N°. 38 Woensdag 12 Mei. 1869 OEISDAG EN ZATERDAG. Besturen en Adminislratiën Afkondisi ging Bekendmaking. Publicatie. Bekendmaking. Oproeping. Binneniandsche Tijdingen ZIERI EESCIE COURANT. PRIJS DER ADVERTEÜ5?IÈN. Gewone 5 cent de regel. Geboorte-, Huwelijks- en Dood- berigtcnvan 1—8 regels h j 0,50 bchalre liet zegeiregt. VERSCHIJNT: ABONNEMENTS-PR IJ S. Por drÏ6 maanden f 2,00 Franco per post 2,25. Inzen ding der Advertentiën daags te vorenvóór 10 ure 's morg De Burgemeester en Wethouders van Zierikzee brengen ter kennis van de ingezetenen dat bet kohier der belasting op de Honden in deze gemeentevoor liet loopend jaar door liceren Gedeputeerde Stateij. dezer provincie op den 30 April jl, goedgekeurd op. heden wordt gesteld in handen van den heer Gemeente ontvanger ten fine van invordering ingevolge de wefc# Zierikzee den 5 Mei 1869. De Burgemeester B. 0. CAU. De Secretaris J. P. N. ERMERINS. De Burgemeester en Wethouders van Zierikzee brengen ter kennis van de ingezetenen dat overeenkom stig art. 29 2 der wet van den 29 Maart IS33 (Staatsblad no. 4) tot Tegenschattcrs voor deze gemeente, om aan de zijde der belastingschuldigen voor het per soneel te dienenzijn benoemd de. heeren L. KOOLE E. W. MUS J, van der LINDEN en M. COTJVÊE Je. Zierikzee den 7 Mei 1869, De Burgemeester B. C. CAU. De Secretaris J. P. N. ERMERINS. Inschrijving voordo Schutterij, Burgemeester en Wethouders der gemeente Zierikzee Gezien de wet op de schutterijen van den 11 April 1827 en speciaal gelet hebbende op die artikelen derzelver wet, die in betrekking staan tot dejaarlijksche inschrijving, zoo tot de bereids daargestelde registers van vroegere jaren als. tot de inschrijving die gedurende de laatste helft dezer loopende maand moet geschieden brengen bij deze ter kennis van de belanghebbenden Dat de registers ter inschrijving voor de schutterij, van de geborenen in de jaren 1844 tot 1835 ingesloten zullen worden geopend tot de inschrijving van alle mannelijke, ingezetenen, welke tot het laatstgemeld e jaar behooren alsmede van hen welke in de vorige jaren geboren zijnde, sedert de laatst vorige inschrij ving zich alhier met er woon hebben nedergezet waaronder ook begrepen zijn de militairen welke na dien tijd gepasporteerd en de vreemdelingen welke sedert dezen tijd van buiten het rijk zijn gekomenen zich alhier hebben gevestigd voor zoo verre deze laatste hun voornemen om zich in dit rijk neder tc zetten hebben aan den dag gelegdhetzij door eenc uitdrukkelijke verklaring hetzij door de werkelijke over brenging van den zetel van hun vermogen en dc hoofdmiddelen van hun bestaan naar herwaartszon der dat de tijdelijke uitoefening van eenig bedrijf of handwerk in ecnig ondergeschikte betrekking, als zoo danig voornemen wordt aangemerkt. Allen zullen worden ingeschreven in dat register waartoe zij vol gens bunnen ouderdom behooren. Daf van de inschrijving niemand der vorenstaande personen is uitgezonderdmaar dat allenzonder on derscheid daarin begrepen zijnal ware het ook dat zij zouden mogen vermcenen volgens de wet tot dc vrijgestelden of uitgeslotenen te behooren en dien ten gevolge ook zij niet, die hun ontslag uit de selmttcr- lijke dienst reeds hebben hekomen, zullen derhalve al de bovengemehlenals daartoe bij deze wordende op geroepen moeten verschijnen ten raadhuize dezer ge meenteop 15 Mei e. k. en volgende dagen, des voormiddags van 9—12 ure ten einde zich te laten inschrijvenieder in dat register waartoe hij volgens zijuen ouderdom behoort. Deze registers zullen op deu lsten Jimij 1869 finaal worden gesloten. Dat de studentengeëmplooijeerden in huizen van negotie klerken van notarissenadvocaten enz. be dienden en werkboden moeten worden ingeschreven in de gemeente, alwaar zij hunne studiën houden werk zaamheden uitoefenen of dienstbaar zijn de ambtenaren en geëmplooijeerden bij het gewestelijk bestuur en alle andereu al wonen zij ook elders in de plaats alwaar zij hunue ambtsbetrekkingen moeten uitoefenendie buiten 's lands studeren of werkzaam zijn in de ge meente hunner vorige woonplaats de buitenlandschc zeevarende in de plaatsen waar zij hun wettig domicilie hebben en de aan boord wonende schippers in de ge meenten alwaar zij het laatst hunne vaste woonplaats hebben gehadof wel personeel en mobilair of wegens hun vaartuig belasting betalendedaar waar zij voor deze belasting zijn aangeslagen. De vorenstaande opgerocpenen zullen verpligt zijn bij hunne inschrijving opgave te doen van hunne namen voor- en bijnamenvan de plaats en den tijd hunner geboorte hunne woonplaats met aanduiding van wijk en nommerhet beroep hunner ouders en dat van hen zelf, of zij zijn gehuwd ongehuwd of weduwenaars, van het getal hunner kinderen van beider sekse, (welke laatste opgaven zullen moeten worden geconstateerd met een schriftelijk bewijs afgegeven door den burge meester of ambtenaar van den burgelijken stand) sedert wanneer zij ingezetenen der gemeente zijn en van waar zij alhier zijn komen inwonen en eindelijk van de redenen die zij zouden vermeenendat hen van de schutterlijke dienst zouden vrijstellen of daar toe onbevoegd maken naar aanleiding van artt. 3 en 4 der wetmet opgave van het artikel en het onder deel van hetzelvewaarop zij zich beroepen. Wordende voorts een iegelijk buiten deze gemeente geboren aangemaand om zich tijdig van eene geboorte- acte te voorzienen zich alzoo van zijnen ouderdom te verzekeren ten einde de inschrijving behoorlijk kunne geschieden en om voor te komen dat niemand door eene verkeerde opgaaf van zijnen ouderdom, vervalle in de straf bij de wet bepaald. Terwijl Burgemeester en Wethouders een ieder hierin betrokkenwillen hebben vermaand en gewaarschuwd om zich van deszelfs verpligting in deze te kwijten vermits uit krackte vau art. 9 der wet en art. 6 van Zijner Majesteits besluit van 21 Maart 1828 al de genen die zich voor het sluiten der registers op 1 Junij eerstkomende niet hebben -laten inschrijvenalsnog ambtshalve zullen worden ingeschrevenen dat den- zelven die ten gevolgezullen worden verwezen tot eene geldboeteen daarenboven zonder loting bij de Schutterij ingelijfdindien het zal blijken dat er tijdens de verzuimde inschrijving, geene redenen tot vrijstelling of uitsluiting ten hunne aanzien bestouden. En opdat niemand hieromtrent eenige onwetendheid zoude kunnen voorwenden zal deze worden afgekon digd en aangeplakt, daar waar zulks te doen gebrui kelijk is. Te Zierikzeeden 3 Mei 1869. En is hiervan afkondiging geschied ter plaatse waar het behoort den 3 Mei 1869. Burgemeester en Wethouders voornoemd B. C. CAU. De Secretaris J. P. N. ERMERINS. Personele belasting. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee Gevolg gevende op de circulaire van den heer Com missaris des Konings in deze provincie van den 19 April 11. (Prov. blad no. 41) Maken dc ingezetenen aandachtig op cle wijzigingen in de wetten op de personele belasting gebragt, door de wet vau den 9 April 11.(Staatsblad no. 59) met den eersten dezer maand in werking getredenen in het bijzonder op de artikelen 5 en 7 der wetwaarbij 1 wijziging is gebragt in eene der vrijstellingen van vrouwelijke bedienden zoodat nu geene perso nele belasting verschuldigd is "we gens s „de eenige vrouwelijke bediende overigens naar de „eerste derde of vierde klasse belastbaar in dienst „van den belastingpligtige welke geene andere „bedienden houdt en vier of meer eigen of aangc- „huwde kinderen kindskinderen of pupillen bij zich „heeft inwonendie op den eersten Mei des jaars „waarover de belasting looptjonger dan een-en-twin- „tig- jaren zijn en 2 wijziging is gebragt in het bepaalde betref fende de belasting naar tijdsbepaling vervat in de eerste twee paragraphen van art. 27 der wet van 29 Maart 1833 (Staatsblad no. 4)die nu worden gele zen als volgt 1. „Die na den 15 Mei een perceel in gebruik „neemtis voor dit perceel de belasting naar dc „vier eerste grondslagen voor den tijd des dienstjaars, „die dan nog over isverschuldigd. 2. „Aan den belastingschuldige die in deu loop „des dienstjaars een perceel verlaatzonder daarin „eenige roerende goederen of iemand in zijn dienst „achter te latenwordt ontheffing verleend van zijn „aanslag naar de vier eerste grondslagen voor den tijd „des dienstjaarsdie dan nog over is indien daarvan „door hem binnen den tijd van eene maand volgfende „op die waarin hij het perceel verliet tegen bewijs „schriftelijk aangifte is gedaan ten kantore des ont vangers, op een aldaar kosteloos verkrijgbaar biljet. „De ontheffing wordt ook verleend over het drie- „maandelijksch tijdvak waarin het perceel werd verlaten „indien de belastingpligtige daarna doch in den loop „van dat zelfde tijdvak een ander perceelwaarvoor „hij belastingpligtig is in gebruik neemt. „Bij overlijden van den belastingpligtige treden zijne „erfgenamen in dezelfde regten en verpligtingen. „De aangiften volgens het eerste en derde lid in- gediend, worden als gewone bezwaarschriften aan gemerkt en behandeld. Zierikzeeden 4 Mei 1869. Burgemeester en Wethouders. B. C. CAU. De Secretaris J. P. N. ERMERINS. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee roepen allen die bereid zijn den beer of de secreetmest in deze gemeente te ruimen hetzij op de voorwaarden waarop de vorige aannemer Adrïaan de BIE daar mede was belasthetzij op andere voorwaarden bij deze op zich daartoe met opgaaf hunner voorwaarden ten spoedigste bij hen aan te melden. Zierikzeeden 7- Mei 1869. Burgemeester en Wethouders voornoemd B. C. CAU. De Secretaris J. P. N. ERMERINS. Uit Kampen schrijft men„Sedert eenige we ken zijn op sommige postkantoren nieuwe frankeerstem- pels in gebruik gekomen iü plaats van postzegels met den gewonen stempel te voorzien beeft men er een met punten die dienen moeten om liet postzegel on bruikbaar te maken terwijl bovendien de gewone stempel gebruikt wordt ter aanwijzing van plaats en tijd vau afzending. De stempel met punten is voor het gemak der beambten ingevoerd zij kunnen daar snel mee omgaan en wij gunnen bet hun gaarne dat hun het werk ligter worde gemaakt als zij er maar niet onhandig of lomp mee omgaan. Dezelfde stempel toch is voor de brieven zeer gevaarlijk. Een boek werk mij dezer dagen uit Arnhem per post toege zonden draagt niet alleen tot op bladz. 20 de indrukselen dier punten inaar heeft de eerste tien bladzijden zelf doorboord. Wie drukwerken van waarde portretten of brieven die hij gaarne ongeschonden ziet overgo- bragt met de post heeft te verzenden zij gewaar- j schuwd om of de postzegels zoo aan te brengen en j op zoo dikken band dat cle puutige stempel aau hetgeen er onder ligt geen schade kan doen of lie ver niet te frankeercu." Uit Leeuwarden wordt van 5 Mei geschreven: „Volgens berigten uit Beets vau eergisteren was liet daar dien morgen na de aankomst der militairen uit deze stad rustig gebleven. Op de plaats van appèl waar reeds 's ochtends 5 uur de burgemeester vau Opsterland en de kommandant vau het detachement aanwezig waren, word de hooi'dtoegaiig tot de veen derijen bezet. Alleen die arbeiders werden toegelaten, die of werken of afrekenen wilden. Het werd verboden in vereeniging van meer dan 5 personen op openbare wegen en voetpadeu tc wandelen en ovenzoo om in vereeniging van meer dan 10 personen op openbare plaatsen te blijven staan. Nadat vele arbeiders dc veenderij waren binnengekomenwerd hun naar hunne voornemens gevraagd het eenparig antwoord was, dat zij verhooging van 10 cent per roede moesten hebben en anders verlangden af te rekenen. Drie mede aan wezige verveeners stonden de verhooging toe waarop door de arbeiders van dezen onmiddelijk bet werk werd hervat. Door de arbeiders van de afwezige verveeners werd nu aan dezen van een en ander per expresse kennis gegeven." Berigten van eergisteren, houden in dat de eerstgenoemde arbeiders aan het werk zijn o-ebleven, doch dc anderen de veenderij hebben ver laten zonder dat dc rust is gestoord. Inmiddels heb ben ook de veenarbeiders te Terwispcl (waar zich een lOOOtal bevinden) den arbeid gestaakt. Men schrijft uit Zeeland aan „het Vader land." De ongeregeldhedendie in de vorige week op Walcheren plaats gehad hebben waarbij de Belgische en Vlaamsche werklieden door de

Zierikzeesche Courant | 1869 | | pagina 1