SCHA4KSTR1JD TUSSCHEN Z. EN 0. Advertentiën. RACIJVEB ALÈN, Versche GIST Burgerl. Stand te Zierikzee Beurs- en Marktberigten. Vervoer-middelen. u te i moo Stan opg tew aan het de nen 86 p!a hai nac Ee kei hui zal gr< doi me wii de cr< De res vri op me no on di go ni he g« D kj de be voor alle vier hebben de jurys verzachtende omstandigheden gevonden Is hierin niet iets onbillijks als men nagaat dat vier an dere moordenaars voor andere jurys en an dere hoven van assises teregt staande ter dood veroordeeld zijn, hoewel hunne misdaad misschien wel een paar graden minder groot was gelijk b v. van dat viertal ongelukkige Arabieren die een vijfden Arabier hebban vermoord en opgegeten omdat de honger hen razend maakte Waarlijk het is niet zoo gemakke'ijk het regt van straffen goed toe te passen Na eenige vredelievende verklaringen door den heer Rouher afgelegd waarover veel gesproken wa3 hield men zich des avonds aao liet keizerlijk hof te Pontainehleau alwaar de gewone etiquette minder in acht wordt genomen, bazig met een gezelschapssp 1 te spreien. De vlaag werd gesteld „waai door kan men de waarheid van den leugen onder scheiden Keizer Napoleon gaf hierop als antwoord „door ze beide door dezelfde deur te laten gaan de leugen zal daarbij altijd het eerst binnentreden." Juist ging de deur open en vertoonden zich de ministers Pinard en Kouher waarvan elk den ander beleefd heidshalve het eerst wilde laten binnentreden. De heer Pinard weigerde bepaald zijn ouderen ambtgenoot voor te gaan, zootat de heer Rouher het eerst binnentrad en door een luid gelach werd begroet waaraan de keizer ins gelijks deelnam. De gemeenteraad van Lyon had indertijd besloten een standbeeld op te rigten voor de.i prefect senator Vaisse maar nu het beeld gegoten isheeft dezelfde raad gemeend dat liet zonde zou wezen een standbeeld te wijden aan een man die zjn leven lang een g'lukskind was en door den keizer en de fortuin zoo zeer werd bevoorregt dat het niet noodig is hem na zijn dood nog te ver heerlijken Men heeft dos besloten het beeld te doen omgieten tot een paar pompen. Berigten uit Spat je melden dat de bevolking van d it land thans meer gebrek heeft te lijden dan ooit vroeger in de laatste halve eeuw. Geheele provinciën lijd en nu reeds in het midden van den zomer nijpend gebrek aan levensmiddelen en wortien met hótig-rsnood bedreigd, hetgeen natuurlijk ook nadeeligen invloed op de ontvangsten der schatkist moet hebben. Uit Oud-Castilie hetwelk altijd als de graanschuur van Spatje is beschouwd stroo- men duizenden metischen gelijk gemeld wordt naar de naburige gewesten om werk en brood te zoeken de straten van de voor naamste steden zelfs van de hoofdstad we melen van menschen die onderstand voor zich en hun gezin komen vt'agen. Het schijnt in Spanje de heerschende mee ning te zijn dat liet zoo niet kan blijven. De honger zoo wordt gezegd is de mag- tigste bondgenoot der revolutionairen en het volk zal zich in zijnen nood ligtelijk laten diets maken dat het lijdt door de schuld der regering. Op de jnaimarkt te Trahen den 27 Juli gehouden werd aan den raad op het stadhuis vergaderd eene flesch most van het gewas- 1868 aangeboden en door dezen ge proefd. Het geval dat reeds den 27 Julij iii u-ve wijn' voorhanden was, is, blijkens de met zorg gehouden boeken slechts eenmaal in deze eeuw geschied nl. in 1S11 een jaar dat bekend is door de zware onweêrs- buijen en den uitstekenden wijn. Uit Mexciko wordt gemeld dat aldaar den 19 Junij den verjaardag van het fusil leren van keizer Maximiliaan in alle ker ken dier hoofdstad eene plegtige zielmis is gevierd waaraan een talrijk publiek heeft deelgenomen. Op denzelfden dag werd ge neraal Gutierres die sedert een jaar door zijne vrienden verborgen werd gehouden en zich weêr in het openbaar vertoond had om de godsdienst-plegtigheid bij te wonen herkend en gevangen genomen. Kort daartta werd hij door het geregtshof ter dood ver oordeeld doch deze straf werd door president Juarez veranderd in eene tienjarige opsluiting Ook de broeder van den bekenden generaal Miramon is in de nabijheid der hoofdstad in handen der regering' gevallen. Er zijn brie ven bij hem gevonden gerigt aan de leiders- der insurrectie in Puebla waaruit bleek dat hij met hen had zamengespannen om de re gering van Juarez ten val te brengen. GROOT-BRITTANNIEN. Londen 2 Augustus. Met 22 millioen p. st. in baar geld in de kelders der Engelschè bank met 49 millioen p. st. in de Pransche bank en met 20 millioen p st. in de staats- schatkist der Vereentgde Staten en nu een goede oogst de graanschuren valt mag men welligt eene herleving van handel en nijver heid vertrouwend tegemoet zien In Surrey hebben de boerenarbeiders bij het oogsten veel last van muskieten. Deze dieren kunnen dat gedeelte van Engeland niet uit Woolwich van de West-Indische schepen afkomstig zijn Men vermoedt, dal hunne eitjes welligt in guano zijn overge- bragt en met dien mest op de velden zijn neergelegd en thans door de groote zonne hitte zijn uitgebroeid. Te Baltimore heeft eene overstrooming met zware regens plaats gehad. Dei daardoor veroorzaakte schade aan eigendommen wordt begro t op 3 millioen dollars. Een groot aantal menschen zijn hierbij omgekomen. Jl. Zaturdag ochtend is de buskruid- fabriek der heeren Dixon en comp. nabij Ulverstonein de lucht gevlogen waarbij 9 personen het leven hebben verloren 5 lijken vond men op een afstand ongeschonden maar de 4 anderen waren aan flarden ge scheurd. Het jl. Zondag der vorige week met een lading petroleum van Liverpool naar Lancaster vertrokken stoomschip Coniston is den volgenden dag in brand geraakt en met de 8 man equipage te gronde gegaan. Met de laatste per stoomschip uit Amerika ontvangen berigten loopende tot den 18 Julij wordt gemeld dat te New-York in drie dagen tijls 300 personen door een zonnesteek ge troffen'dientengevolge zijn overleden. In de Engelsche bladen vindt men de volgende bijzonderheden aangaande het on geluk dat Vrij lag avond in de concertzaal Victoria te Manchester heelt plaats gehad. Die zaal neemt de ruimte in van drie boven ste verdiepingen van een gebouw met vier étages en waarvan de buitenzijlo uit winkels is zamengesteld. Een zeer groot aantal per sonen was de uitvoering (een benefiet) komen bijwonen tegen den gewonen prijs van 2 pence (10 cent) per persoon. De uitvoering begon te 6% uren. Even nadat de ouverture was afgespeeld waren er eenige jongelieden die achteraan in het parterre zittende wat beter op het tooneel wilden zien tot dat einde zich ophieven en vastklampten aan gasarmén. D.-ze laatsten braken daardoor en zoo ver spreidde zich eene gaslucht in de zaal. Daarbij zou het gebleven zijn als iemand in het parterre een dier overdreven lieden die zich om de minste nietigheid angstig maken en haar dan nog veelvoulig vergrooten niet plotseling brand had geroepen. Onmiddel lijk ijlden de toeschouwers van de twee bo venste galerijen nu naar de trap. Deze is 6 voet breed en loopt tot aan den ingang van het gebouw terwijl op iedere ver Jieping een portaal is. Vreeselijk en inderdaad schrikwekkend was het gedrang dat hieruit ontstond. De beneficiant kwam op het too neel en trachtte de menigte zooveel mogelijk tot bedaren te brengen niets hielp. Mannen en vrouwen stormden als bezetenen de trap pen af. Men kan zich het gedrang voorstel len wanneer men weet dat er onder een duizendtal personen op de gallerijeh geen twintig waren die niet op de gemeënsehap- pefijke trap storm liepen. Die in het parterre zaten konden een betrekkelijk veilig' heenko men vinden langs een anderen uitgang. Precies hoeveel menschen in het gedrang of door uit het venster te springen zijn ver wond weet men nog niet maar tusschen 10% en 11 uren werden 26 lijken in het gasthuis opgenomen benevens een aantal gewonden waarvan 13 of 14 ook in een betreurens- waardignn toestand verkeerden. Zoodra de tijding in de: stad bekend werd was de toe loop naar het gasthuis niet minder groot van bloedverwanten en vrienden en daar had men toen nieuw gejammer en geweeklaag. De meeste slagtoffers van dit ongeluk behoo- ren tot de arbeidende klasse. Tcgeu de meer of minder lievig voorkomende ver" koudheden van de ademhaliügs-organelizooals schor" heid heeschheidprikkeling tot hoestvinden wij ver schillende huismiddelen aanbevolen als bonbons pastillen dure syropen en extracten enz. Dewijl het assortiment in deze artikelen door de speculatie zoo ruim geworden is is het lijdende publiek bij de keus eenige voorzigtigheid dringend aan te raden. Onbe twiste voorkeur boven allen verdienen de Stoll- ■werck'scliè Borsh-Bonbons. Een meer als 25jarig bestaanministeriele goedkeuringen van bijna alle staten tallooze aanbevelingen van genees- heeren en genczeneu alsook de toegekende prijs- en eere-mèdaillen waarop geen ander fabrikaat zich kan beroemen zijn de beste en zakelijke bewijzen der voortreffelijkheid van dit huismiddel. Daarbij is de prijs zoo matig dat iedereen daarvan gebruik kan maken en wij niet aarzelen dezelve algemeen aantebevelen. ■Z speelt Wit en O spéélt art. Wit met voor. 15de Zet Wit H. 3. op H. 4. Antwoord op de 15 de zét Zwart G 7 op G 6. Zoodat de stand der partijen is als hieronder aangeduid ABCDEFGH De Ondergeteekeiide beveelt zich minzaam* aan tot bet leveren voor zeer civiele prezen van gebruikte en nieuwe in verschillende groottenprijzen en kwaliteiten alsmede Aardappel- Graan- en Meel zakken Tasch- Stapel- Zaai- en Dekkleeden'en betgeen verder tot bet vak behoort. B. I. van ACKER Oude HavenWijk ANo. 349 te Zierilczee. Dagelijks onvermengde Cents per Nederl. pond te bekomen bij W. ABELS te Zierikzee. Deze GIST is van eene firma beboorende tot de Contractanten tot wering der Gistvermenging. van 17 tot en met 24- JüLU 1868. Geboreu. Een zoon van L. van der Ploeg en M. van der Ploeg. Eëu zoon van J. van Huizen en J. J. van Bilanus. Een zoon vail C. van Schelven en J. van 'Setten. Een zoon van D. Bos en M. Leeuwe. Een zoon van J. Leijdekkers en J. M. Smits. Eene dochter van J. H. Berrevoets en J. Bakker. Overleden. J. C. Koole oud 4 m. z. W. van den Nood oud 4 m. d. M. A. Eerlemanoud 80 j. jd. W. Leijdekkers oud circa 1 j. z. H. Baktó oud ruim 3 m.'z. P. Drommeloud 3 m. z. A. Kisteroud 37 j., vrouw van E. Ereeke, overleden"-' den 28 Julij te Ouderkerk a/d IJssel .- Prijzen der Effecten te Amsterdam den 8 Augustus 1868. Nederland. België. Spanje. Portugal. Rusland. Polen. Pruissen. Oostenrijk. Mexico. Griekenland. Turkije. Werkel, Schuld. 2 Va pCt. 57%, dito dito 3 i» 66% dito dito 4 li 88% Amort. Sijndic. 3% Ned.Hyp.-Bank. 4 x/i Cert. bij Rothschild. 2% Obligatiën. 2% i» 33% Obligatiën 3 a 38% Obl. bij Hope en Co 5 93% dito 1828/29 5 Cert. 1840 4 S p o orweg- Actiën 199% Aandeelen 1835, Obligatiën 1849. 5 a Obl. Met. Oude. 5 48% dito 2 Va a -24% dito Bente Amst. 5 62 dito Nationale. 5 611 8 Obligatiën. 5 12% OblGeldl. 1825. 5 Binnenl. Oblig. 5 38'/,, G D G Middenprijzen van de volgende artikelen te Zierikzee van den 6 Augustus 1868. De Ned. Mudde. Oude Tarwe 1866 f Nieuwe dito 1867 - Afwijkende dito Z.-Zomer dito Ordinaire dito Rogge Winter Gerst Zomer dito Haver 10.50 12.00 00.00 00.00 00.00 8.00 6.40 5.75 4.00 De Ned. Mudde. Paardenböonen f "Witte boonen Bruine dito Graauwe Erwten - Groene dito Gele dito Koolzaad Zaai-Lijnzaad Slag-Lijnzaad 8.50 00.00 00.00 00.00 8.75 0.00 10.75 00.00 oo.oo Marktprijzen der Meekrap te Zierikzee van den 6 Augustus 1868. Teelt 1867. Twee en een Twee en een Twee en een Een en een Een en een Een en een lste kwaliteit blank 29.50 a 30;00^- middelbare dito - 28.50 a 29.00 mindere dito - 00.00 a 00.00 ei lste kwaliteit blank - 29.50 a 30.00 middelbare dito - 28.50 a 29.00 j mindere dito - 00.00 a 00.00 Onberoofde, lste kwaliteit blank - 29.50 a 30.00 Onberoofde, middelbare dito - 28.50 a 29.00^. -Onberoofdemindere dito - 27.00 a 27.50 Muilen - 0.00 a 0.00 Middelbare dito - 0.ÖG a 0.00 Stoombootdienst tusschen Middelburg en Botterdam Van .Rotterdam. 14 mé in oei I I ve] '18 on of Stoombootdienst tusschen Vlissingen en Botterdam. Au al bij reg alle Zondag 9 'smorg. 6.J Zondag 9 'smorg. 10.30 fean Maandag 10 6.Maandag 10 smidd. 12. De Diligence zal van Zierikzee 2 uur na de afvaart j;, om der stoomboot van Botterdam naar Middelburg en van seu Middelburg naar Botterdam een half uur na de eer afvaart der stoomboot rijden. ligf blij die het ger zoo van ind heb d des dez< 14 half bevi roej voo: hun braj tijd Van Ylissingen. Van Rotterdam des maandags, woensdags en j desdingsdags, dondera. en vrijdags 'smorg 8 ure. j zaturd. 'smorg. 10.20 u. De Diligence rijdt van Zierikzee aan bet „Hotel van Veen"des morgeps ten 9 ure voor de afvaart van Vlissingen naar Botterdamen des morgens ten 12.15 ure voor de afvaart van Botterdam naar Vlissingen. STOOMBOOTDIENST „T E L E G B A A E" ROTTERDAM ANTWERPEN Van Botterdam naar Antwerpen Dagelijks behalve Zondag 's morgens 8.10 ure. Van Antwerpen naar Rotterdam Dagelijks behalve Zondag 's morgens 8 ure. De Diligence rijdt van Brouwershaven naar Zierikzee, In correspond, met de stoomb. n. Antwerpen 'smor. 8,3t Botterdam 8,31! ffl n Van Zierikzee naar Zijpe. In correspond, met de stoomb. n. Antwerpen's mor. 10,1' >5 Botterdam 10,1$ Van Zierikzee naar Brouwershaven 's middags 3 ure na aankomst der stoomboot „Telegraaf." Agent de Heer J. A. van der Halen. vol£ roej I zal Ter Stads-Drukkerij van de Erven A. de VOS.

Zierikzeesche Courant | 1868 | | pagina 2