SCKMKSTRIJD ROMANTISCHE WERKEN DERTIG CKXTS. -> Advertentiëm Burgerl. Stand te Zierikzee. Zeetijdingen. Beurs- en Marktberigten. u Vervoer-middelen. moord betreftuitkomendat in andere inuzel- mansche landen niet alleen het betreden der pleinen van de moskeenmaar ook het be zoeken dier tempels zelve aan de belijders van andere eerediensten vergund is. In het kanton Mauzénabij Niortin het departement der beide Sèvresspoorde de marécliaussée sedert vijf maanden een bandiet opdie beschuldigd werd een dubbelen moord te hebben gepleegd. Eindelijk vernam men dat hij in een huis de wijk had genomendat door do gewapende magt werd omsingeld. De goed gewapende bandiet had zich in zijne wijk plaats gebarricadeerdzoodat als het ware het beleg daarvan moest worden ondernomen. Veertien man werden daartoe aangewezen, maar de bandiet seboot door de vensters en wondde drie militairenwaarvan een doodolijk. Toen word versterking ontboden. De voornaamste autoriteitenals de prefect, de generaaldo kolonel der gendarmeriede regter van instructie en de officier van justitie begaven ziekmet een detachement dragonders van 30 man, derwaarts. Er werd krijgsraad gehouden. Een aanval kon bloedige gevolgen hebbenmen zag daarvan af en besloot nu het huis in brand te stekenhetgeen men na bekomen toestemming van den eigenaar ook wer kelijk deed. Toen hetdakwasingestort,vondmen den bandietlevenloos te midden van de brandende pninhoopen. Het bleek laterdat de man om den vuurdood te ontgaanzieh een kogel door het hoofd had gejaagd. Te Verviers is Maandag avond eene poging tot het plegen van een driedubbelen moord gedaandiewat de aanleidende oorzaak aangaat, den eenigen tijd geleden volvoerden moordaanslag tegen den chef van de Antwerp- sche spoorwegstationin herinnering bragt. De daderzekere Hallinis een gewezen spoorwegwachterdienadat zijn arm door de locomotief van een nachttrein verbrijzeld was geworden als bode bij het bureau van den Vervierschen spoorweg was in dienst gesteld. Eene schorsing voor vijf dagen wegens een op nieuwjaarsdag begaan piigtverzuimhad hem zoo vergramd gemaaktdat hij het besluit had opgevat om zich op degenenaan wie hij deze straf to wijten meende te hebbenbloedig te wreeken. Dit voornemen heeft hij bij de uitbetaling van zijn maandgeld ten uitvoer trachten te brengendoor het lossen van revol verschoten op den bureau-chef «n op twee van diens klerken. Gelukkig heeft hij de twee laatsten gemist en eerstgenoemde slechts ligt, aan den schouder gekwetst. Het lag in zijn plan om den onder-chef insgelijks aan zijne wraak op te offeren, terwijl hij na hetdooden van al zijne slagtoffere de handen aan zieh zeiven schijnt te hebben willen slaan. Twee op het gevecht toegeschoten polieie-agenten en de bedoelde onder-chef zijn er echter in geslaagd den wel eenarmigenmaar buitengewone ligchaaraskrachten bezittenden Hallin den revolver te ontwringen en zich ook van zijnen Dersoon meester te maken. a I GROOT - BRITTANNIEN, Iu Amerika doet men voortdurend de ondervinding op dat dc aard-oliebronnen steeds armer worden. De oude Rreedombron in New-York 1-1 voet diep leverde aanvankelijk veel olie; nu meu een tweede bron, 18 voet van deze verwijderd heeft gemaaktgeven de beide bronnen niets meer. Alleen als men de bronnen tliier en daar om de twee jaar dieper maakthoudt men nog toevloed van olie. De oorspronkelijk 500 bronnen aan de Irawaddy in Indiania geven niet eens meer 100,000 gallons 's jaars. De laatste berigten van de zoogenaamde gouddistricten in Natal luiden zeer ongunstig. Het inlandsche opperhoofd heeft de gouddelvers van zijn grondgebied veijaagd en het koloniale gouvernement heeft niet het minste voornemen om hen door de soldaten të doen beschermen vooral omdat het twijfelt aan de geruchten aangaande den rijkdom dezer goudvelden. Bevallen van een IZoon A. C. van der VLIET—Cats. Zierikzee 19 Februarij 1869. Tegen katarrhalische keel- en borstaandoeningen hoestheeschheid zijn de het geprezen werkzaamste huismiddel. De veelzijdige geneeskundige aanbevelingende diplomas van de Europesehe hoven de op alle tentoonstellingen toege kende prijzen zijn hiervan de meest sprekende bewijzen. Magazijnen bevinden- zich a 30 ets. per pakje te Zierikzeebij Abpoth. G. A. de LOOZE te Brou wershaven bij C. KAPPERS te Breshensbij D van MALE; te Goes bij H. S. KROL van der HOEK te Kruinxngen bij TV. VISSCHERen te Zaamslag bij D. RIEMENS. Van 12 tot en met 19 febr. 1869. Geboren. Een zoon van C. Hack en H. C. Kloet. Een zoon van J. van Akkeren en J. v. d. Ploeg. Een zoon van W. Hoeder en M. van den Ende. Eene dochter van P. Maasse en M. Blok. Gehuwd. J. Siesjm. en A. J. Peutejd. D. C. van Weezei, jm. en L. Lindhoutjd. D. N. Labrijn jm. en M. G. Ochtman jd. Overleden. L. Kortoud 2 m.d. S. v. d. Endeoud 28 j.vrouw van P. Maijs. P. de Braai oud 35 j.jm. D. J. Keutersoud 8 j. JT. 'Sclïuliing oud 3 iü.sr. Als levenloos aangegeven. Een zoon van W. J. de Graaff en E. Enzlin. TUSSCHEN Z. EN 0. Zi spoelt Wit en O speelt Zwart. "Wit aset -voor. 12de zet wit D 3 op D 2. Antwoord op de 12de zet Zwari B. 8 op D, 7, Kapt. H. Holle, voerende het schip Cadzandria is den 4 Februarij van Konstantinopel naar het Engél- sche kanaal vertiokken. Door voortdurende tegenwinden en sneenwjagt was het schip tot op dien datum aldaar opgehouden. Brouwershaven Gearriveerd 16 Feb. Argo P. W. Timmermans, Rott.Batavia, met een detachement troepen. Het kofschip Eugelina Petronella kapt. H. Brouwer, van Sunderland bestemd naar Oporto, als Bijlegger binnen lek en meër andere schade is ingeklaard en naar Dordrecht ver trokken om te repareren. Jason (st.) H. HaackRott.Marseille. Catkarina Maria F. PotBataviaRott. Florence G. Gouthovaite. G. F. GibbonLeabeiden van Par naar Dordt. 17 In alle Boekwinkels worden bestellingen aangenomen op de VAN Naar de bestaande Hollandsche vertalingen geheel herzien en verbeterd door Br. ar. p. l i K D o. De werken van THACKERY, dit is boven allen twijfel verheven, behoeven slechts meer bij ons bekend te zijnom naar waarde te worden hooggeschat. Er is geen auteur van den tegen- woordigen tijd, die met THACKERAY kan worden gelijk gesteld, en spoedig zal men algemeen erkennenwat de heer Dr. LinDo in het Levensberichtaangaande den auteur zegtdat hij THACKERAY bewondert „als een fijnen menschenkennereen onvergelijkelijken schilder van zeden en maatschappelijke toestandeneen humoristdie heden ten dage zijns gelijke niet heeft als een teekenaardiein vele opzichtenniet onderdeed voor den schrijveren wiens stijl met de penof met het penseelzoo gekuischt is door een fijnen smaakzoo eigenaardig en treffenddat menwaarlijkverstomd staatals men deze zeldzame vereeniging van groote gaven in èên en denzelfden mënsch ontdekt." De ondergeteekendé stelt zich aanvankelijk voorom van THACKERAY'S Romantische Werken achtereenvolgens uit te geven DE KERMIS DER IJDELHEID (vanity fair). Twee Deelen DE LOTGEVALLEN VAN HENDRIK ESMOND. Een Deel. DË LOTGEVALLEN VAN PHILIP. Twee Deelen. DE GESCHIEDENIS VAN ARTHUR PENDENNIS. Twee Deelen. DE VIRGINIERS. Drie Deelen. VERSCHEIDENHEDEN, (o. a. „HetPloertenboek.") Twee Deelen. bese twaalf Deelen, die te zamen 200 vellen druks bevatten, zullen in 50 Afleveringen ieder van 4 vellen (64 bladz. druks) het licht zien. De prijs van iedere aflevering is, bij inteekening, Bovendien ontvangen HH. Inteekenaren gratis, bij ieder Deel, eene keurige Gravure tegenover den titel, alsmede de benoodigde Deelomslagen. Abonnementen worden niet aange nomen dan voor de Serie van twaalf Deelen, waarvan in geen geval meer dan vijftig afleveringen zullen worden in rekening gebracht. In ongeveer twee jaren zal deze uit gaaf voltooid zijn. De eerste afleveringen zijn reeds verschenenterwijl eene geregelde voort zetting verzekerd wordt. Telkens na de verschijning van vijf afleveringen wordt over een bedrag van f 1,50 tegen quitantie beschikt. Schiedam H. A. M. R OE L A NTS. Uitgever. A B C D E F <- - IA Prijzen der Effecten te Amsterdam den 8 Februarij 1869. Nederland. Werkel. Schuld. 2 Va pCt dito dito 3 dito dito 4 Amort. Sijndic. 3V2 Ned'.Hyp.-Bank 4 Va 90 België. Cert. bij Rothschild. 2 Va Spanje Obligatiën. 2% *9 Portugal. Obligatiën. 3 Rusland. Obl. bij Hope en Co 5 99 dito 1828/29 5 >9 Cert. 1840 4 19 Spoorweg-Actiën Polen. Aandeelen 1835. Pruissen. Obligatiën 1849. 5 99 Oostenrijk. Obl. Met. Oude. 5 99 dito 2 Va 9» dito Rente Amst. 5 dito Nationale. 5 Mexico. Obligatiën 5 99 Griekenland. Obl Geld1. 1825. 5 99 Turkije. Binnenl. Oblig. 5 Middenprijzen van den De Ned. Mudde. Oude Tarwe 1866 Nieuwe dito 1867 - Afwijkende dito Z.-Zomer dito Ordinaire dito Rogge -Winter Gerst Zomer dito Haver 56,a/t« 65 Va 883/lê 311 Vu» 36% 197% 23,5/lfl 60 V4 52Vlft 403/,c van de volgende artikelen te Zierikzee 18 Februarij 1869. De Ned. Mudde. 9.25 j1 Paardenboonen 8 00 9.50 I Witte boonen - 12.00 00.00 Bruine dito - 10.00 00.00 j Graauwe Erwten - 00.00 00.00 Groene dito - 8.00 7.00 Gele dito 0.00 6.50 j Koolzaad - 00.00 5.9C Zaai-Lijnzaad - 16.00 4.50 J Slag-Lijnzaad - 00.00 00.00 a 00.00 g 33.50 h 34.00 32.00 a 32.50,1 Marktprijzen der Meekrap te Zierikzee van den 18 Februarij 1869. Teelt 1868. Twee en een, 1ste kwaliteit blank 33.00 a 33.50 Twee en eenmiddelbare dito - 32.00 a 32.50"«a Twee en- een, mindere dito - 00.00 a 00.00^ Een en een1ste kwaliteit blank - 00.00 a 00.00 q Een en eenmiddelbare dito - 00.00 00.00 Een en eenmindere dito Onbepoofde, 1ste kwaliteit blank Onberoofdemiddelbare dito Onberoofde mindere dito - 31.00 a 31.50 Nieuwe Onberoofde - 00.00 a 00.00 Mullen - 8.00 a 9.00 Middelbare dito 5.00 a 6.00 Stoombootdienst tusschen Middelburg en Rot erdam Van Middelburg. Van Botterdam Zondag 21 'smorg. 7.J Zondag 21 'smorg. 10.15 Maandag 22 7.30 Maandag 22 'smidd. 12.— De Diligence zal van Zierikzee 2 uur lia de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en van Middelburg naar Rotterdam een half uur na de afvaart der stoomboot ryden. Tér Stads-Drukkerij van de Erven A. de VOS

Zierikzeesche Courant | 1869 | | pagina 2