92 Zaterdag 14 November. OENSDAG EN ZATERDAG. \o I Besturen en Administratiën AANBESTEDING. AANBESTEDING. Kennisgeving. Bekendmaking. Binnenlandsehe Tijdingen Buiteniand.sche Tijdingen ZIERIKZEESCHE GOUKANT PRIJS DEK ADVERTENTIËN. Gewone 10 cent de regel. Geboorte-Huwelijks- en Dood- berigten van 1-6 regels a 1behalve het zegelregt. V E R S C H IJ N T ABONNEMENT S-P K IJ >S. Per drie maanden f 2,00 Franco per popt f 2,25. Inzen ding der Advertentiën daags te voren, vóór JO ure 'smorg .50 75 -50 .50 .50 .25 .75 .25 .00 .50 7.— De Gedeputeerde Staten van Zeeland Brengen ter kennis van de belanghebbenden dat |op Dingsdag den 24sfcen November 1868 des voor- w ten 10 ure, door één hunner leden, daartoe door hen gecommitteerd, in bijzijn van den hoofd ingenieur in het 11de district van den waterstaat, in een der localen van het gewestelijk bestuur te Middel burg onder nadere goedkeuringzal worden aan besteed Het onderhoud en het herstel of" de vernieuwing der provinciale W^erstaatswerken en "Wegen in Zeeland gedurende 1869 1870 en 1871 9 ïn 15 Perceelen. Deze aanbesteding zal geschieden met inbegrip der ereischte'j levering van materialen en verder zoo als jn het Bestek en de voorwaarden is bepaald. Het Bestek en de voorwaarden liggen ter lezing aan iet locaal van het gewestelijk bestuur van Zeeland an het bureau van den hoofd-ingeuieurTjvau den aterstaat te Middelburg alsmede bij de ingenieurs van en waterstaat te Veere Zierikzee Goes Breskens in Neuzen en wijders op alle zoodanige plaatsen ilwaar gewoonlijk de bestekken van waterstaatswerken gemelde provincie ter lezing gelegd worden. Zullende den zeveuden en derden dag vóór de be- iteding de noodige aanwijzingen worden gedaan ter- ijl aan bet bureau van den hoofd ingenieur te Mid - lelburgvoor de werken in het algemeenen bij de ngeuieurs in de arrondissementen voor de werken inder elks ressort beboorendenadere inlichtingen te lekomen zijn. den 30 October 1868. De Gedeputeerde Staten voornoemd R. W. van LIJNDEN Voorzitter. S. van der SWALME Griffier. r. 9,- 9,30 ■3 2 uro Op Vrijdag den 4 December 1863 des voormid- gs ten 10 urezalonder nadere goedkeuring loor den commissaris des koniugs in de provincie gelandofbij zijne afwezigheiddoor een der leden van de Gedeputeerde Staten in bijzijn van den poofd-iugeuieur in het 11de district van den waterstaat ju het locaal van bet gewestelijk bestuur te Middelburg. orden aanbesteed Het onderhoud van liet gebouw in gebruik I>ij liet Provinciaal geregtshof te M iddelburg, en van liet gebouwvoor de A.i*- rondissements-Kegtbauk te Zierikzee, gedurende He jaren 1869 en 1^70 en zuffis in S Perceelen. Deze aanbesteding zal geschieden bij enkele inschrij ving volgens 434 der algemeeue voorschriften voor ieder perceel afzonderlijk en voor de twee ouder - boudsjaren in eens. Het, bestek l'gt ter lezing in bet locaal van bet ministerie van justitie in dat van bet gewestelijk be stuur en verder op alle plaatsen alwaar gewoonlijk de bestekken van waterstaats-werken in gemelde pro vincie ter lezing gelegd worden. Den zevenden en vierden dag vóór de besteding zal aanwijzing in loco worden gedaan en nadere infor mation zijn te bekomen aan bet bureau van den hoofd ingenieur van den waterstaat te Middelburg en bij de arrondissements-iugenieurs te Veere en. te Zierikzee. Middelburg den 10 November 1868. De commissaris des koniugs in de provincie Zeeland R. W. van LIJNDEN. De Burgemeester van Zierikzee brengt ter kennis van de ingezetenen, dat er op Dingsdag den 17 dezer maand des namiddags ten één ureop bet Raad- buis alhiereene openbare vergadering van den Ge meente-Raad zal gebonden worden. Zierikzeeden 12 November 1868. De Burgemeester B. C. CAU. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee In aanmerking nemende dat, bij bet uitbreken van brand in deze gemeente vele beambten en bedienden der brandweerzoo als herhaaldelijk is gebleken zich eerder begeven naar de plaats van den brand dan naar de bergplaats der spuiten waartoe zij bebooren Herinneren allen die tot, bet personeel der brand weer bebooren aan bet voorschrift van art. 67 der verordening tot voorkoming en blussching van brand luidende dat artikel als volgt „Ieder die tot bet personeel der brandweer behoort „is verpligtzoodra hij verneemt dat, er in de gemeente „brand is zich te begeven naar de bergplaats der spuit waarbij hij behoortten einde die met toebe- „hooren te helpen brengen ter plaatse van den brand. „Zoo hij bevindt dat de spuit reeds vervoerd is en „van bet daarbij beboorend materieel niets meer te „vervoeren is begeeft bij zich onverwijld naar zijne „spuit. Zoo er nog noodig materieel is achtergebleven „moet bij dit naar den brand vervoeren of helpen „vervoeren. „De adsistent die bet eerst zich aan de bergplaats „zijner spuit bevindtzal daar verblijven tot dat al „het noodige materieel vervoerd is." Zierikzeeden 11 November 1868. Burgemeester en Wethouders B. C. CAU. De Secretaris J. P. N. ERMERINS. -Op de Groote markt te s' Gravenliage zijn twee fraaie tenten geplaatstdie eiken marktdag kunnen worden opgezet en afgebroken en waarop geschreven staat„Beschutting verstrekt van wegc de Vereeni- ging tot bescherming der dieren te s' Graveuhage." Deze tenten zijn bestemd om de vogelendie ter markt gebragt worden tegen het ruwe weder te be veiligen. Uit 's Gravenliage meldt men van 11 dezer. Eergisterenden dag waarop het beroep van den predikantDr. Bryce te Alphenwerd aangekon digd is door eenige leden der gemeente bij het klassicaal bestuur namens velen hunner geestverwanten, protest tegen dat beroep aangeteekendop gronddat het heeft plaats gehad in strijd met de kerkelijke wet en vigerende plaatselijke reglementen daar het gros zss- en drietal, waaruit het is geschied, niet is ge vormd in volledig bijeengeroepenc kiesvergadering en deze handelwijze alzoo onwettig is. Van Vlissingen wordt geschrevendat de werken aan de groote en kleine sluis aldaar, voor het kanaal door Walcherengoed vooruit gaanin plaats van bont gebruikt men beton voor de fundering. Aan do kleine sluis is reeds een put gestort't welk tien dagen en tien nachten onafgebroken geduurd heeft. De storting bij de groote sluis is aangevangen eu zal ruim 20 dagen en nachten voortduren. Des nachts wordt het terrein verlicht door twee electrische lampen waarvoor de stroom wordt opgewerkt door batterijen van 40 groote Bunseusche elementendie om de vier uren vernieuwd wordenzoodat men voor elk licht in éénen nacht 3 batterijen of 120 elementen aanwendt. De lampen ziju van een mechaniek voorzienwaardoor de koolspitsenals zij zoo ver zijn afgebrand dat de stroom niet meer verspringt, terstond weder hersteld worden. Uit Rotterdam meldt men van 11 dezer. Gisteren nachtten ongeveer 2 urekwam een policie-agentwoonachtig in de Drie Vrienden straat langs de Kruiskadeom zich naar het policie-bureau aan den Goudschen Weg te begevenalwaar hij dienst had. Aan den hoek der Diergaarde-Singel voorbij het aldaar gewe zen wachthuisje komende sprongen van achter dat gebouwtje drie personen te voorschijn waarvan één uitriep„daar heb je er van de genen die de Vletter hebben gearresteerd Te gelijkertijd werd de agent, eer hij zich in staat van tegenweer kon stellenonverhoeds bij de kraag gegrepentegen den grond ge slingerd voortgesleept en mishandeldwaarbij hem een paar sneden met een scherp werktuig vermoedelijk een mes dwars door de kleederen van achteren een snede werd toegebragtdie hem gelukkig niet dan tot op het ligchaam doordrongterwijl hij bij den val zich zoodanig aan de knie bezeerde, dat hij zijn dienst niet kan waarnemen. In de hierbij ontstane wor steling gelukte het hemzijn hartsvanger te trekken en een zijner aanvallers een gevoeligen houw aan het hoofd toe te brengen. Voor zoo ver hij kon opmerkenhadden zij alle drie een te fatsoenlijk voorkomenom zulke aan randingen van hen te verwachten. Het schijnt dat de eenigzins gerucht makende voetstappen eener vrouw op klompenwaarschijnlijk eene wekstcrdie langs de Kruiskade juist aankwam de daders op het denkbeeld hebben gebragt dat er meerdere personen in aantogt waren. Althans zij hebben zich onverwijld uit de voe ten gemaakt. De polieie doet onderzoek. UUITSCHIAN D. De Spenersche Zeitung deelt de volgende curiositeit mede„Toen Alexander von Hum boldt overleedgebeurde hetdat de Sicele in de depêche den voornaam niet vindende een roerend necrologisch artikel wijdde aan den 25 jaar vroeger overleden natuurkundige Wil helm van Humboldt. Eene dergelijke vergissing vinden -wij in liet laatste nummer der Neue Freie Rresse. Dit Weener blad maakt den dood bekend van den schilder Hildebrandt. Doch niet wetendedat er twee boroemdo schilders van dien naam zijnTheodoor uit Dusseldorp en Eduard uit Berlijn den historie- en landschapschilderen alleen den eersten kennende don auteur van de zonen van EduardOthello en Desdemonade krijgsman en zijn kindde zieke raadsheer enz.Iaat liet blad laatstgenoemden sterven en geeft hem eene treffende lijkrede ten beste." [f K A N K R IJ k. - In den avond van 6 dezer hooft op den spoorweg van Kijssel naar Amiens een ver schrikkelijk ongeluk plaats gehad; vier werklieden die ecu aan den weg ontstaan gebrek hadden hersteldwerden door een sneltrein achterhaald en overreden. Eerst vier kilometers vorder ontdekte de machinist liet voorgevallen onheil, ten gevolge van de kreten aangeheven door een der vier werkliedeudie een ketttng van de locomotief had gegrepen en op die wijze was medegeslecpt. Deze man blee f op wonder dadige wijze ongedeerd, zoodat hij zijnen weg te voet kon vervolgen. Van een dar overigen zijn de beide beenenvan een ander is het reg- terbeen verbrijzeld. De vierde, die aan de lo comotief was blijven hakenwas deerlijk ver minkt en door den vuurhaard tot een onlier- kenbaren vleescliklomp verschroeid. De onder-directeur van het Schotschc col- legie te Rome is uit een landhuis van die instelling opgeligt door rooversdie een los geld van 100,000 fr. eischten. Zij hebben hem echter losgelaten toen zij omsingeld waren door troe pen dieop aandrang van den Engelsehen agent Odo Russell, tegen hen waren afgezon den. De offieieuse Osservatore Romano spreekt liet gerucht tegendat de paus koningin Isabella zon uitgenoodigd hebben zich te Rome te vestigen en een gedeelte van het Quirinaal te betrek ken. De maire van Larochein het Fransche departement Yonneheeft eene verordening uitgevaardigdvolgens welke het aan de slij - ters in die stad wordt verboden, om sterken drank te schenken aan hendie als dronkaards bekend zijn. Gestrenge straffen zijn gesteld op de overtreding van deze verordening. Naar het schijnt zal zij over het geheele departement worden uitgestrekt. Tevens heeft de maire de namen bekend gemaakt van de grootste dronk aards zijner gemeentewien geen sterkeu drank meer mag worden geschonken. Te Palermo heeft de Itaiiaansche polieie eene zamenzwering van reactionairen ontdekt om de onafhankelijkheid van Sicilië te bewer ken, gelijk in eenige in beslag genomen pro- clamatiën vermeld stond. Eenige arrestatien zijn voorts hiervan het gevolg geweest. Men zal zich herinneren dat reeds geruimen tijd

Zierikzeesche Courant | 1868 | | pagina 1