W oensdag 1 April. 4 WOENSDAGEN ZATERDAG. 28 18t)ïj Besturen en Administratiën Bekendmaking. Afkondiging. Afkondiging. Binnenlandsche Tijdingen Buitenlandsche Tijdingen. ZIERIKZEESCHE COURANT PRIJS DER ADVERTENTIËN. Gewone 5 cent de regel. Geboorte-, Huwelijks- en Dood- berigtenvan 1—8 regels k f 0,50 behalve het zegelregt. VERSCHIJNT: A B O N N E M E N T S-P R IJ S. Per drie maanden 2,00 Franco per post 2,25. Inzen ding der Advertentiën daags te vorenvóór 10 ure 's morg N ationale M i 1 i t i e. .Burgemeester en Wethouders van Zierikzee. Lettende op art. 87 der wet van den 19 Augustus 1861 (Staatsblad no. 72) en art. 26 van het konink lijk besluit van den 8 Mei 1862 (Staatsblad no. 46). brengen ter openbare kennis dat de tweede Twitting van den Militieraad in dit jaar voor deze gemeente is bepaald op Dingsdag den 13 April e. k. des voormiddags ten 9 y2 ure in het gewone lokaal in de abdij te Mid delburg en dat in die zitting wordt uitspraak gedaan om trent al de in de eerste zitting niet afgedane zaken en omtrent hen die als plaatsvervanger of hummer- verwisselaar verlangen op te treden. Zierikzee den 2 April 1869. De Burgemeester B. C. CAU. De Secretaris J. P. N. ERMERINS. Burgemeester en Wethouders van Zierikzeedoen te weten dat door den Raad dier gemeente in zijne vergadering van den 3 Februarij 1869 is vastgesteld het volgende besluit Besluit tot w^ziging; -van lxet toe sluit tot heffing van eenhoofde- lijken omslag lu de gemeente Zierikzee. De Gemeenteraad van Zierikzee Overwegende dat van de noodzakelijkheid is gebleken eener verhooging van den hoofdelijken omslag in deze gemeente Besluit: Art. 1. In art. 2 van het Raadsbesluit tot heffing van een hoofdelijken omslag van den 17 October 1865 wordt in plaats van f 15,000 gelezen f 18,500. Art. 2. Dit besluit treedt in werking den 1 Januari] 1870. Aldus vastgesteld ter openbare van den 3 Februarij 1869. De B. C. CA De Secretaris J. P. N. ERMERINS. En dat deze heffing is goedgekeurd bij kon, besluit .van den 9 Maart 1869 no. 6. En is hiervan afkondiging geschied waar het behoort den 6 April 1869. Burgemeester en Wethouders B. C. CAU. De Secretaris ij.' V. N. ERMERINS. Burgemeester en Wethouders van Zierikzeedoen te weten dat door den Raad dier gemeente in zijne vergadering van den 3 Februarij 1869 is vastgesteld het volgende besluit Besluit tot wijziging van liet Be sluit tot heffing van opcenten op de personele belasting. De Gemeenteraad van Zierikzee, Overwegende dat van de noodzakelijkheid is gebleken eener verhooging der opcenten op de hoofdsom der personele belasting in deze gemeente Besluit: Art. 1. In het eenige artikel van het Raadsbesluit tot heffing van opcenten op de Hoofdsom der personele belasting in deze gemeente van den 34 October 1865 wordt, in plaats van „20 opcenten" gelezen „30 opcenten." Art. 2. Dit besluit treedt in werking den derden dag na dien der afkondiging. Aldus vastgesteld ter openbare Raadsvergadering van den 3 Februarij 1869. De Burgemeester B. C. CAU. De Secretaris J. P. N. ERMERINS. En dat deze heffing is goedgekeurd bij kon. besluit van den 9 Maart 1869 no. 6. En is biervan afkondiging geschied waar het behoort den 6 April 1869. Burgemeester en Wethouders B. C. CAU. De Secretaris J. P. N. ERMERINS. De stations-chef van den Centraalspoor te Zwolle geraakte Maandag-avondtoen hij zich langs de Veer- allée naar huis begafin eene onaangename woorden wisseling met eenige onder-officieren van het garni- zoen. Kort daarop moet hij onverhoeds aangevallen zijn en eene vrij diepe wond waarschijnlijk door een sabelhouw in het achterhoofd hebben bekomen welke zulk eene hevige bloedstorting ten gevolge had dat hij geruimen tijd bewusteloos bleef. Hij is thans on der geneeskundige behandeling. De justitie doet on derzoek. Door eenige passagiers die tegenwoordig waren bij het ongeluk den 2en Junij 1868 op den spoor weg tusschen, Breukelen en Maarsen voorgevallen waarvoor Gerrit van Zijlmachinist van den goede rentrein tot 6 maanden cellulaire gevangenisstraf is veroordeeld is een verzoek tot gratie of verligting van straf aan Z. M. den koning opgezonden. Het hof van assises van West-Vlaanderen heeft \in de vorige week uitspraak gedaan in de zaak der drie Italiaansche straatmuzikantendie in het begin van Januarij een herbergier te Brugge bij wien zij hunnen intrek genomen hadden hebben vermoord met het doel om zich van zijn geld en goed meester te maken. Bij de behandeling dezer zaak is gebleken dat een der beklaagden Jozef Bovo 32 jaren oud en ontwerper van het moordplan zijn slagtoffer on verhoeds aangegrepen en hem door het digtknijpen van mond en neus gesmoord heeftterwijl ziin medestan der Lapetina, 19 jaren oud den ongelukkige de armen hond. De derde beschuldigde Lapitieen knaap van 15 of 16 jaren heeft enkel de wacht gehouden. Het geroofde is betrekkelijk zeer luttel en den moordenaars tot niets nut geweestdaar zij op hunne vlugt zeer spoedig zijn achterhaald. Het hof heeft Bovo en La petina ter dooden Lapiti tot vijf jaren gevangenis straf veroordeeld. Uit Groningen meldt men. Een paar ingezete nen dezer stad hebben gedurende de Paaschdagen een pleiziertogtje gemaakt per velocipede. Met het spoor van hier naar Nieuwe Schans vertrokken hebben zij van daar uit zich van het nieuwe middel van vervoer bediend in alle plaatsen die zij bezochten ook in de stad Leer een grooten oploop verwekkende om dat daar de velocipedes naar 't scheen nog geheel onbekende zaken waren. De beide liefhebbers hebben ook bij deze gelegenheid weer de ondervinding opge daan-, dat de vélocipèdes werkelijk dien naam verdie nen men kan er zich zeer snel en zonder vermoeijenis mede bewegen. Langs goede wegen wordt het uur in 15 a 20 minuten afgelegd. Binnen kort zal te Groningen een wedstrijd worden gehouden met vélocipèdes. De Gron. Ct. noemt het vélocipèderen gezond. „Ook/' zegt doctor Hocka„bevordert het den eet lust," „die bij de tegenwoordige duurte der levensmiddelen niet behoeft opgewekt te worden" nieent Berend Bonckliefhebbend manvader van 6 kinderen en grofsmidsknecht. Men zal zich herinneren hoe eenige maanden geleden in Brussel een heftige typhus woede. Vooral in het quartier Leopold, het schijnbaar gezondste deel der stad, vielen er vele slagtoffers. Ofschoon de oorzaak nog niet officieel geconstateerd isgeeft men daarvoor aandat deze wijk gebouwd is op de over blijfselen der voormalige vestingwerkendie men niet heeft gereinigd. De besmettelijke gassen, door de hitte van den laatsten zomer of eenige andere omstandigheid, sterker ont wikkeld, hebben hunne werking doen gevoe len en de ziekte heeft zich door de geheele stad verspieid. fKANKRIJK. Zaturdag zijn te Parijs een aantal personen in hechtenis genomen. De reden waarom is nog onbekend. Men spreekt yan eene zamenzwering tegen de rust van den staatanderen gelooven dat de arrestatien slechts het gevolg zijn van de heftige redevoeringen, in openbare verga deringen gehouden. -Te Madrid is men thans bezig met het opruimen van la Cruz de Qnemaderode plaats waar vroeger de veroordeelden der inquisitie werden verbrand. Duizenden hebben den dood ondergaan. Dit getuigen de overblijfselen die nu uit den grond worden opgedolven. Het volk ziet ze met afgrijzen. Nogtans is de in quisitie nog niet bij allen in ongenade. De bisschop van Osma heeft eene circulaire aan de geestelijken van zijn diocese gerigt, waarin hij de inquisitie roemten hen die ze afkeuren vergelijkt met de dierendie op de regters schelden. In de gelukkige dagenzegt hij toen de inquisitie en de tienden in bloei waren was de geestelijkheid rijk en hield zij door haren invloed alle boosdoeners op een afstand die nu aan Spanje zijn schoonste kroon en roem willen ontnemen. Dat de geestelijkheid ook in deze dagen nog niet van gebrek omkomtbewijst o. a. Navarra waar de pastoor hij elke begrafenisbehalve het verschuldigde geldeen schaap bedingt en voor elke lijkmis een half schaap en achttien brooden. Eiken dag moet elk gezinrijk of armeen brood leverendat door de pastoors verkocht wordt. Op allerzielen zegt de pastoor, dat de zielen van honger omkomen in het vagevuur en er zwaarder brooden moeten ge leverd worden. GROOT-BRIT T A NNIEA'. - De West-Indische post heeft berigten uit Valparaiso en Callao van den 21sten Febru ary en van St. Thomas van 15 Maart over- gebragt. De bewoners van Santiago in Chili werden door menigvuldige aardbevingen ver ontrust en verschrikter verliep geen dag zonder aardschokken. In Los-Angelos was eene troepenafdeelingonder den overste Conzalez met eenen rijken buit aan hoornvee, schapen en paarden uit het Indische gebied terugge keerd. In Peru heerschen nog steeds de gele koortsenterwijl het binnenland nog aanhou dend door hevige aardbevingen werd geteis terd. Op den president van Boliviaden heer Melgareso, was op de openbare straat een moordaanslag gepleegddie hem tot voorwend sel verstrekte voor het suspenderen der consti tutie, en de opening van een dictatoriaal be stuur. In Jamaieo leden de plantages zeer tengevolge van aanhoudende droogtewaardoor de suikerprijzen stegen. De nitzigten der in- surgenten in het Zuiden van St. Domingo stonden gunstiger. Nabij Wigan, in Zuid-Lancashireheeft eene ontploffing in eene steenkolenmijn plaats gehad, op het oogenblik dat een honderdtal arbeiders en jongens daarin aan het werk waren. Bij dit ongeluk hebben 28 personen het leven verloren. Inzcn- p morg villige I i van ielden lligers,* ■S I>e- heeft I i oen |l hragt nsche i een daar- I liijnt -1 jvcr- .ïlau- t' De andefjj zijne nst, II mde zide pre- Een j I line- ,0 opcrI olca I ie- I was .'he- vB ene hei; ;cn h'j ide 'j'1 od Dr- do i

Zierikzeesche Courant | 1869 | | pagina 1