Zaterdag 19 December. 1868 WOENSDAGEN ZATERDAG. N°. 102 Besturen en Administratiën Kennisgeving. Bekendmaking. Binnenlandsuhe Tijdingen Buiten! andsche Tijdingen. Zeetijdingen. siy». 94 199 47«/„ 33% 59 V, 50% 10'A, 37 V., f 10.00 - 10.00 8.75 - 6.75 - 6.10 4.10 - 5.10 9-60 12.50 11,00 13.00 - 9.40 afvaart eu van na da PRIJS DER A.DVERTENTIËN. Gewone 10 cent de regel. Geboorte-, Huwelijks- en Dood- berigten van 16 regels a f 1behalve het zegelregt. VERSCHIJNT: ABONNEMENT S-PR IJ S. Por drie maanden f 2,00 Franco per post 2,25. Inzen ding der Advertentiën daags te vorenvóór 10 ure 's morg im. derd. en 3.30 u, iotel van .art van 1 10 ngen. '|T" L'EN lierikzea or. 7,30 7,30 r. 9,— 9,30 s 2 ure VOS. De Burgemeester van Zienkzee brengt ter kennis van de ingezetenen, dat er op Maandag den 21 dezer maand des namiddags ten zès ure, op het Raad huis alhiereeue openbare vergadering van den Ge meente-Raad zal gehouden worden. Zier ik seeden 18 December 1868. De Burgemeester B. C. CAD. Burgemeester en Wethouders vah Zièriïczee bren gen ter kenn;s van belanghebbenden dat Hèeren Commissarissen over de Armenschool in deze gemeente, eene zitting zullen houden in de Regentenkamer van het Hervormd Diaconie-Armengesticht op Maandag den 28 dezer maand te zeven uur des namiddags' tot het ontvangen en beoordeelen der aanzoeken om plaatsing van kinderen op die schóólen worden ouders of voog den, die hunne kinderen daar wenschen geplaatst te zien opgeroepen om zich daartoe aan te melden aangezien tusschentijds gèene kinderen op de school kunnen worden toegelaten. Zierikzee den 18 December 1868. De Burgemeester, B. C. CAU. De Secretaris .T. P. N. ERMERINS. Men verneemtdat dó'or den minister van fi- dezer dagen aan de hoofd-commissie tot de zalen der Israëlieten eene missive is gengt ter zake van de reorganisatie van het Israëlitisch kerkgenoot schap in Nederland en dat daarin wordt mededee- ling gedaan dat de minister reeds over die aange legenheid zijne zienswijze aan de constituerende verga dering heeft" kenbaar gemaakt. Sedert St. Nikolaasavond wordt te Zwolle een militair van het garnizoen vermist en met eenigen grond vermoeddat hem een of ander onheil over- komèn is. Zoo als men later herinnerde heeft hij jl. Zaturdag middag aan een paar zijner krijgsmakkers verzochtom 's avonds met hem uit te gaandaar hij niet alleen durfde vreezende dat hem eenig on- zoude overkomen. Hij kwam Zaturdag avond niet in de kazernebleef Zondag ook weg en Maan dag oeMend werd door eene vrouw nabij de hoogere burgerschool eene kwjrticrmuts gevondendie vol gens het Lommer, van den vermiste bleek te zijn. Omstreeks dienzelfden- tijd- moet door een onbekend man nabij de kazerne aan iemand zijn gevraagdof er ook al iets was géhoord van dién vermisten soldaat. Op het ontkennend antwoord zou door dezen gezegd zijn „Dan zal hij verdronken wezen." Hoe do- mili tair in weerwil der door hem te kennen gegeven vreestoch alleen en op de buitensingels der stad waar zijne muts gevonden werd gekomen is en welk belang een vreemd man bij information omtrent hem kan hebben is voor alsnog onverklaarbaar. De Rotterdamsche diergaarde heeft weder verschillende geschenken ontvangenwaaronder van de reeders Fokker Jeras een prach tige Mangabey-aap van het eiland Elobey aangebragt door den schooneï Volharding ge zagvoerder J. Pander. Bij arrest van het provinciaal geregtshof- van Noord-Brabant van den 8sten Oct. jl. werd de straffe des doods uitgesproken tegen J. Hopstaken, huisvrouw van A. Vermunt, als zich hebbende schuldig gemaakt aan vergiftiging van haren mandoor middel van phosforus zonder dat daarop de dood is gevolgd. Van die uitspraak kwam de veroordeelde in cassatie welk beroep iu de zitting van den hoogen raad van jl. Maandag werd behandeld. Er waren door of van wege den requirant geene middelen van cassatie voorgedragen. Het openbaar ministeriehij monde van den advocaat-generaal Römer zal den 22sten in deze zaak conclusie nemen. De gezagvoerder van een Fransch vaar tuig dezer dagen te Antwerpen binnengeloopen en wiens schip even sterk geleden had van den storm als alle anderewelke in den nacht voor 7 December op zee warenheeft verklaard dat hijgedurende de 30 jaren dat hij de zee bevaartgeen storm heeft bijgewoond zoo heftig als deze. Niets was bestand tegen de hevige vlagenal wat op het dek was verdween. Twee matrozen hadden hunne redding slechts te danken aan het touw dat zij onder de armen haddon gebonden en aan den grooten mast hadden vastgemaakt. Toen zij in zee werden geworpen, sprong een Newfoundlandsche hond hen na. Het dier is het slagtoffer van zijn edel instinct gewordeneen half uur volgde hij het schipmaar het was onmogelijk iets tot zijne redding te doen. FEANKKIJK. Het berigtdat de opstandelingen te Cadix zich op genade of ongenade overgegeven hebben aan de troepen van het voorlcopig bewind, wordt bevestigd. Tevens blijkt de juistheid van het berigt uit Madrid, dat namelijk de oorzaak van den opstand te Cadix hoofdzakelijk moet gezocht worden in de ontwapening van het corps der zoogenaamde vrijwilligers van de vrijheid. Door loden dei' geestelijkheid te Madrid worden groote sommen geld onder de bevolking verdeeld, ten einde opstand te stoken. Vele inwoners van Madrid verlaten de stad erheerscht groot gebrekde handel is verlamd. Hier ter stede is eene vereeniging opgerigtdieonder voorwendsel van de Catbolieke eenheid to vrij waren zich werkelijk ten doel stelt om eene Carlistiscke beweging voor te bereiden. Door Berryer is voor zijn dood een brief geschreven aan den graaf de Chambord. Deze brief gedagteekend 18 Nov., is van den volgenden inbond„O monsgr.o mijn koning men zegt mij dat mijn laatste uur naakt. Ik sterf met het leedgevoeldat ik geen getuige heb mogen zijn van de zegepraal uwer erfelijke regten die de vestiging en ontwikkeling zouden be krachtigen van die vrijhedenwaaraan ons vaderland behoefte heeft. Ik breng die wen schen ten hemel voor uwe majesteit voor hare majesteit de koningin en voor ons dierbaar Frankrijk. Opdat zij minder onwaardig zijn zouden door God verboord te wordenscheid ik van dit levenvoozien van alle genade middelen onzer heilige godsdienst. Vaarwel sire dat God u besckerme en Frankrijk redde Uw toegewijde en getrouwe onderdaanBerryer." G R O OT- BRIT TANN I E NV Londen 14 Dee. Een uit Nederland af komstig en hier gevestigde Israëlitische slagter, met Dame Mozes Sehott, heeft den opperrabijn Dr. Nathan Marcus Adler, voor de regtbank gedaagd wegens laster, ter zake dat eerstge noemde vleesch zou hebben verkochtafkomstig van veedat niet volgens de Joodsche gebruiken zon zijn geslagt. Bij de stranding dezer dagen nabij Lizard van het schip Gossamer bestemd van Londen naar Australiëhebben 13 personen van de 30 die zich aan boord bevonden, het leven verlo ren een neger had den kapitein aangeboden diens vrouw te redden dit aanbod geweigerd zijndebereikte dö negérdie een goed zwem mer was, gemakkelijk den wal, terwijl de kapitein en diens echtgenoot verdronken. Onlangs werd op een concert in Covent- Garden te Londen aan een heer zijn horologie ontstolen. Hij wist niet wien van de zes heeren die langs hem heen gegaan waren, hij moest verdenken maar hij kon zeker nagaandat een van hen de schuldige was want hij had ribg een oogenblik te voren op zijff horologie gekeken. Hij kwam op een aardig idee, ging op zijn plaats staan en riep:, „Mijne heeren, men heeft mij mijn horologie afgenomenen wel een repetitie-horologie. Weès'zoo goed een oogenblik stil; te zijn." Het moet juist slaan en de dief zal dus ontdekt worden. Iedereen keek verbaasd rond. De dader werd werkelijk ontdekt, niet door bet slaan van het horologie dat in 't geheel geen repetitie-horologie was maar omdat de dief de deur zocht uit te komen. In Westcanada woont een grijsaard Ste venson genaamd. Hij is waarschijnlijk een der oudsten op deze wereld. Hij werd geboren op den 6 Mei 1748 en is dus 120 jaren. De zegen viel hem te beurt vijf opvolgendegeslachten in leven te zien. Dagelijks legt hij 10 mijlen te voet af. Een man in BrattleboraVerm.die zich in 7 jaren niet geschoren hadliet onlangs zijnen baard afsnijden dezelve was 3 voet en 6 duimen lang. Op den berg Washingtonin New Hamps hire ligt thans reeds eene dikte van 18 duimen sneeuw. „In den omtrek van Spoon Rivier, in Illinoisis een kinddat zonder hoofd geboren werd en thans reeds vijf jaren geleefd heeft. Mrs.-de moederis de weduwe van een soldaat, die vroeger in Marshal County woonde dienst nam in het 65ste regiment en te De- vington Mo.sneuvelde. Zij stond bij haar man tijdens het gevechttoon een kanons-kogel hem het hoofd geheel wegnamzijn ligehaam viel in haar armen en bedekte haar met bloed- De schok deed haar gevoelig aan. Toen haar kind geboren werd, was er geen zweem of gelijkenis van een hoofd te vinden. De leden zijn volkomen ontwikkeldde armen lang en de schouderszijnwaar hot hoofd en de hals moesten zijnglad afgerond. Doch het won derlijkste is, dat bet aangezigt zich in de borst bevindt. Daar er geen hals is, kan het zich niet draaijentenzij hot geheele ligehaam dit doetde oogen weten zich echter zoo te draaijen, dat het niet hinderlijk is. Het bo venste gedeelte van bet ligehaam is blank als van de blankste Caucasierbeneden het middel is het bloedig rood. Dit vreemd schepsel is thans een vlug knaapje van vijfjaren oud. Om zijne wanstaltigheid eonigzins te vergoelijken bezit hij een schooue stem en zingt juist en welluidend. Hij kan bijna elke toon nazingen, welke hij hoort." Volgens telegrafisch berigt is het schip Cadzandria kapt. Holle, te Galatz gearriveerd en van daar be vracht voor eene terugreis naar Engeland. Brouwershaven Gearriveerd 15 Dec. Mary Hillegonda P. "Walters, Rotterdam Batavia. Terug uit zee wegens contrarie wind. 17 Martinus Henriette(st.) H. L. Stasse Londen Dordt. 17 Maria J. P. Peeters Rotterdam Samaraug.

Zierikzeesche Courant | 1868 | | pagina 1