mm if fwrm Buitenlandsche Tijdingen. Zeetijdingen. SCHAAKSTRIJI) I f üf pp il Él ék itH 8 ■i, II^éiu f Advertentiën. Geregtelijke Aankondiging RACINE BAL EN, Versche GIST, Beurs- en Marktberigten. 11"/,. Vervoer-middelen. Spoorboot v. Middelburg. het boter zijn ile vlag op te rollen en het ge- heele personeel met het te verwachten oorlogschip naar Holland over te voeren. Binnen een paar maanden is de zaaitijd daar en uit de volgende feiten zult gij kunnen af leiden dat daar weder niets van zal komen. In het laatst der vorige maand begaven zich de vrouwen van Elmina naar het boschzooals men hier zegttot het halen van pisang, peper, brandhout enz. en werden als naar gewoonte begeleid door het garnizoen dat hun tot be scherming wordt medegegeventoen zij on verwachts werden aangevallen door de bevolking van Agoonahmet het ongelukkig gevolg dat eeuige personen werden gevangen genomen waaronder de korporaal van Dijkwiens hoofd, zoo men zegtnaar Cape Coast is gezonden met drie Snider-goweren die den aanvallers in handen vielen. Een paar dagen geleden heeft de gouverneur de barkas naar Commanda gezonden met een brief, waarin de onderwerping der bevolking wordt gevraagd terwijl hun tegelijkertijd een Hollandsche vlag werd aangeboden. Wat was het antwoord Een tal van kano's met gewapenden werden onmiddelijk te water gehragt en de boodschap per had groote moeiteom met de vlag en den brief te ontkomen. Men begrijpt niet, dat de gouverneur dezen stap tot toenadering heeft kunnen doen zonder van een goeden uitslag verzekerd te zijn of z.exc. is misleid en slecht geradenof hij begrjjpt den toestand niet. Wat er ook van zij het prestige van het gezag heeft er niet bij gewonnen. Ik kan u nog mededeelen dat er eene tweede lijn steamers op de Westkust van Afrika is georganiseerdwaarvan de eerste in deze maand uit Liverpool vertrekken zal." 't Bat. Handelsblad bevat het volgende: 't Zal bij de regering nog niet vergeten zijn dat eenige jaren geledeneen stoomschip van Makasser uitging kruisen en een vloot van praauwen ontmoetendedeze voor zeeroovers hielddat hettoen zijne signalen niet be grepen werden met volle laag er onder schoot verscheidene praauwen in den grond boorde, al wat niet vlugten konin bezit nam en met een aantal gevangenen en de praauwen op sleeptouwte Makasser terugkwamwaar dadelijk bleekdat de gedeeltelijk vernielde gedeeltelijk opgebragte praauwen bestonden uit de Makassersche tripangvlootdie in de uitoefening van haar nuttig bedrijf aangevallen en gedecimeerd was. Men zegt dat de vroegtijdige dood van den commandant van het stoomschip veroorzaakt is door het hartzeer over zijne vergissingwaarbij onschuldige menschen het leven verloren had den. Al is het feit dat het bovenstaandeingezonden stuk van Amboina mededeelt, niet juist zoo voorgevallen als de inzenders bewerentoch schijnt het zekerdat een vergissing heeft plaats gevondenen hopen wij daaromdat de regering een naauwkeurig onderzoek naar het gebeurde zal doen instellenten einde maatiegelen te nemenom voor den vervolge gelijksoortige vergissingen te voorkomen, 't Zal moeijelijk, maar niet onmogelijk zijn, om op alle eilanden in den archipel bekend te maken, dat praauwen op zee bij het verschijnen van een stoomschip vooral niet vlugtenmaar het naderen, ten einde onderzocht te worden. Blijkens een telegram van Bandjermasin bleef de politieke toestand van dit gewest on veranderd en werden van Koetel en de Zuid kust gunstige berigten vernomen. Ter hoofdplaats Bandjermasin was de ge zondheidstoestand der bevolking gunstiger ge worden er kwamen echter nog enkele gevallen van cholera en vele gevallen van koorts voor. Te Padang is door een Niasser amok ge maakt. Toen hij een bediende en een jongeling gestoken had, kwam wel eene massa volk op de beenmaar deze bleef op behoorlijken afstand de schout moest den ass.-resident roepen, en inmiddels ging de amokmaker op den haal eerst den volgenden morgen vond men hem in een klapperboom hij had intusschen 4 perso nen gedood en 7 verwondwaarvan ook reeds een is overleden. DUITSOHLAND. In diplomatieke kringen te Weenen is men bezorgd voor de toekomst. De spanning tusschen Frankrijk en Pruissen neemt toe. Ook in Noord-Duitschland hecht men gewigt aan de aanvallen der Fransche officieuse bladen tegen Pruissenmaar meentdat de vrede zoo lang verzekerd is als de heer de Lavalette aan het hoofd van het ministerie van buitenl. zaken te Parijs blijftmaar toch blijft men de mogelijkheid in het oog houdendat een voor Pruissen minder vriendschappelijk gezind staats man ter vervanging van den heer de Lava- lette zou kunnen worden benoemd. F ft A N K R TJ K. Eenige Fransche dagbladen vestigen de aandacht op de oefeningenwelke door de troepenin garnizoen te Lyon worden gehouden De infanterie-regementen worden iederen dag verscheidene uren geoefend in het schieten met de Chassepots en in de nieuwe manoeuvres. Zoodra de hoornblazer het teeken geeftzegt Décentralisation ziet men de soldaten zich in twee gelederen scharen. De manschappen in het tweede gelid ontdoen zich van hunne ran sels en deze worden geplaatst op de ransels van het eerste gelid achter deze tijdelijke ver schansing leggen de soldaten zich neder. Het eerste gelid opent een levendig vuur op den vijanden het tweede gelid heeft niets anders te doea dan patronen aan te reikenom het vuren zoo snel mogelijk te verrigten. De jonge damedie geweigerd heeft te Parijs 20,000 francs te nemen om verdachte bonbons aan graaf de B. te gevenheet madame de Narbonneeigenlijk Anne Belvaldochter van eene groenvrouwzij kan niet schrijven doch verleden jaar heeft te Baden om haar een duel plaats gehad. Als actrice is zij slechts op een klein théatre van den minderen stand opgetreden. Haar adres is Rue de Pen- thièvre. De persoondie aan de vergiftiging ontsnapt is, is niet een graafmaar een hertog en heet de Beauffremont. Hij heeft geweigerd in regten op te treden tegen den Poolschen minnaar van zijne met hem zeiven in onmin levende gemalin. Hij heeft zelfs ontslag van regtsvervolging voor den graaf en zijn medepligtige van de regering verkregendie echter aan de beide Polen het verder verblijf in Frankrijk ontzegd heeft. Er bestaat wel geen beter voedsel zoowel voor den gezonden als voor den herstellenden als zuivere onver- valschte chocoladeimmers een kop goede chocolade overtreft verreweg de beste bouillon in gehalte van werkelijke voedingsstof. Om billijke prijzen te verkrij gen vindt echter zoo dikwijls eene vervalsching van dit artikel plaats dat eene qualïteitvoor welker zuiver heid wordt gewaarborgd eene zeldzaamheid is gewor den. Het verdient daaróm te meer vermelding dat de stoom-chocoladen-f abricb van Fbanz Stollwerck te Keulendie tot de meest beduidende fabrieken van Duitschland behoortop de wereldten toonstelling te Parijs wegens zuiverheid voortreffelijke qualiteiten goedkoopte van hare chocoladen met de prijsmedaille werd bekroond. Deze onderscheiding is des te eervollerdewijl de uitgereikte medaille de eenigste is die in deze branche op geheel Pruissen is gevallen. De fabriek dankt aan haar beginsel alleen volkomen zuivere fabriekaten ter markt te brengen baren alom verbreiden roem. Men zoude kunnen be- weien dat bet zoowel de pligt als het belang van iedere^ groote handelszaak in victualiën enz. is om hare klan- disie met dit product te voorzien. laud Oporto. Bijlegger lek en meer andere schade. 14 Ida(st.) F. Simmelkaar Liverpool 14 Janet MitchellW. BennyBatavia 14 Brazil M. W. HibbertPhiladelphiaallen naar Botterdam. 15 John. N. CushinpW. H. Swap, Rotterdam-, New-York. Per het schip President Plate kapt. C, D. Julius zijn als passagiers aangebragt 7 gepasporteerde marine schepelingen. Idem per het schip Janet Mitchell, kapt. "W. Benny, mevr. Hartuis en kind. TUSSCHEN Z. EN 0. Z speelt Wit en O speelt Zwart. Wit zet voor, 12de zet wit D 3 op D 2. mm mk. m mi f ABCDEFGH Brouwershaven Gearriveerd 13 Feb. President Plate, C. D. Julius, Batavia, Rott. 13 Engelina Petronélla H. A. Brouwer Sunder- Voor de vele blijken van deelneming ondervonden bij het overlijden van mijnen Echtgenoot, betuig ik bij deze aan allen mijnen opregten dank. Burgh L. de GLOPPER. 15 Februarij 1869. Wed. A. van Züijen. Bij Brieven van meerderjarigverklaring ver leend door den Hoogen Raad der Nederlanden den 28 Januarij 1869, goedgekeurd bij Ko ninklijk besluit van den 8 February 1869no. 7geregistreerd den 12 February 1869zijn aan ADRIAAN van den BOUTgedomicilieerd te Eikerzee, gegeven al de regten bij de wet aan meerderjarigen toegekend, behoudens de bepaling van art. 478 van het Burgerlijk Wet boek. C. J. FRANQOIS, Procureur bij den Hoogen Raad. De Ondergeteekende beveelt zich minzaam aan tot het leveren voor zeer civiel© prijzen van gebruikte en nieuwe in. verschillende grootten prijzen en kwaliteiten alsmede Aardappel- Graan- en Meel- «sakken, Tasch-, Stapel-, Zaai- en Pekkleedenen hetgeen verder tot het vak behoort. B. I. van ACKER Oude Haven Wijk ANo. 349 te Zierikzee. Dagelijks onvermengde 60 Oents per Nederl. pond te bekomen bij W. ABELS te Zierikzee. Deze GIST is van eene firma behoorende tot de Contractanten tot wering der Gistvermenging, Nederland. België. Portugal. Rusland. Polen. Pruissen. Oostenrijk, Mexico. Griekenland Turkije. Prijzen der Effecten te Amsterdam den 8 Februarij 1869. Werkel. Schuld, dito dito dito dito Amort. Sijndic. Ned.Hyp.-Bank. Cert. bij Rothschild. Obligatiën. Obligatiën Obl. bij Hope en Co dito 1828/29 Cert, 1840 Spoorweg-Actiën Aandeelen 1835. Obligatiën 1849. Obl. Met. Oude. dito dito Rente Amst. dito Nationale. Obligatiën Obl Geldl. 1825. Binnenl. Oblig. 2'Vi pCt 3 4 3 Va 4 Va 2% 2% 3 5 5 4 5 5 2% 5 5 5 S s 573/., 66 Va 88 V. 32'/,,, 36 94% 198 48»/,, 24'/., 60% 52% 40% ROTTERDAM 15 Februarij 1869. Tarwe 20 et. Rogge 90 ct.Bruine Boouen 25 et. Schokkers 75 ct. lager. Rest flaauw als voren. Jarig. Zeeuwsche Tarwe 8.20 a f 9.40 Nieuwe 1868 8.20 a - 9.40 Rogge 1868 - 7.75 a - 8.20 Wintergerst - 6.10 a - 6.30 f. ff Zomergerst - 5.80 a - 6.00 Inl. lange Haver - 3.90 a - 4.00 korte - 4.20 a - 5.00 Kleiue blaauwe Erwten - 8.50 a - 9.00 Groote 11.00 a 11.50 Bruine Boonen - 9.00 a - 10.00 witte f. - 11.50 a - 12.50 Zeeuwsche Paardenhoonen - 8.10 a - 9.10 Stoombootdienst tusschen Middelburg en Rot erdam Van Middelburg Van Rotterdam. Vrijdag 19 'smorg. 6.J Vrijdag 19'smorg. 10.15 Zaturdag 20 6,Zaturdag 20 10.15 De Diligence zal van Zierikzee 2 uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en van. Middelburg naar Rotterdaih een half uur na do afvaart der stoomboot rijden. van Middelburg naar Zierikzee 17 Woensdag 'smorg. 6,15 17 Woensdag 's midd. 2,15 18 Donderdag 2,V. 19 Vrijdag 2,V. 20 Zaturdag 'smorg. 10,15 21 Zondag 'smidd. 2,V. 22 Maandag 'smorg. 2,15 23 Dingsdag 'smidd. 10,15 van Zierikzee naar Middelburg 17 Woensdag 'smorg. 10,45 18 Donderdag 6,30V. 19 Vrijdag 6,30 20 Zaturdag 6,30 21 Zondag 10,45 22 Maandag 6,30 23 Dingsdag 6,30 De reizen via Veere (naar den waterstand voorbehouden) zijn met V. aangeduid. Alsdan een wagen in correspondentie op en van Veere. Van Middelburg op de hierboven aangekon digde uren. Een wagen in correspondentie op en van het spoorwegstation te Goesvan en naar Wol- faarsdijk voor de reizen van Middelburg en van en naar Catsche veer voor de reizen van Zie rikzee. Ter Stads-Drukkerij van de Erven A. de VOS

Zierikzeesche Courant | 1869 | | pagina 2