N°. 6 Woensdag 20 Januari. 1869 WOENSDAG EN ZATERDAG. Besturen en Administratiën Kennisgeving. Afkondiging. Patenten. Afkondiging. i Binnenlandsche Tijdingen ZIERIKZEESCHE COD PRIJS DER ADVERTENTIËN. Gewone 10 cent de regel. Geboorte-, Huwelijks- en Dood- berigten van 16 regels a f 1bebalve bet zegelregt. VERSCHIJNT: ABONNEMENT S-P R IJ S. n- Per drie maanden f 2,00 Franco per post f 2,25. Inzen- r" ding der Adverteutiën daags te vorenvóór 10 uro 's morg g, Burgemeester en Wethouders van Zierikzee bren gen ter openbare kennis dat het aanvullingskohier der belasting op de honden in deze gemeentedienstjaar 1868 op heden door den Raad is vastgesteld en van Maandag den 18 dezer gedurende acht dagen ter lezing zal liggen op de Gemeente-Secretarieingevolge de wet. Zierikzee den 11 Januarij 1869. De Burgemeester B. C. CAU. De Secretaris J. P. N. ERMERINS, De Burgemeester van Zierikzee maakt bekend dat het kohier van liet patentregt, 2de kwartaal, dienst jaar 186869 van deze gemeente den 6 dezer maand door den heer Commissaris des Koniugs in deze pro vincie executoir verklaardop heden aan den heer ontvanger der directe belastingen alhier is ter hand ge steld ten fine van invorderingingevolge de wet. Zierikzeeden 15 Januarij 1869. B. C. CATJ. De Burgemeester van Zierikzee maakt bekend dat do patentbladen getrokken uit het kohier voor het 2de kwartaal, dienstjaar 186869 van deze gemeenteter Secretarie gereed liggen en aldaar ge durende acht dagen door de belanghebbenden kunnen worden afgehaaldwaarna die door den deurwaarder der directe belastingen zullen worden te huis bezorgd-, tegen betaling van 10 cent voor elk patentblad inge volge de wet. Zierikzee den 18 Januarij 1869 B. C. CAU. l)e Burgemeester van Zierikzee maakt bekend dat het kohier der grondbelastingvau deze gemeente dienstjaar 1869 den 12 dezer door den heer Com- missaris des Konings in deze provincie executoir verklaard, op heden aan den heer Ontvanger der directe belastin gen alhier wordt ter hand gesteld ten fine van invordering ingevolge de wet. Zierikzeeden 18 Januarij 1869. B. C. CAU. (Niet officieel gedeelte.) Openbare Raadsvergadering gehouden te Zierikzee op den 14 Januarij I860. Voorzitter mr. B. C. CAU. Secretaris mr. J. P. N. Ermerins.^ Afwezig de heeren mr. de Crane met kennisgeving en bij de opening de heeren jhr. deJoDge en van der Grijp die gedurende het lezen der notulen binnenkomen. De Burgemeester opent de vergadering met eene toespraak. Hij heet de leden welkom in deze eerste vergadering van het pas begonnen jaar. Na in her innering gebragt te hebben dat geen lid dezer ver gadering in het vorige jaar door den dood was weg genomen werpt hij een terugblik op het jaar 1868 in menig opzigt voor deze gemeente een voorspoedig en belangrijk jaar. Hij wijst er op hoe zij van groote rampen bleef verschoond en rust eu orde ongestoord bleven hoe de gezondheidstoestand niettegenstaande eene langdurige droogte voldoende en de sterfte minder dan gewoonlijk was en hoe men zich ook boven ver wachting in een zeer gunstigen oogst mogt verblijden t terwijl het aan levendigheid en bedrijf niet ontbrak en sommige takken van nijverheid bloeiden. Bij de her innering aan de verrigtingen van den Raaddie hij in menig opzigt belangrijk noemtwijst hij voornamelijk op het onlangs genomen besluit totoprigting met iiulp van het Rijkeener volledige hoogere burgerschool alhier. Voorts vestigt hij het oog op de toekomst. Het jaar 1869 zal ook een belangrijk jaar voor deze gemeente en voor deze vergadering ziju, wegens de bemoeijingen die het in stand en in werking brengen der hoogere burgerschool en de verbetering van het openbaar onderlijs zullen vereischen. Hij uit daar voor zijne beste wenschen en wenscht vooral dat het tot stand komen der hoogere burgerschool door de ouders zal worden "gewaardeerd en van die inrigting een ruim gebruik zal worden gemaakt. Verder her innert hij dat tot bestrijding der kosten van een en ander belangrijke buitengewone middelen zullen noodig zijn om welk te verkrijgen in deze zitting een voorstel ter tafel zal gebragt worden en vleit zich dat met het oog op het belangrijk doel de ingezetenen met bereidwilligheid ook de offers zullen dragen die daaraan onafscheidelijk zijn verbonden. Hij eindigt met een hartelijken heilwenseh voor de weivaart der gemeente en voor het welzijn van den Raadzichjmet zijne medeleden van het dagelijksch bestuur bij vernieuwing aanbevelende in de welwillende medewerking der Raadsleden. De notulen worden gelezen. De heer Zuurdeeg na lecture daarvan het woord gevraagd en verkregen hebbende zegt dat hij zich er mede vereenigen kan dat de Secretaris enkele minder passende woorden in vorige vergadering gebezigd uit de notulen heeft weggelatendoch dat het dau ook billijk geweest ware als hij het ongevraagd advies van den Voorzitter daarin niet had opgenomen daar dit aan die leden die in de vorige vergadering niet tegen woordig zijn geweest en dus de zaak niet geheel kennen, een verkeerden indruk geeft. Voor het overige kan hij zich met de notulen vereenigen en worden die notulen na omvraag goedgekeurd. Wordt medegedeeld a. eene missive van Gedeputeerde Staten begeleidende de goedgekeurde gemeente-begrooting voor 1869 met enkele opmerkingeu. b. idem begeleidende het goedgekeurde suppletoir kohier voor den hoofdelijken omslag over 1868. c. idem begeleidende liet goedgekeurd raadsbesluit tot beschikking op onvoorziene uitgaven. Allen voor kennisgeving aangenomen. Wordt gelezeneene missive der directie der be waarscholen houdende intrekking van hun verzoek om afstand van den Westelijken vleugel van het gebouw der calicotsfabriek doch aanvraag om bij het tegen woordig gebouw der armen-bewaarschool te mogen bijbouwen en eenige vergrootiug van terreiu voor speel plaats en gelijk tot hiertoe het geval was de kosten vau onderhoud voor rekening der gemeente te nemen. Wordt voorgesteld aan het verzoek te voldoen en aldus besloten. Op eene opmerking van mr. van Dongen wordt op voorstel vjüi mr. Eokker besloten dat de Raad in ziju deswege te nemen besluit zal doeu uitkomen dat op deze vergunning nooit zal kunnen worden gebaseerd eeuig regt van eigendom op den grond of op het ge bouw tegenover de gemeente. Hiervan zal aan de directie der bewaarscholen worden kennisgegeven Op een verzoek van A. Nolet echtgenoot van kapitein J. C. Viersmaom remissie-van hoofdelijken .omslag wordt afwijzend beschikt'op grond dat do verzoekster eu haar gezin het geheele jaar door hun hoofdverblijf in deze gemeente gehad hebben. Wordt gelezen eene missive van de firma Charles Remmy en Bienfait betrekkelijk het verwarmen eu ventileren der te bouwen hoogere burgerschool met rapport van gehouden proefneming. Wordt gesteld in handen van Burgemeester eu Wet houders en der commissie van fabricage ten einde daarop zoodanig regard te slaan als zal noodig wezen Komt ter tafel eene missive van den minister van biunenl. zaken berigtende de goedkeuring vau het besluit van dezen Raadtot vaststelling van het getal leeraren aan de op te rigten hoogere burgerschool met 5 jarigen cursus en van het bedrag hunner jaarwedden en dat tot toekenning van de Rijkssubsidie vau f 7000 's jaars, aan deu koning eene voordragt zal worden gedaanin te gaan op het tijdstip vau de opening der school. Voor kennisgeving aangenomen zullende zoo spoedig mogelijk tot de uitvoering van het bouwplan worden overgegaan. Wordt vastgesteld het suppletoir kohier der honden belasting ad 25 zullende na nog 8 dagen ter visie te hebben gelegen aan Gedeputeerde Staten ter goedkeuring worden opgezonden. Wordt medegedeeld het proces-verbaal der opname van de kas en boeken des gemeente-ontvangers op 4- dezer waaruit bleek dat zich in kas bevond/ 10771.6SS. Voor kennisgeving aangenomen. Wordt medegedeeld en voor kennisgeving aangenomen dat gedurende 1868 hebben op gebragt a. de afgeleverde zelkasch 13096,70 b. de schorgronden167,68 c.de graszoden en schoraarde 28,90 d. de in gebruik gegeven gemeentegrond 28,60 en e. de gelden van de weekmarkten 207,078 Idem dat de heer E J.rvan Oppen zijne herbenoe ming als regent van het weeshuis aanneemt. Idem dat de heer mr. C. J. Eokker die van lid der commissie voor middelbaar onderwijs en schoolcommissie en de heer G. A. de Looze die van regent van het burgerlijk armbestuur aanneemt. Wordt voorgesteld zes olmenboomen aan de coromer- ciewerf te verkoopen behoudens goedkeuring van Gede puteerde Staten. Wordt aan C. Blom op zijn verzoek eervol ontslag verleend als opzigter der bewaarplaats van petroleum en kennisgegeven dat J. van Hiele door Burgemeester eu Wethouders tijdelijk met die waarneming is belast. Als sollicitanten hebben zich aangemeld J. van Iliele A. Augustijn en H. van Driol. De benoeming wordt tot eene volgende vergadering aangehouden. Wordt benoemd met algemeene stemmen tot brug wachter G. de Keijzer die tijdelijk met de waarneming is belast geweest. Wordt besloten tot het doen van eenige af- en overschrijvingwaartoe bij de begrooting casu quo magtiging is verleend. De Voorzitter stelt namens Burgemeester eu Wet houders voorom nu bij nader onderzoek het terreiu achter de tusschenschool is gebleken niet geschikt te z;ju de Oostelijke vleugel der calicotsfabriek waarvan de directie der armenbewaarschool heeft afgezien, daar toe te bestemmen en mitsdien het vorig besluit iu te trekken en een nieuw gebouw aan de calicotsfabriek te plaatsen. Aldus besloten.. De "Voorzitter brengt namens Burgemeester en Wet houders Ier tafel een voorstel tot afschrijving van liet grootboek van 't kapitaal van 90,000 aan de ge meente behoorende 2'/2 °/0 Nat. Werk. Schuld, tot wijzigiug der gemeente-begrooting 1869 en tot het ver hoogen der gemeente-opcenten op de personele be - lasting tot 50. De Secretaris leest de conceptbesluiten voor. De Voorzitter stelt voor deze met memorie van toe lichting in handen eener commissie van 3 ledeu te stellen waartoe na stemming ziju gekozen de heeren mr.- Moolenburgh Koole en van der Vliettot on derzoek en rapport. De stukken worden inmiddels op de Secretarie ter visie van de leden gelegd. Hierna sluit de Voorzitter de vergadering. a, m n 8 i- 3r st r- d. >g as in 3n rt- «g £S er in ig ns ks en in lie ;e- 3P :e n n t -Den 15 dezer zijn de eerste nieuwe aardappelen van den kouden grond aan Z. M. den koning ge zonden door Arie Molendijk tuinman te Dubbeldam ouder de Mijl. Woensdag hebben eenige en Donderdag talrijke liefhebbers van schaatsenrijders te 's Hage zich op het veldijs niettegenstaande de ijskorst nog. zeer dun was, dat genot verschaft. Te Doetinchem is op voorstel van den direc teur der gasfabriekbesloten den prijs van het ga* tot 13 cent te verminderen. De dienstbode van C. B.op de Bult onder Appelscha, is Dingsdag avond in hech tenis genomenomdat zij beschuldigd wordt van in den nacht van 4 op 5 Januarij in stilte bevallen te zijn en het kind aan de varkens. at iet Ier nd n de he, an de ng iet eu De eft ;en fj- we

Zierikzeesche Courant | 1869 | | pagina 1