Woensdag 30 December» 0 E Si S 0 A G B ZATERDAG. m°. los 1868 31 Besturen en Administration Kennisgeving. Bekendmaking. Afkondiging. Bekendmaking. Binnenlaridsche Tijdingen Buitenlandsche Tijdingen. vos. 157'4 66»/,. IERIKZE 36»/, 93% 193 '4 23'/,, 59 60»/,, PRIJS DER ADVERTENTIËN. Gewone 10 cent de regel. Geboorte-Huwelijks- en Dood- berigten van 16 regels a 1behalve het zegelregt. VERSCHIJNT-: ABONNEMEN T£-PRIJS. Per drie maanden f 2,00 Franco per post 2,25. Inzen ding der Adverteutiën daags te vorenvóór 10 ure 's rnorg 8 50 - 13.5C - 10.50 - 00.00 - 9.00 - 0.00 12.00 16.50 00.00 5.00 Sluiting der Jagt op klein "Wild. De Commissaris des Konings *in de Provincie Zee land Gezien het besluit van heeren Gedeputeerde Stateu van den 16 December 1868 no.- 121 Grelet op art. 11 der wet van den 13 Junij 1857 (Staatsblad no. 87) Maakt bekend dat de sluiting der jagt op klein wild met uitzondering van die op houtsnippen, (ook met schietgeweer) in deze provincie is bepaald op Donder, dag den 31 December 1868 met zons-ondergangen dat het tijdstip van de sluiting der jagt, op houtsnippen en waterwild nader zal worden vastgesteld. Deze kennisgeving zal in het Provinciaal blad ge plaatst. en zullen afdrukken in plano aan de gemeente besturen ter aanplakking gezonden worden. Middelburgden 18 December 1868. De Commissaris des Konings voornoemd R. "W. van LIJNDEN. Burgemeester en Wethouders van TAerikzee brengen ^er kennis van de ingezetenen, dat te rekenen van den 1 Januarij aanstaande, als tijdelijk opzigter der alge- meene bewaarplaats van petroleum in deze gemeente is benoemd JAN van HIELE die daartoe dagelijks te spreken is aan zijne werkplaats noordzijde van het Kerkhof wijk B. no. 428 alhier. Zierikzee den 28 December 1868 Burgemeester en Wethouders B. C. CAU. De Secretaris J. P. N. ERMERINS. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee maken bekend dat het aanvullings kohier der hoofdelijke belasting in deze gemeente, over het jaar 1868 na daarop verkregene goedkeuring van heeren Gedeputeerde Staten dezer provincie, op heden wordt gesteld in handen van den Gemeente-Ontvanger ten fine van invordering ingevolge de wet. Zierikzee den 28 December 1868, De Burgemeesterr B. C. CAD. De Secretaris J. P. N. ERMERINS. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee. In aanmerking nemende de bestaande verordeningen tot wering der bedelarij in bet algemeen Hebben Goedgevonden: 3Om aan alle belioeftigen te verbieden gelijk geschiedt bij dezeom op den Isten Januarij eerstkomende aan de woningen der ingezetenen rond te gaan om onder voorgeven van Nieuwjaar-wensckente bede len. 2. Ter kennis van de ingezetenen te brengen dat ter verligting van den, nood der armenop den tweeden dag van het volgende jaardes middags eene Collecte zal gedaan worden om uit het beloop daarvaneene buitengewone uitdeeling aan alle be- hoeftigen te doen. Ten welken einde Burgemeester en Wethouders de ingezetenen uitnoodigen om op den aanstaanden Nieuwjaarsdag geene giften aan hunne huizen uit te reiken of te doen uitreiken aan zoodanige armendie, ondanks^ dit verbodaan de woningen mogten komen bedelen maar willen daarentegen de ingezetenen gele genheid geven tot betoon van weldadigheid en verzoeken op den tweeden dag des jaars milde bijdragen in de Collecte te doen ten behoeve der waarlijk behoeftigen ten einde daardoor mede te werken aan het heilzame doel hetwelk de regering bij bet verbod van bede larij zich voorstelt. En opdat niemand hiervan onwetendheid voorwende, zzl deze in de Courant geplaatstafgekondigd en uangeplakt worden. Gedaan ten Raadkuize van Zierikzee den 29 De cember I860. Burgemeester en Wethouders. B. C, CAUVoorzitter. J. P. N. ERMEBINS Secretaris. Zierikzee 29 December. Gisteren avond woedde alhier een vreeselijke storm uit het West-Zuid-West, die aan vele gebouwen schade, en aan sommige belangrijke schade heeft ver oorzaakt. Uit Krabbendijke wordt aan de Goessche Courant gemeld dat door een dertigtal ingezetenen dier ge meente allen aangeslagenen in den hoofdelijken om - slagbij request aan den koning verzocht was de herbenoeming van den heer D. P. Dominicus als bur gemeester dier gemeente niet goed te keurenindien deze zich metterwoon buiten de gemeente bleef vestigen. Dit request schijnt geen gevolg te hebben gehadal thans de burgemeester deelde in eene Woensdag ge houden openbare raadsvergaderingwelke door een talrijk publiek bijgewoond werdzijne herbenoeming mede. Een der raadsleden vroeg hem daarop of hij het voonemen. had in de gemeente te..komen wonen, waaróp door den burgemeester ontkennend geantwoord werddaartoe aanvoèrende dat zijne dispensatie door- lo.opend was. Hierop hebben alle raadsleden onmidde- lijk hun ontslag genomen. De uitvinder van de couverts onzer brieven is PB eitnb ïov 0-I Tmrorrc P. R. Brewer, een boekhandelaar te Brighton. Deze was gewoon voor de ramen van zijn winkel papier nittestallen in allerlei formaat van het grootste tot het zeer kleine. De dames maakten veel gebruik vau het zeer kleine maar waren dan verlegen met het toemakèn. Dat bragt onzen man op het denkbeeld om enveloppes te maken en hij kreeg het zoo druk dat hij later bij Dobs en Comp. te Londen dat artikel liet vervaardigen. Zoo kwam dat nuttige practische artikel in de wereld dat aan honderd arme vrouwen gelegenheid geeftom in haar onderhoud te voerzien. (Goesche Ct.) In de gemeente Oud Karspel is een ongeval ge beurd hetwelk treurige gevolgen had kunnen hebben. Een gedeelte van het in aanbouw zijnde kerkgebouw voor de Hervormde gemeente is ingestort. Elf arbeiders timmer- en metselliedenstorten met stellingen ko lommen en bogen naar beneden of werden door de om- stortende kolommen balken en stellingen getroffen. Zwaar gewonden of dooden zijn niet te betreuren. Drie zijn per rijtuig naar Alkmaar gebragt. De oorzaak schijnt te zijn dat de kolommen, die bestemd waren om het dak te dragen te ligt zijn opgetrokken. Aan vankelijk schijnt het werk gestaakt te zijn. Te Antwerpen is een persoongenaamd J.geëmploijeerd bij de nationale bankin hechtenis genomenonder beschuldiging van onderscheidene vervalschingen in geschrift en verduistering van geldengepleegd gedurende een tijd van 10 jaren. Het bedrag der door hem verduisterde sommen wordt begroot op 130,000 irs. Naar men zegt, is dat geld meest in dwaze verkwistingen doorgebragten heeft de justitiein zijn lessenaar op het bureau brieven en andere bewijzen gevondendie geen twijfel omtrent zijne schuld overlaten. Hij is gehuwd en heeft een talrijk gezin. 1? B. A N K R IJ K. Den 17 dezer heeft het keizerlijk geregts- hof te Metz den Brusselscken boekverkooper Vital Puissant veroordeeld tot acht maanden gevangenisstraf en 1000 fr. geldboetewegens het frauduleus invoeren in Frankrijk van ver boden geschriften. Hij had zich derwaarts begevenmet drie vrouwen uit Brusseldie in opzettelijk daartoe vervaardigdevan een aan tal zakken voorziene crinolines1886 in Bel- gie gedrukte nommers van de Lanterne, van Henri Rocheforten nog een honderdtal andere verboden werken verborgen hadden. Zijn reisgezelschap had echter den argwaan der Fransehe grensbeambten gaande gemaakt en de ondernemingwaarvan Puissant zich na aftrek van de 30 fr.die bij aan elke zijner helpsters had toegezegd, en van de reis- en verdere kosten, een voordeel van 1000 fr. had beloofd, leed dientengevolge schipbreuk. De drie medepligtigén van Puissant (die hij als werktuigen heeft doen doorgaan) zijn er met gevangenisstraf afgekomen. In eerste instantie (.door de regtbank van Rocroyj was Puissant slechts tot twee maanden gevangenisstraf en 200 fr. geldboete veroordeeld geworden. Door een blad van Marseille is berigt gewordendat eene der onlangs veroordeelde vergiftigstersde wed. Gabrielin de gevan genis te Aix overleden was. Dat berigt blijkt onwaar te zijn. Het Mómoriaal d'Aix meldt dat de drie veroordeelde weduwen Donderdag jl. van daar naar Montpellier zijn overgebragt. Joye en de kaartlegster Lambert zijn nog te Aix geblevenen welgelijk liet blad zegt- wegens belangrijke bekentenissendie zij na hunne veroordeeling aan den regter hebben ge daan. Uit de thans openbaar gemaakte diplo matieke notaas, gewisseld tusschen de kabi netten van Konstantinopel en Athene, en die het afbreken der betrekkingen tusschen Turkije en Griekenland zijn voorafgegaanblijkt o. a. het volgende De Porte eischte van Griekenland 1. ontbinding, door de llelleensche regering, van het corps van Petropulakis2. verbod aan de ten oorlog gewapende Grieksche schepen .leizen naar Kreta te doen 3. bescherming van 'de gezinnen die naar Kr^ta wenschen terug te keeren4. eerbiediging van de regten der Porte en van de traktaten. Tegen deze vier punten werden door het kabinet van koning George de volgende argumenten aangevoerd 1. De wetten des koningrijks veroorloven aan de Ilelleensehe regering niet hare onderdanen te verbieden zich tot corpsen te organiseren om op hun eigen risico buiten het land oorlog te voeren, bovendien deze expeditien worden reeds gedurende drie jaren gedaan, zonder dat men er iets op aan te merken had het eenige dat zij doen kan is aan hare eigene soldaten 1 verbieden bij de vrijwillige corpsen dienst te nemen. 2. De rijks schepen zullen den opstand niet te hulp komen maar geene wet kan aan schepen vuu partikulieren het verleonen van zulken bijstand verbiedenen het internationale regt legt aan de Helleensche regering nietdan pligt op het te beletten hot geldt hier louter een kwestie van vrije beweging en verplaatsing, 3. De Helleensche regering heeft altoos ge makkelijk gemaakt den terugkeer naar Kreta van de uitgewekenendie zich zouden derwaarts willen begeven. 4. De Helleensche regerifig begrijpt de strekking van het vierde punt niet, maar heeft nooit tekort gedaan en zal nooit tekort doen aan den eerbied voor de traktaten. Raad en liulp voor degenen -welke aan gezigtszwakte lijden en voornamelijk door sterk stu deren en ingespannen arbeid de oogen 'benadeeld hebben. In mijn jeugdigen leeftijd had ook ik de kwade ge woonte om de stilte van den nacht aan wetenschap- pelijken arbeid te wijden. Zoowel hiepdoor als door

Zierikzeesche Courant | 1868 | | pagina 1