26 Mei 1862. Brouwershaven Gearriveerd 26 Mei Ridderkerk C. J. Bunk Rott. Batavia. 26 Jemmia T. "Whijnard OxfordBruinisse. 26 Titia H. J. PotjerNew-York Rotterdam. 27 Catharina MariaD. v. Amerongen Rotterdam, 25 25 26 25 28 I itgf Z- Krimpen a/d Lek, A. K. List, Soerabaya, Hellevoetsluis J. Rems Europa J. C. E. Lnpcke, beiden naar Batavia, Tellus N. Gregertsen New-York Ridderkerk C. J. Bunk Catharina Marina D. v. Amerongenbeiden naar Batavia allen van Rotterdam. Van 21 tot en met 28 Mei 1869. Geboren. Een zoon van M. de Graaf en G. de Winter. Een zoon van W. E. N. Specht en M. C. E. Willems. Eene dochter van L. NiveUe en P. J. Schouten. Eene dochter van P. Yerkaart en E. de Croly. Eene dochter van M. van den Berge en N. de Braai. Gehuwd. J. Storkjm. en C. T. Buijzejd. A. van Beverenjm. en M. Kramer jd. J. deu Boer jm. en A. C. Romboutsjd. Overleden. C. Leydekkersoud 73 j. man van C. Schoenmaker. C. Spechtoud lj., z. J. P. Bokstaloud 26 j.jm. J. C. Put, oad 3 j. z. J. Blok, oud 77 j. weduwn. Z speelt Wit en O speelt Zwart Wit zet -voor. 25ste zet wit H 2 neemt E 2 Zoodat de stand der partijen is als hieronder aangeduid. ...Wi, JÊm abcdefgh Middenprijzen van de volgende artikelen te Zierikzee, van den 27 Mei 1869. De Ned. Mudde. De Ned. Mudde. Oude Tarwe 1867 Nieuwe dito 1868 Afwijkende dito Z.-Zomer dito Ordinaire dito Rogge Winter Gerst Zomer dito Haver f 9.25 j Paardenboonen 9.75 Witte boonen - 00.00 Bruine dito - 00.00 - 00.00 - 7.50 j - 5.50 1 - 5.25 Graanwe Erwten Groene dito Gele dito Koolzaad Zaai-Lijnzaad 4.25 Slag-Lijnzaad Alle soorten BorstelwerkTeerVerwkwasten. Leidseh Zeemleder, Rijtuig en Glazensponzen. Dweilen Houten Lepels Bakken Botermaten. Blikken Emmers Tijlen Trommels Lampen. Gewone en "Waslucifers Schoensmeer. Reismandjes Reistasschen Strootasschen. Kinderspeelgoed Spellen en Poppen. Meubels en Vogelkooijen van bindrotting. Brittannia en Eleotro-Zilver Lepels en Vorken. Dito Koffij- en Thee-Serviezen Zuurstellen enz. Eene groote sortering TAPIJTGOED en KARPETTENin verschillende kleuren en prijzen gewone en fijne GANG- en KAMERMATJES ROLLEN MATTENenz. Alles tesfem de toetende GOEDHOOPE maar -vaste prgzenbij .1. »)■-, JONG ZIJLSTKA. Hoeren en Dames Parapluies en Overschoenen. Dames Parures Broches en Halskettingen. Heereu Manchettenknoopen en Horologiekëttingeii. Fijn Buitenlandsch Yerlakt, Bronzen Ornamenten. Gekleurde en Marmer YazenSchotsche Voorwerpen. Japansche en Schildpad-Artikelen Albums. Sigaren- en Tabakspijpen, Sigarenkokers. Tabaks- en Lucifers Doosjes Portemonnaies. Beste Eau de Cologne Eijne Odeurs en Zeepen. Marktprijzen der. Meekrap te Zierikzee van den 27 Mei 1869. Teelt 1868. Twee en een, 1ste kwaliteit blank 31.50 a 31, Twee en een, middelbare dito - 30.50 a 31.' Twee en een, mindere dito - 00.00 a 00. Een en een, 1ste kwaliteit blank - 31.50 a 32.1 Een en een, middelbare dito - 30.50 31 Een en eenmindere dito 00.00 a 00. Onberoofde1ste kwaliteit blank - 31.50 a 32, Onberoofde, middelbare dito - 3C.50 a 31. Onberoofdemindere dito - 00.00 a 00. Nieuwe Onberoofde - 00.00 a 00. Mullen - 7.00 a 8. Middelbare dito 5.00 a 6. 20 ooi» 00** ,00 o 00^ 00 00 .00^ 00 a •°°§- 00? 00 Prijzen der Effecten te Amsterdam deu 24 Mei 1869. Nederland. België. Spanje Portugal. Rusland. Polen. Pruissen. Oostenrijk. Mexico. Griekenland Turkije. Werkel. Sohula. dito dito dito dito Amort. Sijndic. Ned.Hyp.-JBank Gert. bij Rothschild. Obligatiën. Obligatiën Obl. bij Hope en Co dito 1828/29 Cert. 184 Spoorweg-Actiën Aandeelen 1835. Obligatiën 1849. Obl. Met. Oude. dito dito Rente Amst. dito Nationale. Obligatiën. Obl Geldl. 1825. BinnenlOblig. 2 pCt 3 4 3'/a 4 Va 2 ya 2% 3 5 5 4 S 5 2 Va 5 5 6 5 5 55 63% 86 6 28% 94 213% 47% 23% 33% 41% Stoombootdienst tusschen Middelburg en Rotterdam Fan Middelburg. Van Botterdam. Zondag 30 'smorg. 6.J Zondag 30 'smorg. 10.15 Maandag 31 6.Maandag 31 'smidd. 12. De Diligence zal van Zierikzee 2 uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en van Middelburg naar Rotterdam een half uur na de afvaart der stoomboot rijden. VLISSINGEN ROTTERDAM. Stoombootdienst tusschen Ylissingen en Rotterdam. -Van Vlissingen. des maandags, woensdags en vrijdags 'smorg 8 ure. Van Botterdam. desdingsdags, donderd. en j zaturd.'smorg. 10.20 u. 7.00 12.00 8.50 00.00 7.&0 0.00 00.00 00.00 00.00 De Diligence rijdt van Zierikzee aan het „Hotel van Yeen"des morgens ten 9 ure voor de afvaart van Ylissingen naar Rotterdam en des morgens ten 12 ure voor de afvaart van Rotterdam naar Ylissingen. ROTTERDAM ANTWERPEN STOOMBOOTDIENST „TELEGRAAF' Van Rotterdam naar Antwerpen 3 Maandag 5 Woensdag 7 Vrijdag 10 Maandag 12 Woeusdag 14 Vrijdag 'smorg, 10 15 'smidd. 12, 12,— 'smorg. 8.10 8,10 8,10 15 Zaturdag 'smorg. 8, 18 Dingsdag 20 Donderdag 'amidd. 22 Zaturdag 25 Dingsdag 'smorg. 27 Donderdag 29 Zaturdag 1,10 10.15 12,— 12,— 8,10 8,10 8,10 Van Antwerpen naar Rotterdam: DingsdagDonderdag en Zaturdag 's morg. 6 u. De Diligence rijdt van Brouwershaven naar Zierikzee: Van l tot. en met 14 Mei. In correspond, met de stoomb. n. Rotterdam 's mor. 7,— Op die naar Antwerpen een half nar na de afraart v. Rott. Van Zierikzee naar Zijpe. In correspond, roet de stoomb. n. Rotterd. 'smor. 8,30 Op die naar Antwerpen 2 uren aa de afvaart v. Rotterdam. van af 15 Mei. Van Brouwershaven naar Zierikzee. Dingsdag, Donderdagen Zaturdag, morg. ten 7 ure in cor respondentie op beide stoombooten. Van Zierikzee naar Zijpe. In corresp. op de stoomboot n. Rotterdam 'smorg. 8,30. Op die n. Antwerpentwee uren na de afvaart v. Rotterd. Van Zierikzee naar Brouwershaven. Na aankomst der stoomboot van Rotterdam. Ter Stads-Drukkerij van de Erven A. di "Vos.

Zierikzeesche Courant | 1869 | | pagina 2