SCH4AKSTRIJÜ Advertentiën. Landerijen en Tienden EVANGELISATIE Burger!. Stand te Zierikzee. Zeetijdingen. Beurs- en Marktberigteu 5='/. Vervoer-middelen. geruchten van aanstaande reactionaire bewegin gen op Sicilië in omloop warenwelke echter naar men beweerdedoor het uitbreken der Spaansche revolutie zouden zijn uitgesteld daar men rekende op de moreele ondersteuning van koningin Isabella en hare clericale om geving. G R O O T - B R I T T A N N I F N De onveiligheid in de slraten van Lon den begint schrikbarend te wordenter na au- wemood is de avond gevallen of enkele personen ja zelfs twee of drie te zamen gaandeworden door benden roovers overvallenmishandeld en van alle voorwerpen van waarde beroofd het menigvuldigst is dit bet geval in de omstreken van Primrose Hill. De veelvuldige stormwinden, die in de laatste dagen woedenhebben het leggen van een brug over het Engelsche kanaal weder te berde doen brengen. Naar luid van des kundigen is dit reusachtige plan ongetwijfeld uitvoerbaar, omdat de bedding van het kanaal uit zeer harden grond bestaat en meerendeels geene groote diepte oplevert. Het schijnt thans voldoende gebleken te zijndat de Engelsche en Fransche kusten geheel overeenstemmen wat den aard der vorming betreft en dat de Noord zee zich een weg baande, waardoor er eene scheiding ontstonddie Engeland van het Europesche vasteland scheurde. Tevens weet men thans dat de verwijdering steeds grooter wordt, zoodat beide stranden jaarlijks verlie zen. In Zuid-Skields wordt eene school opge- rigt tot het geven van ouderwijs aan zeelieden ten einde hen in staat te stellen tot het afleg gen der examens, door de Board of Trade gevorderd. Deze school heeft haar ontstaan te danken aan een legaat van 60,000 p. st. hetwelk dr. Winterbottom aan de stad vermaakt heeft op voojwaarde dat het onderwijs geheel kosteloos zou zijn voor de zeelieden van alle natiën welke er gebruik van maken. De eenige voorwaarde is, dat de kweekelingen van de school bona fide zeelieden zijndie reeds kunnen schrijvenlezen en rekenen. Alle in strumenten en werktuigenwelke op zee worden gebruiktzullen worden geleend. Een obser vatorium is aan de school verbonden. Eene gelukkige gedachtevan den stichter is het bouwen van eene zoogenaamde kompas-kamer geheel van ijzer zamengesteld. De afwijking van het kompas door den invloed van nabijheid van ijzer, is de oorzaak geweest van vele schipbreuken, vooral van ijzeren stoombooten, daar de onbekendheid van kapiteins en stuur lieden met deze afwijkingen hen regt op de klippen deed sturen. Binnen eene maand zal de school worden geopend. Betreffende het ongeluk, Donderdag 11. op den ZuidWallis-spoorweg voorgevallenis nader bekend gewordendat de sneltrein een veetrein heeft inge haald en met zoodanige kracht op dezen is gestuit dat zijne locomotief over den laatsten wagen van den veetrein is heengegaanwaarin zieh een spoorwegbe ambte en acht andere personen bevonden. Die be ambte en drie der overige jersonen zijn omgekomen de vijf andere erbarmelijk verminkt geworden. Be halve de laatste wagen van den veetrein zijn een of twee wagens met vee geheel vernield; Volgens den Times kan het ongeluk zelfs door den meest wel- willendeu onderzoekerniet anders dan aau achteloos heid toegeschreven worden het blad beklaagt er zich dan ook zeer overdat het al of niet voorvallen van gebeurtenissen als deze alleen afhankelijk is van de juistheid der tijdsberekening van een enkel ongeschikt beambte (in dit geval den machinist van den veetrein) en is van oordeeldat het tijd wordt dat aan de spoor wegmaatschappijen bij de wetde verpligting wordt opgelegddatwanneer twee treinen zich in dezelfde rigting op dezelfde rails bevinden de laatste der twee geen station zal mogen verlaten alvorens zijn voor ganger van het volgende station zal zijn vertrokken. Volgens eene op officiële wijze te Rio-Janeiro bekend gemaakte verklaring van een door de Brazili anen krijgsgevangen gemaakten paraguayaanschen vaan drig Beunaventura Hetchazouden de geruchten be treffende de talrijke en wreede strafoefeningen, welke de dictator Lopez in zijn kamp aan de Tebicuary hefft laten voltrekken maar al te waar ziju. Niet minder dan vijf honderd personen waren op zijnen lastals verdacht van zameiïspanning tegen zijn be wind achtereenvolgens gefusilleerd gewordenmeer endeels hoofd- en mindere officieren van zijn leger en van de bezettingen vau Accompcion en andere para- guayaansche stedenmaar ook verscheidene burger- h'jke personen en daaronder de portugesche consul Pereira. Acht of tien dagen lang had dit gruwelijk bloedbad geduurd. De slagtoffers van de wraakzucht en van den argwaan des dictators werden met boeijen bela den en geblinddoekt op rijen geplaatst en door even zoo vele soldaten als er gevonnisden waren in den rug geschoten en vervolgens met bajonetsteken of met de sabel afgemaakt. Deze gruwelen werden gepleegd onder het bestendig geroep vau „Leve het vaderland Leve Zijne Exc. De dood aan de verraders Bo vengenoemde vaandrig verzekert echter dat zijne krijgsmakkers die kreten slechts aanhieven om niet in het lot der verdachten te deelenen maakt gewag van een soldaat (Manuel Maria Rivarola een zoon van goeden huize) diezich zeiven bij het gezigt van deze gruwelen vergetendehad uitgeroepen „Le ven de verraders De dood aan Zijne Exc. en oogenblikkelijk geëxecuteerd was geworden. Er bestaat wel geen beter voedsel zoowel voor den gezondeu als voor deu herstellenden als zuivere onver- va'schte chocoladeimmers een kop goede chocolade overtreft verreweg de beste bouillon in gehalte van werkelijke voedingsstof. Om billijke prijzen te verkrij gen vindt echter zoo dikwijls eene vervalsching van dit artikel plaats dat eene qualiteitvoor welker zuiver heid wordt gewaarborgd eene zeldzaamheid is gewor den. Het verdient daarom te meer vermelding dat de stoom-chocoladen-f aBrieb van Eranz Stollwerck te Keulendie tot de meest beduidende fabrieken van Duisckland behoortop de wereldten» toonstelling te Parijs wegens zuiverheid voortreffelijke qualiteiten goedkoopte van hare chocoladen met de prijsmedaille werd bekroond. Deze onderscheiding is des te eervollerdewijl de uitgereikte medaille de eenigste is die in deze branche op geheel Pruissen is gevallen. De fabriek dankt aan haar beginsel alleen volkomen zuivere fabriekaten ter markt te brengen haren alom verbreiden roem. Men zoude kunnen be weren dat het zoowel de pligt als het belang van iedere groote handelszaak in victualiën enz. is om hare klan- disie met dit product tc voorzien. H-aad en hulp voor degenen welke aan gezigtszwakte lijden en voornamelijk door sterk stu deren en ingespannen arbeid de oogen benadeeld hebben. In mijn jeugdigen leeftijd had ook ik de kwade ge woonte om de stilte van den nacht aan wetenschap- pelijken arbeid te wijden. Zoowel hierdoor als door vele ingespannen optische en fijne mathematische werk zaamheden was mijne gezigtskracht zoo zeer verzwakt dat ik hoe langer zoo meer het geheele verlies er van moest vreezen daar zich eene voortdurende ont steking openbaardewelke voor de veeljarige voor schriften vai) de bekwaamste geneesheeren niet wijken wilde. Onder deze bedroevende omstandigheden gelukte het mij een middel te vinden hetwelk ik nu reeds sedert 40 jaren met het uitstekendste gevolg gebruik. Het heeft niet alleen die voortdurende ontsteking ge heel genezen maar ook mijne oogen de volle scherpte en kracht teruggegeven, zoodat ik nu op 75jarigen leeftijd zonder bril het fijnste schrift lees en mij even als iii mijne jeugd over de volmaakste gezigtssterkte verheug. Dezelfde gunstige ervaring heb ik ook bij anderen bewerkt, onder welke zich verscheidene be vinden welke vroeger zelfs met de beste brillen ge wapend hunne bezigheden naauwelijks nog konden verrigten. Zij hebben bij volhardend gebruik van dit middel hunne brillen weggeworpen en de vroegere na tuurlijke scherpte van hun gezigt weder verkregen. Dit Waschmiddel is eene welriekende essence wier bestanddeel de Venkel is. Het bevat noch Lrastica noch Narcotica noch metaalachtige of andere schadelijke bestanddeelen. De bereiding der essence vereischt intusschen eene ingewikkelde chemische be handeling en ik merk dientengevolge op dat ik deze sedert langen tijd in zeer voortreffelijke hoedanigheid van den hier wonenden chemicus den heer apotheker Geiszontvang deze levert de flesch tegen f 2 en is gaarne bereid deze benevens gebruiksaanwijzing ook buitenlands te zënden. Ik raad daarom de lijders die essence van hier te ontbieden terwijl zulk een flesch voor een langen tijd toereikend is daar eene gewone hoeveelheid met rivierwater gemengd, een melkachtig vocht vormtwaarmede des morgens en des avonds zoomede na ingespannen arbeid den^ omtrek der oo?en wordt nat gemaakt. De werking is hoogst weldadig en verfrisschend en bewaart en bevordert tevens de frischheid der kleur van de huid. Het zal mii verheugen wanneer voorn am eliik de zoodanigen daarmede geholpen wordendie bij het rusteloos streven naar het licht der waarheidvaak het licht zijner oogen daarmede in gevaar brengt en verzwakt. Misschien kan ook door dit middelhet helaas bij de jonge wereld zoo zeer in de mode ge komen dragen van brillen verminderd worden, daar dit in de meeste gevallen de oogen meer verderft dan verbetert. Brillen kunnen slechts aan eene gebrekkige organisatie van het oog te hulp komen maar nooit gezonde of zwakke oogen sterken of verbeteren. Aken aan de Elbe. Dr. ROMERSHAUSEN, De Notaris Mr. C. van bek LEK de CLERCQ zalten verzoeke van Jonkheer Yt. M. H. de JOTSGE qq. op Woensdag 9 December 1868 des middags ten 12 nre,in de Concertzaal te Zierikzeepubliek veilen en verkoopen de navolgende UITMUNTENDE a. 7 Bund. 32 Hoed. 76 Ellen Bouwland 9 onder Serooskerke. b. 5 Bund. 40 Roed. 08 Ellen Bouw- en Wei land onder JDuivendijke. c. 87 Roed. 10 Ellen Bouwland onder Oosterland. d. Eene partij Tienden in Stavenisse c. a.op brengst der laatste 15 jaren, na aftrek der twee hoogste en twee laagste, f 246,68 'sj^ars. e. Eene partij Tienden iu Oosterland en Nieuwer- Jcerkopbrengst als voren f 97,96 's jaars. Alles breeder bij biljetten omschreven. op Maandag den 16 HNov. I860. in de CONCERTZAAL, des avonds te zeven ure. Voorganger, Ds. de WILDE, Hervormd Predikant te Poortvliet. van 6 tot en met 13 november 1868. Geboren. Een zoon van A. de Klerk en C. A. van Ettinger. Een zoon van M. Trijzelaar en M. Nijs. Een zoon van S. van de "Velde en L. Moermond. Een zoon van L. C. Nardten en C. Gerritsen. Eene dochter van A. Struijk eu L. J. van den Bout. Eene dochter van J. C. de Looze en M. E. in den Bosch. Eene dochter van J. "Wiltenburg en C. Bos. Gehuwd. D. Elscot, jm. en C. de Graaf, jd. Overleden. D. van den Hamer oud 5 m.z. A. E. Belcsoud 7 w.z. N. Verboven oud 1 m.d. TUSSCHEN Z. EN 0. Z speelt "Wit en O speelt Zwart. "Wit zet voor. 28ste Zet Wit A. 5 neemt B 6. Zoodat de stand der partijen is als hieronder aangeduid abcüefgh O geeft de partij gewonnen. Tusschen dezelfden wordt eene nieuwe partij aangevangendie ook in deze courant zal worden medegedeeld. Brouwershaven Gearriveerd - 11 Nov. Wladimir, W. E. HeimbergLibau, Rott. 12 Sylphide G. B. Melson. 12 Drafna, A. Nicolaijsen. 12 TrygveO, Wilhelmsen allen van Sands'-.-. wall naar Dordrecht. 12 Julia, J. J. van Loon, Rott., Nagasaki. 10 Uitgez.: Triton, W. H. Scheij, Batavia. 11 Bastiaan Pot, J. D. P. Zetteler, Soera- bayabeiden van Rotterdam. 2V. pCt. 3 M 4 3% 4% 2% 3 5 5 4 3'/, 65%, 86V. 33% 37% 93% 198; 48'/,, 21%, 60% 51% 40%, Prijzen der Effecten te Amsterdam den 9 November 1868. Nederland. Werkel. Schuld. dito dito dito dito Amort. Sijndic. Ned.Hyp.-Bank. België. Cert. bij Rothschild. Spanje. Obligation. Portugal. Obligatiëu. Rusland. Obl. bij Hope en Co dito 1828/29 Cert. 1840 Spoorvveg-Actiën. Polen. Aandeeleu 1835. Pruissen. Obligation 1849. 5 Oostenrijk. Obl. Met. Oude. 5 dito dito Rente Amst. dito Nationale. 5 Mexico, Obligatiëu. 5 Griekenland. Obl .Geldl. 1825. 5 Turkije. Binnei.lOblig. 5 Middenprijzen van de volgende artikelen te Zierikzee van den 11 November 1868. De Ned. Mudde. De Ned. Mudde. Oude Tarwe 1866 f 10.00 J Paardeiiboonen f 8.50' Nieuwe dito 1867 - 10.25 j Witte boonen - 13 00 Afwijkende dito - 00.00 Bruine dito n' dito - 00.00 I Graauwe Erwten - OO.Oöj dito - 00.00 Groene dito 8.25 Gele dito 6.60 Koolzaad 6.40 Zaai-Lijnzaad - 4.50 Slag-Lijnzaad Marktprijzen der Meekrap te Zierikzee van den 11 Novombtr 1868. Teelt 1868, lste kwaliteit blank 35.00 a 35.50 middelbare dito - 34.00 a 34.50'* mindere dito - 00.00 a 00.00 lste kwaliteit blank - 35.00 a 36.50 middelbare dito mindere- dito Onberoofde, lste kwaliteit blank Onberoofdemiddelbare dito lOnberoofdemindere dito Nieuwe Onberoofde Muilen Middelbare dito Z.-Zomer Ordinaire Winter Gerst Zomer dito Haver Twee en een Twee en een Twee en een Een en een Een en een Een en een 10.00 O.OO 11.00 00.00 00.00 - 34.00 a 34.50 k, - oo.oo h oo.oo a. - 35.50 a 36.00; - 34.50 a 35.00^, - 33.50 a 34.00 S, - 00.00 a 00.00 - 30.00 a 11.00- - LOO a 8.00 Stoombootdienst tusschen Middelburg en Rotterdam Van Middelburg. Va\n Rotterdam. Zondag 15 'smorg. 11.j Zondag 15 'smorg. 8.30 Maandag 16 5.30 J Maandag 16 8.30 De Diligence zal van Zierikzee 2 uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en van Middelburg naar Rotterdam een half uur na afvaart der stoomboot rijden. Stoombootdienst tusschen Vlissingen en Rotterdam. Van Vlissingen. Fan Rotterdam. des maandags, woensdags en desdingsdags, dondera. en vrijdags 'smorg 8 ure. j zaturd. 'smorg. 8.30 u, De Diligence rijdt van Zierikzee aan het „Hotel van Veen", des morgens ten 9 ure voor de afvaart van Vlissingen naar Rotterdam, en des morgens ten 10 Vt ure voor de afvaart van Rotterdam naar Vlissingen, STOOMBOOTDIENST „TELEGRAAF' rotterdam antwerpen Van Rotterdam naar Antwerpen Maandag, Woensdag, en Vrijdag 's morg. 7 u Van Antwerpen naar Rotterdam: Maandag, Woensdag, en Vrijdag 's morg. 7 u. De Diligence rjjdt van Brouwershaven naar Zierikzee In correspond, met de stoomt), n. Antwerpen 'smor. 7,30 ,j Rotterdam 7,30 Van Zierikzee naar Zijpe. In correspond. met de stoomb. n. Antwerpen 's mor. 9,— Rotterdam 9,30 Van Zierikzee naar Brouwershaven 's middags 2 ure a aankomst der stoomboot „Telegraaf." Agent de Heer J. A. van der Halen, Ter Stads-Drukkerij van de Erven A. de VOS.

Zierikzeesche Courant | 1868 | | pagina 2