I Uit de hand te koop. SCHAAKSTRIJD UÉÖ Advertentiën. EEN DERDE MEID, K O FF IJ HUIS, ill? lÉl lil ■UK*®. Zeetijdingen. Beurs- en Marktberigten* Vervoer-middelen. 1 Ins in Spanje vervaardigdde meeaten echter - iu Frankrijk en Engeland. Men vindt er ondercoureuses en americaines voor den koning phaëtons calèches reis berlines en zelfs een zware diligence voor de koningin en voorts een ontelbaar aantal kleine rijtui gen voor de kinderen. Onbeschrijfelijk rijk versierd zijn de gala-koetsen welke de ko- ningin gebruikt wanneer zij de cortes gaat openen die waarvan men zich bij de kroning bedient en de zegewagen. Men ziet er ins gelijks een verzameling historische rijtuigen waartoe het met beeldhouwwerk versierde rijtuig behoort dat guheel uit zwart hout zamengesteld is en waarin de moeder van Karei V overal het lijk van haren echtgenoot Philip dè Schoone met zich voerde. Voorts zijn er nog rijtuigen uit de 18e eeuw met houten paneelen rijk met email geïncrusteerd. ROOT-B 11ITTANNIEN. Aan do China O. Mail ontleent men het volgende verhaal van een koelie oproer. Voor eenigen tijd arriveerde het Italiaansche schip Theresa te Macao nadat het vijf maanden vroeger die haven met bestemming naar Cailao verlaten had en indien tusschen- tijd de schouwplaats was geweest van een der gruwelijkste koelie-oproeren waarvan men ooit berigt ontving. Uit de mededeeling van kapitein Holos blijkt dat hij den 3den February jl. Macao verliet met 296 koelies aan loord en met eene volle lading zijde en thee enz ln den beginne ging alles goed en na 62 dagen reis bleek het terwijl men het eiland zelf in de verte nog verkende dat men bij Nieuw- Zeeland zeilende was. Op dien dag nu terwijl de bemauni >g voor op liet schip aan den arbeid was gelukte het den Chinezen zich door een zoo onvervvacliten als alge- tneenen aanval van de kajuit meester te maken en voordat lü minuten verstreken waren waren reeds 12 manschappen ver moord stuk gehakt en overboord geworpen De tweede stuurman werd evenzoo vermoord nadat hij geruiraen tijd manmoedig den strijd bad volgehouden. Hij stond op het dek bij den fokkemast met eenige andere matrozen maar kón zijn lot niet ontgaan daar een nevens hem staand matroos om zijn eigen leven te redden zijn geweer op hem afschoot. De eerste stuurman had zeventien wonden maar werd toch nog in de boeijen geslagen om eindelijk na 80 dagen gedurende welke hij da gruwelijkste martelingen had moeten verduren als het indrijven van kleine spijkers in zijn schedel enz. enz., twee dagen vóórdat het schip weder in de nabuurschap der Chi- ncsclie kusten kwam te worden vermoord. Maar liet akeligste van alles was dat binnen liet uur nadat het schip veroverd was een algemèeu gevecht onder de Chi nezen ontstond met het gevolg dat zeer spoedig een 50tal vermoord waren wier hoofden in kisten in het ruim werden geplaatst. Men kan zich geen denkbeeld vormen van de lucht welke men na 60 dagen aan boord inademde evenmin als ooit iemand bet lijden der kapiteinsvrouw zal kunnen schetsen die al dien lijd ruw behandeld en in hel tussclien- dek opgesloten gehouden werd. Men twijfelt er niet aan of de Chinezen waren meerendeels zeeroovers daar zij den kapitein dwongen naar de haven van Tin pack koers te zetten en het gebruik van kompas en kaarten zeer goed kenden. Te Tin-Pack werd het schip volkomen af- geloopen en uien wil dat de mandarijnen daartoe de behulpzame hand hebben geleend. De scheepsnaam werd van alles afgenomen of onleesbaar gemaakt waarna men het schip vrijliet dat dan ook de reede van Macao wederom mogt bereiken met nog 8 Europeanen, het overschot zijner geheele bemanning in leven onder wie de vrouw van den kapitein zich ook bevond. Vonr eenige dagen is uit Londen ge meld dat de gravin van Derwentwaier de afstammeling van den graaf van Derwentwa- ter die als deelnemer aan den opstand van 1715 gedood is en wiens goederen verbeurd verklaard en thans in gebruik van de admi raliteit waren ten behoeve van het hospitaal van Greenwichzich gevestigd had in de ruïnen van haar voorvaderlijk kasteel. Men voegde er bij dat zij geweigerd had op uit - noodiging van den lieer Grey den penning meester van het hospitaal, hare geïmproviseerde woning te verlaten. Donderdag der vorige week nu is de gravin onder zeer kopaische omstandigheden op straat gezet op laat van de admiraliteit. Toen de heer Grey met eenige helpers aan de pooit kwam vond hij die gebaricadeerd doch liet haar openbreken. In de tegenwoordigheid der gravin gekomen, verzocht hij haar geen weerstand te bieden. Dit verzoels was echter vergeefs nu ging men er toe over oin de meubelen schilde rijen en de opgeslagen tent waaronder de gravin zat op te ruimen. Toen men de tent boven haar hoofd begon weg te nemen sprong zij op en trok haar degen zij was eenigzins militair uitgedost. en begon daarmee naar links en regts te schermen. De heer Grey greep het gevest waarop zij dreigde hem te zullen aanklagen van haar onwettig te hebben aangerand. Een der anderen nam de schede die de gravin had neergeworpen deed die over den degen heen en daarop werd de gravin gemakke lijk ontwapend. Zij weigerde echter heen te gaan en ging zitten in een leuningstoel verklarende die plaats niet te zullen ruimen. Men drong haar daartoe dan ook nietdoch bragt haar met stoel en al buiten het kasteel en buiten de daartoe behoorende gronden midden op den straatweg en zette den stoel daar neder waaruit zij onmiddellijk opsprong en ten sterkste tegen zoodanige behandeling protesteerde. De heer Grey had zijn rijtuig later, komen en bood haar dat aan doch zij weigerde er gebruik van te maken en liet hare bedienden de tent weder opslaan juist op de grens van het betwiste eigendom dat wil zeggen boven een groote kist die met het andere eind op den anderen kant van de greppel staat waardoor de weg van het land wordt afgescheiden. Een tafeltjedat opgeslagen kou worden staat tusscheu de gordijnen der tent aan de wegzijde voor die kist waarvan de gravin haar nachtleger gemaakt heeft De bedienden houden des nachts beurt om beurt de wacht. Hij die niet behoeft te waken slaapt aan den weg in den leuningstoelwaarmede de gravin uit haar kasteel getransporteerd is. De dame zegt, dat zij acht en-dertig jaar oud is, maar zij ziet er uit alsof zij reeds boven de zestig jaar is. Men verzekertdat president Johnson aan de delegatie van Alabama geantwoord heeft dat troepen zullen gereed gehouden worden om de overheid bij te staan in ge val van onlusten. Te Laucaster in Pennsyl- vanië hebben de demokraten een republikein- schen optogt aangevallen verscheidene personen zijn bij die gelegenheid gekwetst geworden. In andere plaatsen zijn zeer veei politieke twisten ontstaan die echter niet belangrijk zijn. Talrijke Indianen bedreigden den Pacific-spoorweg in Kansas troepen zijn tegen ben afgezonden. In het begin van December zal een nieuwe spoorweg tnsschen Londen en Liver pool geopend worden welke de reis tien mijlen verkort. De trein zal het traject in deu ongeloofelijk korten tijd van vier uren doen en zal water innemen zonder stil te staan. DIAKENEN der Hervormde Gemeente te Zierikzee maken met dankzegging melding van eene Gift van viff-en-tvviiitig Gulden ontvangen op Zondag 11 October jl. in de voormiddag- godsdienst-oefeniug in de Nieuwe Kerk. Diakenen voornoemd MOENS Voorzitter. J. BETHE Secretaris. men vraagt die goed kan naaijen en met de Wasch omgaan. Adres bij den Boekhandelaar van DISHOECK, Door bijzondere onvoorziene omstandigheden wordt ter overneming aangeboden een welbezooht dnt een ruim bestaan oplevertmet een goed loopend Biljard en een groote tuin, zeer geschikt tot bet houden van Ge zelschappen en voor een nog grootere uitbreiding vat- baar op billijke voorwaarden In een der voornaamste Steden van Zeeland in het midden der Stad. onder Letter Z. Adres met franco Brieven aan het Bureau dezer Courant. Voor een JONGELING uit dén fatsoen lijken Burgerstand die niet te traag is om te werkenbestaat er gelegenheid in een solied Zaakje te worden opgenomenmet het uitzigtna genoegzame kennis verkregen te hebben als Deelgenoot in deze op te treden of wel geheel over te nemen. Iuformatio te bekomen bij den ondergeteekende H. HARDEMAN. TUSSCÏÏEN Z. EN 0. Z speelt Wit en O speelt Zwart. Wit zet voor. 24ste Zet Wit C. 1 op D. 2. Zoodat de stand der partijen is als hieronder aangeduid ABCDEFGH Ziebibzee, Gearriveerd 10 Oct. Elisabeth Mary TV. Brown New-Castle. Brouwershaven Gearriveerd 9 Oct. 9 9 10 10 10 10 11 11 11 9 10 10 10 10 Rebekka P. M. Dahen SundswalL Levant J. Hunter New-Castle beiden naar Dordrecht. Macasser A. F. A. Hörner Rott. Rangoon. Heinrich J. T. AuliDrammen Dordrecht. Delfhaven A. J. TreeseRangoon Zwijn- dregt Gen. Birch, A. Krefting Batavia, Rott. Margaretha Hendrika, S. B. DatemaKo ningsbergen Schiedam. Jenny A. Hansen Bassein Rotterdam. Regina Maris S. Ouwehand Batavia.. Juan, J. Soloman Par beiden naar Dordt,. TJitgez. Willem III, D. G. J. Piejeers, Stettin. BezoekieC. J. A. R. Reekers Batavia. Crest of the Wave W. C. Jones New-York, alien van Rotterdam. Martinus Henrietta (st.) H. L. Stasse Dordrecht Londen. MacasserA. F. Horner Rotterdam Ran goon. Prijzen der Effecten te Amsterdam den 12 October 1868, Nederland. België. Spanje. Portugal. Rusland. Polen. Pruissen. Oostenrijk. Mexico. Griekenland, Turkije. Werkel. Schulp, dito dito' dito dito Amort. Sijndic. Ned.Hyp.-Bank. Cert. bij Rothschild. Obligatiën. Obligatiën Obl. bij Hope en Co dito 1828/29 Cert. 1840 Spoorweg-Actiën. Aandeelen 1835. Obligatiën 1849. Obl. Met. Oude. dito dito Rente Amst. dito Nationale. Obligatiën. Obl .Geldl. 1825. Binnenl. Oblig. ROTTERDAM, 12 October 1868. Jarige en Nieuwe Tarwe 25 ct. 1 a g e r. en Gerst 10 ct. en Erwten 20 ct. h o o g e r. 36'/, 65% 37'Ma 31"/.. 36'/,, 93'/, 199 "4 i6"/le 23'/,, 60 4 51 114 38% Rogga C I a Jarige Zeeuwsche Tarwe 7.75 af 8.75 Nieuwe 1867 - 9.00 a - 10.00. Rogge 1867 - 8.00 a - 9.00. Wintergerst - 6.20 a - 7.20 Zomergerst - 6.20 a - 6.70. Inl. lange Haver - 3.70 a - 4.30. korte - 5.10 a - 5.60 Kleine blaauwe Erwten - 9.75 a - 10.25 - Groote - 11.20 a 12.20 Bruine Boonen - 10.25 a - 11.25 Witte - 10.75 a - 12.75. Zeeuwsche Paardenhoonen - 8.25 a - 8.75 Stoombootdienst tusscheu Middelburg én R o 11 e r d a i Van Middelburg. Van Rotterdam. Vrijdag 16 'smorg. 11.30 Vrijdag 16 'smorg. 8.30' Zaturdag 17 'smidd. 12.-~ J Zaturdag 17 8,30 De Diligence zal van Zierikzee 2 uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en v,an Middelburg naar Rotterdam een half uur na d& afvaart der stoomboot rijden. Stoombootdienst tusschen Vlissingen en Rotterdam. Van Vlissingen. woe vrijdags 'smorg 8 ure. Fan Rotterdam. iesdingsdags, donderd.ea zaturd. 'smorg. 8.30 u. De Diligence rijdt van Zierikzee aan het „Hotel van Veen", des morgens ten 9' ure voor de afvaart van Vlissingen naar Rotterdamen des morgens ten 12.15 ure voor de afvaart van Rotterdam naar Vlissingen. j pen het no* no. wr op in llaa ten Di langb diens! en te dag STOOMBOOTDIENST „T E L E G R A A E" rotterdam antwerpen van af I Oct. tot 1 Nov. 1868. Van Rotterdam naar Antwerpen Maandag, Woensdag, Vrijdag en Zaturdag 's morg. 7 u. Van Antwerpen naar Rotterdam: Maandag, Woensdag, Vrijdag en Zaturdag 's morg.. 7 u De Diligence rijdt van Brouwershaven naar Zierikzee. In correspond, roet de stoomb. n. Antwerpen'smor. 7,30 Rotterdam 7,30 Van Zierikzee naar Zijpe. In correspond, met dc stoomb. n. Antwerpen 's mor. 9,— - Rotterdam 9,30 Van Zierikzee naar Brouwershaven 's middags 2 ure na aankomst der stoomboot „Telegraaf." Agent de Heer J. A. van der Halen. Ter Stads-Drukkerij van de Erven A. de VOS. genoo len i blij vei deurw van 1 de En wordei Z De Van de maand huis al) meente- Bubg Ln bel eene Ij Stonde 'der Tc

Zierikzeesche Courant | 1868 | | pagina 2