Herhalingschool. Stoommarmer-zagerij Stoomslijperij SGHAAKSTRIJIt I Advertentiën. NAMENSCHF, TEGELS Burger]. Stand te Zierikzee. TUSSCHEN Z. EN 0. Zeetijdingen. Beurs- en Marktberigten. Vervoer-middelen. schaarsclite aati onderwijzers voor de volks scholen. Om in de behoefte zooveel mogelijk te voorzien zullen ook geëxamineerde onder wijzeressen dit onderwijs verstrekken. F B A N K E IJ K. Men is bij de munt te Parijs ijverig bezig met het slaan van nieuwe stukken van 20 en 25 centimes en van 1 en 2 franken. Het is welligt niet overbodig in het alge meen en inzonderheid aan de inwoners van de voormalige vierde en vijfde districten dezer provincie te herinneren dat de thans in om loop zijnde stukken van diezelfde waarde met i October a. s. zullen ophouden gedwon gen koers te hebben. Ter vergemakkelijking "van de intrekking zullen zij evenwel zooals men weet nog tot 1 Januarij a. s. bij de rijkskantoren in ontvang worden genomen. Gedurende de laatst verloopen tien da gen liadden de letterzetters en du drukkersgezel len te Marseille bet werk ges'aakt Die werkstaking heeft thans opgehouden nadat door de patroons gedeeltelijk in de eischen der werklieden was toegestemd. Gedurende den tijd dat het werk werd gestaakt ont vingen de ledigloopende werklieden 200 in getal eene ondersteuning van 2 franken per dag van de associatie. GROOT-B RITTANNI EN. De Pall Mall Gazette verhaalt dat een Duitscher te New Jersey (Vereenigde Staten) woonachtig eene doodkist uitgvonden heeft ter voorkoming van het levend begraven. De hoofdzaak namelijk bet aanbrengen van lucht wordt verkregen door een pijp of koker ongeveer twee voet in het vierkant uit de kist die met een beweegbaar deksel gesloten is tot boven den grond brengen. De top van dezen koker is voorzien van eene klep welke in verband staat met eene veerdie door het trekken aan een koord de klep open slaat en eene schel doet luiden. Onder het hoofdeinde der kist is eene plaats voor voedsef en ververschingen. Aan de zijde van den koker zijn klampen gehecht zoodat de persoon naar boven klimmen kan. De heer Vester (,zno heet de Duitscher) nam zelf eene proef met zijne uitvinding en werd in een graf van zes voet diepte begraven waaruit hij na vijf kwartier weder te voorschijn kwam. De gestelde termijn was twee uren doch het volk dat hem m> t de hartelijkste blijken van deelneming verwelkomde begon r.a ver loop van den eers'gemelden tijd ongeduldig te worden. Het. voorname nieuws of liever het eenige bepaalt zich in Engeland tegen woordig tot de verkiezings-beweging. De Strijd wordt nu zoo levendig en beetdat in verschille nde plaatsen meer of min ernstige ongeregeldheden plaats grijpen Onder an deren v.as dit in Dungarvan het geval, waarvan de Waterford Mail een tafereel ophangt dat vermakelijk zou zijn indien de steenen die partijen elkander toewierpen niet zoovele personen gekwetst hadden de vuistslagen niet zooveel blaauwe oogen in het aauzijn hadden geroepen en door het inslaan van vensters en bet inloopen niet zoo veel schade was veroorzaakt. Hier zag men eene zwarte vlag met de inscriptie „Weg met den moreelen moordenaar gekroond door een doodskop daar zag men een ma troos die een stuk van eene spar in de lucht zwaaide onder den kreet „Hiermede zullen we den moordenaar wel klein krijgen De politie deed te vergeefs al het moge lijke om zich van de belhamels meester te maken terwijl de verwarring en de gevech ten zoo algemeen werden dat er niet aan te denken viel dat de kandidaten liet woord konden voeren. Ten slotte wist de politie de menigte uileen te drijven en toen einde lijk de rust hersteld was," was er, zegt de Waterford Mail gebrek aan geneeskundige hulp en er was geen hechtpleister genoeg voorhanden om de wonden te heelen. De bladen doen overigens het hunne om den strijd aan te wakkeren men gaat zelfs zóó ver dat men de kandidaten der tegen partij nu eens voor krankzinnig verklaait dan weder beweert dat zij nog lezen nog schrijven kunnen enz. Te regt wordt door een der leidende organen in Engeland ge vraagd hoe het einde van den verkiezings strijd zal zijn als hij zich nu reeds door zulke feiten kenmerkt. Tegen de meer of minder lievig voorkomende ver koudheden van de adcmhalings-organen zoonis schor heid heeschheidprikkeling tot hoestvinden wij ver schillende huismiddelen aanbevolen als bonbons pastillendure syropen cn extraeten enz. Dewijl het assortiment in deze artikelen door de speculatie zoo ruim geworden is is het lijdende publiek bij de keus eenige voorzigtigheid dringend aan te raden. Onbe twiste voorkeur boven allen verdienen de Stoll- werck'sclie Borst-Bonbons. Een meer als 25jarig bestaan, ministeriele goedkeuringen van bijna alle staten tallooze aanbevelingen van genees- heereu en geuezeneu alsook de toegekende prijs- en eere-medaillen waarop geen ander fabrikaat zich kan beroemen zijn de beste en zakelijke bewijzen der voortreffelijkheid van dit huismiddel. Daarbij is de prijs zoo matig dat iedereen daarvan gebruik kan maken en wij niet aarzelen, dezelve algemeen aan te hevelen. Heden overleed na een langdurig en smarte lijk lijden mijn geliefde Echtgenoot SAMUEL WERTHEIMin den ouderdom van ruim 64 jaren. Huize Westeneng B. W ERTHEIM bij Bennekom geb. Gompertz, 21 Sept. 1868. Strekkende deze tot. eenige t Heden overleed na een langdurig lijden tot mijne innige droefheid en die mijner Kinderen Be- hawd-Kinderen en verdere Betrekkingen mijn waarden. Echtgenoot de Heer JACOB OCHTMANin den ouderdom van 75 jaren en 8 maanden, en na eene y gelukkige Echtvereeniging van ruim 51 jaren, Zierikzee J. JACOBSE 23 Sept. 1868. Wed. J. 0chtmano Strekkende deze -algemeene tevens als bijzondere kennisgeving aan de vele Yrienden en Bekenden van den overledene zoo binnen als buiten deze Stad. De ZAKEN zullen op uitdrukkelijk v verlangen van den overledene ten voordeele der Weduwe worden voortgezet. JONGELINGEN van ÏO tot IS jaar, welke de zen Winter van de HERHALINGSCHOOL wenschen gebruik te maken gelieven zich te vervoegen aan het Lokaal van den Heer RENSEN op Dingsdag 29 Sep- y tember des avonds te 7 ure. Zierikzee j 22 Sept. 1868. Namens de Comm. v. toezicht, BASTMEIJER. EN VAN MAGAZIJN VAN De ondergeteekenden blijven zich voortdurend min zaam aanbevelen tot het leveren van Italiaansche Ebansche en Belgische MARMERS aan BLOKKEN en PLATEN. STATUARY aan BLOKKEN en PLATEN voor BUSTEN en MEUBELBLAREN. WIT MARMEREN- NAMENSCHE en BREMER TEGELS. Eigen gemaakte SCHOORSTEENMANTELS naar de nieuwste Modellen tot zeer civiele Prijzen. Onbewerkte en Bewerkte HARDSTEEN. Alle soorten van SLIJP- KOREN- .en OLIEMOLEN- STEENEN. Dordrecht, Sept. 186S. KEMP Sc SCHOTEL. NB. DE CENTRALE DIRECTIE van Schouwen Burgh en Westland herinnert bij deze be langhebbenden dat bij hare publicatie van heden is aangekondigd eene INSPECTIE» welke naar aanleiding der artt. 16 17 18 19 21 en 22, van het Reglement van Politie voor de Polders in Zeeland vastgesteld den 5 Julij 1867 en afgekon digd den 9 Augustus daaraanvolgende (Provinciaal blad no. 92 van 1867) den 12 October aanstaande en vol gende dagen zal gehouden wordenop het schoon maken der Watergangen 9 Dammen Suizen en Zijlen 9 en ook op alle hindernissen van goeden water-afloop iu de Slooten 9 waarvan de bedelving in 1857 tot en met 1867 is voorgeschreven en opgenomen. Zierikzee den 24 September 1868 De Centrale Directie voornoemd B. C. CAXJVoorzitter. J. L. de JON.GE Ontv.-Griffier. Tot narigt voor belanghebbenden diene, dat de te beloopene straffen bij het nieuw Bolitie-Regle- ment voor de Bolders in Zeeland dd. 5 Julij 1867 hij overtreding der in bovenbedoelde publicatie aangehaalde Artikelenvolgens art. 34 van dat Jteglement zijn Op artt. 21 en 22 eene geldboete van f 50 tot f 75 en eene gevangenisstraf van 5 tot 7 dagen te zamen of afzonderlijk. Op artt. 17 en 19 eene geldboete van f 10 tot f25 Op artt. 16 en 18 eene geldboete van f 1 tot f 10. een en ander onverminderd de bevoegdheid aan de Dijkbesturen bij de wet van den 9 Oetober 1841 (Staatsblad No. 42) toegekend. van 18 tot en met 25 Sept. 1868. Geboren. Een zoon van M. Beks en A. C. Korte. Een zoon van M. D. Zendijk en A. W. Machoel. Een zoon en dochter van J. P. Pauli en G. Hoogendorp. Eene dochter van J. Geleijnse en K. van Zuijeii. Overleden. Eo J- Bouman oud 1 m. z. A. Schouls oud 54 j.vrouw van A. J. Lindon. J. E. M. Paulus oud 8 j. en 9 m. d. J. Ochtman oud 75 j. echtgenoot van J. Jacobse. J. van Gilst, oud 70 j. weduwe van J. Douw. 55 speelt Wit en O speelt Zwart. "Wit szet voor. 21ste Zet Wit E. 5. op E. 6 Antwoord op de 21ste zet Zwart E 8 op D 8. Zoodat de stand der partijen is als hieronder aangeduid I M...M9M ABC DE F G H Zierikzee, Gearriveerd 23 Sept. Oronco James Vint. 23 EleanorW. Harrison beiden van New-Castle met eene lading steenkolen voor de heer H. A. van IJsselsteijn. 24 Pacific Terwstrom Callo Rotterdam, Brouwershaven Gearriveerd 22 Sept. Skulda H. A. Hansen, Christiania Dordt 24 GiovanniE. Salvatore Terranora. 24 Emilie J. H. Lamke Batavia. 24 John. James R. Tomlinson Rochester. 24 DolphinJ. Roberts Whitehaven allen naar Rotterdam. 24 T. E. Milledge H. Wilson Akijab Schiedam. 24 Uitgez. Staffa, (st.) W. J. Hijnes, R<?tt., Genua. Prijzen der Effecten te Amsterdam den 23 September 1868. pCt. j 556/i Spanje. Portugal. Rusland. Polen. Pruissen. Oostenrijk. Mexico. 3% 4% 2% 2% 3 5 5 4 5 5 2% 5 5 5 5 5 Nederland. Werkel. Schuld. dito dito dito dito Amort. Sijndic. Ned.Hyp.-Bank. Cert. bij Rothschild. Obligatiën, Obligatiën Obl. bij Hope en Co dito 1828/29 Cert. 1840 Spoorweg-Actiën Aandeelen 1835. Obligatiën 1849. Obl. Met. Oude. dito dito Rente Amst. dito Nationale. Obligatiën Griekenland. Obl .Geldl. 1825. Turkije. Binnenl. Oblig. Middenprijzen van de volgende artikelen te Zierikzee van den 24 September 1868. 64 86% 31% 37 92 199% 46% 23% 60% 50% 10% 37% De Ned. Mudde. Oude Tarwe 1866 10.50 Nieuwe dito 1867 - 11.75 Afwijkende dito Z.-Zomer dito Ordinaire dito Rogge Winter Gerst Zomer dito Haver 00.00 00.00 00.00 8.40 6.75 6.40 4.00 De Ned. Mudde. Paardenboonen f 8 50 Witte boonen Bruine dito Graauwe Erwten Groene dito Gele dito Koolzaad Zaai-Lijnzaad Slag-Lijnzaad 12.75 11.00 00.00. 10.00 0.00 00.00 00JW 00.00 Marktprijzen der Meekrap te Zierikzee van den 24 September 1868. Teelt 1868. Twee en een, 1ste kwaliteit blank 32.00 a 32.50 middelbare dito mindere dito lste kwaliteit blank middelbare dito mindere dito Twee en een Twee eneen Een en een Ëen en een Een en een Onberoofde Onberoofdemiddelbare Onberoofdemindere Nieuwe Onberoofde Muilen Middelbare dito - 31.00 a 31.50^ - 00.00 a 00.00 H - 32.00 a 32.50 o - 31.00 a 31.50 k* - 00.00 a 00.00 lste kwaliteit blank - 32.50 a 33.00 dito dito - 31.50 a 32.00^ - 00.00 a 00.00 - 00.00 a 00.00^ - 0.00 a 0.00 - 0.00 a 0.00 Stoombootdienst tusschen Middelburg en Rotterdam Van Middelburg. Van Zondag 27 'smorg. 9.Zondag 27- 'smorg. 6. Maandag 28 10.Maandag 28 7. De Diligence zal van Zierikzee 2 uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en van Middelburg naar Rotterdam een half uur na de afvaart der stoomboot rijden. Stoombootdienst tusschen Vlissingen en Rotterdam. Van Vlissingen. Van Botterdam des maandags, woensdags en I desdingsdags, donaera. en vrijdags 'smorg 8 ure. j zaturd. 'smorg. 10.20 u. De Diligence rijdt van Zierikzee aan het „Hotel van Veen"des morgens ten 9 ure voor de afvaart van Vlissingen naar Rotterdamen des morgens ten 12.15 ure voor de afvaart van Rotterdam naar Vlissingen. STOOMBOOTDIENST „T E L E G R A A E" BOTTERDAM Sc ANTWERPEN Van Rotterdam naar Antwerpen Dagelijks behalve Zondag 's morgens 8.10 ure. Van Antwerpen naar Rotterdam Dagelijks behalve Zondag 's morgens 8 ure. De Diligence rijdt van Brouwershaven naar Zierikzee. In correspond, met de stoomb. n. Antwerpen'smor. 8,30 Rotterdam 8,30 Van Zierikzee naar Zijpe. In correspond, met de stoomb. n. Antwerpen 's mor. 10,15 Rotterdam 10,1® 55 55 55 Van Zierikzee naar Brouwershaven 's middags 3 ure ua aankomst der stoomboot „Telegraaf." Agent de Heer J. A. van dek Halen. Ter Stads-Drukkerij Tan de Ekven A. de VOS.

Zierikzeesche Courant | 1868 | | pagina 2