SCHAAHSTB1JU T mi lii:Oa Advertentiën. Een Huis Schuur en Stal MEUBELEN, Zeetijdingen. Beurs- en Mai ktberigten. Vervoer-middelen. De Parijsehe correspondent van de Mor ning Star geeft een berigt van interessante proefnemingendie dezer dagen op de Seine te Parijsmet een nieuwen zeer vernuftigen toestel tot redding van het leven hebben plaats gehad. De uitvinder is een voormalige Ame- rikaansche infanterie-kapiteinStonor geheeten. De toestel bestaat uit een pak van gom-elastiek oen jak van kurk en een drijfkastdie aan den gordel van het gom-elastieken pak be vestigd wordt. De kast bevat in haar onderste gedeelte een voorraad van versch drinkwater voor 8 dagen, hetwelk de in het water liggende menseh doormiddel van een elastieke buisdie met een metalen schroef wordt afgeslotengemakkelijk tot zich kan nemen. In tegenwoordigheid van vele vertegenwoordigers der pers, technici etc. namen de uitvinderde heer Stonoren een jong Amerikaanseh echtpaar, de heer en me vrouw Craddock proeven met dezen nieuwen toestel. Binnen drie minuten waren zij geheel in het bovengenoemde pak gekleed en sprongen op een gegeven signaal van een op de Seine, tusschen de Jena- en de Passybrug liggend stoomjagt in het water, waar zij twee uren lang doorbragten en zich bezig hielden met lec tuur, het drinken van champagne en het ge bruiken van een maaltijd. Tot afwisseling rookten zij sigaren, hesehen de noodvlaglos ten revolverschotenstaken Bengaalsch- en ander vuurwerk af enz. Toen de koene zwem mers, bij de invallende duisternis door middel van een boot die hen gevolgd wasweder aan boord van het jagt terugkeerdenbevond men dat hunne kleeding onder het gom-elastieken gewaad niet in het minst door de nattigheid geleden had. Ook klaagden zij nocli overver- moeijenisnoch over koude en gevoelden zich volkomen wel.. Het pak met de kast kosten ie zamen 7 pond sterling. Aan het Journal de Bruxelles is in een schrijven uit Home van 5 December het vol gende gemeldHet regtsgeding tegen Ajani en zijne medepligtigen is afgeloopenzij had den in October 18G7tijdens de aanslagen der Italiaansche partij te Romegewapenderhand en moorddadig hunne woningen verdedigd tegen de polieie, die er op last der regering eenen verborgen voorraad wapenen en helsche moord tuigen in beslag kwam nemen. Ajani en Stcrbinide twee hooidbesehuldigdenzijn den 29 November door de eerste kamer van het hoog geregtshof te Rome ter dood veroordeeld sedert is dat vonnis door de kamer bekrach tigd. Men zegtdat dit doodvonnis ten uit voer gelegd evenzeer en om dezelfde redenen, als dat tegen Monti en Tognetti. Een berigt uit La Valette van 9 dezer meldt dat, een nieuwe hevige uitbarsting van den Vesuvius op het eiland Maltha zigtbaar is op een afstand van 120 mijlen. In strijd met hetgeen vroeger gemeld is geworden dat namelijk Rossini den uitdruk kelijke]] wensch had te kennen gegeven om te Parijs begraven te wordenberigt thans een der Parijsehe bladen1' Epoquedat de we duwe van ilen beroemden maestroaan den aandrang van de deputatie uit Pesarodie de begrafenisplegtigheid heeft bijgewoond, toe gevende, tot het doen overbrengen van het stoffelijk overschot van haren echtgenoot naar Italië besloten had. Het was echter, zegt het bladnog niet zekerof Rosini's lijk te Pesa ro dan wel in de kerk van Sauta-Croce te Florence zal worden begraven. GROOT-BRITTANNIKS. De misdaden nemen te Londenop zulk pene verhalende wijze toedat de Daily News grond vindtom te vreezen dat de organisatie der dieven beter is dan die der politieter wijl verschillende andere bladen aantoonen dat de aanrandingen eiken dag niet alleen talrijkermaar ook onbeschaamder worden. In de meest bevolkte buurten hebben op klaar lichten dag aanslagen op de openbare veilig heid plaatsde laatste uitvinding der dieven iu de straten van Londen is om iemand plot seling een zakdoek met chloroform onder den nous te houden en hem in zijn bedwelmden toestand van alles te berooven. Men zalzoo heet het nuin het parlement onmiddellijk plannen beramen om de polieie te vermeerde ren en het geheele policiewezen aan eene her ziening te onderwerpen. De jongste berigten uit Britsch Indie luiden verre van gunstig. Volgens de Bombay Gazette heeft er een bloedig gevecht te Bamian plaats gehad tusschen Shere Ali en zijn neef Abdul Rahman Khan die Cabul heeft bedreigd. Abdul Rahman werd totaal verslagenzoodat de magt van Shere Ali zeer is uitgebreid. In verschillende plaatsen van Britsch Indie werden schokken van aardbeving gevoeld terwijl de landen aan de golf van Bengalen geteisterd werden door een hevigen cycloon waardoor een tal van gebouwen te Akyab werden vernield. Alle schependie zich in de haven bevonden zijn gestrand. Meer dan 1000 acres rijstveld werden vernield Volgens de laatste berigten uit Rajpootana en Centraal Indie wor den de vooruitzigten omtrent eene genoegzame hoeveelheid voedsel meer en meer ongunstig. In Australië was drie jaar geleden het konijn nog eene zeldzaamheid. Men liet het kijken in hokken als een vreemd dier. Toen heeft men een tiental paren ingevoerd enthans zijn de konijnen er zoo talrijk dat de landbouw bijna onmogelijk is geworden. Een der kolo nisten heeft reeds 10,000 p. st. besteed om ze uit zijne akkers te roeijen, maar hij zal nog de zelfde som moeten uitgevenom eenig effect te hebben van zijn maatregel. Men doodt de konijnen zooveel mogelijk en de markten zijn er mede overvoerd maar toch doodt men geen tiende gedeelte van het aantal dat jaarlijks geboren wordt. K erbuieuw Zierikzee, 22 Dec. Ds, k. Kreulen, predikant bij de Chr. Afgesch Ger. gemeente alhier heeft voor het be roep naar de gemeente Goes bedankt. TUSSCHEN 2. EN 0. 'X speelt "Wit en O speelt Z-%v art. Wit zet voor. 5de Zet Wit E 4 neemt D 5. In sommige onzer vorige nommers was abusivelijk opgegeven het antwoord op de 4de Zet Zwart C 7 op C 5 moest zijn C 7 op C 6 ABCDEFGH TOT KENNISGEVING EN WAARSCHUWING Hoezeer de concurrentie in den waren zin van het woord, den verbruiker ten goede komt, zoo verafschuwens- waardig is deze wanneer zij door namaking den kooper zoekt te bedriegen. Niettegenstaande alle wettelijke bescherming werden de Stollvv er ch'sche Borst-bons in hunne uitwendige verpakking veelzijdig op 't misleidenst nagemaaktja zells de firma van den fabrikant hiertoe misbruiktBij den industriëlen wedstrijd van alle landen, in Parijs, waar alle slechts denkbare huismiddelen als borst-siropen pastilles pectorinen elixers extracten etc. eto. ver tegenwoordigd waren werd van de zijde der interna tionale jury alleen aan de STOLLWERCK'SCHE BOIIST-BONBONS de prijsmcdaille toegekend een bewijs dat de compositie van den koningl. Geh. Hof raaden universiteits-professor Dr. HARLESS nog niet geëvenaard is De lijdende moge zich dus bij de koopen van de regte verpakking van de volledigo firma en de aan wezigheid van bet hofleveianciers-zegel van den fabrikant wel overtuigen. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Dingsdag den 5 Januarij IS69 des voormid- ten 11 ure in de Regtkamer aldaar voor den tijd van zeven achtereenvolgende jaren te VER PACHTEN: staande binnen de kom der gemeente Haamstede ka dastraal bekendsectie B No. 114 zijnde de DORPS HERBERG ingaande den 1 Mei I&69. Nadere informatiën te bekomen bij den Heer Bur gemeester dier gemeente. Burgemeester en Wethouders voornoemd C. M. BOLLE Burgemeester. W. VIS Secretaris STOOMBOOTEN 1 BOTTERDAMA1NTWEBPEN. Tot nadere aankondiging heeft de laatste reis van Rotterdam op VRIJDAG den 25 en van Antwerpen op MAANDAG den 28 December plaats. De Deurnaarder J. FRANSE zal ten verzoeke van zijn principaalin het Verkoop huis te Zierikzeeop Woensdag 23 December 1868 van af 's middags 2 urepubliek te koop presenteren Eene partjj nieuwe en gebruikte Mahonie-Eiken- en Greenenhouten bestaande in ChiffonnièresLinnen- Buffet- en andere Kastjes, vierkante uittrek- en ronde TafelsCanapé Stoelen met en zonder fauteuil, mitsgaders groote penant- en andere Spiegels met vergulde en zwarte lijstenPendules1 f'raaije staande Klok, keur van Beeldjes, Ver- lakt- en Glaswerkzoomede Karpetten en meer andere roerende Goederen. De Goederen zijn daags te voren van af 'snamiddags 2 nre te bezigtigen. NB. De verkooping gescheidt op 3 m a a n d en c r e d i e t. De heer BAL, Vendumeester belast zich met het nemen van Coinmissiën. Brouwershaven Gearriveerd 21 Dec. St. Andrews B. Rosevaer, Runcorn, Zierikzee. 18 Uitgez. Benerice (st.) P. A. de Boer, Rot terdam Lissabon. 20 Martinus en Renriette H. L. Stasse, Dordt Londen. Prijzen der Effecten te Amsterdam den 21 December 1S68. Nederland. België. Spanje. Portugal. Rusland. Polen. Pruissen. Oostenrijk. Mexico. Griekenland Turkije. Werkel., Schuld, dito dito dito dilo Amort. Sijndic. Ned .Hyp.-Bank Cert. bij Rothschild. Obligatiën. Obligatiën. Obl. bij Hope en Co dito 1828/29 Cert. 1840 Spoorweg-Actiën Aandeelen 1835. Obligatiën 1849. Obl. Met. Oude. dito dito Rente Amst. dito Nationale. Obligatiën. Obl Geldl. 1825. Binnenl. Oblig. 2 Vu pCt 3 4 3% 4% i» 2% 2 3 5 4 w 5 5 2% 5 5 ii 5 5 ii 5 n 56% 65% 87% 30% 35'V,, 93% 198 ±7%, 93 58% 9% 55 ROTTERDAM 21 December 1868. Tarwe 10 a 20 et. Gerst 20 ct.Haver 10 ct. Paardenboonen 20 ct. en Erwten 52 ct. lager Rest onveranderd. Jarige Zeeuwsche Tarwe Nieuwe u 1868 Rogge 1868 Wintergerst u Zomergerst Inl. lange Haver korte Kleine blaauwe Erwten Groote Bruine Boonen Witte Zeeuwsche Paardenhoonen 8.90 h f 9.00 - 8.90 a - 9.90 - 8.25 a - 8.75 - 6.40 a - 6.60 - 6.00 a - 6.20 - 3.90 a - 4.00 - 4.20 a - 5.00 - 9.00 a - 11.25 a - 10.00 a - 12.00 a 8.20 h 9.25 12.25 11.00 13.00 9.20 Stoombootdienst tusschen Middelburg enRotterdj Van Middelburg. Van Botterdam. Vrijdag 25 'smorg. 7.30 Vrijdag 25 'smidd. 12. Zaturdag 26 8.30 J Zaturdag 26 'smorg. 6. De Diligence zal van Zierikzee 2 uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en van Middelburg naar Rotterdam een half uur na de afvaart der stoomboot rijden. Stoombootdienst tusschen Vlissingen en Rotterdam. Vin Vlissingen. Tan Rotterdam des maandags, woensdags en desdingsdags, donderd. en vrijdags 'smorg 8 ure. zaturd. 'smorg. 8.30 u. De Diligence rijdt van Zierikzee aan het „Hotel van Veen", des morgens ten 9 ure voor de afvaart vaa Vlissingeu naar Rotterdam, en des morgens ten 10% ure voor de afvaart van Rotterdam naar Vlissingen. STOOMBOOTDIENST „T E L E G. R A A E" ROTTERDAM ANTWERPEN Van Rotterdam naar Antwerpen Maandag, Woensdag, en Vrijdag 's morg. 7 u Van Antwerpen naar Rotterdam: Maandag, Woensdag, en Vrijdag 's morg. 7 n. De Diligence rijdt van Brouwershaven naar Zierikzee In correspond, roet de stoomb. n. Antwerpen 'smor. 7,30 Rotterdam 7,30 Van Zierikzee naar Zijpe. In correspond, met de stoomb. n. Antwerpen 's mor. 9,— Rotterdam 9,30 Van Zierikzee naar Brouwershaven 's middags 2 ure n» aankomst der stoomboot „Telegraaf." Agent de Heer J. A. van der Halen. Ter Stads-Drukkerij van de Erven A. de VOS.

Zierikzeesche Courant | 1868 | | pagina 2