13 Woensdag 9 September. 1868 WOENSDAGEN ZATERDAG. en. i go Besturen en Administratiën Bekendmaking. De REK MIS. Binneiilandsohe Tijdingen Buitenlandsche Tijdingen Ir 6'»/.. 5% 18 33% 37% 93% 198% 23'% 61Va 51% 38 Idc. 8 0» 11.00 10.00 00.00 10.00 0.00 00.00 00.00 00.00' 7. 31.00 30.00» 00.00 31.00° 30.00 00.00 31.50?- so.so'g 29.50 O.OUS 0.00 ZIERIKZEESCIE COURANT PRIJS DER ADVERTENTIES. Gewone 10 cent de regel. Geboorte- Huwelijks- en Doodberigten van 1 6 regels 1 behalve het zegelregt VERSCH IJ N T rg. 10.30 10.30 Burgemeester en -Wethouders van Zierikzee ma ken bekend dat gedurende de kermis de beide zijden der Oude Haven aan de Noordzijde te beginnen bij liet 'sHeer-Arendsslop en aan de Zuidzijde bij de Pot- tebakkersstraatbenevens de Oude-Aappelmarkt zullen zijn afgeschuten niemand met eenig rij- of Voertuig daarlangs zal mogen rijden. Zij waarschuwen een ieder de geplaatste afschutsels niet uitterukken te breken of wegtenemen zullende de overtreders met alle gestrengheid der wet worden vervolgd. Zierikzee den 5 September 1868. Burgemeester en Wethouders1, B. C. CAU. De Secretaris J. P. N. ERMERINS. afvaart ■g en van 11 aa de De kermis ik ben haast bang om dit woord te schrijven want zij staat bij velen in geen goed blaadje meer en bij anderen nog in een al te goed blaadje. Zeg ik iets goeds van haar - ik verbrui het bij de eersten zeg ik iets kwaads van haar - dan zijn de laatsten ontevreden. Hoe langer zoo meer beginnen zich stemmen tegen haar te verheffen oneindig liever dan haar te hooren inluiden zouden velen hare j doodsklok hooren luiden. Maar ook hoe luider men roept„Weg met de kermis des te harder schreeuwen hare voorstanders „leve de kermis .Hierin geloof ik zijn wel de meestcn het eens dat de tijd om de ker missen af te schaffen nog niet is gekomen maar dat men daarom niet wanhopen moetdat die tijd eens inderd. en komen zal. Ten vorigen jare was het hier geen ker- 10.20 u. I mis en de reden waarom zij toen niet kon gehouden worden was eene zoodanigedat wij elkander wel Imogen, feliciterendat het thans kermis kan zijn want al is men ook niet zéér ingenomen met de ker mis dan toch liever kermis dan geen kermisomdat de cholera heerscht. Het is alsof, dekermislustigen nu eenige sehadever- joeding krijgen voor het gemis van het vorige jaar, jdaar zij reeds kort na het inluiden zich heeft vertoond en dus in plaats van 8 dagen de kermisvrienden zich gedurende 14- dagen in haar gewoel en muzijk unnen verhèugen. Wat zal de kermis ons geven behoort onder de Ivragen van den dag en men vraagt dat niet zoo zeer omdat men groote verwachting van haar heeftmaar joindat men vreestdat zij nog minder dan vroeger zijn want in kleine steden waar in het algemeen ure. Zierikzee, smor, 8,30^ kramen waar velerlei te koop is eenige tenten waar velerlei te zien is eenige caroussels eenige liedjes zangers en draaiorgelseenige muziekgezelschappen die ld weing variatie is - levert de kermis ook weinig variatie op - Men kan zich haar nu reeds voorstellen. u. mor. 10,1'. 10,15 dags 3 ure VOS.. matinees en soirees musicales geven en één komedie. Zoo zal het dan inderdaad ook nü weer zijn'. De heeren Boas en Judels zullen ons thans niet bezoeken maar wel hunne tentwaarin het Vlaamsche tooneel- gezelschap onder directie van den heer Eloy Lemaire en Co. voorstellingen zullen geven. Dit gezelschap is hier met lof bekend althans het oogstte veel bijval toen het in den jongstverloopen winter hier in de A BONNE M E N TS P HIJ S. Per drié maanden f 2,00-— Franco per poRt 2,25. Inzen ding der Advertentiën daags te voren voor 1 0 ure'sn org Concertzaal optrad. ïn Amsterdam heeft dat gezelschap volgens' de berigten jn het Algemeen Handelsblad ,eu de A'mste'rdanisclie 'Courant uitbnndigen bijvak ver worven en werd vooral aan den heer Victor Driessens en mej. Beersmans buitengewone hulde gebragt. De tooneelmiunaren staan dus genoegèlijke avonden te wachten en zullen gaarne, de voorstellingen van dit geachte 'tooffeelgezelschap bijwonen: De kasteleins ZantvoortVermunt en van Veen hebben muzijkgezelschappen geëngageerd die aan het publiek aangename matinées en soirees zullen verschaffen. In de Concertzaal bij eerstgenoemde zullen deze gegeven worden door het muzijkgezelsehap de familie Rhöne onder directie van den heer Ebelbach en met medewerking van den heer H. C. Peers solo-pianist en chef van het orchest. Het zangpersoiieél bestaat 1 uit 5 dames en één voortreffelijke Hollandsche komiek. Dit gezelschap heeftzoo wat liet orchest als de zang betreft, eene goede renommée. Aan een talrijk bezoek valt bijna niet te twijfelen. De bezoekers zullen ont waren dat men hier naar vooruitgang streeft en de kastelein zich beijvert om het deze zoo aangenaam mogelijk te maken. Het muzijkgezelsehap onder directie van den heer de Winter zal zich in de ruime zaa1 van Concordia van den societeitliouder Vermunt doen hooren. Dit gezelschap bestaat uit elf personen waaronder 5 dames en 2 komieken. Genoegelijke middag- en avonduren zullen daar door de kermisgasten worden gesleten. In liet hotel van Veen zal het muzijkgezelsehap ouder directie van den heer A. Hensing waaronder^ 3 komieken werkzaam zijn. Ook daar zal het dus niet aan muzijk en zang en vrolijkheid ontbreken. De familie 'H'elms zal in de fraaiie societeitzaal St. Sebastiaau van den heer Schock het publiek op muzijk en zang vergasten en regt vrolijke matinées en soirees o-gven. De heer Hannema - die in Julij 1848 dus^ 20 jaren geleden onze stad bezocht - en toen op 9jarigen leef tijd eene lengte had van 7 palm is wel vooruitgegaan in lengte van dagen maar niet - althans zeer weinig - in lengte des ligchaams. Zij die toen den Ojarigen knaap gezien hebben zullen nu zeker ook belang stellend zijn den 29jarigen wouderkleinen jongeling te zien. Wie zich ook wel van een druk bezoek kunnen verze kerd houden zijn de exposanten van nieuwigheden daar zulke tentoonstellingen in den algemeenen smaak vallen en zij zich bovendien door een goedkoope entree aanbevelen. Dat er bals zullen zijn is wel niet noodig te herinneren daar een kermis zonder bals het grootste kermiswonder zou zijn. De kermisvrienden wenschen wij eene pleizierige^ ker mis. Hunne oogen en ooren mogen zich verlustigen, zóó verlustigen dat zij met waar genoegen aan haar kunnen terug deuken. L'Étoile Beige welk Belgisch orgaan zich altijd gelijk men weet-, zoo ongunstig over de afdamming der schelde heeft uitgelaten is thans van harè vroe gere denkbeelden omtrent de nadeelen welke deze af damming voor de scheepvaart tengevolge zou hebben geheel teruggekomen. In het nommer van den 6den dezer leest, men onder meer het volgende „Indi'en onze inlichtingen juist zijn blijkt het dat de voorspellingen de-r ingenieurs van den waterstaat zich in allen deele verwezenlijken in zooverre dat ge durende den thans verloopen zomer een der droogste welke men zich herinneren kande W ester-Schel de niet alleen steeds een goeden waterstaat heeft behou- denmaar ook dat de zandbankwelke zich sedert verscheidene jaren voor Bath vormde al meer en meer gaat verdwijnen." Uit Nieuwe Diep schrijft men 't Is hier een bekende zaak dat vele Engelsche koljerkapiteins die hier steenkolen komen lossen den Hollandschen jene ver hoogschatten en haar de noodige eer bewijzen. Dikwijls gaan zij in die liefhebberij te ver zoodat zij eenmaal aan het proeven éten en drinken verwaar- loozen en zooals nog onlangs van zulk een gezagvoer der wordt verzekerd, met een pus sterken drank naast de kooiblijven doordrinken tot dat de lading is ge lost en het schip weer in zee is. Een dito liefhebber heeft echter, naar wij vernémen, Vrijdag avond zoo lang gedronken totdat hij gestikt is geneeskundige hulp is ingeroepen maar heeft niet gebaatde man had de maat te vol geschoiiken hij had zoo verze kert men, in negen dagen tijds,'die hij hier ligt te lossen tién kan echten Schiedammer leeggedronken. (U. D.) De correspondent van liet Utrechtsch Dagblad te Meppel deelt mede dat de heer J. H. de V., algemeen boekhouder bij de maatschappij van weldadigheid te Frederiksoordbeschuldigd werdt van handelingen zeer ten nadeele van bedoelde maaischappij waardoor indien zij waar worden bevonden hij zeker niet alleen uit zijne belangrijke betrekking zal worden ontslagen maarnaar -men verneemt bovendien ongetwijfeld in handen van den regter zal worden overgeleverd. De pokziekte onder de schapen in Groningen verkrijgt eene zorgwekkende uitbreiding. Van de 53 gemeenten dier. provincie zijn meer dan de helft door die ziekte bezocht en dan nog niet op een enkelen stal maar bij onderscheiden landbouwers komt zij voor. Men kent de geschiedenis van het ge- heimzinig verdwijnen van den afgescheiden dominé te Ulrtim. Volgens den een zou hij wreedaardig zijn vermoord volgeDs den ander zou hij met eene jufvrouw van zijne kennis op reis zijn gegaan. Aan de Prov. Gron. Ct. wordt thans van twee verschillende zijden verzekerd dat de waarheid van deze laatste lezing zich heeft bevestigd. Naar men zegt moet de vrouw van den bedoelden dominé een brief van hem gevonden hebben benevens een of meer rekeningen waarop het bedrag in specie lag ten einde die te voldoen. Ds. W. is geen onbekwaam werktuigkundige, en hield T zich meermalen bezig met het schoon maken en herstellen van uurwerken. Ook vervaardigde hij wel andere mechanische toe stellen. De meeste werktuigen welke hij daartoe gebruikte moeten niet meer aanwe zig zijn. Welligt zal hij door zijne vaardigheid in de werktuigkunde het middel vinden om in verre landen in zijn onderhoud te voor zien. DUITSCHLAND. Te Berlijn is een congres bijeengeko men dat tot dusver wel éénig in zijn soort kan genoemd worden nl. een vereeniging van alle beschaafde doofstommen in Duitsch- land. De eerste bijeenkomst heeft drie dagen geduurd zij begon Zonclag jl. met een ge- meenschappelijken maaltijd in het doofstom men-instituut te Berlijn, 's Avonds volgde in een ander lokaal een vriendschappelijke za- menkomst. Plet doel van het congres moet hoofdzakelijk zijn om te bepalen dat zijne leden voortaan als konversatie-taal niet meer van de vingerteekens maar van de stenogra phic zullen gebruik maken. Terwijl in het grootste gedeelte van Rusland en in het overige van Europa de grootste hitte en droogte hebben geheerscht, hebben eenige streken in het zuiden van Rusland zeer veel van vochtigheid te lijden gehad. Volgens berigt uit Wolsk heeft het daar van 5 Mei tot 20 Julij alle dagen ge regend. Slechts 5 dagen waren zonder regen. De oudste lieden herinneren zich zulk een regenachtigen zomer niet. De Koln. Zeitung geeft de verwachting te kennen dat de bonds regering weldra een einde zal maken aan den geest van ver zot bij den blinden groothertog van Mecklen burg Strelitz die het 2de bataillon van het 89ste regement niet wil doen deel nemen aan de militaire overeenkomst met den bond. De officieren van dat corps worden daardoor in hun avanceinent schromelijk benadeeld. Genoemd bataillon is overigens bekend voor de langzaamheid van zijne bewegingen. Tij dens den laatsten oorlog was het eerst na afloop van dezen marschvaardig en de groote hinderpaal zeide men was liet ont breken van 500 petkleppen. De onverzette lijkheid van den blinden groothertog wordt algemeen toegeschreven aan de bemoeijingen van den blinden koning te Hietzing. FR A N K R IJ K. Parijs 3 September Het is hier voor niemand een geheim dat er bijna dagelijks groote bestellingen worden gedaan door het ministerie van oorlrg o. a. een paar dagen geleden, van 100,000 dekens. Niets nu is meer natuurlijk dan dat - maar onder de tegenwoordige regering die altijd met ver rassingen voor den dag komt ziet men in alles oorlogstpehereid^elen- Daarbij komt dat die bestellingen niet bij openbare aanbesteding word,en gedaan maar in alle stilte en aan bevoorregten. Dat overigens maarschalk Niel onze minister van oorlog een voorstander is ven een winter-campagne is bekend-, en welligt is dat niet kwaad gezien omdat Rusland alsdan niet zoo krachtig als bond genoot van Pruisen zal kunnen optreden en een oorlog in onzen tij i onmogelijk maanden achtereen kan duren. Daartegenover staat dat men in Pruisen aan oorlog niet schijnt te denken daar men er de recruten van dit jaar nog drie maanden te huis laat Het gerucht als zou Frankrijk een bond genootschap met Spanje sluiten nu het zoo goed als zeker is dat Italië bij de eerste de beste gelegenheid met ons breekt is te on gerijmd dan dat men er waarde aan kan hechten. Spanje is geen land waarmede men zich onder de tegenwoordige omstandig heden en onder een gouvernement als dat van Isabella II kan verstaan. In dat geval zou de koning van Napels en andere onttroonde vorsten van Italië moeten hersteld worden en dat dit tot de onmogelijkheden behoort zal ieder behalve de ultramontanen moeten bekennen. De keizer blijft tot a s. Woensdag in het kamp van Chalons van daar begeeft hij zich règtstreeks naar Fontainebleau ora de keizerin af te halen Hij zal tegen het laatst der volgende week te Biarritz zijn. De keizerlijke prins vergezelt zijn vader naar het kamp De vreemdeling die te Parijs komt moet niet verzuimen naar Courbevoie te gaan. Hij zal daar een keizerszoon in zijn over hemd zien staan programma's uitdeelende voor een café chantant waarvan hij eigenaar is. Het is prins Iturbide de zoon van den gefussilleerden keizer van Mexiko van dien zelfden naam. Hij heeft al zijne aanspraak op den troon van Mexiko laten varen en exploiteert nu een publiek bal dat tevens een café-concert is Als men met hem over Mexiko spreekt welt een traan op in zijn oog en

Zierikzeesche Courant | 1868 | | pagina 1