SCUAAKSTR1JD Advertentiëi). Versche GIST, TUSSCHEN 2. EN 0. Zeetijdingen. Beurs- en Marktberigten. Vervoer-middelen. Bir de ramen eene soin van 4 h 5000 dukaten zoo vinden. Werkelijk is dat geld ook daar voor den dag gekomen. De verdere loop der zaak werd nu nog afgewacht. Uit Kassei wordt aan de Volks Zeitung geschreven dm daar algemeene ontevreden heid heerscht over verschillende policie-maat regelen nl. een ongehoord streng toezigt op de viering van den Zondag hetwelk zich tot zelfs binnen de huizen uitstrekt. Het onge lofelijkste echter is eene op 22 Junij jl. uit gevaardigde policieverordei ing welke bepaalt dat aan ieder 3 thaler boete of evenredige gevangenisstraf zal worden opgelegd die bij de opgave aan de policie verzuimt te ver melden of een bij hem logerende gast wettig of onecht geboren is. De logementhouders verkeeren in groote verslagenheid daar zij meen en niet aan iederen gast de vraag te kannen doen of hij een wettig of onecht geborene is. Een vrouw in de buurtschap Uddel woonachtig had op den Hemelvaartsdag het ongeluk een naald door te slikken Zij was haar uit de hand gegleden toen zij na den maaltijd bezig was om er de tanden mede te reinigen (of liever te vernielenDe bewuste naald heeft Zondag die vrouw verlaten. Aan de linkerzijde van haar ligchaam onder het hart heeft zij zich zonder eenige geneeskun dige hulp eenen uitweg naar buiten weten te banen. De vrouw heeft de bezorgdheid er buiten gelaten weinig geleden. Alleen dan als zij het ligchaam wrong gevoelde zij pijn en gaf de naald op eene niet zeer vriendelijke wijze van hare tegenwoordigheid kennis. Naast de geestelijkheid welke in Oos tenrijk met hartstochtelijke woede de nieuwe liberale wetgeving bestrijdt staat natuurlijk ook de feodale partij welke ouk al natuurlijk in de vernietiging barer bevoorregte positie de vernietiging den val van Oostenrijk ge lieft te zien. De feodale partij welke ook in Oostenrijk voor zich het monopolie eischt van gehechtheid te koesteren voor den „innig geliefden vorst uit het Habsburger huis" en voor liet „lieve vaderland is intusschen reeds begonnen om in Bohemen te spreken van weigering om belasting te betalen. Te Praag maakten eeltige hoofden der feodale partij hunne opwachting bij keizer Frans Jozef, waarbij deze laatste zich in antwoord op de toespraak van graaf Clam-Martinitz aldus vrij scherp uitte„Gij geeft mij de verzekering uwer gehechtheid en ik wil die aannemen maar de wegen welke door u bewandeld wordenbewijzen het tegendeel. Ik raad u aan die te verlaten want zij leider, lijnregt naar de revolutie. Gij zijt het die in dit ge west het denkbeeld van belasting-weigering hebt verspreid Gij en uwe vrienden zoudt daarvan echter het eerst de gevaarlijke ge volgen ondervinden." ïflANKBIJK. Uit Parijs schrijft men dat daar in de hooge kringen de oorlogspartij steeds ijverig werkzaam is, en ten gevolge hiervan de oor logszuchtige geruchten worden verspreid, die daoelijks in de dagbladen voorkomen en on danks de tegenspraak voortdurend herhaald worden, gelijk nu weder het geval is met betrekking tot de beweerde bezwaren, welke de Pruissische regeering bij de Fransche zou hebben ingediend ter zake van het Hattover- sche legioen. Ook dit gerucht is ten eenmale opgegrond, en uit goede bron meent men te kunnen verzekeren, dat zoowel te Parijs als te Berlijn de bewindsmannen vast besloten zijn den vrede te handhaven. Aan de voor spelling vat) zekere bladen, dat tegen den aanstaanden herfst de krijg zal uitbarsten moet volstrekt geen geloof geslag-n worden. De Moniteur behelst de volgende me- dedeeling „De besmettelijke vee'yphus is uit de westelijke landstreken van Europa voor goed verdwenen. Keeds sedert lang is geen verschijnsel van die ziekte opgemerkt in En geland, Belgie, Nederland, Zwitserland, noch in de nabij Frankrijk gelegen deelen van Duitschlanden die landen kunnen worden beschouwd als van de ziekte en zelfs van hare kiemen en oorzaken geheel bevrijd. De jong ste berigten melden zelfs eeDe afneming der ziekte in die landen, waar de veepest gezegd kan worden te huis beliooren Uit dien hoofde zijn hier te lande alle nog bestaande belemmeringen voor het vervoer van vee en van daarvan afkomstige voorwerpen met 1 Julij opgeheven, langs de gansche grenslinie zoowel als op onze kusten." QKOO T-B KITTANNIÏ5N. De Times zegt aangaande de laatste depêche van sir R. Napier dat het verslag van den terugtogt aantoont hoe gegrond de vrees was welke men voor een mogelijk langen veldtogt koesterde Immers de in- landsche stammen toonden zich zeer vijandig en vielen herhaaldelijk de bagage van het leger aan. De Times maakt de opmerking dat deze vijandelijkheden van nog veel ernstiger aatd zouden geweest zijn indien het leger was teruggetrokken na eene minder glansrijke uitkomst. Daar de soldaten reeds nu eenigzins van de hevige zomerregens ta lijden hebben geitad waardeert de Times het in hooge mate dat de opperbevelhebber zonder een enkelen dag te verliezen den terugtogt heeft aangevangen en zoo doende de kost heeft kunnen bereiken voor dat de eigenlijke regentijd een aanvang had genomen. Het blad komt tot de slotsom dat geen wapenfeit zich in zoo hooge mate gekenmerkt heeft door de afwezigheid van ongelukken zoowel als van misgrepen. „De fortuin is gunstig geweest doch de natie werd goed gediend. Sir R Napier had den last ont vangen „Spaar geene kostenalleen zorg wfel te s'agen en hij heeft gebruik gemaakt van zijne carte blanchê, met die berekening en zorg welke zoo weinig mogelijk aan het lot overlaten. Met al dat zou men niet zulk eene volkomene en 'spoedige gelukkige uit komst verkregen hebben indien koning The- odorus zelf niet alles gedaan had wat zijne vijanden wpnschen konden." Volgens berigten uit Japan is de crisis der revolutie aldaar geheel geëindigd. Nog altoos was men in het onzekere wat het lot zou zijn van den gewezen taikoen. Ook daar omtrent is het thans tot eene beslissing ge komen. Aanvankelijk had de mikado reeds een besluit onderteekend om hem ter dood te doen brengen, doch wegens vele goede diensten die hij liet land heeft bewezen, zoo wel als wegens zijne geheel onderworpen houding en betoond berouw, heeft de mikado het doodvonnis veranderd en hem tot voort durende verbanning op het kasteel te Mito veroordeeld. Hierbij is bepaald, dat allen die hem in zijn verzet tegen den mikado be hulpzaam zijn geweest, nu insgelijks van een doodvonnis verschoond zullen blijven, maar zich zullen moeten onderwerpen aan zoodanige straf, als de mikado hen zal opleggen. Zondag morgen der vorige week tus- schen 1 en 2 ure werden de bewoners van Islington in de nabijheid van de Agri- cuhur Hal!niet weinig verschrikt door een vreeselijk gebrul dat uit den vleugel van dit gebouw opging waarin de menagerie van den heer Rice is geplaatst. Eene groote volksmenigte liep om liet gebouw te hoop doch nam spoedig de vlugt op het berigt dat eenigen der dieren losgebroken waren en op leven en dood met elkander vochten. Het bleek spoedig dat de vrouwelijke olifant „de keizerin" van haar keten was losgebroken en eene kooi waarin vier kolossale leeuwen zaten had aangevallen. De leeuwen beant woordden den aanval met nadruk en hun ontzettend gebrul maakte de woede of den angst der andere dieren gaande. Bij de aan komst van den heer Rice en de oppassers werden de strijdenden slechts met moeite van elkander gescheiden en niet voordat een der oppassers van een der woedende leeuwen eene zware wonde had bekomen die echter zoo als men hoopt niet doodelijk zal zijn. Toen eindelijk de rust hersteld was bevond men dat de olifant eene geduchte wonde aan het voorhoofd had gekregen en dat de kooi waarin de leeuwen zaten zeer beschadigd was. Tegen de meer of minder hevig voorkomende ver koudheden van de ademhalings-organen zooals schor heid heeschheidprikkeling tot hoestvinden wij ver schillende huismiddelen aanbevolen als bonbons pastillendure syropen en extracten enz. Dewijl bet assortiment in deze artikelen door de speculatie zoo ruim geworden is is het lijdende publiek bij de keus eenige voorzigtigheid dringend aan te raden. Onbe twiste voorkeur boven allen verdienen de Stoll- werck'sche Borst-Bonbons- Een meer als 25jarïg bestaanministeriele goedkeuringen van bijna alle staten tallooze aanbevelingen van genees- heeren en genezenen alsook de toegekende prijs- en eere-medaillen waarop geen ander fabrikaat zich kan beroemen zijn de beste en zakelijke bewijzen der voortreffelijkheid van dit huismiddel. Daarbij is de prijs .zoo matig dat iedereen daarvan gebruik kan maken en wij niet aarzelen dezelven algemeen aantebevelen. Ten voordeele der op te rigten Kinderbe*waarschool te Brouwershaven. Zondag IS Julij 1868 des namiddags ten 55 ure in de WANDELKERK aldaar door de Mannen-Zangvereeniging „Luctor et Emergo" van Zierikzee. PROGRAMMA: 1. Choral „Nun danket alle Gott. 2. Herrlich ist Gott. van B. Klein. 3. Die Kapelle vanKreutzer. 4. Am Morgen vanAbt. 5. Hymne vanBeethoven. I 6. Ckor vanB. Klein. 7. Lob Preis Ruhm van B. Klein. 8. Sonntagslied vanKreutzer 9. Der frohe Wan decs man van Mendelssohn 10. Der 23e Psalm van B. Klein De tekst der zangstukken met metrische vertaling is a 20 ct. verkrijgbaar bij den Heer van der Bent te Brouwershaven en den Boekbandelaar de Looze te Zierikzee. Entré© voor een lieer f l.OO voor eene dame - 0.50 Se Rang half geld. PLAATSEN zijn a lO ct. te bespreken. Dagelijks onvermengde d. 85 Cents por Nederl. pond te bekomen bij W. ABELS te Zierikzee Deze GIST is van eene firma beboorende tot de Contractanten tot wering der Gistvermenging. Z speelt Wit en O speelt Zwart. Wit aset voor. 11de Zet Wit G. 3. op H. 5. Zoodat de stand der partijen is .als hieronder aangeduid ABCDEFGH Volgens particulier berigt is bet schip Catbarina Ma ria kapt. N. Nolet C'z. den 24 Mei jl. van New-Cast]1? te Batavia aangekomen en den 27 dier maand met de lading steenkolen naar Tagal verzeild, waar bet schip na ontlossing weder ten deele voor de retourreis op Middelburg zoude beladen worden. Prijzen der Effecten te Amsterdam den 1 Julij 1868. Nederland. België. Spanje. Portugal. Rusland, Polen. Pruissen. Oostenrijk. Mexico. Griekenland. Turkije. Werkel. Schuld, dito dito dito dito Amort. Sijndic. Ned.Hyp.-Bank. Cert. bij Rothschild. Obligatiën. Obligatiën Obl. bij Hope en Co dito 1828/29 Cert. 1840 Spoorweg-Actiën Aandeelen 1835. Obligatiën 1849. Obl. Met. Oude. dito dito Rente Amst. dito Nationale. Obligatiën. Obl. Geldl. 1825. Biunenl. Oblig. 2,/a pCt. 3 4 3% 2% 2% 3 5 5 4 5 5 2% 6 S 5 S 5 57% 65% S8% 36'/ia 39% 9é 200 48%, 24, 63% 52 13% 38'%. Van Middelburg Van Botterdam. Stoombootdienst tusschen Vlissingen eu Rotterdam. Van Botterdam. des maandags, woensdags en I desdingsdags, donderd. en vrijdags 'smorg 8 ure. zaturd. 'smorg. 10.20 u. De Diligence rijdt van-Zierikzee aan bet „Hotel van Veen", des morgens ten 9 ure voor de afvaart van Vlissingen naar Rotterdam, en des morgens ten 12.15 ure voor de afvaart van Rotterdam naar Vlissingen. STOOMBOOTDIENST „T E L E G R A A E" BOTTERDAM ANTWERPEN Van Rotterdam naar Antwerpen Dagelijks behalve Zondag 's morgens 8.10 ure. Van Antwerpen naar Rotterdam Dagelijks behalve Zondag 's morgeus 8 ure. De Diligence rijdt van Brouwershaven naar Zierikzee. In correspond, met de stoomb. n. Antwerpen 'smor. 8,30 Rotterdam 8,30 Van Zierikzee naar Zijpe. Iu correspond, met de stoomb. n. Antwerpen 's mor. 10,15 ij Rotterdam 10,15 Van Zierikzee naar Brouwershaven 's middags 3 ure na aankomst der stoomboot „Telegraaf." Agent de Heer J. A. van der Halen. Ter Stads-Drukkerij van de Erven A. de VOS. ROTTERDAM 6 Julij. Tarwe en Rogge traag afgaande de puike als voren mindere wel zoo laag. Rest onveranderd. Jarige Zeeuwscbe Tarwe f 14.50 a f 15.50 Nieuwe 1867 - 13.50 a - 14.50 Rogge 1867 - 8.75 a - 9.75 Wiutergerst - 6.25 a - 7.25 Zomergerst - 6.25 a - 7.00 Inl. lange Haver - 4.00 a - 5.00 korte - 5.25 a - 6.25 Kleine blaauwe Erwten - 9,25 a - 10.25 Groote - 10.75 a - 12. Bruine Booneu - 7.00 a - 10.00 Witte - 7.50 a - 11.50 Zeeuwsche Paardenbooneu - 8.00 a - 9.00 Stoombootdienst tusschen Middelburg eu Rotterdam Vrijdag 11 'smorg. 6.Vrijdag 11 'smidd. 12. Zaturdag 12 5.j Zaturdag 12 12. De Diligence zal van Zierikzee 2 uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburg eu vam Middelburg naar Rotterdam een half uur na de afvaart der stoomboot rijden. ■Buj gen herijk dc W ijker gewon 13 Ju des werkd steldej van wacht Metai zonde der v vooraf noeihq equip, terugl liitgel) mand; den g dezen vereer en ki wijze groot jury ren' t vereeij de gr pel v; gehoc -Dr. tentoc nerde welge algem onder op de

Zierikzeesche Courant | 1868 | | pagina 2