Zaterdag 5 September. 1868 WOENSDAG EN ZATERDAG. Besturen en Adminislratiën Kennisgeving. Binnenlandsche Tijdingen Buitenlandsche Tijdingen COURANT PRIJS DER ADV ERTENTIEN. Gewone 10 cent de regel. Geboorte- Huwelijks- en Doodberigten van 1 6 regels if 1 .behalve het zegelregt 9.50 10.50 8.75 7.— 6.50 4.20 5.50 - 10.25 - 12.00 - 12.00 - 12.00 - S.25 8.30 10.30 jor. 10,IS 10,IS aes 3 ure Burgemeester en "Wethouders van Zierikzeede mededeeling ontvangen hebbende van het ontstaan van miltvuur onder het rundvee de schapen en varkens in het hertogdom Limburg Achten het noodig de Veehouders hiervan te ver wittigen aangezien die ziekte niet alleenlijk voor het vee maar ook voor personen die er mede omgaan of die het vleesch er van etenzeer gevaarlijk wordt geachten willen de veehouders de meeste behoedzaam heid en een zorgvuldig toezigt ophun vee hebben aan bevolen en herinneren hun ten overvloede aan hunne bij art. 459 van het wetboek van strafregt opgelegde verpligting om ingeval die ziekte onverhooptook bij hun vee mogt worden waargenomendaarvan terstond aan den Burgemeester kennis te geven. Zierikzee den '31 Augustus 1868. De Burgemeester B. C. CAU. De Secretaris J. P. N. ERMERINS. De minister van financiën deelt in de Staatscou rant de voorwaarden medewaaraan de verzending van brievengedrukte stukken en monsters van koop waren bestemd voor of afkomstig uit Zweden tenge volge van het met dat rijk gesloten postverdrag is on derworpen. Tevens wordt medegedeeld de wijze waarop tenge volge van het in werking treden met 1 'September van het met Zwitserland gesloten postverdragde verzen- ding over Duitschland van brieven gedrukte stukken L\en monsters van koopwaren tnsschen Nederland en Switzerland kan geschieden. In de „Volksvriend" leest men hét volgende \Op een der kermisdagen welke te' Grootebroek zoo wel y als in andere naburige dorpen in weerwil der buitengewone kitte en algemeene behoefte aan drinkwa- terook" dit jaar weder gevierd werd waarbij 'de hui- jzen opge vuld waren van drinkers en dansers had behalve melige vechtpartij welke daarbij steeds aan de orde is e.u tot de'kermispret mede behoort een ergelijk tooneef plaats waarvan de menschheid gruwen moet. In dien voori niddag- namelijk zagen twee personen van welke de ééni\i gehuwd is en 'de andere een pause lijk zouaaf was, een\man van dezelfde geloofsbelijdenis onder 't billard slappende (nuchteren liggen.- Om dezen nugt 'lijk ze zeiden eene poets te spe len lieten ze zich vi >or tien cents terpentijn aanbren" VERSCHIJNT: gen en dit over zijn Uoofd en langs zijn hals vloeijen; waarop ze een bos zwavelstokken namen en daarmee zijn hoofd in brand staken, t welk ten deele van haar ontbloot engelijk ook de halsmet zware brandwonden werd bezet. Door toegesnelde hulp heeft de man nog 't leven behouden doch veel pijn geleden. Van die moedwillige gruweldaad waarvan de ge volgen niet berekend en ook niet te berekenen waren met 't oog.-op de heerschende droogteis oogenblikkelijk proces-verbaal opgemaakt. Zoo werd daar weder eene nieuwe bijdrage geleverd ten bewijze, tot welke schanddaden en verfoeijelijke baldadighedenja onmcnsehelijke wreedheden de ker- mispretmakers door brooddronkenheid en in beschonken staat niet zelden overslaan, en .hoe wenschehjk het zij te achtendat niemand der welgezinden in den lande de voortdurende instandhouding der ontaarde kermissen nog langer in bescherming neme. De groote olifant der Kotterdamscha diergaarde .is dezer dagen na een langdurig en smartelijk lijden gestorven tot diepe droef heid van zijnen cornac. Het kolossale dier dat de vreugde was van alle jeugdige bezoe kers van de diergaarde om de velerlei kunstjes die het kon verrigteu leed aan be derf van het ruggemerg. Men is bezig het dier te ontleden het skelet zal worden op gezet en in de diergaarde tentoongesteld blijven. Uit het kamp te Milligen schrijft man o. a. van den 23 Augustus. Nog altijd hebben wij het zoogenaamde voorkamp in het laatst dezer week komen de troepen en dan begint de drukte De ge vallen regen heeft het stuiven belet maar ook bewezen dat de tenten niet allen water- digt zijn bij buyig weer zou men onder de wol met succes eene parapluie kunnen gebrui ken om droog te blijven. Het ziet er hier levenslustig uit; de voornaamste en langste weg die het kamp doorsnijdt is de hoofd straat en heet 'de lijn der cantines zij is geheel bezet met burger-cantines. Deze zijn niet als onze tenten van zeildoek maar ge timmerde houten loodsen met daken van riet of stroo. In al deze verblijven liggen houten vloeren en meestal zijn er ververschingen vooral sterke dranken te bekomen. Intus- schen zijn er ook cigaren- tabaks- en krui denierswinkels en verder een groot aantal muziektenten of liever danszalen. Overal zijn daar groote policie-reglementen opgehangen vermeldende de verpligting des cantinehouders o. a. ook dat vóór II uur des morgens geen sterke drank mag worden getapt en dat er des avonds na 10 uur geen licht meer mag worden gebrand. Om 9% nre wordt de can- tine voor de troepen gesloten die dan avond appèl en des morgens ten 4!4 ure reveille hebben. In de danshuizen wordt alleen bier wijn koffij en thee doch geen spiritus ge tapt daar is vrij goede muziek en de ma- ziekanten waarbij ettelijke dames dragen er vaak even als in café chantant vrolijke Duitsche verzen voor. Deze vrouwelijke ar- tisten ten getale van 40 a 50 zitten over dag te borduren enz. Lie geest tusscheu superieur en inferieur is hier geheel anders dan in het garnizoen men is vrijer en guller en er heerscht meer gelijkheidZoo is het niet vreemd dat een officier en een korporaal te zamen schaken of dammen. Heden morgen werd er nit het stroo waar op Wij slapen een slang gehaald en ABONNEMEN TS-P Rij S. Per drie maanden f2,00Franco per post 2,25. Inzen ding der Advertentiën daags te voren, voor lOure'snorp met een schop gedoo.d. Dit dier was circa 6 palm lang en had eene groenachtige huid met zwarte vlekken. Zoo men zegt zijn de GelderBche slangen wel venijnig maar niet vergiftig en dus meer afzigtelijk dan gevaar lijk. (N. F. C.) Een strooper uit Delfshaven kwam jl. Dingsdag te Overschie en schoot bij den land bouwer v. d. B. aan den Hoornwegeenige tamme eendvogelsdie hij medenam. Hij werd echter ontdekt en nagezet. Aan den Beugeldijkschen weg gekoraeu en door den knecht van v. d. B. zeer na op de hielen gezeten sprong hij in de breeds en vrij diepe wetering maar de knecht die ook niet bang voor een nat pak was sprong den vlugteling boven op het lijf en bragt hem bij de inmiddels aangerukte boeren behouden aan den wal waarna de knecht zich andermaal te water begaf om het in de wetering ge vallen geweer van den strooper op te duiken. Vervolgens werd de delinquent met geweer en eendvogels in trioml naar den burgemeester gebragt. DUITSCHLAND. De Pruisische regering heeft de man schappen die dit jaar in de wapenen moeten komen drie maanden later opgeroepen dan men anders gewoon was. De Provincial Cor- respondenz neemt uit dit feit aanleiding om te betoogen dat de regering te Berlijn ver trouwt op het voortduren van den vrede. Het is mogelijk dat dit Pruisisch orgaan juist oordeelt doch de intimiteit der monarchen van Pruisen en Rusland doet velen twijfelen aan dat vertrouwen in den vreemde. Keizer Alexander van Rusland zal in de laatste dagen van deze maand weder een bezoek brengen aan het hof van Berlijn. Na dit bezoek zal, waarschijnlijk in de eerste dagen van November de landdag bijeengeroepen worden. De Norddeutsche Zeitung erkent dat het afbreken van de onderhandelingen over de scheepvaart op den Rijn veroorzaakt is door de weigering van Nederland om de welken op den Beneden-Rijn te onderwerpen aan de Duitsche oeverstaten. Delndépendance keurt die weigering allezins goed en meent dat het pligt is voor het Nederlandsch gouvernement, om zijne onaf hankelijkheid als mogendheid van den tweeden rang te handhaven tegen de eischen van eene mogendheid van den eersten rang. Het Pruisisch gouvernement zal dit zelf moeten inzien zegt genoemd blad en men mag ver trouwen dat het ondanks de insinuaties van de Nordd. Zeit. niet trachten zal Neder land te dwingen van zijne weigering terug te komen daar een toloorlog slechts schending van regten en traktaten zou medebrengen. De Breslauer Zeitung meldt dat de bisschop van Plock in hechtenis genomen en gedeporteerd is, omdat hij geweigerd heeft een gedelegeerde af te vaardigen naar de Katholieke synode die krachtens een te St. Petersburg genomen besluit moet bijeenkomen. De bisschop voerde als reden zijner weigering aan dat hij afhangt van den paus en dus be doelde synode niet kan of raag erkennen. Den 9 Aug. 11. ontstond brand op een boeren hofstede ven een digt bij de Pruisische grenzen gelegen Russisch dorp De wind woei wel in de rigting van het dorp maar de hoeve l(tg tamelijk afgezonderd en den brand zou men ligtelijk tot haar hebben kunnen beperken indien slechts eene spuit bij de hand ware geweest maar waar die nu te vinden Waar de nood het hoogst is is dikwerf de hulp naast bij De reddende spuit verschijnt zij komt uit het naaste Pruisische dorp aansnellen en kon binnen 10 minuten de plaats van het onheil bereiken. Zij komt aan de grenzen maar de man schappen hebben geene paspoorten zij moeten stand houden en toezien hoe op omstreeks 15000 passen voor hen eene tweede derde hofstede door den brand wordt aangetast en eindelijk het geheele dorp afbrandt terwijl zij zoo gaarne tot hulp bereid moeten blijven. Eene tweede spuit heeft hetzelfde lot gelijk hare voorgangster stond zij werkeloos aan tie grens in afwachting van de vergunning om die te overschrijden. Eindelijk na 2'/3 uur wach- tens komt de vergunning van het hoofd-bu- reau. De spuiten komen op de plaats des ongeluks maar er was niets meer te blusschen het dorp was op drie geisoleerJ liggende hofsteden na afgebrand en de arme bewoners stonden treurig bij de rookende puinhoopen hunner have. F li A N K R, IJ K. Het hof van assises te Parijs heeft 'Jules Ringard hoofd-ambtenaar bij de tele graafdienst tot levenslangen dwangarbeid veroordeeld ter zake van moord met voor bedachten rade gepleegd op zijne vrouw en op hun kind. Dezer dagen geraakte te Cliarqueinont het paard op den hol van een ligt rijtuigje, waarin graaf de Montalembert zich bevond. Hij en de koetsier vielen op de straatde heer de Montalembert kreeg eenige gelukkig né t gevaarlijke kneuzingen en de koetsier bleef dood op de plaats. Jl. Donderdag werd in de rue de Ro- quette te Parijs een man van zeventig jaren hangende gevonden. In een door dezen per soon nagelaten brief leest men het volgende Men beschuldige niemand van mijnen dood. Ik hang mij vrijwillig op omdat ik niet an ders kan. In onze familie is de zellmoord erfelijk. Mijn grootvader heeft zich met een scheetm-'s den hals afgesneden mijn vader heeft zich een kogel door het hoofd gejaagd en mijn oudste zoon deed hetzelfde. Mijne dochter heeft zielt voor twee jaar ver dronken en ik moet mij onderwerpen aan het noodlot dat reeds meer dan een eeuw ouzo familie bezoekt. Volgens berigten uit Purt-au-Prince van 8 Augustus werd de toestand van Sal- nave met den dag hagcheüjker. Ten einde aan geld te komenhad de dictator eene belasting of liever eene soort van brand schatting aan de meest gego ule ingezetenen opgelegd tien hunner hadden ieder 50,000 andere 25,000 en nog andere 15,000 francs moeten opbrengen. In Spanje zjjn twee ministers do heeren Marfori en Belda op het punt ge weest van te verdrinken. Volgens de berig ten uit Leqneito aan de Golf van Biscaye heeft dit geval zich aldus toegedragen De

Zierikzeesche Courant | 1868 | | pagina 1