8G1IAAKSTB1J D Bessen-Geneveren Likeuren, Burgerl. Stand te Zierikzee. Zeetijdingen. Ad verten tien. Publieke Verkooping. Kofïijboonen en Suiker Versche GIST, Ylissingen - Rotterdam. V Jüf. Ravensicaaij'Zonen AALBESSENWIJ'V, THEE-SOORTEN Beurs- en Marktberigten. Vervoer-middelen. flonen., lijfsgenade geschonken. Men ziet hierin eené soort van protest tegen de jongste execn- tien te Home. Voorts wordt nog uit die stad gemelddat in Italië eene inschrijving zal worden geopend van 5 centimesten behoeve van de betrekkingen door Monti en Tognetti nagelaten. Raad en liulp voor degenen welke aan gczigtszwakte lijden en voornamelijk door sterk stu deren en ingespannen arbeid de oogen benadeeld hebben. In mijn jeugdigen leeftijd had ook ik de kwade ge woonte om de stilte van den nacht aan wetenschap- pelijkcn arbeid te wijden. Zoowel hierdoor als door vele ingespannen optische en fijne mathematische werk zaamheden was mijne gezigtskracht zoo zeer verzwakt, dat ik hoe langer zoo meer liet geheele verlies er van moest vreezen daar zich eene voortdurende ont steking openbaarde welke voor de veeljarige voor schriften van de bekwaamste geneesheeren niet wijken wilde. Onder deze bedroevende omstandigheden gelukte het mij een middel te vinden hetwelk ik nu reeds sedert -10 jaren met het uitstekendste gevolg gebruik. Het heeft niet alleen die voortdurende ontsteking ge heel genezen maar ook mijne oogen de volle scherpte én kracht teruggegevenzoodat ik nu op 75jarigen leeftijd zonder bril het fijnste schrift lees en mij even als in mijne jeugd over de volmaakste gezigtssterkte verheug. Dezelfde gunstige ervaring heb ik ook bij anderen bewerkt, onder welke zich verscheidene be- viuden welke vroeger zelfs met de beste brillen ge wapend hunne bezigheden naauwelijks nog konden verrigten. Zij hebben bij volhardend gebruik van dit middel hunne brillen weggeworpen en de vroegere na tuurlijke scherpte van hun gezigt weder verkregen. Dit Waschmiddel is eene welriekende essence wier bestanddeel de Venkel is. Het bevat noch Drastica noch Narcotica noch metaalachtige of andere schadelijke bestanddeelen. De bereiding der essence vereischt ïntusschen eene ingewikkelde chemische be handeling en ik merk dientengevolge op dat ik deze -sedert langen tijd in zeer voortreffelijke hoedanigheid van deu hier wonenden chemicus den heer apotheker Geisz ontvang deze levert de flescb tegen f 2 on is gaarne bereid deze benevens gebruiksaanwijzing ook buitenlands te zenden. Ik raad daarom de lijders die essence van hier te ontbieden terwijl zulk een flesch voor een langen tijd toereikend is daar eene crewoue hoeveelheid met rivierwater gemengdeen melkachtig vocht vormt waarmede des morgens en des avonds zoomede na ingespanneu arbeid den omtrek der oogen wordt nat gemaakt. De werking is hoogst weldadig en verfrisschend en bewaart en bevordert tevens de frischheid der kleur van de huid. Het zal mii verheugen wanneer voornamelijk de zoodauigen daarmede geholpen wordendie bij het rusteloos streven naar het licht der waarheid vaak het licht zijner oogen daarmede in gevaar brengt en verzwakt. Misschien kan ook door dit middel het helaas bij de jonge wereld zoo zeer in de mode ge komen dragen van brillen verminderd wordendaar dit in de meeste gevallen de oogen meer verderft dan verbetert. Brillen kunnen slechts aan eene gebrekkige organisatie van het oog te hulp komen maar uooit gezonde of zwakke oogen sterken of verbeteren. Aken aan de Elbe. Dr. ROMERSHAUSEN. Yan 27 Nov. tot en met 4 Dec. 1868. Geboren. Een zoon van E. A. Put en A. Reijnhoudt. Een zoon van J. van Maanen en P. Duson. Een zoon van J. A. M. Kenens en A. J. Schouten. Een zoon van J. Kooijman enT. Plaating. Gehuwd. J. Yermeule jm. en P. van "Westen wed van]]H. Martens. Overleden. W. Moermond, oud 33 j.vrouw van A. Uijl. G. van Grafeijland, oud 73 j.ongeil, d. G. T. Paulioud 2 m. z. C. van der Stel oud 82 j. weduwn. L. L. Phernambncqoud 2j.d. J. Wiltenburgoud 3. w.d. J. Krakeeloud 54 j.man van S. Horrevoets. Brouwershaven Gearriveerd 1 Dec. LouizaJ. W. Andrew SwanseaRotterdam. 1 Richard Cobden O. HansenChristiania Dordt. Laatstgenoemde bodem heeft op den Ooster aan den grond gezeten en was reeds door de equipage verlatendoch deze zijn door de sleepboot Kinderdijk opgenomen welke het schip daarna drijvende vond en binnen heeft gesleept. 2 Queen of ScottsE. LookhorstNew-York Rotterdam. 2 Bosphorus, H. Hutchinson, Bassein, Zwijndregt. 3 Klassina R. E. DikNorköpingAntwerpen. De laatste zal binnendoor vertrekken. TUSSCHEN 2. EN 0. Z speelt Wit en O speelt Zwart. "Wit zet -voor. 3de Zet Wit D 2 op D 4. ABCDEFGH Bij het afdrukken dezes was het antwoord op de 3de zet nog niet ontvangen. 1 December 1868 overleed te Yelp Mr. GILLES van YSSELSTEIJNKidder der orde van den Nederlandschen LeeuwOud Raadsheer van den Hoogen Kaad der Neder landen, in den ouderdom van 67 jaar. ten overstaan van bevoegde Ambtenaren. Op Maandag 7 December 1868 des morgens 9 ure, in de Concertzaal te Zierikzee en Op denzelfden dag des namiddags 2 urein het Logement van de Wed. E. van 'tHop te Brou wershaven: J Yan eene groote partij min of meer door zee water beschadigde afkomstig van het gestrand Barkschip „Dordrecht." De verkooping van BOOMEN op Moermond onder Hennessewelke bepaald was op Maandag 7 December 1868 wordt tot nader te bepalen tijd UITG ESTELD. Dagelijks onvermengde SO Cents per Nederl. pond te bekomen bij W. ABELS te Zierikzee. Deze GIST is van eene firma behoorende tot de Contractanten tot wering der Gistvermenging. STOOMBOOTDIENST Behoudens bet hieronder vermeldezal deze Dienst op Vrijdag- den S5 December aanstaande voor eenige dagen GESTA ABT worden, en tijdig de hervatting van den Dienst worden bekend rj gemaakt; Intusscben zal voornoemde Stoomboot den 30 dezer op den gewonen tijd een reis doen naar Rotterdam om van daar den volgenden dag om S u. 30 m. naar Vllssingen terug te keeren. DE DIRECTIE. Door lagere Prijzen en voordeelige inkoop is de kwaliteit der TP WW JEÖ :«Fï2 W uit het Magazijn van de Firma TE GORINCHEM, zeer veel verbeterd waarvan ik bij deze de eer heb kennis te geven terwijl ik mij bij voortduring blijf aanbevelen. Deze Theeën worden verkocht in verzegelde Pakjes f voorzien van bovenstaand Merk en van Nommer en Prijs. Prijzen van af 80 Cts. en hooger. Tot de minst mogelijke prijzen wordt verkocht WITTE en ROODE alles van puike kwaliteit. Zierikzee B. JOPPE Jz. 3 December 1868. Schouwsche Botermarkt. Aan de onderstaande en verder bekende Depothouders is verzonden eene nieuwe bezending van alle uit het Magazijn van YAN HOUWENINGE en YISSER, 1 welke zich zoowel door veel verbeterde kwaliteitals iage prijs, bijzonder aanbevelen. Afgewogen in verzegelde Pakjes van vijftwee en een half en een Onswaarop het Nummer en de Prijs van af/0,90 tot f 3,00 zijn vermeld. Bij hoeveelheden van minstens 15 Ned. ponden worden dezelve desverkiezende in met lood bekleede kistjes afgeleverd. Prijs-Couranten zijn gratis verkrijgbaar Stavenisse Job. de Jong. Middelburg J. A. Goethals. Sluis J.C. A. Mets. Sas van Gent YVed. J. Stubbe. Axel Job. Yeenhuizen. Brouwershaven J. v. Brabant. Goes G. van den Hoek. Hontenisse H. Tassaert. Neuzen J. C. van Sprang. St. Annaland J. de Graaf. Vlissingen E. H. Mets Daane. Zierikzee J. Ochtman, Johz. Prijzen der Effecten te Amsterdam den 2 December 1868. Nederland. België. Spanje. Portugal. Rusland. Polen. Pruissen. Oostenrijk. Mexico. Griekenland Turkije. Werkel. Schuld, dito dito dito dito Amort. Sijndic. Ned.Hyp.-Bank. Cert. bij Rothschild. Obligatiën. Obligatiën. Obl. bij Hope en Co dito 1828/29 Cert. 1840 Spoorweg-Actiën Aandeelen 1835. Obligatiën 1849. Obl. Met. Oude. dito dito Rente Amst. dito Nationale. Obligatiën. Obl Geldl. 1825. Binnenl. Oblig. 2 V3 pCt 3 4 3 '/a ii 4% I. 2% 2% 3 5 5 4 5 5 2 V 5 5 5 5 5 55% 64 85»y„ 32%, 38 94% 199% 48 V4 24% 60% 51% I 38% Middenprijzen van de volgende artikelen te Zierikzee van den 2 December 1868. De Ned. Mudde. Oude Tarwe 1866/ 9.50 Nieuwe dito 1867 - 10.00 00.00 00.00 00.00 8.25 6.50 6.30 - 4.00 Afwijkende dito Z.-Zomer dito Ordinaire dito Rogge Winter Gerst Zomer dito Haver De Ned. Mudde. Paardenboonen 8 50 Witte boonen Bruine dito Graauwe Erwten Groene dito Gele dito Koolzaad Zaai-Lijnzaad Slag-Lijnzaad 13.50 11.00 00.00 9.00 0.00 11.00 15.50 00.00 Marktprijzen der Meekrap te Zierikzee van den 2 December 1868. Teelt 1868. Twee en een1ste kwaliteit blank 34.50 a 35.00 Twee en een, middelbare dito - 33.50 Twee en een, mindere dito - 00.00 Een en een, 1ste kwaliteit blank - 34.50 Een en een, middelbare dito - 33.50 Een en eenmindere dito Onberoofde1ste kwaliteit blank Onberoofde, middelbare dito Onberoofdemindere dito Nieuwe Onberoofde Muilen Middelbare dito - 00.00 35.00 34.50 33.50 - 00.00 8.00 - 6.00 34.00-w 00.00 35.00 34.00 00.00 g 36.00 3 35.001* 34.00 00.00 10.00 7.00 Stoombootdienst tusschen Middelburg en Rotterdam Van Middelburg. Van Hotter dam. Zondag 6 'smorg. 7.j Zondag 6 'smorg. 8.30 Maandag 7 7.j Maandag 7 10.15 De Diligence zal van Zierikzee 2 uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en van Middelburg naar Rotterdam een half uur na de afvaart der stoomboot rijden. Stoombootdienst tusschen Vlissingen en Rotterdam. Van des maandags, woensdags e vrijdags 'smorg 8 ure. Van Rotterdam. desdingsdags, dondera. en zaturd. 'smorg. 8.30 u, De Diligence rijdt van Zierikzee aan het „Hotel van Veen", des morgens ten 9 ure voor de afvaart van Ylissingen naar Rotterdam, en des morgens ten 10% ure voor de afvaart van Rotterdam naar Ylissingen. De fabriek van stoom-chocoladenbonbons en Suikergoed van Franz Stollwerck hofleverancier te Keulen, heeft de eer hare op de laatste Parijsche Wereldteutoonstelling op nieuw met de prijsmedaille bekroonde fabriekaten minzaam aan te bevélen. Alles wordt uit de beste Grondstoffen zonder eenige bijvoeging van surrogaten bereid, waarvoor de fabriek-tegenover iederen verbruiker en eiken chemist waarborgt. Alle tafelchocoladen hebben het volle gewigten zijn verzegeld en met prijsopgave en bovenstaand fabriekmerk - voorzienwaarop de koopers gelieven te letten. Men vindt de meest courante soorten in Depot bij Apotheker G. -< A. de LOOZE te Zierikzee en bij J. E. BOSCHOF te Goes. STOOMBOOTDIENST „TELEGRAAF" ROTTERDAM Sc ANTWERPEN Yan Rotterdam naar Antwerpen Maandag, Woensdag, en Vrijdag 's morg. 7 u Van Antwerpen naar Rotterdam: Maandag, Woensdag, en Vrijdag 's morg. 7 u. De Diligence rijdt van Brouwershaven naar Zierikzee In correspond, roet de stoomb. n. Antwerpen 'smor. 7,30 i« ii ii ii ii Rotterdam 7,30 Van Zierikzee naar Zijpe. In'correspond. met de stoomb. n. Antwerpen 's mor. 9,— ,i ii >i ii >i Rotterdam 9,30 Van Zierikzee naar Brouwershaven 's middags 2 uro na aankomst der stoomboot „Telegraaf." Agent de Heer J. A. van der Halen. Ter Stads-Drukkecij van de Erven A. de VOS.

Zierikzeesche Courant | 1868 | | pagina 2