fl°. 34 Zaterdag 2> April. 1868 WOENSDAG EN ZATERDAG. ten. Besturen en Administratiën Publicatie. ■- Publicatie. Kennisgeving. Bekendmaking. Binnenlandsche Tijdingen. Buitenlandsche Tijdingen. 53»'- 63% 85% Z1EBIKZEESCHE COURANT PRIJS DER ADVERTENTIEIV. Gewone 10 cent de regel. Geboorte- Huwelijks- en Doodberigten van 1 6 regels if 1 behalve het zegelregt j VERSCHIJNT: ABONNEMEN TS PRIj s. Per drie maanden f 2,00Franco per post f 2,25. Inien ding der Advertentiêndaags te voren, voor lOure'smorg 14.70 - 14.20 - 10.60 - 7.20 - 6.70 - 3.20 - 4.60 - 9.50 - 13.75 - 10.25 - 10.75 - 8.50 Burgemeester en "Wethouders der Gemeente Zie- rikzeebrengen bij deze ter kennis van de Ingezetenen dezer Gemeente dat met het primitief beschrijvingswerk voor de Personele Belasting, over het dienstjaar 1868/9 een aanvang zal worden gemaakt op Donderdag den 7 Mei aanstaandeen de beschrijvings-biljetten met den achtsten dag daarna door of van wege den Ont vanger der Directe Belastingen zullen worden opgehaald met aanmaning om de voorzegde biljetten naauwkeurig in te vullen ten einde zich voor schade en onaange naamheden te hoeden alsmede aan de zoodanigen pA welke bij de beschrijving geen biljet mogten ontvangen om zich ten spoedigste om zoodanig biljet bij den -il Ontvanger voornoemd aan te melden ten einde het zelve vóór den 31sten Mei ten kantore van denzelven volgens art. 30 4 der Wet van den 29steu Maart J 1833 (Staatsblad no. 4) ingevuld te kunnen bezorgen. Met verdere informatie dat tot Tegenschattera voor deze Gemeenteom aan de zijde der belastingschuldigen te dienenzijn benoemd de Heeren L* KOOLE P. van der LINDEN E. W. MUS en M. COUVÉE JE. Zierikzee den 22 April 1868. Burgemeester en Wethouders voornoemd B. C. CAU. Be Secretaris J. P. N. ERMERINS. Burgemeester en Wethouders der gemeente i Zierikzee Gezien het besluit van den heer commissaris des Konings dezer provincie van den 23 Maart jl. (Prov. blad no. 36). Brengen ter kennis van de Ingezetenen der gemeente Dat de aangiften of verklaringen ter verkrijging van patentbinnen deze provinciezullen worden uitgege ven van den zevenden Mei tot en met den zestienden 'dier maand. Dat die verklaringen bekoorlijk ingevuld zullen moeten zijn ingezameld of bij den Ontvanger dien bet aangaat ingediend op den 22stendoch in de ge meenten Middelburg "Vlissingen Goes en Zierikzee o,p den 26 Mei aanstaande. Dat de registers van gemelde patentpligtigen zullen worden gesloten in de gemeente Middelburg op den 16 Junijin de gemeenten "Vlissingen Goes en Zie rikzee op den negenden en in de overige gemeenten op den zesden dier maand. Dat de patentpligtige schippers, eigenaars en directie- voerende van binnenschepen schuiten en vaartuigen vermeld in de 16de tabel der wet van den .6 April 1823 waaronder als nu ook zullen begrepen .worden diegeenwélke bestendig in hunne vaartuigen wonen on geene buitenrivieren of wateren bevaren te rekenen van den eersten Mei aanstaande tot den 15 den derzelve maand zich voor het patent van het dienstjaar 1868/9 sullen behooren aan te geven bij het Bestuur .der plaats waar zij zich zullen bevinden onder overlegging van een biljethetwelk daartoe bij die besturen verkrijgbaar gesteld is terwijl ingevolge de hiervoren aange haalde wetdoor de alsnn aan het patentregt onder worpene schippers naauwkeurige opgave zal moeten worden gedaan of zij in het vorige jaar geene andere huisvesting heoben gehad dan aan boord hunner schepen en met dié schepen geene buitenrivierende Zuideizec noch de Zeeuwsche stroomen bevaren of in het voor gaande jaar bevaren hebben. Dat aan slijters, tappers kroeghouders en koffijhuis houders (no.: 37 tot 40 van tabel 14) aan hunne huizen onmiddellijk na den lsten Meieen aangift-biljet zal worden bezorgd hetwelk na verloop van drie dagen zal worden opgehaald. Dat de kramers zullen gehouden zijn om hij het doen hunner aanvrage om patentop te geven de wijze op welke zij hun beroep uitoefenen naar aan leiding der onderscheidingen bij 1 der 7de tabel gevoegd bij de wet v.an den 16 Junij 1832 (Staatsblad no. 30)alsmede de gezamenlijke inkoopswaarde der door hen te koop aangeboden wordende goederen zullende dien onyermindexddoor de patentpligtigen bij en c van 1 der evengenoemde tabel vermeld ter gelegenheid en ten gelijken einde als boven op gave moeten geschieden van den tijd der during, wat eerstgenoemde betreft bun's v.erblijfs in de gemeente en wat laatstgenoemden aangaatvan dien der te houdene verkoopjngterwijl zoo zij de wijze van ver koop veranderen, de waarde hunner waren vermeerderen, of den duur des verblijfs of der te houdene verkooping verlengen daarvan op den voet van art. 19 der wet vau den 21 Mei 1819 en -op de boeten bij art. 37 bepaald aangifte zullen doen in de gemeente alwaar zij zich bevinden en zoodanig aanvullingsregt voldoen als van henbij werkelijk toegenomen belastbaarheid zoude kunnen worden gevorderd. Dat wijders de bedoelde kramers benevens de debi- tauteu van loterijbriefjeskrachtens Zijner Majesteits besluit van den 17 Oetober 1820 (Staatsblad no. 22) op de boete bij 1 en 2 van art. 32 der wet van den 21 Mei 1819 bepaald verpligt zullen zijn steeds hun gezegeld patent met zich te voeren. Dat door de schippers eigenaars en directievoerende vaji binnenschepen schuiten en vaartuigen hiervoren bedoeld het patentregt zal moeten worden voldaan ten kantore van den Ontvanger ter plaatse van de aangifte en wel in ééns voor zoo verre die plaats niet is of die van hun vast verblijf of de vaste leg plaats vau (het vaartuig of wel eindelijk die alwaar het bedrijf wordt uitgeoefend doch anders bij twaalfde gedeelten. Dat nogfchans van de laatste wijze van betaling bij twaalfde gedeelten ook door de eigenaars schippers of directievoerende welke, zich niet in hunne vaste woon-leg- of verblijfplaatsen bevinden zal kunnen worden gebruik gemaakt, mits zij zich gedragen naar het voorschrift van 15 der 16de tabel van de wet van den 6 April 1823 door zich in den loop der maand Meivoorzien van een bewijs van aangifte hetwelk echter uiet langer dan die maand van kracht zal zijn naar hunne vaste woon- leg- of verblijfplaats te begeven of wel dat bewijs van aangifte derwaarts op te zenden om aldaar te worden gepatenteerd in welk geval de betalingen bij den ontvanger dier plaats zullen moeten geschieden. Dat de patentpligtigen van de 16de tabelvoor den eersten Junij eerstkomende geheel of gedeeltelijke be taling in voege voorschreven zal moeten zijn geschied en ook de patenten op vertoon der kwitantien van de ontvangersvoor dien tijd bij de gemeentebesturen door hen zullen moeten worden afgehaald aangezien van dien dag ,af de recherche op de niet gepatenteerde schippers een aanvang zal nemen. Gedaan te Zierikzee den 22 April 1868. Burgemeester en Wethouders voornoemd B. C. CAU. Be Secretaris J. P. N. ERMERINS. De Burgemeester van Zierikzee brengt ter kennis van de ingezetenen dat er op Woensdag den 29 April e. k. des namiddags ten zes ure, op het Raadhuis alhier, eene openbare vergadering van den Gemeente- Raad zal gehouden worden. Zicrikzee.y den 24 April 1868. B. C, CAU, Burgemeester eu Wethouders vau Zierikzee brengen ter openbare kennis dat de verkiezing van drie leden der Provinciale Staten van Zeeland voor de leden die op den eersten Dingsdag van Julij aanstaande zullen aftreden de heeren J. van der HAVE mr. J. MOO- LENBURGH en C. van Her VLIET Dz. zal plaats hebben op het Raadhuis dezer gemeente op Bingsdag den 12 Mei aanstaandevan des morgens negen tot des namiddags vijf ureen dat acht dagen te voren bij iederen kiezereen gesloten brief van oproeping een stembriefje bevattendezal worden tehuis bezorgd ingevolge de wet. Zierikzee den 22 April 1868. Be Burgemeester B. C. CAU. Be Secretaris J. P. N. ERMERINS. Zieeik-zee 23 April. Gisteren avond werd in de Concertzaal alhier een huishoudelijk concert gegeven door de zangvereeniging „Oefening kweekt kunst" met medewerking der mannen-zangvereeniging „Luctor et Emergo" hetwelk door een groot aantal genoodigden werd bijgewoond. De directeur van beide zangvereni gingen de heer Pick mogt de zelfvoldoening smaken dat de zangstukken voortreffelijk werden uitgevoerd hetgeen te meer lof verdientdaar de zangvereeniging „Oefening kweekt kunst" nog een jeugdige is als zijnde in den afgeloopcu winter opgerigt. Hetgeen ten ge- koore werd gebragtbestond -uit„Gliickes Traum van Brunner Das Yater unser van Bink Motette van B. Klein een Chor en Aria aus der Schöpfung van J. Hayd'nSoldatenchor aus Faustvan Gh. Gounod en Het Halleluja der Schepping hetgeen werd afgewisseld door een viool-obligaat door den heer Piek Rêverie van "Vieuxtemps en een piano-obligaat door den heer Ezerman "Rondeau militaire van H. Herz hetgeen den daverendsten bijval verwierf. Het concert werd door een bal gevolgd, dat veel genoegen ver schafte. Een avond als deze moge weder bijdragen om de edele zangkunst hoog te waarderen, tot hare be oefening op te wekkenen allen aan te moedigen die aan haar hunne krachten en talenten sinds korteren of langeren tijd hebben gewijd. Zieedczee 24 April. Door het Kies-eollegie bij de Hervormde Gemeente alhier is tot predikant beroepen de heer D. P. M. Graswinckel te Zalk. Uit Arnhem meldt men van 20 dezer. Men ver neemt dat de voor eenige dagen begraven koloniaal-in valide van Gorkum wiens lijk op den tweeden Paasch- dag aan den Rijnoever alhier nabij de zoogenaamde Paasehweide is gevonden den 18 dezer des middags op last der justitie is opgegraven en vervolgens door geneeskundigen geschouwd. Tengevolge vau op dien zelfden dag tusschen hem en anderen plaats gehad heb bende ernstige oneenigbeden schijnt men thans misdaad te vermoeden. Het onderzoek der doctoren moet even wel niets hebben opgeleverd wat dit vermoeden kon wettigen. Onlangs werd medegedeeld hoe een koetsiersknecht op het Haagsche veer te Rot terdam, tusschen vrachtwagens geraakt zijnde, deerlijk verminkt was geworden. De toestand van den ongelukkige was echter van dien aard dat hij van het voorva! niets kon mededeelen en bijna geheel verbrijzeld, zeer spoedig over leed. Men onderstelde dat dit ongeluk aan de onvoorzigtigheid van een der wagenrijders moest worden toegeschreven en het gelukte de politie den vermoedelijken dader te ontdek ken zekeren W. D.die Dingsdag voor de regtbank aldaar teregt stond aangeklaagd wegens manslag door onvoorzigtigheid en gebrek aan voorzorg doch die hot feit ont kende. 13 getuigen werden ten bewijze der aanklagt gehoord. Het requisitoir strekte tot veroordeeling van den beklaagde tot eene gevangenisstraf van drie maanden tot twee jaren. De uitspraak werd bepaald op den 28 dezer. Men schrijft uit Velden, gemeente Arcen ("Limburg) dd. 17 AprilIn deze gemeente, steeds zoo rustig en vreedzaam had eergis teren een opschaddingwekkend schouwspel plaats. Eenige inwoners hebben van de ge meente gehuurd perceelen woesten grond in welke zich bevindt zoogenaamd ijzererts dat zoo als algemeen bekend, voor de beakkering nadeelig is en men vroeger met groote kosten moest doen uitdelven. Door den burgemeester van Arcen werd tot deze uitdelving aanbevo len zekere Hendrik Kamp ijzergieter te Te- gelen met verbod om daarvoor iemand anders dan gezegden Kamp te bezigen of toe te laten, den huurders zeiven verbiedende het ijzererts nit hunne perceelen weg te ruimen. Dien tengevolge zijn reeds duizende karren ijzererts door gezegden Kamp naar Pruisser. vervoerd geworden door dezen Kaïnp werd daarvoor aan de gemeente niets verstrekt en daar de door hem aan de huurders gedaue beloften niet werden nagekomen, hebben deze goedgevonden aan twee Pruissische kooplieden toe te staan het ijzererts uit hunne gehuurde perceelen te verwijderen. Deswege is eergisteren eene bot sing ontstaan. De burgemeester vergezeld van den luitenant der maréchaussée den wachtmeester en zes manschappen van dit wapen verscheen des namiddags op het ter rein waar de maréchaussées met de bajo netten op de huurders en werklieden toesnel den terwijl de luitenant de laatsten som meerde het terrein onmiddellijk te ruimen hun de gereedschappen als kruiwagens schoppen planken enz. met geweld deed ontnemen en het afzonderlijk ijzererts in be slag nam onder bedreiging van degenen welke den mond durfden opeqen onmiddel lijk te zullen doen arresteren waarna de werktuigen onder geleide van maréchaussees gevolgd door eene massa menschen naar het dorp Velden werden gebragt. Het voorge vallene heeft in hooge mate verontwaardiging verwekt en naar men verneemt hebben de huurders zich bereids tot het parket te Roer mond gewend ten einde de bescherming der wet in te roepen. Zaturdag was voor het stadhuis te Brussel het schavot opgerigt Er stonden drie galgen en daaraan waren vastgehecht borden bevat tende de namen van drie personendie bij verstek tot een uur tepronkstelJing waren veroordeeld Naast de galgen stond de beul en zijne twee knechts die door velen uit het volk voor de tepronkgestelden gehouden werden. F a A N K R IJ K. Het schijntdat de partijen te Florence die der dynastie vijandig gezind zijn beslo ten hebben de bruiloftsfeesten der koninklijke familie ernstig te verstoren. Dingsdag nacht hebben een twaalftal personen beproefd eene houten brug over de Arno in brand te steken, waarop men voornemens is bij gelegenheid

Zierikzeesche Courant | 1868 | | pagina 1