Verkiezings-Chaos. SCHAAKSTRIJD Advertentien. Beurs- en Marktberigten. Burgerl. Stand te Zierikzee. Zeetijdingen. Vervoer-middelen. en geren den strijd geheel op de zelfmoorden nemen dan ook op schrikbarende wijze toe. Hur.ne dolle moedeloosheid gaat zóó ver dat men de lijken van inboorlingen vindtdie den hongerdood gestorven zijn terwijl zij in hun burnus nog 70 tot 100 francs hadden. De berigten uit Spanje luiden niet zeer gunstig. De ultra-katholieken vinden dat Gon zalez Bravo te weinig geloofsijver heeft en niet lang aan het bewind zal blijven. Be „schaduw van Narvaez" die volgens den nieuwen premier de ministers leiden zou boezemt hun ook niet veel vertrouwen in. De Siècle meent, dat de hofclub in Pezusla graaf de la Cheste wien voorloopig de betrekking van luitenant-kapitein ven Madrid is opgedra gen, het wezenlijk zwaard ziet, waardoor hunne wensehen vervuld zullen worden. Men ver wachtte nu spoedig de benoeming van dezen tot president van den ministerraad en door tastende handelingen in den zin der fanatieke partij. GROOT-BRITTANNIE N, dl Vrijdag avond hebben twee jongens van 15 en 13 jaar de zoons van een fat- onIijk man aan het tolkantoor te Londen eene gruwelijke misdaad of eigenlijk een moord irepleegd op eene vrouw van ongeveer 70 jaar die hun in den bloede bestond. De oude vrouw die huisbewaarster was in een der gebouwen op TowerhUIalwaar ver scheidene kantoren gehouden worden bleef rp genoemden avond alleen. De jeugdige booswichten die reeds een diefstal door in braak in lutzelfde buis begingen en 50 p. st. aan bankbriefj-s medenamen hadden zich in d<* slaapkamer verborgen terwijl de vrouw wier dochter en schoonzoon u:t waren, de gewone bezigheden verrigtte na afloop der kantoren. Op hare kamer gekomen f bragten de deugnieten haar met een hamer moordda dige slagen toe die verschrikkelijke wonden veroorzaakten. De schoonzoon terugkomende ui geen antwoord op de schel ontvangende verwijderde z'Vh om de politie op te sporen. De jongens de schel gehoord hebbende en denkelijk bemerkende dat de man zich ver wijderde liepen de deuren uit en lieten die open. He vrouw had nog krachten genoeg behouden om zich naar den drempel te bege ven alwaar men haar in een vreeselijk be- bloeden toestand vond zitten. Naar het gast huis gebragt, noemde zij de beide jongens als de misdadigers. Deze werden spoedig in een logement aan het Strand gevat. Een hunner bekende door te zeggen dat het niets baatte te ontkennen hetgeen zij misdaan hadden maar dat zij de vrouw geen leed zouden ge- d.tau hebben als zij niet had gegild. „Ik heb het gedaan," zeide de knaap, „en werd er toe verzocht doch ik kan niet zeggen waardoor Een der meest bekende Poolsche uitge wekenen prins Czartoriski heeft te Londen in eene vergadering van Polen eene rede voering gehouden' over den toestand van zijn vaderland. Die redevoering waarin hij zich verloor in bespiegelingen over de toekomst nas overigens in zooverre voor het oogenblik van politiek belang als daarin werd geconsta teerd de verzoening der Polen met Oostenrijk welke in Gallicie vooral duidelijk was gebleken. Den 15 April is te Washington liet standbeeld opgerigt voor president Lincoln. Het bestaat uit een wit marmeren beeld op eene zuil van dezelfde stof Het monument is 35 el hoog en geplaatst vóór het stadhuis. De kosten ten bedrage van 7000 dollars zijn geheel bijeengebrngt door de ingezetenen der stad. "Joseph Finsterwald een Duitsche kleer makersbaas te Howell heeft een brief van den volgenden inhoud aan president Johnson geschreven "Howell Mich. 20 Maart 1868. Aan Andrew Johnson Washington D. C. "Waarde Heer 1 Ik heb vernomen dat gij spoedig uit uwe betrekking zult geraken. Veel van uwe bekwaamheid als kleermaker gehoord hebbende wil ik u eene betrekking geven in mijn winkel als snijder en verwacht u te emploijeren voor extra fijn werk. Ik zal u nemen op drie maanden proberens tegen 1,000 doll, per jaar. Dronkenschap losban digheid en politieke aanspraken waarin gij u te Washington zoo zeer te buiten gegaan hebt, zullen hier niet gedoogd worden daar dit eene zedelijke maatschappij is. Indien de voorwaarden u aanstaan, kunt gij onmiddellijk komen. Beleefdelijk de uwe J. Finsterwald Kleermaker. Uit Paraguay is berigt ontvangen dat de Brariliaansche gepantserde schepen die Ilumaita gepasseerd waren verder werden tegengehouden door de batterijen van Nueva voorts dat de geallieerden den 22 Maart eene verkenning hebben gedaan, ten gevolge waar van het tot een treffen kwam waarin van hen 1300 man buiten gevecht werden gesteld en eindelijk dat Lopez die zijne strijdkrachten naar het noorden concentreerde, er thans aan dacht'om Cürupaita te ontruimen. Geti-ouTvd J. S, PIL AAK en P. J. van BORRENDAM. ZiERTKZT.r.den 8 Mei 1868. Medekiezers Bestaan er redenen waarom wij de aftredende leden Mr. J. Moolenburgh en C. van der Vlietniet moeten herkiezen "Wij kennen ze niet. Ter loop3 gezegd dat er hier of daar een eerzuchtige is die een der aftredende heeren weg zou willen cijferen om zelve op diens plaats te gaan zitten dat is wel eene reden voor den vooronderstelden eerzuchtigen doch niet voor ons* Zijn er nu geen gegronde bezwaren tegen de af tredende heeren dan zou het onverantwoordelijk zijn onze stemmen aan hen te onthouden. Waren wij het tot zoo ver éénsdan zoude nog slechts de vraag blijven uit welke kandidaten van de reeks der voorgestelden moeten wij kiezen. Er zijn voorgesteld I. C. M. Voorbeijtel 2. Mr. J. M^ I. Moens 3. R. Koole 4. H. G. Mulock Houwer 5. J. M. L. de Bruijne 6. M. Bolle 7. J. Hoogenboom Mz, 8. H. A. van IJsselsteijn 9 F. Bouman 10. B. G. van der Have, Jz. 11. A. Giljain12. L. J. van Yessem 13. A. van der Have. Als we nu billijkheidshalve van het beginsel uitgaan Niet alle kracht magt en heerlijkheid moet binnen de poorten der stad zetelen en het platte land arm en kaal gelaten worden dan reduceert daardoor het getal kandidaten tot negen. De nos. 1 5 6 7 9 10 11 12 en 13. Konden nu de heeren kiezers uit Schouwen ons toe stemmen dat wij Duivelanders even zoowel aanspraak hebben om een afgevaardigde uit ons midden bij de Prov. Staten te bezitten als zij en de Brouwers havenaars konden hunne illusies los latehdan bleef slechts te kiezen uit de nommers 1, 9, 10, 11, 12 en 13. Dat is uit de heeren C. M. Voorbeijtel E. Bonman B. G. van dei Have A. Giljam L. J. van Vessem en A. van der Have. Wij zullen ons niet vermeten uit deze zes Heeren een aan te wijzen als den geschikstén. Die keuze is aan U. Maar vereenigt IIhetzij langs dezen hetzij langs een anderen weg of U zal overkomen wat aan de vechtende honden overkwam. En wat het ergst van al zijn zou', worden uitgelagchen. Zeg niet O Provinciale Staten wat maakt hei uit het mankt heel veel uit. Provinciale Staten kiezen de leden der Eerste Kamer (Kamer der Heeren) De Eerste Kamer is een staatsligchaam dat al het goede dat de Tweede Kamer (de Volkskamer) wil tot stand brengen kan verhinderen. Het is alzoo van het hoogste belang dat Gij voor leden der Provinciale Staten kiestmannen volkomen onafhankelijk vooralonafhankelijk van en niet blootgesteld aan conservativen invloed. Derhalve Kiest uit de voorgestelde personen dien die niet slechts liberaal maar zelfs radicaal is. Die ons nu nog niet begrepen heeft behoort tot die sooit van lieden die men met een knuppel wenken moet4 V. De DIRECTIE der ZEEUWSCHE BRAND WAARBORG-MAATSCHAPPIJ maakt bij deze aan de Deelhebbers bekend dat ingevolge van het eervol ontslag, verleend aan den Heer M. C. van de STOLPE als Agent dier Maat schappij in diens plaats is aangesteld de Heer C. M. VOORBEIJTEL Burgemeéster der gemeente Bruinissi. Zierikzee den 8 Mei 1868. Namens de Directie Jac. S. BOEIJE Secretaris. van 24 April tot en met 8 Mei 1688. Geboren. Een zoon van P. Bakker en K. de Vos. Eee zoon van J. Canoo en A. M. de Rooi. Een zoon van P. Bökling en C. E. Waand. Een zoon van J. Specht en E. Schoenmaker. Een zoon van J. van der Linden en G. Groeneveld de Kater. Een zoon van J. W. Schouten en C. E. Wagemakers. Eene dochter van H. Sigmond en H, M. v. d. Ende. Eene dochter van M. Franke en L. van Meurs. Eene dochter van C. Bal en C. P. Was. Eene dochter van M. van Oeveren en J. WT. de Bakker. Eene dochter van J. van Beveren en E. E. Berwald. Gehuwd. O. Frithiofjm. en C. H. Leüne's jd. E. C. Keunings jm. en M. Kouwenberg jd. M. Cashoek jm. en P. Bos jd. C. Kandeljm. en D. van der Velde jd. J. Schults jm. en L. Kandel jd. P. Geluk jm. en M. Vermeulen jd. L. Muusers weduwn. en K. J. Cappelle wed. J. S. Pilaar jm. en P. J. van Borrendam jd. Overleden. K. van Seters oud 41 j. vrouw van D. Bal. J. Hausseróud 7 j. z. A. M. Arendse oud 13 m. d. Kerknieuws. Zierikzee 8 Mei. Heden geniet de Roomsch- Katholieke gemeente alhier het vóorregt gedachtenis te vieren van het honderdjarig bestaan barer kerk alhier. Eene sierlijke feestrede werd gehouden door den Z. Eer waarden beer Brinkman pastoor te Katwijk aan Zee naar aanleiding van Luk. 1 vers 20 „Eere zij God in den Hoogen en vrede op aarde aan de menschen van goeden wil." De plegtige mis begon des voormiddags ten 9 ure. Behalve de plaatselijke geestelijkheid waren ter feestviering tegenwoordig de heeren van Leeuwen pastoor te Schiedam en Koekhoven kapellaan te Goes die de gemeente sedert Zondag jl. op het feest hadden voorbereid. Uit de woningen der R. K. ingezetenen dezer gemeente wapperde het vlaggedoëk. Deze feest dag zal voor hen lang in aangename herinnering blijven. TUSSCHEN Z. EN 0. Z speelt Wit en speelt Zwart. "Wit aset voor. 3de Zet Wit D. 1 op F. 3. Zoodat dè stand der partijen is als hieronder aangeduid. ABCDEPGH Zierikzee, Gearriveerd 7 Mei Generaal de Stuers J. C. Viersma Batavia Dordrecht. Binnengesleept door de Sliedrecht No. 1. Genoemde gezagvoerder rapporteert gepraaid te heb ben den 6 dezer het barkschip Hendrika kapt. J. R. Lusink. Schouwen Z. O. Brouwershaven Gearriveerd 6 Mei Java F. G. C. Nann Banjoewangie Rott. 6 Uitgez. Zuid-Holland, J. J. Swart, Rott., Cardiff. Prijzen der Effecten te Amsterdam den 6 Mei 1868. Nederland. België. Spanje. Portugal. Rusland. Polen. Pruissen. Oostenrijk. Mexico. Griekenland. Turkije. Werkel. Schuld, dito dito dito diio Amort. Sijndic. Ned.Hyp.-Bank. Cert. bij Rothschild. Obligatiën. Obligatiën. Obl. bij Hope en Co dito- 1828/29 Cert. 1840 Spoorweg-Actiën. Aandeelen 1835. Obligatiën 1849. Obl. Met. Oude. dito dito Rente Amst. dito Nationale. Obligatiën. Obl. Geldl. 1825"; Binnenl. Oblig. 2'/j pCt. 54% s 63%: 4 36% 3% 4% 2 V 6 /a a 2% 34% 3 38%, 5 93 5 4 5 5 2% 5 5 5 5 5 194 46%. 61% S0»/,, ny.f 32% Middenprijzen van de volgende artikelen te Zierikzee van den 7 Mei 1868. De Ned. Mudde. De Ned. Mudde. Oude Tarwe 1866 f 00.00 Nieuwe dito 1867 - 15.75 Afwijkende dito - 00.00 Z.-Zomer, dito - 00.00 Ordinaire dito - 00.00 Rogge - 11.00 Winter Gerst - 7.50 Zomer dito - 7,00 Haver - 4.00 Paardenboonen f Witte boonen Bruine dito Graauwe Erwten - Groene dito Gele dito Koolzaad Zaai-Lijnzaad Slag-Lijnzaad 8 75 11.00 11.50 00.00 9.50 0.00 00.00 00.00 00.00 Marktprijzen der Meekrap te Zierikzee, van den 7 Mei 1868. Teelt 1867. Twee en een1ste kwaliteit blank f Twee en eenmiddelbare dito Twee en eenmindere dito Een eü een1ste kwaliteit blank - Een en eenmiddelbare dito - Een en eenmindere dito - Onberoofde1ste kwaliteit blank - Onberoofdemiddelbare dito - Onberoofde Muilen Middelbare dito mindere dito 29.50 28.50 00.00 29.50 28.50 00.00 29.50 28.50 00.00 7.00 5.00 a 31.00 a 29.00 a 00.00 a 31.00 a 29.00 §1 a 00.00^ a 31.00?- a 29.00*® a 00.00 o a 8.00 3 a 6.00' Stoombootdienst tusschen Middelburg en Rotterdam Van MiddelburgVan Rotterdam. Zondag 10'smorg. 6.Zondag 10 'smorg. 10.15 Maandag 11 6.Maandag 11 10.15 De Diligence zal van Zierikzee 2.uur ua de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en van Middelburg naar Rotterdam een half uur na de afvaart der stoomboot rijden. Stoombootdienst tusschen Vlissingen en Rotterdam. Van Rotterdam. des maandags, woensdags en 1 des dingsdags, donderd. en vrijdags.'smorg 8 ure. zaturd. 'smorg. 10.20 u. De Diligence rijdt van Zierikzee aan het „Hotel van Veen"., des morgens ten 9 ure voor de afvaart van Vlissingen naar Rotterdam, en des morgens ten- 12 ure voor de afvaart van. Rotterdam naar Vlissingen. STOOMBOOTDIENST „TELEG'ftAAF" ROTTERDAM Sc ANTWERPEN tot 39 Mei 1808. Van RotterdamDingsdag Donderdag en Zaturdag 's morgens 8.10 ure. Van Antwerpen Zondag Woensdag en Vrijdag 's morgens 8 ure. De Diligence rijdt van Brouwershaven naarZierikzee, iln correspond, met de stoomb. n. Antwerpen 'smor.:8,30 ,i >j Rotterdam 9, Van Zierikzee naar Zijpe. iln correspond, met de stocmb. n. Antwerpen 's mor. 10, Rotterdam 10,30 Van Zierikzee naar Brouwershaven 's middags 3 ure na aankomst der stoomboot „Telegraaf." Agent de Heer J. A. van der Halen. Ter Stads-Drukkerij van de Erven A. de VOS,

Zierikzeesche Courant | 1868 | | pagina 2