M°. 26 Woensdag 31 Maart. WOENSDAG EN ZATERDAG. Besturen en Administratiën Rijks-Telegraaf. Afkondiging. Binnenlaudsche Tijdingen BuLtenlaricLsche Tijdingen. \W ZIERIKZEESCHE COD 1 1 PRIJS DER ADVERTENTIËN. Gewone 5 cent de regel. Geboorte-, Huwelijks- en Dood- berigtenvan 1—8 regels a 0,50 bebalve bet zegelregt. VERSCHIJNT: ABONNEMENT S-P R IJ S. Per drie maanden f 2,00 - Franco per post 2,25. Inzen ding der Advertentiën daags te voren, vóór 10 ure 'smorg De ondergeleekende brengt in herinnering dat liet Uijks-Telegraafkantoor van 1 April tot 30 September weder zal geopend zijn op werkdagen van 7 ure voor- taf 0 ure namiddagsop zon- en feestdagen van 8 tot 9 ure voor- en van 1 tot 3 en 7 tot 9 ure /namiddags. De Directeur, PILAAR. De Burgemeester van Zïerikzee maakt bekend dat op den 18 en 24 dezer maand door den heer ■commissaris des koning? in deze provinciezijn execu toir verklaard •het kohier no. 7 voor de belasting op het personeel, zes maanden regt en het kohier van hef patentregt 3e kwartaal dienstjaar 18C869, van deze gemeente en dat die op heden ter invordering worden gezonden aan den heer Ontvanger der directe belastingen alhier, met aanmaning der belasting schuldigen, om hunne aanslagen te voldoen ingevolge de wet. Zieriksee den 30 Maart 1869. B. C. CAD. De heer W.zaakwaarnemer en handelaar in effecten te Steenwijkis tot groot nadeel van een aantal zijner cliënten onverwachts doorgegaanonder andereu p. m. f 100,000 hem ter conversie aangeboden Oostenrijksebe papieren medenemende. Men onderstelt alge meen dat bij naar Londen is vertrokken. Na de jongste carnevalsfeesten werd te 's Boseb een als zeer oppassend bekend jong- menscb vermistdien men den laatsten avond dier feesten tot middernacht op verschillende plaatsen gemaskerd gezien .en berkend bad Alle nasporingen bleven vruchteloos tot eindelijk Woensdag middag in de rivier de Dieze stroomende door die stad, in de nabijheid der groote markt een lijk gevonden en daarin bedoelde jongeling berkend werd. Het lijk had zijn domino noir nog aanwat den onge lukkige waarschijnlijk in de duisternis misleid en tot zulk noodlottig einde gebragt beeft. Hoe een Hollandsche-Amerikaanscben brief gelezen wordt„St. Louis in staat Missuri den 3 Januwarij 1869. Waarde OudersUit een brief hep ik gezien dat gij nog gezond zijtdat verheugd mij zeer. Ik ben goed af, sedert Krismis hep ik een lotje bij Lies geno men en hep steeds eene groote stok aan de band. Ik ga in 't land peddelen en maak geit. Van harte gegroet van uw liefhebbenden Jan R." Antwoord Kampen2 Feb. 1869. Geliefde ZoonUwen ongelukkigen brief is ons ge worden. Dikwijls hebben wij u gezegd dat gij niet zoo vroeg trouwen zoudten toch hebt gij niet genoeg om eene vrouw te trouwen neen, alsof gij een Turk waart, neemt gij een „Lotje en eene Lize". Maar de gevolgen waren dan ook wel te voorzien gij hebt steeds een groote stok bij de hand, alzoo gij slaat uwe vrouwen. Hemelwelk een verschrikke lijk land moet dat Amerika zijn Ach, ziet gij zoo ver hebt gij bet gebragtdat gij op bet land moet gaan bedelenEn alsof dat nog niet genoeg waremaakt gij nu ook nog geld. Dus niet alleen twee vrouwen en een bedelaar, gij moest ook nog valsche munter wordenGij zult uwe diep bedroefde ouders nog in het graf brengen." Dingsdag namiddag te een ure brak in 't midden der gemeente Kerkdrielbij Zalt- Bommelbrand uit bij den broodbakker Sars. In weinige minuten iag diens huis tegen den grond en de felle oostenwind stuwde de vlammen met zulk eene vaart voort, dat binnen twee uren niet minder dan 26 buizen in de ascli lagen. Dertig huisgezinnen zijn van woning beroofd. Verlies van menscbenlevens is niet te betreuren evenzeer is al 't vee en een groot gedeelte der inboedels gered kunnen worden. D UIT S y H L A N D. Een berigt uit Genéve meldt dat aldaar de drukkersgezellen het werk gestaakt heb ben. Er worden vergaderingen gehouden waar bet zeer heftig toegaat, en men vreest voor rustverstoringen. De keizer van Rusland gaf onlangs een feestmaalwaarop voor ieder der gasten 2000 in getal, een afzonderlijk zilver theeser vies geplaatst was. De Nord deelt bet volgende mede Aan bet einde van een voorstelling ter benefice van mej. Lawrosky, kunstenares aan een schouw burg te St.-Petersburgkwam de directeur op bet tooneel en bood aan de actrice namens het publiek een bouquet en een prachtigen armband aan. Tot groote verbazing vnn de toeschouwers nam mej. Lawrosky wel de bou quet aanmaar weigerde het kleinood met de verklaring dat zij van de directie des schouw- burgs een behoorlijk honorarium ontving en dat men beter zou doen de waarde van den armband te besteden tot tegemoetkoming van ongelukkigen, die honger lijden. F li A N K it T.I K. In de afgeloopen week heeft te Madrid wederom eene volksdemonstratie tegen de con scriptie plaats gehad. Eene talrijke menigte bad zich naar het paleis der wetgevende ver gadering begeven om tegen dat gehaat systeem te protesteren. Onder deze omstandigheden werd dus daar binnen niet zeer kalm beraad slaagd. Hoewel de hoofden de republikein- scbe partij al bet mogelijke hadden gedaan om de menigte tot kalmte aan te manenvreesde men een oogenblik dat de vergaderzaal door de menigte zou worden bezet, zoodat de minister van oorlog Prim te midden der debatten aan den gouverneur der hoofdstad Milans del Bosch bevel gaf om de vrije beraadslaging der Cor tes te verzekeren door de oproeping van het korps zoogenaamde vrijwilligers der vrijheid en van de militaire magt. Men herinnert zich bet onheilin Sept. jl. in bet arsenaal te Metz voorgevallen, door dien eene der arbeidsters in eene vlaag van drift eene schaar op eene werktafel bad neder- geworpen. Uit offieieële rapporten blijkt thans dat bij de toen plaats gehad hebbende ontploffing, van de 84 vrouwen en meisjesdie in bet laboratorium arbeidden12 op de plaats zelve gedood37 aan hare wouden zijn overleden en 19 andere op de eene of andera wijze zijn verminkt. Bovendien zijn 15 artilleristen en jagers die in dezelfde zaai aan het werk waren gedoodzoodat bij dit onheil in bet geheel 64 menschen zijn omgekomen. De Indêpendanee van de Bisses-Pyré- nées meldt dat in bet brood der troepen ge vaarlijke bestanddeelen zijn ontdekt, als fijn gestampt glasstukken van naalden enz. Een soldaat is dezer dagen overleden aan de ge volgen van een stuk naald. Er is een onder zoek ingesteld. Men houdt bet er voor, dat dit een barbaarscbe wraakoefening is, alsof de soldaten die de aanstokers van burgeroor log op de grenzen internerenverantwoorde lijk waren voor de door hen ten uitvoer ge legde bevelen. Uit de gevangenis van Beaulieu is thans de bekende gaauwdief Desjardins ontslagen die hoogstwaarschijnlijk deoudstedergevangenon was en den langsten tijd in de gevangenissen heeft doorgebragt. Desjardins toch is 89 jaar; bij is 38 maal veroordeeld, altijd door do correctionele regtbanken en bijna altijd voor dezelfde misdrijvenopligterij of misbruik van vertrouwen. Alles zamen genomen beeft bij 60 jaar in de gevangenis doorgebragt. In zijne jengd was Desjardins zeer slim en stoutmoedig en de opligterijen die hij gepleegd heeft zouden een boekdeel vullen. Hij bekent zelf dat slechts 1/15 zijner vergrijpen is gestraft. Een zijner stoutmoedigste streken en waarop bij tfotsch is beging bij in 1815 te Valenciennes. Het slagtoffer was de kommandant der vesting. Desjardins had zich gekleed in de uniform en distinctief van den maarschalk Bruno wiens knecht hij wascn verscheen zoo te Valencien nes waar bij eene revue over de troepen hield. Na afloop daarvan liet hij zich 4000 franken geven door den kommandant en verdween. Zijne laatste veroordeeling bad vijf jaar geleden plaats. Ook toen heeft hijondanks zijn hoogen leeftijdeen meesterstuk bedreven. Hij was er in geslaagd omdoor zich uit te geven voor den inspecteur-generaal der gevangenissen te Poitiers, een paard en rijtuig te bekomen. Te Tours werd bij in hechtenis genomen op het oogenblik dat hij zich naar het gebouw der preiectuur begaf om een bijzonder gehoor van den prefect te hebben die meende dat hij de maarschalk Canrobert was. Toen de presi dent van het bof aldaar begon op te sommen welke straffen hij al bad beloopen riep Des- jardinsbij de derde uit: genoeg genoegmijn beer de presidentanders zitten wij van nacht om twaalf uur bier nog." GROOT-BKII T A X N 1 E N. Uit Nieuw-Zeeland wordt aan den Times door zijnen correspondent te Wellington een I brief geschreven die gedagteekend is van den 18 Januarij en waarin eene beslissende over winning wordt vermeldwelke door kolonel Whitmoreden 5 Januarij 11.op de rebellen der oostkust van het eiland is behaald. Zij heeft bestaan in bet innemen der sterke stelling Ngatapawaar het stamhoofd Te Kooti zich met ongeveer 200 man bad verschanst. Van deze bezetting waren 136 man omgekomen. Het opperhoofd Te Kooti was echter ontvlugt. Aan de zijde der kolonisten waren een officier en 10 soldaten gesneuveld, en 10 man ge wond. Ter westkust, waar de wilden insge lijks in opstand warenscheen in de laatste maand niets belangrijks te zijn verrigtten einde dien opstand te bedwingen. Een vervaardiger der velocipedes in de Vereenigde Staten is op bet denkbeeld gekomen om zijn machine van wielen te voorzien die in spoorwegrails passen. Met dit stelsel zou men zestig mijlen per uur kunnen doorloopenterwijl de uitvinder aanneemt in vijf uren den afstand Inzen- iolde.il lligers,» ■g lie- heeft I i oen |l hragt 1 usche i een daar- liijiit tl >vcr- ïlan- De wdcf] zijne nst mde aide pre sten ine- epcr j uien I na mi ie was Jhe- erd ene. bel ten Wj :dc ij" od jt-

Zierikzeesche Courant | 1869 | | pagina 1