W®. 21 Zaterdag 13 Maart. 1869 k WOENSDAGEN ZATERDAG. Besturen en Administratiën Kennisgeving. Bekendmaking. Binnenlaiidsche Tijdingen Buitenlandsche Tijdingen. ZIERIKZEESCHE COURANT. PB IJS DER ADVERTENTIES. Gewone 5 cent de regel. Geboorte-Huwelijks- en Dood- berigtenvan 1—-8 regels a 0,50 behalve het zegelregt. V E R S C H IJ N T ABONNEMENTS-PE IJ S. Por drie maanden f 2,00 Franco per post 2,25. Inzen ding der Advertentiën daags te vorenvóór 10 ure 's morg Burgemeester en Wethouders van Zierikzeebren gen ter openbare kennis dat bet kohier der belasting op de honden in deze gemeente voor het loopend jaar, op heden door hen voorloopig is vastgesteld en van den 10 tot den 25 dezer maandvoor een ieder ter lezing zal liggen op de Gemeente-Secretarie in gevolge de wet. Zierikzeeden 5 Maart 1869. De Burgemeester B. C. CAU. De fung Secretaris LOEWER. TENTOONSTELJLI1NG van Wa penen enz. te Amsterdam. Burgemeester en Wethouders van Zierikzeebren gen ter algemeene kennis dat onder het beschermheer schap van Z. M. den Koning, eene tentoonstelling van wapenen krijgs-attributen enz. tegen het eind dezer maand zal geopend worden te Amsterdam waarvan het programma ter lezing voor belangstellenden op de Gemeente-Secretarie voorhanden ligt. Zij noodigen een ieder uit die in het bezit mogt zijn van voorwerpen die tot deze tentoonstelling behooren ou die deze tijdelijk welwillend tot dat doel willen afstaandezelve vóór 15 dezerten Raadhuize der Gemeente ter opzending te doen brengen. Zierikzee5 Maart 1869. De Burgemeester B. C. CAU. De fung. Secretaris LOEWER. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee, brengen ter kennis van belanghebbenden: dat Heeren Commis" sarissen over de Armen-school in deze gemeente, eene zitting zullen houden in de Regenten-kamer van het Hervormd Diaconie Armen Gesticht, op Zaturdag 20 .Maart 1869 des avonds 7% ure tot het ontvangen en beoordeelen der aanzoeken om plaatsing van kinde ren op die schoolen worden ouders of voogden die hunne kinderen daar wenschen geplaatst te zien, op geroepen om zich daartoe aan te melden aangezien tusschentijds geene kinderen op de school kunnen worden toegelaten. Zierikzee den 9 Maart ,1869. De Burgemeester B. C. CAU. De fung. Secretaris LOEWER. Niet officieel gedeelte.) Openbare Baadsvergadering gehouden te Zierikzee op den ÏO Maart I860. Voorzitter mr. B. C. CAU. Waarnemend Secretaris P. J. LOEWERCommies-Griffier. Afwezig de heeren Zuurdeeg en Koole. De resumtie der notulen van de vorige vergadering wordt aangehouden. Worden medegedeeld drie missives van Gedeputeerde Staten houdende goedkeuring van Raadsbesluiten, tot aankoop van grond tot af- en overschrijving en tot beschikking op den post van onvoorziene uitgaven. Allen voor kennisgeving aangenomen. Idem eene missive van den commissaris des konings geleidende kon. besluit tot verhooging der jaarwedde van den commissaris van policie tot f 1200. Dien tengevolge stellen Burgemeester en Wethouders vcor en besluit de Raad den daartoe betrckkelijken begro tingspost te verhoogen met f 139,72® te vinden door af- en overschrijving van den post van onvoorziene uit gaven dienst 1869. Aldus besloten behoudens goed keuring van Gedeputeerde Staten. idem eene missive van Gedeputeerde Staten houdende goedkeuring Raadsbesluit tot verkoop van inschrijvingen op het Grootboek met opmerkingen. "Voor kennisgeving aangenomen. Wordt medegedeeld dat bij openbare aanbesteding op heden door deh heer M. van den Ende mr. met selaar alhier, voor het bouwen van een locaal voor de hoogere burgerschool, het minste is ingeschreven cn wel voor de som van f 26,663 zijnde calculatie f f 2000 boven de raming. Burgemeester en Wethouders stellen voor deze aanbesteding te gunnen daar het meerdere bedrag dan de raming is toe te schrijven aan de hoeveelheid.van werk waardoor de dagloonen hooger zijn, terwijl wordt medegedeeld dat het tijdstip van oplevering is verlengd. Aldus besloten. Burgemeester en Wethouders deelen mede dat met het oog op de hoogere dagloonen het bouwen van het lokaal voor de Tussckensckool is uitgesteld zul. lende nadere voorstellen worden gedaan tot wijziging der gemeente-begrooting 1869. In handen van mr. Eokker mr. Moolenburgh en Landsknegt wordt gesteld de rekening van het pen sioenfonds van gemeente-ambtenaren de rekening van het fonds van verminkten en gekwetsten en der be graafplaats over 1868 ten fine van onderzoek en rapport. Wordt ter visie van de leden gelegd het verslag der commissie voor het middelbaar ónderwijs over 1868 en voor kennisgeving aangenomen de mededeeling der herbenoeming van Voorzitter en Secretaris dier commissie. Komt in behandeling een adres der sociëteit „Tot Nut en Genoegen" alhier, verzoekende eene premie uit de gemeente-kas van minstens 50, voor eene alhier te houden harddraverij. Op voorstel van Burgemeester cn "Wethouders wordt - beslotenaan gemelde sociëteit voor gemeld doel eene premie van wege de gemeente van hoogstens 50 toe te staan onder voorwaarde dat daaraan mogt blijken behoefte te bestaan. Worden benoemd tot leden der commissie van on derzoek voor de in te komen reclames op bet kohier der hoofdelijke belasting en honden-belastingover 1869 de heeren -mr. Moolenburgh Mulock Houwer en dr. Goemans. Overeenkomstig het voorstel van Burgemeester en Wethouders wordt goedgekeurd het Contract aan te gaau met A. de Bie voor het ruimen der secreetputten tot ultimo Dec. 1871, behoudens goedkeuring van Gedeputeerde Staten. Wordt besloten tot het doen van eenige af- en overschrijving waartoe bij de begrooting casu quo magüging is verleend. "W ordt medegedeeld dat het bouwen van eene jonge-juf- vrouwenschool is aanbesteed aan den minsten iuschrijver den heer J. v. d. Linden alhier voor f 5277. Voor kennisgeving aangenomen. Overeenkomstig het voorstel van Burgemeester en Wethouders wordt besloten ecu adres van adhaesie te rigteu aan de Tweede Kamer der Staten-Geueraalbetreffende het voorstel vau den heer vau Kuijk tot wijziging der artt. 45 en 48 der armenwet. Bij monde van den Voorzitter wordt namens de commissie voor de strafverordeningen rapport uitgebragt ,op het adres der broodbakkersstrekkende om aan hunne grieven te gemoet te komen en eenige speling té laten omtrent het gewigt der brooden waartoe een cohcept-1wijziging der daartoe betrekkelijke verordening wordt ter visie gelegd van de leden, om in eene vol gende vergadering te behandelen. Hierna sluit de Voorzitter de Vergadering. Naar men uit Neuzen meldtis de gesteldheid van den Nieuwen Neuzenpolder op dit oogenblik zeer zorgwekkend. Nadat op jl. Zondag avond wederom eene oeverafschuiving van 313 el lengte en 60 el breedte had plaats gevonden, westelijk van de afschui vingen van 31 December en 13 Eebruarij jl. is tot heden ook het buitenbeloop van. den zeedijk;over eene lengte circa 105 elmet de daarop gelegde rijsbeslagen en steenbezettingen geheel weggevallen zoodat thans op dat punt de nn steile zeedijk door den golfslag wordt geteisterd en er het ergste van te vreezen is. Bij ingelanden zou het voornemen bestaan achter de thans bedreigde punten onmiddelijk een wateikeerenden dijk te doen leggen waarvan de kos ten begroot worden op ongeveer f 40,000. Uit Heerenveen wordt geschreven. Onder de rubriek „zeldzaamheden" rangschikken wij het volgende. Zeker tolgaarder niet verre van hier woonacfftig heeft het plan met Mei a. s. zijne tegenwoordige be trekking te laten varenom zich daarna met zijn gezin naar Kampen te begeven ten einde zich te be - kwamen voor de meer deftige betrekking van predikant bij de Chr. Afg. gemeente, 't Is te hopendat hij gelukkiger moge slagen dan zekere boerenzoondie vroeger met hetzelfde doel naar Kampen giug doch na een jaar studeren onverrigterzake terugkwam en thans tot marskramer is opgeklommen. i "i- ■'■.'U-A. DUITS OHLAND. In Leipzig is het verboden om met véloeipèdes op de openbare straten, pleinen en wandelplaatsen te rijden. Te Praag zijn Russische agentendie op het verspreiden van valsch Russisch muntpapier werden betrapt, door de policie in hechtenis genomen. De Str. Ggl. verhaalt het volgende staaltje van moed en onverschrokkenheid van eene boerinop eene afgelegene hoeve nabij Lindau wonende. Terwijl alle huisgenooten op den feestdag van Maria Lichtmis naar de kerk waren, kwam een in lompen gehulde bedelaar, van koude bevendeaan de deur en verzocht om een aalmoes en zich eenige oogenblikken te mogen verwarmen. Hoewel het gezonde en zelfs woest uiterlijk van den bedelaar haar wantrouwen wekte liet zij door medelijden bewogen hem binnen en in een hoek van den haard plaats nemen. Er hing een ketel met soep te vuur en de boerin was bezig met koe keu te bakken. Eensklaps staat de gewaande bedelaar als roover voor haar, in de eene hand een pistool met dubbelen loop en in de andere een dolk houdende. „Indien gij mij niet onmiddelijk al het geld geeft, dat gij in uw huis hebtsteek ik u overhooproept de roover uit. De boerinhoewel een weinig verschriktherneemt spoedig hare koelbloedig heid en antwoordt op rustigen toon: „Welnu, vriend voor het weinige geld dat ik bezit heb ik nog geen lust om vermoord te worden, wij hebben niet meer dan het loon der dienst boden in huisdit zal ik u geven. Nog een oogenblikje geduld, want eerst moet ik den soepketel van het vuur nemenanders kookt hij over." De roover was hiermede tevreden. De boerin grijpt den ketelen werpt den ziedenden inhoud met bliksemsnelheid over het gelaat van den dief, die ouder vreeselijke pijn op den grond nedervalt, en bij de tehuiskomst der huisgenooten reeds aan zijne wonden was overleden. Men vond nog twee dolken onder zijne lompen verborgen. In Beijeren en Baden neemt de. beweging tegen de gezindteseholen steeds toe. Oolangs zijn in verscheidene grootc stedenb. v. te Heidelberg Lindauenz.door de gemeente raden en door burgervergaderingen eenstemmig besluiten genomen om alles aan te wenden tot het verkrijgen der gemengde school. FHANKRIJK. Uit alle deelen van Frankrijk komen borigten voor van den ongewonen staatwaarin de vegetatie is gekomen door de hooge tem peratuur in de eerste helft van Januarij dezes jaars. In de Oostelijke Pyreneën stonden de erwten in vollen bloeiin Gironde vond men reeds geheel ontwikkelde roggearen in geheel het Zuiden waren op 9 Januarij de amandel- boomen in bloeiin Lot en Garonne maaide men op 16 Januarij gras. Men schrijft uit Romeonder dagteekening van 24 Eebruarij aan de Italië: Op het laatst der maand Januarij heeft er eene gebeurtenis plaats gehaddie punt voor punt het reeds ver geten voorval met dien Israëliet van Cento in Ferrara herinnertwiens vrouw met haar min naar vlugtte. Deze ontrouwe echtgenoot ver klaarde Catholiek te willen worden. Haar huwelijk met een Israëliet werd als nietig be schouwd en zij werd in den echt vereenigd, Inzcn- morg illige van old en J'igew^ ijj be leeft I Gcu I 'ragt iehe een laar- i.i bjput Jer- lnn- «Do iJbdcO '•fino 1 1st|j nde fl ndo jl «.on :iuc- >pcr i'ica he - \a| 3rd 1 me iet I jèn I 'hij de j» jd J 't- I

Zierikzeesche Courant | 1869 | | pagina 1