N°. 31 Woensdag 6 Mei. 1868 WOENSDAG EN ZATERDAG. ;n. Besturen en Administratiën Bekendmaking Bekendmaking. Kennisgeving. Inspectie op de Straten. 3% 5% 8'V„ 2% .88'/,, 5V» 22% 50% 50% 10% 32% 1de. 9 00 - 11.00 - 11.00 - 00.00 9.00 0.00 00.00 00.00 00.00 I7- 29.50. 28.50 00.00 29.50 28.50 00.00 g- 29.50?- 28.50^a oo.oo a 7.00 I 5.50 ZIERIKZEESCHE COURANT PRIJS DER ADVERTENTIEN. Gewone 10 cent de regel. Geboorte- Huwelijks- en Doodberigten van 1 6 regels if 1 behalve het zegelregt 10,30 VkB.SCHiJNT: ABOJVJVEM E N TS PBI/S. Per drie maanden ƒ2,00—Franco per post 2,25. Inaen ding der Advertentiën daags te voren, voor lOure'sinorg ar Zierikzee. N ff v ji 'smor. 8,30 9>— Burgemeester en Wethouders van Zierikzee ver zoeken de ingezetenen om hunne rekeningen en bewijs stukken wegens schuldvorderingen ten laste van het Rijk de provincie en de gemeente over het jaar 1867ter plaatse waar het behoort ten spoedigste intedienen ten einde te voorkomen dat hunne vorderingen ten gevolge van te late indieningvolgens de wetals verjaard moeten beschouwd worden. Zierikzee den 29 April 1868, Be Burgemeester B. C. CAU. Be Secretaris J. P. N. ERMERINS. Be Burgemeester van Zierikzee brengt ter kennis van belanghebbende ingezetenen dat zij die voor het saizoen van 1868 op 69 eene Jagt of Visch-acte ver langen zich daartoe ter gemeente-secretarie behaoren Ran te melden en dat zij die ter zake van onver mogen eene kostelooze vergunning om tte msschen weuschen te bekomen, aldaar zullen moeten overleggen de bewijzen van toestemming door eigenaren van het vischwater af te geven met uitnoodiging om die aan vragen zoo spoedig mogelijk te doen opdat ieder in tijds van zijne acte zou kunnen voorzien zijn. Zierikzeeden 1 Mei 1868. B. C. CAU. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee maken bekenddat het kohier der hoofdelijke belasting van deze gemeenteover liet loopend dienstjaar op heden door den gemeenteraad is vastgesteld en vau den 8 tot den 16 dezer maand ter lezing voor een ieder op de Secretarie der gemeente zal liggen ingevolge de wet. Zierikzee den 4 Mei 1868. Be Burgemeester B. C. CAU. Be Secretaris J. P. N. ERMERINS. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee maken bekenddat op Zaturdag den 16 dezer maand eene inspectie op de straten in deze gemeente zal gehouden worden en noodigen de ingezetenen uit om ieder voor zijne woning of erf de straten paden stoepen en goten rein en zindelijk te houden-, en alzoo de bepalingen van het policie-reglement behoorlijk na te levenopdat de strafbepalingen niet zouden behoeven te worden toe- En opdat niemand hiervan onwetendheid voorwende, zal deze worden afgekondigd, omgeroepen en in de Courant geplaatst. Zierikzeeden 4 Mei 1868. Be Burgermeester B. C. CAU. Be Secretaris J. P. N. ERMERINS. (Niet officieel gedeelte.) Openbare Raadsvergadering go- houden te Zierikzee op den 39 April 1868. Voorzitter mr. B. C. CAT" Burgemeester.' Secretaris mr. J. P. N. ERMERINS. Afwezig de heer van der Grijp en bij de opening der zitting de heeren de CraneEokker Koole van der Vliet en Zuurdeeg die later binnentreden. l)e notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. De rekening der commerciewerf wordt weder aange houden daar de heeren Cau en de Jonge rendanten zijn en alzoo de vergadering niet voltallig is om daarop te besluiten. Wordt medegedeeld en voor kennisgeving aangeno men dat de begrooting der dienstdoende schutterij voor 1868 door Gedeputeerde Staten is goedgekeurd zul lende een exemplaar aan den schuttersraad worden gezonden. Wordt gelezen een schrijven van den héér Jun- giusdie berigt dat hij de benoeming van secretaris der brei- en naaischool aanneemtterwijl de voorzitter mededeelt dat mej. J. M. Keiler mondeling heeft kennis gegeven dat zij de benoeming tot regentes dier school aanneemt, hetgeen voor kennisgeving wordt aangenomen. Voorts wordt gelezen eene missive van het bestuur der vereeniging tot bevordering van 's lands weerbaar heid in de eilanden Schouwen en Buivèland gerigt aan Burgemeester en Wethouders betrekkelijk de oprig- ting eener schietbaan waaromtrent het vroeger reeds een adres aan den raad heeft ingediend met verzoek dat adres andermaal aan den raad voor te leggen onder kennisgeving dat genoemde vereeniging uit hare fondsen eene som van f250 beschikbaar stelt ter gedeeltelijke voorziening in de kosten eener schietbaan. Be Voorzitter geeft te kermen dat Burgemeester en Wethouders zich even als vroeger in betrekking hebben gesteld met den kapitein, kommandant der schutterij, dat verscheidene plannen zijn ingekomen en de kom mandant gemeend heeft een deskundige den heer del Campo majoor der genie te Vlissingen te moeten ïiooren dat deze hier is geweest om het terrein achter de begraafplaats op te nemen en daarna een bestek en teekening heeft ingezonden waaruit blijktdat met minder kosten dan vroeger opgemaakte bestekken aan wijzen een schietbaan aldaar zou tot stand kunnen gebragt worden. Het van dien heer ontvangen schrijven aan den Burgemeester wordt voorgelezen. Be kosten worden thans geraamd met inbegrip van onvoorziene uitgaven op f 550. Burgemeester en Wethouders vinden termen om met liet oog op het aanbod van de sclierp- schuttersvereeniging om in de kosten bij te dragen en ook in het belang der schutterij den Baad te ad viseren om de kosten hiervoor veil te hebben. Be Voórzittèr stelt voor dat de leden van het bestek en de teekening kennis zullen nemen waartoe de stukken zullen ter visie worden gelegd om in eene eerstvol gende vergadering 'die spoedig zal gebonden worden eene beslissing te nemen. Hiertoe wordt na eenige discussie besloten. Wordt gelezen een adres van den heer IT. A. van IJsselsteijn die verzoekt verandering vau. art. 1 van het havenreglementdaar volgens dat artikel door de sleepstoomboot Sliedrechtdie in den tijd van 5 dagen 7 maal de haven is in- en uitgestoomd 5 maal hef kaai- en havengeld is betaald welke wijze van heffing van zoodanig bezwaar is dat daardoor een tijdelijk stationnement van een sleepboot alhier geheel en al belet wordt. Adressant vestigt voorts de aandacht van den raad op de onbillijkheid in eene heffing voor stoombooten per patentton. Bit adres wordt gesteld in handen van Burgemeester en Wethouders om daarop te praeadviseeren. Wordt voorgesteld als 2den hulponderwijzer aan de eerste burgerschool te benoemen C-. Padmos die éénig sollicitant is tegen eene jaarwedde van f 250 in te gaan 1 Mei. Be schoolopziener en hoofdonderwijzer zijn hierop gehoorden met algemecne stemmen wordt benoemd C. Padmos waarvan aan den benoemde en aan de autoriteiten die het aangaatzal worden kennis gegeven. (Be heer Zuurdeeg komt ter vergadering.) Wordt gelezen een' adres van mej. A. M. E. van Bishoeckonderwijzeres aan de school voor nuttige handwerken voor meisjes die verzoekt eene subsidie van f 100 uit de gemeentekaseveu als ten vorigen jarealsmede het gunstige advies van de schoolcommissie op dat adres. Burgemeester èn Wethouders stellen voor hierop gunstig té beschikken. Aldus wordt besloten waarvan aan adressante en de schoolcommissie zal worden kennis gegeven. Wordt gelezen een adres van den lieer J. H. T. de Vogel, die verzoekt wegens zijne benoeming tot leeraar aan de rijks hoogere burgerschool te Zwolleeervol outslag als leeraar aan de middelbare school alhier waarvan aan den inspecteur voor het middelbaar onderwijs is kennis gegeven die per telegraaf heeft berigt dat bij daartegen geene bedenking had. Voorts is gelezen eene missive van de commissie voor het middelbaar onderwijs alhier daartoe betrekkelijk strekkende tot inwilliging van net verzoek. Wordt voorgesteld aan adressant het gevraagde eervol ontslag te verleen en desnoods ingaande met 1 Meionder dien verstande datals de adressant door omstandigheden van zijn wil onafhankelijk langer hier mogt blijven hij alsdan nog zijn lessen langer zal waarnemen. In het onder wijs zelve zal in elk geval worden voorzien. Aldus wordt besloten waarvan aan adressant en de betrok kene autoriteiten zal worden kennis gegeven. Aan den heer E. Slaat en J. II. Enters wordt op hun verzoek wegens vertrek naar elders remissie van hoofdelijken omslag verleend. (Be heer de Crane treedt de vergadering binnen.) Wordt gelezen een schrijven van de kamer van koop handel alhierbegeleidende een afschrift van een adres aan de provinciale staten van Zeeland strekkende om van wege de provincie een stoombootdienst fiitsluitend van deze gemeente op het Goessche sas in liet leven te roepen met eene omnibusdienst op het spoor met verzoek tot adhsèsie. Wordt ter inzage van de leden gelegd om in eene volgende vergadering weder in be handeling tc nemen. Be rekening der kamer van koophandel en fabrieken voor 1867 wordt gesteld in handen der heeren Eokker de Crane en Moolenburgh die der bank van leening over 1867 in handen der heeren van Bongen de Crane en Moolenburghtot oncierzoek en rapport. Bij monde van den heer Cau word namens de com missie voor de exploitatie der gasfabriek een uitvoerig rapport uitgebragt op het in hare handen gestelde adres van eenige ingezetenen betrekkelijk de hoedanig heid en den prijs van het gas waarvan de conclusie is dat de klagten over onvoldoend licht voor een be langrijk deel waren toe te schrijven aan gebreken in de inwendige gasleiding of onvoldoende branders met advies dat de raad besluite of verklare dat er geene termen bestaan om vooralsnog tot meerdere prijsver mindering vau het gas over te gaan onder verzekering dat zoodra naar zijne meening daarvoor termen bestaan hiertoe zal worden besloten even als vroeger is geschied Het rapport wordt ter visie vau de leden gelegd om op het adres in eene volgende vergadering een besluit te nemen. (Be heer Eokker is gedurende de lezing van het rapport binnengetreden.) Wordt medegedeeld het procesverbaal der jongste opneming der kas en boeken van den gemeente-ontvan ger waaruit bleek dat zich in kas bevond f 3270.71. Voor kennisgeving aangenomen. Voorts wordt medegedeeld dat publiek zijn verpacht aan L. G. de Bie 1 stuk bouwland groot 85 roeden 39 ellen in dén Zuidhoek onder deze gemeentevoor den tijd., van tien jaren, voor f 75 den koop jaarlijks, en aan deuzelfden de grasmaaijing voor het loopende jaar van het onbeplante gedeelte vau het geëffend en reeds aangelegd uitgegraven zeiketerrein voor de som vau f 151; en dat heden publiek is aanbesteed het bouwen van een steenkolen-magazijn voor de gasfabriek waarvan minste inschrijver is geweest de heer J. van der Linden, voor ruim f1700.Beiden voor ken nisgeving aangenomen. Burgemeester en Wethouders bieden aan den Raad het uitvoerig beredeneerd verslag van den toestand der gemeente over 1867 aan, met mededeeling dat het ter perse is en een exemplaar aan de leden zal worden uitgereikt. Tot leden van het stembureau voor de verkiezing van 3 leden der provinciale staten op 12 Mei e. k. worden benoemd de heeren van der "Vliet en de Cranc en de overige leden als plaatsvervangers. Tot leden der commissie voor de zaken der schutterij worden benoemd de heeren Goemans en van der Grijp en de heeren Landsknegt en van der Vliet als plaats vervangers. Bij monde van den heer de Jouge wordt namens de commissie ad hoe rapport uitgebragt op de rekening van de exploitatie van de gasfabriek van die der stads brei- en naaischoolen die van het pensioen- en we duwen-fonds van gemeente-ambtenaren, allen over 1867 strekkende de conclusie tot goedkeuring. Aldus wordt, besloten. Be vergadering alsnn voltallig zijnde tot bet behan delen van de rekening der commerciewerf, bij den aanvang dezer vergadering aangehouden wordt alsnu door den heer Eokker namens de commissie ad hoe rapport daarop uitgebragtstrekkende de conclusie tot goedkeuring. Aldus wordt besloten. Komt in behandeling het kohier van den hoofdelijken omslag voor 1868. Be vergadering wordt met gesloten deuren voortgezet. Be heeren Koole en van der Vliet zijn gedurende de gesloten zittiug binnengetreden. Heropend zijnde wordt medegedeeld dat staande de vergadering is ingekomen een adres van den heer J. van der Linden betrekkelijk zijne aanneming op lieden morgen waarbij eene vergissing heeft plaats gehad verzoekende van de aanneming ontslagen te worden of wel tegen eene som van f 500 hooger waardoor hij altijd nog beneden den op hem volgenden laagsten inschrijver blijft. Op voorstel van Burgemeester en Wethouders wordt dit adres gesteld in handen der commissie van fabricage om daarop te adviseeren. Na med; deeling dat de vergadering op Vrijdag den 1 Mei des avonds te 6 uren zal worden voortgezet wordt deze vergadering gesloten. |Gemeente-Raad 1 Mei 1868. Voorzitter mr. B. C. Cau. Secretaris mr. J. P. N. Ermerius Afwezig de heer Nauta van der Grijp. Be Voorzitter opent de vergadering en geeft te ken nen dat zij met gesloten deuren zal worden voortgezet. Na heropening wordt bij monde van jhr. de Jonge namens de commissie van fabricage een uitvoerig rapport uitgebragt op het adres van den heer J. van der Linden hetwelk in de vorige vergadering van eergisteren is in gekomen, strekkende orn den aannemer aan ziju con tract te houden en voor het geval de Raad een tegen overgesteld gevoelen mogt aankleven de commissie in ieder geval ten sterkste ontraadt om in eenig opzigt te treden in het verzoek van adressantwat betreft het verleenen eener tegemoetkoming bij wijze van ver hooging zijner aannemingsom gevende de commissie alsdan zonder eenig voorbehoud hoegenaamd verre de voorkeur aau eene geheele vernietiging van het contract en het aangaan tot eene geheele herbesteding van het werk onder verpligting van den tegenwoordigen aanne mer tot vergoeding van alle kosten, welke op zoodanige herbesteding mogten vallen. Be Voorzitter vraagt of de Raad bereid is de be slissing aan te houden of dadelijk tot de behandeling over te gaan. Wordt besloten tot het laatste. Be heer Eokker is vau een tegenovergesteld gevoelen van de commissie en stelt voorden aannemer te ont slaan daar het blijktdat er een materieel abuis bestaatonder dien verstande dat de aannemer de kosten der herbesteding drage en zich verbinde om bijaldien bij zoodanige herbesteding de minst ingeschre ven som hooger isdan de op hem volgende- minst ingeschreven som bij de eerste bestedingbedragende f 2393 dit meerdere aan de gemeente tc zullen voldoen. Be heer Zuurdeeg verecnigt zich geheel met het gevoelen van den heer Eokker. Ook de heeren Koole Goemansde Voorzitter Mulock Houwer voeren het woord en deelen het gevoelen der commissie niet. Be heer de Jonge verdedigt het rapportwaarna in omvraag wordt gebragt de conclusie van het rapport om afwijzend te beschikken op hét verzoekhetwelk met 9 stemmen tegen 3 wordt verworpen en daarna het voorstel van den heer Eokkerhetwelk met 9 tegen 3 stemmen wordt aangenomen Waarvan aan den ver zoeker zal worden kennis gegeven. Be Voorzitter stelt voor om de vergadering te ver dagen tot Maandag middag te 1 ure. Wordt besloten alsnog in behandeling te nemen het voorstel betrekkelijk de oprigting eener schietbaan in het verslag van de zitring van eergisteren medegedeeld. De Voorzitter deelt den loop der zaak mede. Be heer Zuurdeeg verklaart zich tegen het voorstel. Be heer Eokker vereenigt zich met her, gevoelen van den heer Zuurdeeg. Het is volgens hunne meening eene rijkszaak en eerlang heeft men misschien voorstel len tot nadere regeling der schutterijen 1e wachten, maar bovendien al voorziet het rijk er niet in dan is de gemeente de laatste die er aan behoort te betalen. Particuliere krachten behooren in eene schietbaan te voorzien. De Voorzitter is voor het voorstel van Burgemeester en Wethouders alleen ten behoeve van de schutterij. Ook de heeren Mulock Houwer Moolenburgh en Jhr. de Jonge spreken ten gunste van het voorstel. In stemming gebragt bleek het dat zes stemmen zich voor en zes stemmen zich tegen verklaarden, Be stem-

Zierikzeesche Courant | 1868 | | pagina 1