W°. 39 Woensdag 13 Mei. 1868 WOENSDAGEN ZATERDAG. Besturen en Administratiën Kennisgeving. Inspectie op de Straten. Publicatie. Herinnering. Binnenlaridsche Tijdingen. ZIERIKZEESCIE CO J «BB PRIJS DER ADVERTENTIEN. Gewone 10 cent de regel. Geboorte- Huwelijks- en Doodberigten van 1 6 regels iifi, behalve het zegelregt j VERSCHIJNT: AB O N N EM E N T S P Rij S. Per drie maanden f 2,00Franco per post f 2,25, Inaen ding der Advertentiën daags te voren, voor lOure'stnorg Burgemeester en Wethouders van Zï&rikzcc maken bekend dat ihet kohier der hoofdelijke belasting van deze gemeente, over het loopend dienstjaar, op heden door den Gemeenteraad is vastgesteld en van den 8 tot den 16 dezer maand ter. lezing voor een ieder op de sceretarie der gemeente zal liggen zullende ieder aangeslagenebinnen dien tijd tegen zijn aanslag bij heeren Gedeputeerde Staten in beroep kunnen kamen bij verzoek op ongezegeld papier ingevolge do wet. sZieriksee den 4 Mei 1868. De Burgemeester B. C. CAU. De Secretaris J. P. N. ERMERINS. Burgemeester en Wethouders van Zierikzeesmaken bekenddat op Zaturdag den 16 dezer maand eene inspectie op de stratën iu déze gemeente zal gehouden worden en noodigen de ingezetenen uit om ieder voor zijne woning of erf de straten paden stoepen en goten rein en zindelijk te houdenen alzoo de bepalingen van het policie-reglement behoorlijk na te levenopdat de strafbepalingen niet zouden behoeven te worden toe- i gepast. En opdat niemand hiervan onwetendheid voorwende, zal deze wórden afgekondigdomgeroepen en in de Courant geplaatst. ZAèrikzee den 4 Mei 1868, De Burgemeester 1 B. C. CAU. De Secretaris J. P. N. ERMERINS. Inschrijving voor CL© Schutterij. Burgemeester en WETiiouDERsder gemeente Zierikzee Gezien de wet -op de schutterijen van den 11 April 1827 -en speciaal gelet hebbende op die artikelen derzelver wetdie in betrekking staan tot de jaarlijkscke inschrijvingzoo tot dc bereids daargestelde registers van vroegere jaren als tot de'inschrijving die gedurende de laatste helft dezer loopende maand moet geschiedeu brengen bij deze ter kennis van de belanghebbenden Dat de registers ter inschrijving voor de schutterij y van de geborenen in de jaren 1843 tot 1834 ingesloten, uilen worden geopend tot de inschrijving van alle mannelijke ingezetenenwelke tot bet laatstgemelde aar behooren alsmede van hen welke in de vorige aren geboren zijnde sedert de laatst vorige inschrij. vingzich alhier met er woon hebben nedergezet daaronder ook begrepen zijn de militairen welke na dien tijd gepasporteerd en de vreemdelingen welke sedert dezen tijd van buiten het rijk zijn gekomen en zich alhier hebben gevestigd voor zoo verre deze laatste hun voornemen om zich in dit rijk neder te zetten hebben aan den dag gelegd hetzij door eene uitdrukkelijke verklaripg hetzij door de. werkelijke over brenging vau den zetel van hun vermogen en de hoofdmiddcleu van hun bestaan, naar herwaarts, zon der dat dc tijdelijke uitoefening van eemg bedrijf of handwerk in eenig ondergeschikte betrekking als zoo danig voornemen wordt aangemerkt. Allen zullen worden ingeschreven in dat register waartoe zij vol gens hunnen ouderdom behooren. Dat van de inschrijving niemand der vorenstaande personen is uitgezonderdmaar dat allen zonder on derscheid daarin begrepen zijn al ware het ook dat -zij zouden mogen vermecnenvolgens de wet tot de vrijgestelden of uitgcslotenen te behooren", en dien ten .gevolge ook -zij nietdie hun ontslag uit de sell utter- lijke, dienst reeds hebben bekomen, "'/uMeai derhalve al de bovengemelden als daartoe bij deze wordende op geroepen moeten verschijnen ten naadhuize dezer ge meente op 15 Mei e; 'L en volgende dagen des voormiddags van 1012 ure ten einde vich te laten inschrijven, ieder in d»t register, waartoe hij volgens zijnen ouderdom behoort. Deze registers zullen op den listen Jucjj 1&08 finaal worden, gesloten. Dat de studenten geëmplooijeerden in huizen van negotie klerken van notarissenadvocaten enz. be dienden cn werkboden moeten worden ingeschreven in de gemeente aJwaar zij hunne studiën houden werk zaamheden uitoefenen pf dienstbaar zijn de ambtenaren en geëmplooijcerdcn bij het gewestelijk bestuur en alle andereu al wonen zij ook elders, in de plaats alwaar zij hunne ambrsbetrekkingen moeten uitoefenen die buiten 's lands studeren of werkzaam zijn in de ge meente hunner vorige woonplaats de buitenlandscbe zeevarende in de plaatsen waar zij hun wettig domicilie hebben en dc aan boord wonende schippers in de ge meenten alwaar zij het laatst hunne vaste woonplaats hebben gehad of wel personeel en mobilair of wegens hun vaartuig belasting betalendedaar waar zij voor deze belasting zijn aangeslagen. De vorenstaande opgeroepenen zullen verpligt zijn bij hunne inschrijving opgave te doen vau hunne naaien voor- en bijhamen, van de plaats en den lijd hunner geboorte hunne woonplaats met aanduiding van wijk en nommer liet beroep hunner ouders en dat van hen zelf, of zij zijn gehuwd, ongehuwd of wedu wenaars, van het getal hünuer kinderen van beider sekse (welke laatste opgaven zullen moeten worden geconstateerd met een schriftelijk bewijs afgegeven door den burge meester of ambtenaar van den burgerlijken stand) sedert wanneer zij ingezetenen der gemeente zijn en van waar zij alhier zijn komen inwonen en eindelijk van de redenen die zij zouden vermeen en dat hen van de schufcterlijke dienst zouden vrijstellenof daartoe onbevoegd maken naar aanleiding van artt. 3 en 4 der wetmet opgave van het artikel en bet onderdeel van hetzelve waarop zij zich beroepen. Wordende voorts een iegelijk buiten deze gemeente geboren 'aangemaand om zich tijdig van eene geboorte- acte te voorzienen zich alzoo van zijnen ouderdom te verzekeren, ton raaide de inschrijving behoorlijk kunne geschieden, «q w voor te komen dat niemand door eenre verkeerde opgaaf van zijnen ouderdom vervalle in de straf bij de wet bepaald. Terwijl Burgemeester en Wethouders een ieder hierin betrokken willen hebben- vermaand en gewaarschuwd om zich van des&dJfs verplagüng ïn deze te kwijten vermits "uit krach te van art 9 der wet en art. 6 van Zijner Majesteïts besluit van 21 Maart 1828 al de genen die zïefo vtYor bet sluiten der registers op 1 Junij eerstkomende aaiet hebben laten inschrijvenalsnog ambtshalve zullen worden ingeschrevenen dat den- zelven die ten gevolgezullen worden verwezen tot eene geldboeteen daarenboven zonder loting bij de Schutterij ingelijfdindien het «ai blijken dat er tijdens dc verzuimde inschrijvinggeene redenen tot vrijstelling of uitsluiting ten hunne aanzien bestonden. En opdat niemand hieromtrent cenige onwetendheid zoude kunnen voorwenden zal deze worden afgekon digd en aangeplaktdaar waar zulks te doen gebrui kelijk is. Te Zierikzee den 1 Mei 1868. En is hiervan afkondiging geschied ter plaatse waar het behoort den 1 Mei 1868. Burgemeester en Wethouders voornoemd B. C. CAU. De Secretaris J. P. N. ERMERINS. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee her inneren het publiek aan vroegere bekendmaking j, dat de gewone marktdag in deze gemeente op Donderdag den 21 dezer maand ten gevolge van den invallenden Cbristelijken feestdag daagt te vorenop Woensdag zal worden gehouden. Zierikzee den 12 Mei 1868 De Burgemeester C. J. FOKKERWeth. 1. B. De Secretaris J. P. N. ERMERINS. Zierikzee 12 Mei 1868. Voor dc verkiezing van drie leden der Provinciale Staten hebben beden alhier van de 253 kiezers 16-1 hun stembriefje ingeleverd. Ec Amsterdamsche Courant verneemt dat de be manning Van het te Toulon voor rekening van het Ne- derlandsch gouvernement gebouwd wordende gepantserd oorlogstoomschip onbepaald is uitgesteld. In verband daarmede zegt dc Nieuwe Rotterd. Cour. dat er zonderlinge geruchten over het te Toulon aan gebouwde ramschip loopeu. Het zou bij gedane proefne ming niet voldaan hebben aan de bij het contract ge stelde eischen en de aannemers zouden niet bij nragte zijn het schip op den bepaalden datum af te leveren. Eaarom is dan ook nog geen gevolg gegeven aan het voornemen om het stoomschip de Valk met de beman ning van dat ramschip te doen vertrekken naar de Moerdijk van waar kei scheepsvolk verder per spoor trein naar Toulon zou worden vervoerd met vcik plan het reeds zoover gekomen was dat de Valk een paar dagen met stoom te Nieuwediep tot vertrek gereed lag toen een telegrafisch berigtuit 's Hage ontvangen een voorloopig tegenbevel inhield. In de Middelburgsche Courant leest men o. a. Sedert verscheidene dagen is Brussel het tooneel van een waar schrikbewind. Hot bloed vloeit bij stroomen. Ieder oogenblik ontmoet men slagtoffers die onder goed ge- geleide naar de slachtbank gevoerd worden. Zij' die aan dezen St Bartholomeus-nacht ont snappen mogen wel van geluk spreken en nog gelukkiger zullen de beulen zelf zij'n indien zij niet het slagtoffer van hunne zelf opoffering worden Gisteren nog werd een der uitvoerders van de beulenbevelen van mevrouw de politie ernstig gebeten door een ongelukkige dien hij naar de strafplaats leidde en was genoodzaakt hem op de plaats zelve te dooden. Wanneer dit nog eenigen tijd zoo voortgaat zal men het hondenras te Brussel geheel en al uitroeijen en daartoe zal men wel moeten komenwil men aan de noodlottige voor» allen die in den laatsten tijd zoo menigvuldig geworden zijn dat het ge meentebestuur buitengewone maatregelen heeft moeten nemen een einde maken. Reeds vóór eenige weken kwamen gevallen van watervrees voor en ze hebben eenige treurige gevolgen gehaddoch sedert heeft deze honden-epidemie zulk eene uitbreiding gekregen dat sinds Vrijdag den eigenaars van honden bepaald verboden is om met hen uit te gaan zonder ze aan een koord te hebben.. Iedere hond die los op de^ openbare straat wordt aangetroffen wordt gevat gedood en de eigenaar er van beloopt eene zware boete. In gansch Brussel - en tot voor weinige weken was mogelijk in ICuropa geene stad waar meer honden waren - is nu bijna geen enkele hond meer te zien die trouwe inutgezel van den mensch doch die ook het ongeluk heeft zoodra hij dol geworden is bij voorkeur zijn meester te bijten is hier spoorloos ver dwenen. Men verhaalt treffende staahjes met betrek king tot deze epidemie. Het zoontje van een hoofdambtenaar bij het departement vanbuifen- landscho zaken werd door een dollen hond gebeten. De ouders waren wanhopig. Loop om een geneesheer riep de vader waarop de arme kleine vroeg „Vader moet ik nu tusschen een paar kussens verstikt worden omdat ik gebeten ben Vele personen gaan niet meer uit zonder een stok met een scherpen ijzeren punt Uit verscheidene huizen heeft men de honden verbannen en echter heeft men ze nn meer dan ooit noodig, want er is hier eene talrijke bende Zigeuners gekampeerd die eerst uit Belgie en daarna uit Frankrijk gedreven eindelijk toch vergunning heeft verkregen om op het exercitie-veld hare tenten te mogen opslaan. Het zijn pracht-exemplaren van mannen en vrouwen. Van beroep zijn zij meerendeels ketellappers, maar het schijnt dat zij vrij ruime denkbeelden omtrent den eigen dom in praetijk brengen ofschoon zij hoege naamd geen kennis dragen van de boeken van onze hedendaagsche communisten. Hun kamp is het doel geworden van de wande lingen der Brusselaars; liet ziet er zeer schil derachtig uit slechts dient men een goeden zak met centen bij zich te hebben wanneer men langs linnne tenten gaat want vrouwen en kinderen houden u vast en vragen een aalmoes. Uit Nieuwveen meldt men van 9 dezer. Naar wij vernemen heeft er dezer dagen in het naburige Zevenhoven een brutale diefstal plaats gehad, die des te schandelijker is daar het misdrijf gepleegd is door een tijdelijk bij den heer U. inwonendeti neef, zijnde een jon geling van omstreeks 14 jaren. Bij het plaats gehad hebbend onderzoek is gebleken dat er ten huize van zijn oom vermist waren eenige honderde guldens, een gouden en een zilveren horologie, een zilveren tabaksdoos enz. Em en ander werd na schuldbekentenis en aan - wijzing teruggevonden in eene holte onder den grond terwijl deze jeugdige deugniet reeds vroeger bij herhaling een bankbillet van f 60 moet ontvreemd hebben. Natuurlijk is dit voor het boevenliuis veelbelovend kind spoedig naar Leiden getransporteerdwaar hij verder in stilte over zijne bedtgven zal kunnen nadenken Een paar jaren geleden heeft de Bel gische regering maatregelen moeten nemen ora te beletten dat de Engelsche vï-schers op de Ostendesche kust garnalen kwamen visschen. Onlangs hebben eenige Engelsche vïsclisloepeu zich gedurende den nacht op nieuw aan dezelfde overtreding schuldig gemaakt Zon der thans de tusschenkomst der overheid af te wachten, hebben de Ostendesche visschers besloten zich zeiven regt te verschaffen. Een troep van veertig hunner met messen en riemen gewapend, is op een zestal Engelsche pinken overgesprongen en heeft voor eene waarde van 600 fr. aan gevangen visch over boord geworpen. De Engelschen. voor de overraagt moetende bukken hebben bij den Britschen consul eene klagt ingediend ten gevolge waarvan de zaak geragtelijk wordt vervolgd. t.

Zierikzeesche Courant | 1868 | | pagina 1