Zaterdag 1? October WOENSDAG EN ZATERDAG. Besturen en Administratiën Geburen-Verhoor. Bekendmaking. Inspectie op de Straten. Binnenlandsche Tijdingen de afvaart urg en v,an lur na da erdam. donderd.ea 5. 8.30 n. „Hotel van vfvaart van ten 12.15 lissingen. morg.. 'i, >.r Zierikzee. 'smor. 7,30 ZIERIKZEESCHE COURANT 31»/,. 36'/,, 93% 199% PRIJS DER ADVERTENTIES. Gewone 10 cent de regel. Geboorte- Huwelijks- Doodberigten van 1 6 regels 4 1 behalve bet zegelregt VERSCHIJN T: A B' N N E M E N TS-P RIJ S. Per drie maanden f 2,00Franco per post f 2,25. Inzen ding der Advertentiën daags tevoren, voor-10 ure'Sinorg Burgemeester en Wethouders van Zierikzee roe pen al diegenen op die bezwaar mogten hebben tegen het bezigen tot Slagthuizen van de perceelën wijk B. uo. 107 door ROELAND JANSONS en in wijk A. no. 50 in den hem door PIETER CORNELIS de WINTERbeide Vleeschhouwers hier gevestigd om op Woensdag den 21 dezer maand des middags 12 ure, in de Vergaderkamer van het gemeente bestuur ten Eaadhuize te verschijnen bij het belegd geburen-verhoor, ten einde in hunne bblangen te worden gehoord. Zierikzeeden 14 October 1868. De Burgemeester B. C. CAU. De fung. Secretaris LOEWER. De Burgemeester van Zierikzee verwittigt de be langhebbenden dat dé patentbladen voor het loopend dienstjaar van deze gemeente ingevuld gereed liggen en ter Secretarie zullen worden uitgegevenvan Maan dag den Vèden tot en met Zaturdag den 24 dezer maand, en worden d'e patentpligtige ingezetenen uit- genoodigd om in persoon hun patent'te kómen afha len zullende aan hen die hierin nalatig mogten blijven het patent worden te huis bezorgd door den deurwaarder der directe belastingen tegen betaling van 10 cent voor elk onafgehaald patentblad, ingevolge de wet. j,i. i En opdat niemand hiervan" onwëttnd zij zal deze I worden afgekondigd en in de -Courant geplaatst. Zierikzeeden 14 October 1868. t B, C. CAU. stoepen en goten rein eu zindelijk te houden en al- zoo de bepalingen van het polieie-regelemeut behoorlijk na té leven opdat de slrafbepalingen niet zouden be hoeven te worden toegepast. En opdat niemand hiervan onwetendheid voorwende zal deze worden afgekondigd omgeroepen en in de Courant geplaatst, Zitrikzee den 16 October 1868. De Burgemeester B. C. CAU. De fung Secretaris LOEWER. De Burgemeester van Zierikzee brengt tér kennis van de ingezetenen dat er op Woensdag den 21deaex maand des namiddags ten één ureop het Raad huis alhier, eene openbare vergadering van den Ge meente-Raad zal gehouden worden. Zierikzeeden 16 October 1868. De Burgemeester B. C. CAU. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee ma ken bekend: dat op Zaturdag den 24 dezër maand eene Inspectie op de Straten in deze gemeente zal «ehouden worden en noodigen de Ingezetenen uit om ^der voor zijne woning of erf, de straten Niet officieel gedeelte.) Öpèübare Raadsvergadering gehouden tZierikzee op den. 14 October 1868. Voorzitter mr. B„. C. CAU. Fung. Secretaris P. J. Loewer commies-griffier. Afwezig de heereu mr. van Dongen mr. Moolen- burgh en JSfauta van. der Grijp en bij de opening de heeren mr. de Crane en mr. Fokker welke laatste twee later binnentreden. De notulender vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. Wordt medegedeelddat concessionarissen van den straatweg naar Brouwershaven genoegen nemen met de overneming in onderhoud door de gemeente, der aar- denbaan langs dien wegzoodat dit onderhoud op 1 Oct. jl. op de gemeente is overgegaan hebbende Bur gemeester en Wethouders aan den gemeente-bouwmeester den last opgedragen om de noodige opname te doen. Wordt gelezén pene missive van des minister van binnenlandschc, zaken berigtende dat z. ex* niet .ongene gen is aan den Koning een voorstel te doen, om eene subsidie van hoogstens f 5000. toe te staan voor eene hier op te rigten hoogere burgerschool indien de Raad daartoe besluiten mogt. Voorts deelt de Voorzitter mede, dat de heer Stein Parvé inspecteur voor het middelbaar onderwijs zich vermoedelijk in de volgende^ week ter bespreking dezer zaak in de gemeente zal bevinden. Wordt medegedeeld het proces-verbaai van opname der gemeentekas waaruit blijkt, dat zich op 30 Oct. in kas bevond f 10456.44 en dat afschrift aan Gedepu teerde staten is. ingezonden. Alles voor kennisgeving aangenomen. Komt ter tafel een adres van den heer Tachials boekhouder der meestoof de Wereld houdende aanvrage van gemeente-grond voor daarstelling van een pakhuis voor steenkolen. Burgemeester en Wethouders stellen voor het ver zoek in te willigen tegen betaling van f 2,50 voor erfpachtingaande 1 Januarij. 1869 tot wederopzeggiqgs toeen onder verpligting de meerpaal die zicli thans op het gevraagde terrein bevindt op aanwijzing te ver plaatsen. Aldus besloten. Wordt medegedeeld eene missive van Gedeputeerde Statenberigtende goedkeuring Raadsbesluit tot het in gebruik geven van gemeente-grond.. Voor kennisgeving aangenomen. De Voorzitter geeft kennis dat de heer Stellwagen op i> October jl. in dienst is getreden. Voor keunis- geving aangenomen. In handen der plaatselijke schoolcommissie wordt ten fine van rapport gesteld een verzoekschrift van den hoofd- onderwijzer L. Karremanom eene gratificatie voor twee zijner kweekelingenelk ad f 20 wegens buiten- i wone werkzaamheden door hen verrigt. Aan den heer E. C. Jungius wordt op daartoe ge daan verzoek voor ééne maand f bedragende f 2,95a afschrijving van hoofdei, omslag verleend. Wordt gelezen een schrijven van den heer E. C. Jungius, verzoekende ontslag als secretaris der directie van de brei- en naaischool en kennisgeving dat de regentessen dier schoolin zijne plaats voordragen den heer F. W. N. Hugenholtz. Overeenkomstig het voorstel van Burgemeester en Wethouders, wordt aan den heer E. C. Jungius uit genoemde betrekking eervol I ontslag verleend en in zijne plaats met algemeene stemmen benoemd de heer Hugenholtz. Wordt gelezen een adres met begeleidende,missivp van den commissaris van politic J. Broersma om verhoo ging zijner jaarwedde met 150. Wordt ter vissie van de Raadsleden gelegd ter behandeling in eene volgende vergadering. Komt in behandeling de gemeente-begróoting voor 1869. Namens dc commissie ad hoe brengt de heer R. Koole rapport hierop uit houdende opmerkingen betrekkelijk bet onderwijs der meisjes. Ten aanzien van het meer uitgebreid lager- en middelbaar ouder wijs zal de commissie zich van beschouwingen onthou den omdat Burgemeester en Wethouders over de uitbreiding der bestaande inrigting in ouderhandeling zijn eu wil zij dus afwachten welke voorstellen aan den Raad zullen worden gedaan. - Voorts herinnert zij dat Burgemeester en Wethouders ten vorigen jare hebben op zich genomen te onder zoeken of de keurmeester voor het vee en vleesch zijns betrekking naar bchooren vervult en zal zij gaarue den uitslag van dit onderzoek vernemen. Bij het artikel jaarwedden van de dienaars van politie merkt zij op-, dat het zal moeten verhoogd worden, indien de organisatie der politie word inge voerd volgens het plan van den commissaris van poli tie. De aanstelling van den lioofd-agent wordt eene goede verbetering geachtmaar de meerderheid der commissie betwijfelde of dit voldoende zal zijn om in de behoeften van de dienst te voorzien en of het ge tal der agenten niet met één zal moeten worden ver meerderd. Bij het artikel onderhoud wegen en voetpaden merkt de commissie op dat wegens het onlangs door den Raad beslotene de toelage voor onderhoud aan de aardenbaan en het voetpad zal kunnen vervallen eu daarentegen worden vermeerderd met het bedrag als vermoedelijk aan het onderhoud van die aardenbaan en het voetpad zal worden besteed. De toelage ter bestrijding van de kosten der schut terij zal moeten worden verminderd met f 2,40 tengevolge eener wijziging-der bcgrooting van de dienst doende schutterij. De commissie meent dat de toelage aan de bij zondere school voor Mcj. van Dishoeck welligt niet geheel noodig dal' zijti. De toelage van 70,70 voor de muziekschool meent zij zal kunnen wegvallen daar die school thans is opgeheven althans geschorste Betrekkelijk de inkomsten wordt alleenlijk opgemerkt, dat de raming voor de opbrengst der tienden ad f 3000 te laag wordt geacht. De opbrengst in 1868 bedroeg f 4140,58 die van-1867 t 4283,89. De commissie stelt daarom voor die post te ramen op f 3500 en in verband daarmede den post van on voorziene uitgaven te wijzigen. Betrekkelijk de: bcgrooting der verschillende gesub sidieerde inrigtingen'deelt de commissie mede - dat zij zich vereenigt met de voordragt van Burge meester en Wethouders om de subsidie aan het bur- gèrlijk armbestuur te stellen op f 8500 en het bur gerlijk armbestuur uit te noodigen diënóvéreenkomstig zijne begrooting te wijzigen dat zij voorstelt de begrootingen voor het R. Cath. met eene subsidie vau f 2000 en Evaug. Luth. arm bestuur met eene subsidie van f 400 eu de begrooting der Teckenschoól niet eene subsidie van 120 goéd te keuren en de begrooting der dd. schutterij te ver minderen .met (ƒ-- 2,40en de toelage uit-de gemeen tekas tebepalenop 765,10. Gedurende de -lezing van dit rapport is mr. de Cranè binnengekomen.1 Wordt alsnu overgegaan tot de artikelgewijze be handeling der begrooting en wel het eerst dc uitga ven. Bij de behandeling van art. 9 afd. II H I treedt de heer Fokker binnen. Art. 9. Jaarwedde van leeraars, onderwijzers enz. wordt na eenige ..discussie .omtrput de te bekrpmpeu ruimte van de meisjesschool vastgesteld. Bii art. 10 zegt dc Voorzitter, dat hij namens Burgemeester en Wethouders kan mededeelen dat de keurmeester zijn pligt vervult. Bij art. 12. Jaarwedde van dienaren vail policie komt iq behandeling het voorstel van den commissaris van policie en de opmerking in het rapport der com missie tot uitbreidiug van het getal agenten met 1. De voorzitter zegtdat dc commissaris van policie ook van meening isdat in de dienst 'met het tegen woordig getal kan worden voorzien. Bij buitenge wone omstandigheden treden nachtwachts op. Uitbreiding op, zich zelve moger weuschelijk zijn, doch of daaraan nu voldaan zal worden door toe voeging van 1 of 2 agenten betwijfelt hij zeer. Na eenige discussie wórdt art. 12 overeenkomstig de voordragt goedgekeurd. Afd. II, II. 1 wordt dus ook verhoogd met f 125. Bij H. Ill, afd. 1, art. 1 b. Haven- eu Kanaal- werken wordt inlichtiug gevraagd en gege\cn wegens de spoedig op elkander volgende plaatsing en verplaat sing der vlocipalen. Op voorstel van jhr. dc Jonge wordt d t verhoogd met f 220voor het maken eener brikglooijing. Litt. e. Ingevolge opmerking der commissie verval len dc woorden „toelage commissie straatweg naar Brouwershaven" en worden vervangen door art. 14 onderhoud aardenbaan en voetpad Brouwershaven fi 75. H. "VII. Conform het advies der commissie wordt dc begrooting van de schutterij voorloopig goedgekeurd in ontvang en uitgaaf op f 770,10 eu de toelage uit de gemeentekas vastgesteld op f 765,10. H. VIII. Idem de bcgrooting der Teekcuschool in ontvang en uitgaaf op f 315,21 en de toelage der ge meente op f 120. Bij letter e. betrekkelijk de opmerking der commis sie deelt de Voorzitter mede dat toelage voor de muzijk- school ad f 70,70 eigenlijk een erediet is immers die inrigting is geschorst, doch niet opgeheven. Wordt goedgekeurd. Afd. 2. Wordt bij monde van mr. Fokker namens dc commissie ad hoe rapport uitgebragt op de rekening van het R. Cath. armbestuur over 1867 met een goed slot van f 30,88 strekkende tot goedkeuring. Dien overeenkomstig wordt besloten. De begrooting van het burgerlijk armbestuur wordt overeenkomstig het rapport der commissie na eenige discussie aan dat armbestuur tot wijziging van het cijfer der subsidie ad f 8500 teruggezonden. Dc begrootingen van het II. Cath. en Evang. Luth. armbestuur worden overeenkomstig de voordragt goed gekeurd zullende het besluit vau subsidie voor die arm besturen aan Gedeputeerde Stateu ter goedkeuring worden opgezonden. De post van onvoorziene uitgaven wordt tot nadere behandeling der ontvangsten aangehouden. Bij de inkomsten komt bij 11. II art. 2 opbrengst der tienden en gtondrentcn het voorstel der commissie om dien post te verhoogen met f 50U iti behandeling. Burgemeester en Wethouders meeueu te moeien adviseren om het geraamde cijfer niet te verhoogen. Bij tiénde-verpachting is hier geeu concurrentie Burge meester eu Wethouders moeteu altijd op de tauxatie brengen. .Die tauxatie is gegroud op den gemiddelden graanprijs van hei vorig jaar. Dit cijfer zal over 186% niet hoog zeker niet zoo hoog zijn als bijv. over 186% eu wijzen op het précaire van den post. De heer Koole meent dat liet niet zoo gewaagd is om f 500 te verhoogen. Het verschil der graanprijzen zooveel niet. De Voorzitter licht andermaal de practijk der tiende- verp achting toe zooals die en vogue is voor de gc: meente. De heer Koole wijst er op dat de commissie niet bedoelt om daarmede den eenen of anderen post van ont vang te verminderen. Alleen voor het principe wenscht de commissie die verhooging. De heer Zuurdeeg zegt, niet te begrijpen waarom het niet boven de tauxatie zou gaan. De verpachting toch geschiedt in het openbaar. De Voorzitter antwoordt dat men hoewel het publiek gaatde bieders niet kan dwingen. Het voorstel der commissie wordt in omvraag ge- bragt. Vijf stemmen hebben zich vóór en 5 s-emmen tegen verklaardzoodat de stemmen staken en de beslissing tot eene volgende vergaderiug wordt aange houden. Totaal H. II wordt aangehouden. H. IX der uitgaven moet mede aangehouden worden. De overige artikelen zijn overeenkomstig de voor dragt vastgesteld. Hierna sluit ie Voorzitter de vergadering. In navolging van zoovele nuttige instellingen in ons vaderland heeft zich ook in de gemeente Coos eene vereenigiug gevestigdonder den naam van „vereenigingen van kantoorbedienden ten doel heb bende door onderlinge bijdragen een fonds daar to stellenten einde daaruit des aoods eene tijdelijke

Zierikzeesche Courant | 1868 | | pagina 1