niiisiiafi SGI144HSTRIJD Advertentiën. TUSSCHEN 2. EN 0. Beurs- en Marktberigten. Burgerl. Stand te Zierikzee. Vervoer-middelen. J> jj terstond de magt van den echtgenoot gevoelen •en soms ontstaan er op de kermis bloedige vechtpartijen onder de bergbewoners. Het Hongaarsche gouvernement wendt reeds lang middelen aan om deze kermissen af te schaf fen een verbod zou te zeer tegen de oude gebruiken en de herderlijke behoeften van den Bilharschen volkstam werken, om van kracht te kannen zijn. Men huwt er, men wordt er beschonken, meu vecht onderling en de Wallachijers houden vol dat het een prachtig feest is geweest. E if A N K R IJ K. Parijs 5 Julij. Men is hier beducht voor een opstand van Tyrol tegen Oostenrijk en zoowel het Fransche als het Engelsche gouvernement hebben twee fregatten naar de golf van Venetie gezonden om een oog te houden op de oproerige beweging en te con troleuren of er ookeene vreemde natie bij in het spel is, die de Tyrolers tegen Oostenrijk op stookt. Men is hier niet afkeerig van het denkbeeld dat I'alie er de hand in heeft. Het is een feit van aigumcene bekendheid, dat in den laalsten lijd menig agent de change met de noorder-zon verdwenen is, en nog zeer onlangs zekere lieer Lunel, die zijn for tuin en zijn zaak aan de wedrennen in het Bois de Boulogne heeit opgeofferd. Die her haalde verdwijningen van commissionairs in effecten, tot dusverre solidair verbonden, wa ren hen alles behalve aangenaam, en daarom zijn zij onderling overeengekomen dat voor taan de kiub commissionairs niet meer aan sprakelijk zijn zal voor de financiële tekort komingen van sommige der leden 'lot dusverre voorzag de gemeenschappelijke kas in het deficit. Een telegram uit Madrid meldt dat de regeering niet minder dan zeven generaals heeft doen arresteren en buitendien nasporin gen doet naar drie andere generaals, die even zeer verdacht zijn en zicli schuil houden Onder de eersten bevinden zich zeer bekendo namen, zooals de generaals Dulce, Zabula en Serrano, die allen tot de zoogenaamde liberale unie behooren en waarvan de laatste indertijd president was van den senaat en toen onder het ministerie Narvaez werd gevangen geno men. omdat hij zich verstout had, de konin gin te wijzen op de nadeelen van h'-t gevolgd wordende regeeringstelsel. In een brief uit Trebizonde wordt mui- ding gemaakt van eene verschrikkelijke meiisclienslagting die daar door een persoon is aangerigt 17 personen zijn de slagtoffers van den onvprlaat geworden Vier stortten onmiddellijk dood ter aarde; 10 werden doodeiijk verwond terwijl 3 ligte wonden bekwamen. led-r slagtoffer ontving slechts één steek in de borst. De moordenaar die zich eerst voor een l'ers later voor een Rus uitgaf en dan eens verklaarde Muzelman te zijn en later weder Christen te wezen is een man van bO jaren kort van gestalte en van een krachtig gestel. Sedert vier maanden woonde hij te Trebizonde waar hij zijn hand werk maakte van het verkoopen van oud ijzer. De moorden werden door hem in den och tendstond gepleegd met een aan twee kanten geslepen mes, waarvan het lemmet 15 a 18 duim breed was. Ieder wien hij op straat tegenkwam werd door hem met dat mes gestoken dat hij telkens zoo handig wist te verbergen dat zijne slagtoffers niet konden ontdekken van waar hun de doodsteek werd toegebragt. Mannen vrouwen kinderen stedelingen noch dorpelingen werden door hem gespaard Men vermoedt dat hier aan waanzin moet worden gedacht daar de getroffenen meest allen vreemdelingen waren die den moor denaar onbekend moesten zijn. Gelukkig werd de moordenaar door een jong mensch zoodanig op het hoofd getroffen dat hij ter aarde stortte waardoor het aan eenige andere personen gelukte zich van hem meester te maken en hem aan de policie over te leveren. Reeds sedert eenigen tijd waren ge ruchten in omloop omtrent geheime wervingen in Italië waarmede men natuurlijk weder de uitrusting eener Garibaldiaansche expeditie tegen Rome in verband bragt. De organen dier partij ontkeonen echter dat, de geheime wervingen welke werkelijk schijnen plaats te hebben van wege Garibaldi of zijn partij ge schieden. Voor de regtbank te Algiers stond volgens de Fransche bladen een 17jarig jongmensch teregtbeschuldigd van menschen- eterij. Hij hail, zoo luidde de acte van be schuldiging, het lijk van een kind opgegraven en opgegeten. De ingewanden had hij ge kookt, een deel van itet lijk raauw verslonden. De beschuldigde voerde aan, dat het lijk was opgegraven door een jakhals, die het reeds half verslonden had Toen had hij deze vreeseiijke prooi aan het dier betwist en zelf er zich mede gevoed, daar hij wegkwijnde van honger en geen kans zag voedsel te be komen. De regters, zijnen honger en de verdere omstandigheden tot verontschuldiging in aanmerking nemende, spraken hem vrij. GROOT-B RITTANNIEF. Londen, 2 Julij. De gezondheidstoestand was in de afgeloopen week, bfijkens de op gave gisteren openbaar gemaakt, ongunstig door het grootere getal sterfgevallen ten ge volge van buikloop. Er komen tevens 18 cliolera-gevallen voor. Een en ander veroor zaakte eene verhooging van het sterftecijfer ten beloope van 226 vergeleken bij dat der voorafgaande week 150 boven het gemiddelde getal. In het lagerhuis te Londen werd jl. Maandag de schandelijk verwaarloosde en on gezonde toestand der kazernen ter sprake ge- bragt doch het antwoord van den minister van oorlog was zeer onvoldoende en bevatte, in stede van toezegging van verbetering grootendeels slechts weinig duidelijke veront schuldigingen. Blijkens den te San Antonio verschijnende Express van 21 Mei is die stad en omtrek door een verschrik kelijken h agelstorm bezocht geworden waardoor een persoon gedood en verscheidene menschen g -kwetst werden. De stad vertoonde den volgenden dag liet voor komen alsof zij was gebombardeerd. De schade wordt op 500,000 dollars begroot. In do minder vijandelijke verhouding tusschen den president der Vereenigde Staten en de vertegenwoordiging waarvan de over eenstemming omtrent eenige benoemingen van ambtenaren blijk gafis weder verandering gekomen De president had geweigerd de wet tot toelating van Arkansas in het congres te bekrachtigen waarop zijn veto bij her- haaide stemming is vernietigd geworden. Volgens berigten uit de Argentijnsche confederatie heeft de generaal ürquiza die reeds vroeger de waardigheid van president der republiek vervuld had de meeste kans om op nieuw als zoodanig gekozen te wor den en velen gelooven dat zijne verkiezing het sein zal wezen tot het verbreken der alliantie met Brazilië tegen Paraguay. Men zal zich voorts herinneren dat de beweging tegen dat bondgenootschap in den laatsten tijd niet weinig veld in de republiek gewonnen heeft en de drukpers ondersteunt er krachtig het voorstel om den generaal Mitre den aftredenden president di-r confederatie die gezegd wordt verder in de alliantie met Bra zilië te zijn gegaan dan hij bevoegd wasin staat van beschuldiging te stellen. lil Zuid Afrika zijn goudlagen ontdekt. Eene zekere miss Rye heeft haar leven in Engeland aan eene zeer edele taak gewijd. Zij heeft het lot beklaagd van de honderde arme naaisters en dienstboden die in het overbevolkte Engeland schier van honger om komen en zij heeft getracht aan deze behoef tige zusters een beteren werkkring te openen. Tot de overtuiging gekomen zijnde dat de Britsche koloniën in Amerikazoo ais Ca nada de beste gelegenheid aan fatsoenlijke en ijverige vrouwen aanbiedt om een over vloedig bestaan te vinden heeft zij reeds verscheidene keeren geheele scheepsladingen met arme Engelsche meisjes naar het Westen medegenomen. Onlangs wederom met 300 in Canada aangekomen zijndewaren allen reeds op den dag harer aankomst als dienst boden gehuurd. Emigranten zouden wel doen te bedenken of liet altijd wenschelijk is naar de Vereenigde Staten te gaan alwaar in dezelfde havens de duizenden der geheele wereld aankomen en of Canada niet beter kans tot slaging aanbiedt daar volgens de officiële opgaven vooral landbouwers nooit behoeven te vreezen geen overvloedig werk te zullen vinden. Bij Edinburg heeft in de afgeloopen week eene wapenschouwing plaats gehadover 10,000 man die daarna een spiegelgevecht hielden. Ook bij Woolwich is revue gehou den over ruim 6000 man. Zalk 7 Juli 1868. Voorspoedig bevallen van eene Doelrtei"Vrouwe A. E. T. GRAS WINCKEL- List. Eenige Kennisgeving Ten voordeele der op te rigten Kinderbewaarschool te Brouwershaven. Zondag IQ JTulij 1868 des namiddags ten 5 ure' in de WANDELKERK aldaar door de Mannen-Zangvereeniging „Luctor et Emergo" van Zierikzee. PROGRAMMA: 1. Choral „Nun danket alle Gott. 2. Herrlick ist Gott. van B. Klein. 3. Lie Kapeile van Kreutzer. 4. Am Morgen vanAbt. 5. Hymne vanBeethoven. 6. Chor vanB. Klein. 7. Lob Preis Rulim van B. Klein. 8. Sonntagslied vanKreutzer. 9. Der frohe Wandersmau van Mendelssohn. 10. Der 23e Psalm van B. Klein. De tekst der zangstukken met metrisohe vertaling is a 20 ct. verkrijgbaar bij den Heer van der Rent te Brouwershaven en den .Boekbandelaar de Looze te Zierikzee. Entrée voor een. lieer f l.OO ,9 voor eene dame - O.SO Se Kang lialf geld. PLAATSEN zijn. a ÏO ct. te bespreken. Z speelt Wit en O speelt Zwart. Wit zet voor. 11de Zet Wit G. 3. op H. 5. Antwoord op de 11de zet Zwart H 6 op G 8. Zoodat de stand der partijen is als bieronder aangeduid ABCDEFGH van 3 tot en mei. 10 Julij 1868. Geboren, Eene dochter van P. E. Guinee en W. C. Schouten. Eene dochter van A. Douw en A. de Waard. Eene dochter van L. de Waal en C; van Zon. Overleden. P. Janse oud 4 m. d. P. J. Hoeder, oud 75 j. man van. C. Tuinman. G. Lokkeroud 3. m. z. J. van Wezemaal oud 76 j, wed, van J. Merlie, Prijzen der Effecten te Amsterdam den 8 Julij 1868. Nederland. België. Spanje. Portugal. Rusland. Polen Pruissen. Oostenrijk. Mexico Griekenland. Turkije. Werkel. Schuld, dito dito dito dito Amort. Sijndic. Ned.Hyp.-Bank. Cert. bij Rothschild. Obligatiën. Obligatiën. Obl. bij Hope en Co dito 1828/29 Cert. 1840 Spoorweg-Actiën Aandeelen 1835. Obligatiën 1849. Obl. Met. Oude. dito dito Rente Amst. dito Nationale. Obligatiën. Obl. Geldl. 1825. Binnenl. Oblig. 2Vt 3 4 3% 4 Va 2% 2% 3 5 5 4 5 5 2% 5 5 5 5 5 pCt. 57% 66% 88% 36% 39% 94 201 48% 24% 63% 53 13% 38l5/i. Middenprijzen van de volgende artikelen te Zierikzee van den 9 Julij 1868. De Ned. Mudde. De Ned. Mudde. Oude Tarwe 1866 f 00.00 Nieuwe dito 1867 - 13.25 Afwijkende dito - 00.00 Z.-Zomer dito - 00.00 Ordinaire dito - 00.00 Rogge - 8.50 Winter Gerst - 6.50 Zomer dito - 5.50 Haver - 4.50 Paardenboonen Witte boonen Bruine dito Graauwe Erwten Groene dito Gele dito Koolzaad Zaai-Lijnzaad Slag-Lijnzaad 8.50 10.00 11.00 00.00 9.00 0.00 11.00 00.00 00.00 Marktprijzen der Meekrap te Zierikzee van den 9 Julij 1868.. Teelt 1867. Twee en een, 1ste kwaliteit blank 30.50 Twee en een, middelbare dito - 29.50 Twee en een, mindere dito - 00.00 Een en een, 1ste kwaliteit blank - 30.50 Een en een, middelbare dito - 29.50 Een en eenmindere dito - 00.00 Onberoofde1ste kwaliteit blank - 30.50 Onberoofde, middelbare dito - 29.50 Onberoofde, mindere dito - 28.50 Muilen - 0.00 Middelbare dito - 0.00 a 31.00 a 30.00^ a 00.00 ax a 31.00 a 30.00 ^5 a 00.00 a 31.00?" a SO.OO'g a 29.00 1, a 0,00 a a 0.00 Stoombootdienst tusschen Middelburg en Rotterdam Van Middelburg. Van Rotterdam Zondag 12 'smorg. 5.Zondag 12'smidd. 12. Maandag 13 6.— j Maandag 13 12.— De Diligence zal van Zierikzee 2 uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en van Middelburg naar Rotterdam een half uur na de afvaart der stoomboot rijden. Stoombootdienst tusschen Vlissingen en Rotterdam. Rotterdam. Van Vlissingen. des maandags, woensdags en I desdingsdags, donderd. en vrijdags 'smorg 8 ure. zatnrd. 'smorg. 10.20 u. De Diligence rijdt van Zierikzee aan bet „Hotel van Veen" des morgens ten 9 ure voor de afvaart van Vlissingen naar Rotterdam, en des morgens ten 12.15 ure voor de afvaart van Rotterdam naar Vlissingen. STOOMBOOTDIENST „TELEGfiAAF BOTTERDAM ANTWERPEN Van Rotterdam naar Antwerpen Dagelijks behalve Zondag 's morgens 8.10 ure. Van Antwerpen naar Rotterdam Dagelijks behalve Zondag 's morgens 8 ure. De Diligence rijdt van Brouwershaven naar Zierikzee. In correspond, met de stoomb. n. Antwerpen 'smor. 8,30 ,j Rotterdam 8,30 Van Zierikzee naar Zijpe. In correspond, met de stoomb. n. Antwerpen 's mor. 10,15 Rotterdam 10,15 Van Zierikzee naar Brouwershaven 's middags 3 uro na aankomst der stoomboot „Telegraaf." Agent de Heer J. A. van der Halen. Ter Stads-Drukkerij van de Erven A. de VOS,

Zierikzeesche Courant | 1868 | | pagina 2