SCHA4KSTRIJII Advertentiën. AANBESTEDING. TUSSCHEN Z. EN 0. Zeetijdingen. Beurs- en Marktberigten. Vervoer-middelen. BS O R O O T-B RIT T A N N IE N. Londen, 19 Junij Het hier ontvangen berigt dat de geilet le legermagt, welke aan de expeditie naar Abyssii.ie heeft deel geno men, den 2 dezer te Zulla is ingescheept, en dat sir Robert Napier gisteren te Öuez is aangekomen moet meent de Times al de voorspellingen te niet doen welke door som mige natiën van het vasteland zijn gedaan omtrent het vermoedelijke plan van Engeland om Abyssinie voortdurend ie blijven bezetten. Het fashionable saizoen heeft te Londen nog niets van zijn glans verloren. Diners soirees en bals volgen elkander onafgebroken °P- ^ot laat in den ochteud zijn sommige wijken van Wes'.end zoo vol van wachtende rijtuigen als anders slechts midden op den dag in Regent street het geval is. De nacht wordt hoe langer hoe meer tot dng gemaakt en hij, die vóór 11 uur eene balzail binnen trad zou zich aan een ernstig vergrijp tegen de mode schuldig maken. Men dineert ten 8 uur gaat tegen 9 uur naar de opera danst om 12 uur soupeert ten 1 uur danst weder tot 3 uuren geniet tot 4 uur hetzij te voet of in een rijtuig de oclitenlucht om vervolgens een groot gedeelte van den dag, op zijne legerstede de noodfge krachten voor den volgenden nacht op te zamelen. Zekere heer Victor Lode wijk Jacot van beroep „profeet" wonende te Brighton 2 Clarendon place deelt aan de wereld mede dat „hij zich genoopt gevoelt" aan de kerk mede te deelen dat het feit waarvan in Mat- iheus XXIV 30 wordt gesproken binnen weinige maanden zal plaats lubben. Ook deelt genoemde pcofeet mede dat er spoedig een oorlog zal uitbreken tus chen Frankrijk nn Oostenrijk tengevolge waarvan Turkye uit de rij der Luropesche volken zal ver dwijnen en tengevolge waarvan Napoleon III zich meester zal maken van Egypte van waar zijn rijk zich langzamerhand over geheel de wereld zal uitbreiden. De lieer Jacot heelt dit alles gevonden in het boek Daniel hoofd stuk XI 40 41 en 42. Het merkwaar digste van al is dat van Pruissen niet ge sproken wordt door den heer Jacot hij zelf heeft do bevreemding daarover bij zijne lezers -bevroed en lost het raadsel op door te zeggen dat Pruissen geen profetisch land is. En dit Jaatsto is dan ook bepaald afdoende Overigens kunnen de houders van Turksclie effecten zich dus voor gewaarschuwd houden. Ter erkenning van de volharding en liet goede gedrag door de troepen van het Abyssinische leger aan den dag zal hun een halfjaar gagement worden tcegeffleud. Door een Amerikaansch dagb!ai| wordt het volgende verhaald Onlangs moest- de regtbank te Kentucky vonnis wijzen in eene zaak van opligterij JDe aanklager die alge meen bekend stond voor een loszinnig menscli, had zich laten verschalken door een van die reizende industrieelen die op hunnen buik «jen tafeltje dragen, dat aan een lederen riem hangt en waarop zij met drie kaarten spelen! Iedereen is in de gelegenheid geweest om liet te zien. De speler laat de drie kaarten zoo snel mogelijk van den eenen kant naar den anderen gaan één regts één links en één naar liet midden de toeschouwers volgen die beweging en wedden wanneer zij meenen ontdekt te hebben op welk punt de kaart ligt, die even te voren van plaats veranderd is. De slimsten kannen er zich nog in bedriegen. De speler laat het tot tweemalen raden. Het getal wedders vermeerdert. Wanneer nu de som hoog genoeg is bedriegt hij het scherp- ziendste oog door middel van een onmeik- baren handgreep en de slimme gasten die moedig door hun vorig geluk zich er reels mede vleiden dat zij de bank zouden laten springen, zijn stom van verbazing. Een dezer teleurgestelden die op zulk eene wijze zijn laatsten stuiver was kwijt geraakt, daagde, zooals boven gezegd is, zijn behendigen tegen stander voor de regtbai k. De laatste werd door kern van afzetterij beschuldigd omdat hij hem had doen wedden op eene kaart, die hij vervolgens had weggemoffeld, en die niet meer in het spel was toen hij hem die liet raden In de verdediging werd integendeel beweerd, dat alles volkomen zuiver was toegegaan dat 'het gèheéle guitenstuk in de behendigheid van den speler bestond en de gansche zaak slechts eene goochelarij was die ten doel had het oog van den wedder teu opzigte van den gang der kaart te misleiden. Nu kwam het er maar op aan om deze bewering te staven en dit heeft de advocaat gedaan die naar het schijnt zich in hét spel met de drie kaarten geoefend had voor dat hij zich op de studio der wetten had toegelegd Mijne lieeren sprak hij tot den regter en de ge zworenen hier zijn drie kaarten en inder daad haalde hij uit zijn zak drie kaarten die hij op de tafel voor zich openlegde. „Hier zijn drie kaarten ruiten-acht klaveren aas schoppen-vrouw passeer regts links naar hei midden overal Mijnheer de regter 1 waar ligt schoppenvrouw Komaan wie zet vijf dollars op schoppen-vrouw „Aangenomen antwoordde de regter. „Aangenomen voegt het hoofd van de jury er bij. >,Nog vijf dollars daarboven," roept een der gezworenen. „Het spel is gereed," hervat de advocaat. „Schoppen-vrouw in het midden roepen de drie wedders tegelijk. „Verloren!" herneemt de advocaat met een kreet van triomf „zij ligt regts mijne heeren, en gij zijt alle drie misleid geworden, niet door eene schelmerij, maar door de be hendigheid van den speler. Gij zijt mij twin tig dollars schuldig en, bovendien zult gij na deze proef niet aarzelen om mijn client vrij te spreken. Schoppen vrouw lag inder daad ter regterzijde en dit handelend pleidooi was voor geene bestrijding vatbaar. De aan geklaagde werd terstond op viije voeten ge steld en de welsprekende advokaat beeft de 20 dollars der regtbank bij zijn welverdiend Joon gevoegd. 'Tegen de meer of minder hevig voorkomende ver koudheden van de ademhalings-organen zooaJs schor heid heeschheidprikkeling tot hoestvinden wij vel schillende huismiddelen aanbevolen als bonbons pastillendure syropen en extracten enz. Dewijl het assortiment in deze artikelen door de speculatie zoo ruim geworden is is hét lijdende publiek bij de keus eenige voorzigtig-heid dringend aan te raden. Onbe twiste voorkeur boven allen verdienen de Stoll- ■werck'sche Borst-Boxibons. Een meer als 25jarig bestaan ministeriele goedkeuringen van bijna alle staten tallooze aanbevelingen van genees- heeren en genezen en alsook' de toegekende prijs- en eere-medaillen waarop geen ander fabrikaat zich kan beroemen zijn de beste en zakelijke bewijzen der voortreffelijkheid van dit huismiddel. Daarbij is de prijs zoo matig dat iedereen daarvan gebruik kan maken en wij niet aarzelen dezelven algemeen aantebevelen. MunsSstieuiv Hebben de dagbladen reeds meermalen met lof ge wag gemaakt van de concerten die de koraal veree- niging van een gezelschap van zangers uit Languedoc in den Haag Amsterdam en Rotterdam heeft gegeven die zoo groote-s bijval vonden, dat het auditorium van 3000 tot 5000 personen telde het zal dan zeker door het 'kunstlievend publiek van Zierikzee Schouwen en Duiveland met genoegen worden vernomen dat die zangers welke zoo zeldzame talenten bezittenhet voornemen hebben om eerlang ook deze stad te be zoeken. Deze artistes hadden den 12 Dec. jl. de eer zich te doen hooren op het paleis Ie Compiegne voor den keizer en de keizerin van Erankrijk Zij hebben Duitschland Zweden Denemarken en Rusland door reisd en daas de algemeene bewondering ook aan de hoven ingeoogst. "Wij hopen daarom zeer dat hun voornemen zal worden ten uitvoer gebragt en de kunst vrienden hier alzoo ia de gelegenheid zullen zijn iets zelzaam schoons te hooren. Getrouwd T. J. VOORBEIJTEL en A. P. BOLLE. Haamstede 19 Junij IS68. Degene die iets te vorderen heeft van of verschuldigd is aan den Boedel van wijlen ELISABETH van WEELDE Wed/ 1 L. den Herder gelieve daarvan opgave of t>e- taliiJg te doen vóór of op 15 Julij a. s. bij W. J. van den BERGE, Horologie-maker te Zierikzee Niet ten onrechte werd verleden week eeu beroep gedaan op veler liefdadigheid bij het vermelden van het ongeluk dat HENDRIK BOTBIJL Metselaarsknecht alhier .bij het werken aan de Teeken- school getroffen heeft. Door het ernstig kneuzen van voet en regterpols is hij waarschijnlijk gedurende de, drie eerstvolgende maanden de beste werk-maanden tot werken onbekwaam. Gelukkig echter bestaat er kans dat hij daarna de zorg voor zijn gezin weêr zelf op zich zal kunnen nemen. Nu doet het Armbestuur wat het kau maar het kau niet veelop verre na niet genoeg. Daarom noodigt de ondergeteekende hen die dit gezin gedurende de herstelling des kostwinners wenschen bij te staan(mochten het velen zijn uit dat te doen door wekelijksche of maandelijksche bijdra gen of door een gift op eens aan den ondergetee kende ter hand te stellen welke dan trachten wil dat geld zoo wijs mogelijk te beheeren. F. W. N. HUGENHOLTZ. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van de gemeente Hontenisse maken bekend dat hunne verga^ dering daartoe gemagtigd bij raadsbesluit van heden no. 23 en onder nadere goedkeuring van den Heer Administrateur vau het Kroondomein op Donderdag den 23 Julij 1868 des voormiddags om 11 ure ten gemeentehuize van Hontenisse op het dorp Klooster- zande zal aanbesteden Het verbeteren en begrinden -van den weg aanvangende aan den Provincialen Klinkerweg van Walsoorden naar Hulst in het dorp Kloosterzande door de Molenstraat, over den Groenen- dyk de zoogenaamde Varkens- markt tot den Kruisweg, slui tende weder tegen genoemden Provincialen weg en van daar dooi- den Waterstraat over den Droogendijk tot aan den grind weg naar Ossenisse. Het bestek dezer werken is op 'franco aanvrage en tegen betaling van 20 cents verkrijgbaar bij den secre taris der gemeente Hontenisse en ligt ter lezing te Kloosteizande bij J. van Sikkelerusen wed. J. S. Verbistte Groenendijk hij J. J. Kroon en P. J. Kuij- pers te Walsoorden bij W. Ringhout en J. F. Adri- aansens te Lamzwaarde bij 'de erven P. Totté en J. F. de Wilde te Hulst in het bonte Hertden dubbelen Are^d en 'bet wapen van Zeeland te Stop peldijk bij D. Hsebaert en J. F. Serrarenste Zaam- slag bij J. de Visser te Neuzen in het Nederlandsch Logement bij J. C. Steenkamp te Axel in hét loge ment bij J. B. RolfFte Sas van Gent in het logement bij J. Veesaert te Breskens in het gouden Kanon bij J. E. van Leeuwen te Vlissiugen in het Hotel de Commerce bij J. D. Peeters te Middelburg in de Abdij bij Bulterijs te Zierikzee in het Hotel van Oppen te Goes in de Korenbeurs bij P. J. Breker en te Tholen in het Bof van Holland bij Augustijn. De aanwijzing zal geschieden daags vóór de besteding des voormiddags 10 ure te beginnen aan het oostelijk einde van den reeds begrinden hoofdweg van Ossenisse. Nadere inlichtingen zijn te bekomen bij den Opzigter den Heer P. F. W. Engelse te Hulst. Hontenisseden 10 Junij 1868. Burgemeester en Wethouders voornoemd COLLOT D'ESCÜRY J. van BRABAND Secretaris. 55 speelt Wit en O speelt Zwart. "Wit zet voor. "9de Zet Wit G. 1 op E. 2. Zoodat de stand der partijen is als hierouder aangeduid Brouwershaven Uitgezeild 20 Junij Jason (st.) H. Haack Rott.Marseille. 20 Uitgezeild Hendrik Ido AmbachtL. Bijl Rott.Melbourne. Prijzen der Effecten te Amsterdam den 22 Junij 1868. Nederland. België. Spanje. Portugal. Rusland. Polen. Pruissen. 'Oostenrijk. Mexico. Griekenland, Turkije. Werkel. Schuld. 2 dito dito 3 dito dito 4 Amort. Sijndic. 3% NedHyp.-Bank. 4 Cert, bij Rothschild. 21/a Obligatiën. 2 Obligatiën3 Obl. bij Hope en Co 5 dito 1828/29 5 Cert. 1840 4 Spoorweg-Actiën Aandeelen 1835. Obligatiën 1849. 5 Obl. Met. Oude. 5 dito 2 dito Rente Amst. 5 dito Nationale. 6 Obligatiën. 5 Obl. Geldl. 1825. 5 BinnenlOblig. 5 ROTTERDAM 22 Junij. pCt. 563/a 65 87% 36% 39% 95 196% 47'%, 23% 60% 51%, 11% 36% Tarwe ruimer aangevoerd h o o g e r mindere als voren, h o o g e r. Rest als voren. Jarige Zeeuwsche Tarwe Nieuwe 1867 Rogge 1867 Wintergerst Zomergerst Inl. lange Haver korte Kleine blaauwe Erwten Groote Bruine Boonen Witte Zeeuwsche Paardenboonen puike 30 ct. per mud Paardenboonen 30 ct. f 15.a f 16. - 14,a - 15.- - 9.00 - 6.50 a - 6.25 a - - 4.00 a - 5.25 a - - 9,25 - 10.75 - 12.— - 7.00 a - 10.00 - 7.50 a - 11.50 - 8.00 a, - 9.00 10.00 7.50 7.00 5.00 6.25 10.25 Stoomhootdienst tusschen Middelburg en Rotte rdai Van Middelburg Van Rotterdam. Vrijdag 24 'smorg, 6.Vrijdag 24 'smorg. 10.30 Zaturdag 25 6.Zaturdag 25 'smidd. 12. De Diligence zal van Zierikzee 2 uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en van Middelburg naar Rotterdam een half uur ua de afvaart der stoomboot rijden. Stoombootdienst tusschen Vlissiugen en Rotterdam. Van Vlissingen. Van Rotterdam. des maandags, woensdags en desdingsdags, donaerd. eü. vrijdags 'smorg 8 ure. j zaturd. 'smorg. 10.20 u. De Diligence rijdt van Zierikzee aan het „Hotel van Veen", des morgens ten 9 ure voor de afvaart van Vlissingen naar Rotterdam, en des morgens ten 12 ure voor de afvaart van Rotterdam naar Vlissingen. De Diligence rijdt van Brouwershaven naar Zierikzee. In correspond, met de stoomb. n. Antwerpen 'smor. 8,30 Rotterdam 8,30 Van Zierikzee naar Zijpe. In correspond, met de stoomb. n. Antwerpen 's mor. 10,15 y> Rotterdam 10,15 Van Zierikzee naar Brouwershaven 's middags 3 ure na aankomst der stoomboot „Telegraaf." Agent de Heer J. A. van der Halen. Ter Stads-Drukkerij van de Erven- Ade VOS, 1

Zierikzeesche Courant | 1868 | | pagina 2