Woensdag 18 November Besturen en Adminislratiën Binnenlandsche Tijdingen Buitenlandsche Tijdingen A B 0 N N EMEN T S-P li IJ 8. Per drie maanden f 2,00 Franco per post 2,25. Inzen ding der Advertentiën daags te voren, vóór 10 ure 's morg Londen en Engeland maar geheel het vaste land met hunne valsche wissels te hebben over stroomd. Tc Greenwich is als invalide overleden Thomas Culleforthde groote celebriteit van het hospitaal. De honderd-en-vierjarige oude kreeg van alle zijden lekkernijen en fijne spijzen ten geschenke. De stad Greenwich gat' hem elk jaar een nieuw palisander houten been met koperen beslag. Hij had verlof, om in eene afzonderlijke woning te huizenwaar hij zijne talrijke bezoekers ontving en wist te verhalen hoe hij in 1798 met de Flower of Nay in de lucht gesprongen en gered washoe het ge vecht had plaats gehad tegen het Franscho schip Vengeur in Napoleons tijd. Ieder jaar werd hij met Kersmis door de koningin op Windsor Castle genoodigd. En al die zorgen gedijden goed. De oude man was altijd frisch als een hoentjedeed iederen dag een wande ling van meer dan oen uur en dronk geregeld per dag zijn tien pinten ale en somtijds nog een pint gin. Doch de dood spaart niemand zoo is ook Thomas Culleforth overleden. Naar verscheidene plaatsenwaar men beducht is voor hernieuwing van onlusten bij gelegenheid der verkiezingenvoornamelijk Blackburnis versterking van policie-agenten en militaire magt gezonden. De Madridsoke correspondent van den Times is van gevoelen, dat Spanje nog een tweede krissis zal moeten doorstaanalvorens de omwenteling gezegd kan worden geslaagd te zijnen wel omdat Prim en Serrano ver zuimden elkander te verstaan over een kandi daat voor den Spaanschen troon. Op het oogenblik der omwenteling was, zegt do schrijver de blijdschap over den val der Bourbons zoo grootdat elk kandidaat (die niet regtstreeks daarmede in verband stond) welkom zou ge weest zijnterwijl men thans geen zal kunnen voorstellendie niet aanleiding tot verdeeldheid geeft. dagbladen van Berlijn verhalen van lieni nog den volgenden trek Eene dame die in armoede was vroeg om hulp hij luisterde aandachtig ging een kistje vol goud halen en zeide„Mevrouwnoem wat ge noodig hebthet doet mij te veel leed het zelf te geven." En toen keerde liij zich om zonder te zien wat zij nam. Het laatste nommer der Kladderadatsch bevat eene voorstelling van den Pruissischen minister van financiendie met het oog op het deficit zeer mager is afgebeeld en in zeer gehavenden toestand. Deze plaat is door de policie in beslag genomen In hot laatst der vorige week heeft op de Boheemsche spoorweglijn eene botsing tusschen twee treinen plaats gehad. Vijf-en-vijf tig personen werden daarbij gedood of gekwetst. Uit Athene wordt gemeld dat de Grieksche vertegenwoordiging de begrooting voor het vol gend dienstjaar met kleine meerderheid heeft aangenomenzoodat het politiek leven van het tegenwoordig ministerie op dat terrein althans voor het oogenblik gered is. De volksstemming blijft echter ongunstig. Onlangs hebben eenige vrij ernstige ongeregeldheden te Athene plaats gehad. Brieven uit Zurich melden aan de En- gelsche dagbladendat het grootste gedeelte van Zwitserland geheel onder de sneeuw is bedolven. Gedurende twee dagen en nachten sneeuwde het onophoudelijk en de spoorwegen werden slechts na langdurigen arbeid voor het vorkeer geopend. Van Lausanne tot Bem doet het landschap den toeschouwer denken aan een winter aan de Noordpool. GROOT-BRIT TANK IE N In geheel Engeland hcerscht op het oogenblik eene buitengewone koude voor dezen tijd van het jaar. De thermometer is gedaald tot 28 graden Fahrenheiten Zaturdag ochtend waren al do vijvers in de Londensche parken met een dikke ijskorst bedekt. In Birmingham begon het Zondag te 10 uren des avonds te sneeuwenen den volgenden morgen lag de sneeuw eenige duimen hoog op het land. De weerkenners voorspellen een strengen winter en de landbouwers hebben op hunnen raad zooveel voorzorgen genomen als hun mogelijk is. In het hart der City van Londen is voor eenige dagen eene fabriek van valsche wissels ontdekt, die op groote schaal werd gedreven. Zaturdag stonden drie buitenlanders teregt allen Duitschers en genaamd Sieginund Strie- mcr, Gustav Stowen en George Kunicke. Zij waren aangeklaagd van vervalsching van wis sels en de uitgifte en de verspreiding er van De City-sollicitor deelde mededat hij in het bezit was van niet minder dan twintig wissels, tot een nominaal bedrag van 500Ó p. st.die in den loop van de maand October gefabriceerd waren, en die van niet minder dan 74 valsche handteekeningen waren voorzien. De wissels waren in vijf verschillende talen gesteld en op schier alle handelsplaatsen van de beschaafde wereld getrokken bijv. drie op Mauritius twee op Constantinopeltwee op Elberf'eldeen op Ilio de Janeiro, Palermo, Odessa, Havana, Stettin, Milaan, Marseille, New-York, Phila delphia enz. Elke wissel was afzonderlijk ge- lithographèerd. De handteekeningen van de verschillende trekkers acceptanten en géranten waren niet alleen treffend nagebootst, maar zelfs waren do wissels voorzien van de ver schillende handelsstempels. Vijftig van die stempels werden in de werkplaatsen der aan geklaagden gevonden. Zij schijnen het handwerk reeds lang te bobben bedreven en niet alleen ïd. Mudde. nen f 8.50 en - 13.00 - 11.00 rwten - 00.00 ito - 10.00 ito - O.OO - 11.00 id - 00.00 id - 00.00 rikzee )t ter dam 'smorg. ia de afvaart ;lburg en van We hebben met belangstelling kennis genomen van eene inteekenlijstvoor een te geven Concertdat al hier den 26eu dezer maand voor een liefdadig doel wordt georganiseerd. We prijzen het goede niet alléén aan met het oog daarop maar óók in het aangename vooruitzigt een' genotvollen avond te mogen doorbren gen. De heer G. H. Lebbe vermogend man uit Brusselwenseht te helpen met daden en woorden eenige (3) Nederlandsche familien aldaar woonachtig. In bijzonderheden verbiedt ons de discretie te treden doch zooveel is zeker datwat wordt aangevoerd <3© waarheid is en men volkomen zonder eenig bezwaar kan heigen omdat er te heigen is Wel kunnen we berigten dat niemand zich een' gang naar de Concertzaal zal beklageu en bij voorbaat ver zekerd kan worden men uiterst voldaan en opgetogen huiswaarts keeren zal. De HH. Blauwaerts Croi- sette Notorange en Durant allen van het „Con servatoire" van Brusselverleenenmet 2 dilettanten de heerenLe. belangeloos hunne hulp en geven hunne gaven en talenten ten beste. Het programma vermeldt in twee gedeelten de bijzonderheden der uit voering welke van dien aard is dat zelden welligt nooit in Zierikzee zoo iets is gehoord geworden. We hebben dus reden in alle opzigten ten zeersten, deze muzijkale soiree aan alle muzijkvrieiïdfcn en lief dadigen aantebevelen. Er zijn twéé rangend. i. voor hen die van de eerste verkiezen gebruik te maken a f 1.50 en voor hendie deze prijs niet aanstaat a f 1 p. p.mede in de benedenzaal. We doen een beroep op den liefdadigheidszin voor Noord-Nederlanders, aanbevolen door Zuid-Nederlanders in zin en geest één met ons hunne Noordsche broeders. Dat die roepstem niet te vergeefs zij Nadat zij te Rotterdam. van hunne talenten hebben doen blijken komen zij tengevolge van v.iendschapsbauden tof ons, in de bil- B. C. CAU. Be Secretaris J, p. N. EllMERINS. tterdam. dondera. en >rg. 8.30 u. t „Hotel van afvaart van is ten 10 V, Aan de tweede kamer is op haar verlangen door den minister van financiën overgelegd eene op gave van de personen, die gedurende 1867 met eene Nederlandsche ridderorde zijn begiftigd. Al de be noemingen werden gemotiveerd door de verdiensten welke de benoemden jegens den staat of de alge- meene zaak verworven hebben. Vele zijn gedaan als bewijzen van internationale courtoisie of bij gelegen heid van het sluiten van verdragen met andere mo gendhedendie tot de Militaire Willemsorde wegens uitstekende daden in Nederlandsch Indië verrigt. Er z'jn verleend 4 grootkruisen, 19 kommandeurskruisen ca 70 ridderkruisen, terwijl 6 personen tot broeders der orde van don Nederlandschen leeuw zijn beuoemd. In de Militaire Willemsorde zijn benoemd 1 persoon tot ridder der 3e klasse en 14 ridders der 4e klasse. De gemeenteraad van Rotterdam heeft aan bur gemeester en wethouders eeu voorloopig crediet van iar Zierikzee 'smor. 7,30 s mor.

Zierikzeesche Courant | 1868 | | pagina 1