IV\ 61 Woensdag 19 Augustus. WOENSDAGEN ZATERDAG. Besturen en Administr atiën Bekendmaking. Kennisgeving. Binnenlandsche Tijdingen Buitenlandsche Tijdingen ZIERIKZEESCHE COURANT PRIJS DEIi A D V ERT ENT IE N. Gewone 10 cent de regel. Geboorte- Huwelijks- en Doodberigten van 1 6 regels if 1 behalve het zegelregt Burgemeester en Wethouders van Zierikzee, ver wittigen bij deze het publiek dat de gewone Ker mis of* Jaarmarkt alhier zal gehouden wor den als van ouds aanvangende op den laatsten Maandag in Augustus gedurende twee toeken en alzoo van den 31 dezer maand toten met den 12 September aanstaande. De aanvraag voor' het plaatsen van Schouwburgtenten zal uiterlijk vóór den Ho dezer maand moeten geschieden met vrachtvrije brievenbij. den Marktmeester alhier bij wien op dezelfde wijze de kramers zich in tijds be_ hooren aan te melden. Een ieder hunner zal van be hoorlijk patent moeten zijn voorzien terwijl geene rijfelaarshoroskooptrekkers of bedelaars op de kermis zullen worden toegelaten. Zierikzee den 12 Augustus 1868. De Burgemeester B. C. CAU. De Secretaris J. B. N. ERMERINS. Opening der jagt op klein Wild. De Commissaris des Konings in de provincie Zeeland Gezien het besluit van heeren Gedeputeerde Staten de dato 12 Augustus 1868 no. 108 Gelet op art. 11 der wet van den 13 Junij 1857 (Staatsblad ho, 87) maakt bekend dat de opening der jagt óp kleiii wild in deze provincie is bepaald op Maandag den 31 Augustus aanstaande voorts dat de korte jagt dagelijks met uitzondering van den Zondag en de lange jagt op den Maandag "Woensdag en Zaturdag van iedere week, alsmede op de vier dagen voorafgaande aan de sluiting der jagt zal geoorloofd, zijn. Deze kennisgeving zal in het provinciaal blad ge plaatst en zullen afdrukken in plano aan de gemeente besturen ter aanplakking gezonden worden. Middelburg den 14 Augustus 1868. Voor den Commissaris des Konings voornoemd BECIUS, Lid van Gedeputeerde Staten. In den polder Grootslag welke de gemeenten Enkhuizen Grootebroek Hoogearspel Westwoud VERSCHIJNT: f A BONN EM E N TS-P Rij S. Per drie maanden f 2,00— Franco per post 2,25. Inzen.. ding der Advértentiên daags te voren voor 1 0 ure'sn org Andijk en Werfershoef bevatis door het polderbe stuur besloten in de gemeente Westwond waar men het hoogste land van gemelden polder vindttien bron nen te laten boren. De schade van het tegenwoordige maakt daar de menscheH zorgzaam voor de toekomst. In het zoo vruchtbare land van Westwoud dat anders de weligste weiden van het rijk bevat is alles letter lijk verschroeid. De bronnen worden geboord tusschen aan elkaar grenzende landerijen. Soms gaat het boren gemakkelijksoms met zwarigheden gepaard. Op ver scheidene plaatsen vindt men goed water nadat men 50 a 60 rijulandsche voeten in den grond heeft ge boord soms moet men 70 voeten diep boren en het is geschieddat men op 83 voet nog geen water vond. Te Grootebroek is voor eenige jaren een bron geboord bij welke men eerst ter diepte van 92 voeten water vondmen kwam toen op een bodem die met kiezelsteentjes en schelpen was bedekt. Iedere bron kost echter gemiddeld f 60. Uit Hoog-Keppel meldt men van 10 dezer. Als een merkwaardige speling der natuur kan vermeld wor den dat op dit oogenblik in den tuin van den heer Middelhoven te Doesborgli zich een wijnstok bevindt' welke rijpe druiven heeft en tevens volop in bloei staat. Voor een paar jaar zag men in dienzelfden tuin gelijk verschijnsel met een appelboom. 11. Woensdag nacht hebben de ambtenaven der rijks belasting gestationneerd te Wehl in embuscaae liggende te Laagkeppel een paar smokkelaars in spi ritualiën geapprehendeerd. Naar men zegt moeten de fraudeurs nog al tegenstand hebben geboden. Yóór een paar dagen vond een dagloonerdie in den vroegen ochtend naar zijn werk ging in de allee achter Keppel de navolgende voorwerpen liggen als drie vrouwen-hemden een boezeroen een paar sokken eu twee konijnen welke laatste in een ijzeren potje geborgen waren een en ander was des nachts in het vlek Laag-Keppel gestolen. Naar men verneemt houdt zich de plaatselijke politie met de nasporing van deze zaak bezig. De zoogenaamde roodhuiden die op zoo vele kermissen het schouwiustige publiek bij den neus hebben gehad zijn door toe vallige omstandigheden te Oudewater ont maskerd. Een der roodhuiden had nl. als gewoon Hollander gekleed en met een blank aangezigtden laatsten avond der kermis een uitstapje gedaan en toegevende aan den trek tot misbruik van geestrijke vochten die aan dien volkstam eigen is kwam hij beschonken en naar de meening van zijn chef wel wat te laat te. huis. Een hierdoor ontstane twist had tengevolge dat de chef zijn weder ge kleurde onderhoorige opnam de tent uit- en tegen een stoep aan wierp waar deze bezwijmd en eenigzins bebloed bleef liggen tot dat de omstanders hem opnamen en naar het zieken huis vervoerden. Tot hunne verwondering zagen de dragers datwaarschijnlijk door bloedverlies sommige deelen van het ligchaam van den roodhuid van kleur begonnen te veranderen en veel overeenkomst kregen met de kleur van een Hollander, terwijl de kleederen der dragers met roode verw werden bemorst. Doch wat nog grooter wonder wasde roodhuid van het eiland Banga op de Zuidkust van Afrika die kort te voren eene voor ieder onverstaan bare taal sprakhad in den tijd van een paar uren Hollandsch geleerd zoodat hij den doctor behoorlijk op diens vragen kon ant woorden. (Handelsbl.) Naar men verneemt is jl. Vrijdag een 19jarig meisje, uit de gemeente Rhoon af komstig in den Bleidorpschen polder onder Overschie door een onbekend persoon aan gerand dien zij op de Schiekade te Rotter dam ontmoet had en den weg naar het spoor weg-station had gevraagd. De bedoelde per soon had zich aangeboden het meisje daarheen te geleiden voorwendende dat hij ook naar het station moest. In plaats van daarheen bragt hij haar naar genoemden polder waar hij haar op een gruwelijke wijze mishandelde en toen zij om hulp riep haar een doek in den mond stopte. Zekere W. Klapwijk vond het meisje in eene sloot liggen waar zij zonder diens hulp zeker zou gestikt zijn. Eenig geld dat het meisje bij zich had benevens eenige kleedingstukken waren ver dwenen. Men meldt aan het Utr. Dagblad Het berigt 't welk eenige dagen geleden zoo veel deelneming verwekteals zou de predikant der Christel. Afgesch. gemeente van Ulrum Wóiidsma genaamd, vermoord zijn nadat men hem van 400 beroofd had blijkt geheel onwaar te zijn. Allengs* kens is men tot de zekerheid gekomen dat hij met een meisje uit Ulrum het hazenpad heeft gekozen zijne vrouw met drie kinderen achterlatende. Om het publiek te misleiden schijnt hij met opzet zijn steek en zijn valies in het water te hebben geworpen. DUITSCHLAND. Uit Berlijn meldt men De minister von Bismarck is nog steeds zeer zwak zoo dat hij geen vermoeijenden arbeid mag ver- rigten te meer daar alleen de rust toereikend is om hem zijne krachten geheel terug te schenken. De koning heeft uit Eems bevel gezonden dat aan zijn minister-president alle mogelijke verligting moet worden verschaft. De regering ontwaart allengs, dat zij met ieder belastingontwerp welken naam het ook dragen moge bij den landdag volkomen fiasco zal maken. Intusschen gebruikt zij de- finiteif 4,000,000 thaler meerten deele vloeit haar deze som toe door de belasting op de gebouwen welke ieder jaar liooger wordt omdat ieder jaar circa 40,000 nieuwe gebouwen voorkomen welke in veiling worden gebragtintusschen is.de rest van het deficit al brengt ook de belasting op het inkomen jaarlijks meer op nog steeds zoo belangrijk dat eene nieuwe belasting bijna onvermijdelijk is. Bij de ongeneigdheid der kamers om zich met eenig ontwerp van dién aard in te laten is de verlegenheid der regering bui tengemeen groot. - Peter Karageorgewitsch heeft te Pesth aan den minister van justitie verzochtzijn vader Alexander Karageorgewitsch die sedert zijne arrestatie lijdende is verlof te geven om naar zijne woning terug te keeren en alzoo in plaats van opsluiting in de gevangenis hem slechts huisarrest te geven. De minister heeft verklaard dit aan de stedelijke autori teit te Pesth over te laten. F R A N K R IJ K. Volgens liet dagblad Pltalia dat te Napels uitkomt hebben de struikroovers ver leden week in het geberg'e van Marsisco Veterre een zekeren Nicolaas Cuiffo en zijn zoon Raphael, 10 jaar oud, gevangen geno men. Zij werden naar een bosch gebragt waar zij in gezelschap kwamen van andere gevangenen die geld wachtten van hunne familien om hunne vrijheid terug te bekomen. De chef van de bende riep Nicolaas Guiffo bij zich en gelastte hem in zijn dorp 2000 franken bij elkander te verzamelen om zich zei ven en zijn zoon vrij te koopen welke laatste als borg moest achterblijven Hij gaf hem daarvoor drie dagen tijd. Men kan zich gemakkelijk den angst van dien ongelukkigen vader voorstellen. Hij ging maar hij kon slechts een gedeelte van de 2(100 franken bij elkander krijgen. De derde dag was reeds eenige uren verstreken toen een onbekende bij hem kwam Hij stelde hem een pakje en een brief er bij ter hand. Het pakje bevatte een oor van zijn zoon en de brief bevatte deze woorden voor het oogenblik voidt u dat eene oor toegezonden maar indien gij over 24 uren met geld niet kwaamt dan zou uw zoon Raphael het slagtoffer worden. De vader, van den schrik half dood, ver kocht alles wat hij had en kreeg zoodoende de 2000 franken bijeen en bragt toen het geld over. Hij vond zijn zoon bijna stervende Van al de andere gevangen genomen perso nen was een oor afgesneden wijl hunne familien het gevraagde geld nog ni« t hadden gezonden. Op het oogenblik dat de kleine Raphael in vrijheid werd gesteld hadden de struikroovers juist eene zitting gehouden waarin besloten was een der gevangenen te dooden om een voorbeeld te stellen en aan al de belanghebbende familien schrik aan te jagen. De kous was gevallen op den jeug digen Raphael. Als de vader een kwartier later was gekomen had hij slechts liet lijk van zijn zoon gevonden. GROOT-BRIT TAN NT EN. Londen 13 Augustus. Voor de eerste maal is hier lieden ochtend e' n misdadiger ter dood gebragt volgens de nieuwe wetsbe paling waarin wordt voorgeschreven dat de voltrekking van het döod\onnis moet plaats hebben binnen de muren der gevangenis. Een der me.cst geheimzinnige diefstallt-n vond dezer dagen in de Importer's en Traders bank in New York plaats. Men vermist in bondsbankbiljetten en greenbacks voor ongeveer 80,000 p. st. Ofschoon men 5 sloten aan de brandkast heeft en ieder slot van eene bijzondere sleutel voorzien is die in handen van 5 verschillende personen zijn en alhoewel men zonder dat die 5 sleutels aangewend worden de brandkast niet kan openen zoo is de vogel gevlogen en niet tegenstaande de policie binnen en buiten de gezegde bank alle moeite zich geeft iets meer van dezen onbegrijpelijker! diefstal te

Zierikzeesche Courant | 1868 | | pagina 1