Buiteiilandsclie Tijdingen. Advertentiën, Zeetijdingen. EVANGELÏSAT IE Burgerl. Stand te Zierikzee. Beurs- en Marktberigten. Vervoer-middelen. behebt dat zijn meesterhoe ongaarne ook besluiten moest om op de minst smartelijke wijze een einde aan diens leven le maken. Eene sterke cocosnotenzak met een schuif aan het boveneinde en met eenige zware stee- nen gevuld, diende tot lijkkist. Op ruim een half uur afstands van de stad werd de hond in den zak gedaan waarna de schuif van boven digtgehaald en met een stevigen strik om den hals bevestigd werd, terwijl in 't mid den nog een stevig touw daarom heen werd geslagen. Aldus werd de hond van een brug te water gelaten op echte zeemanswijze en zonk onmiddellijk in de diepte zeker achtte men zich alzoo dat zijn doodstrijd slechts eenige minuten kon duren. Nog onder den indruk van het gebeurde was men huiswaarts gegaan. Tegen vier uren des morgens werd aë meester door ren aanhoudend geblaf uit zijn slaap gewekt. De deur zijlier woning openende ziet hij tot zijne niet geringe ver bazing den hond ongedeerd en als naar ge woonte dë slaapkamer binnenvliegen. Naauwe- lijks kunnende gelooveri wat hij zag besloot zijn meester den volgenden dag den zak weder op te visschén ten einde liet raadsel der onbegrijpelijke wederverschijning var» den hond op te lossen. Men haalt den zak op, en ziet, er was een gat in gebeten groot genoeg om den hond, die trouwens niet van liet kleinste ras is, door te laten, en zoo was de getrouwe wachter van uit de diepte zijn meester weder gaan opzoeken die het dier nu wel zy'fl natuurlijken dood zal laten sterven. -Twee personen E. J. Pusenier en J de Kindt als verdacht van te hebben deel genomen aan den diefstal met inbraak bij den landbouwer Huijsen zijn in de afgeloopen week in de gemeente Axel in hechtenis ge nomen en naar het huis van arrest te Goes overgebragt zijn Volgens latere berigten heeft de justitie het onderzoek op de Clinge voortgezet. Tengevolge der door negen ma- réchaussées en een veldwachter gedane huis zoeking werden zekere R. Wullaert, genaamd de Rommel en later nog een paar andere personen in verzekerde bewaring gem men vooraf was cok zekere Pekel de Moor aan gehouden en naar Goes overgebragt Een der aangehoudenen die Maandag morgen naar Goes zou worden overgebragtheeft echter uit het kantonnaal huis van bewaring weten te ontsnappen. Toen de cipier hem in zijn verblijf eenig eten bragt, verzocht hij dezen eenige kleederen te mogen aantrekken ten einde zich tegen de koude te ^beschutten. Nadat dit verzoek was toegestaan hield hij zich schijnbaar met het aantrekken dier klee deren bezig, doch nam tevens de gelegenheid waar om in den gang !e komen den gevan genbewaarder in zijne plaats op te sluiten en te ontsnappen zonder dat men hem tot dusver heeft kunnen achterhalen. De cipier werd later door zijne vrouw op vrije voeten gesteld. DUITSCHLAND. De directie van de nationale verzekering- maatschappij tegen brandschade te Stettin heeft, naar aanleiding van de herhaalde bran den, die ten gevolge van de verlichting door petroleum in boerenwomngen ontstaan zijn zich tot den minister van biiinenlandsche zaken gewend, met verzoek om het gebruiken dezer brandstof in dorpsherbergen schuren stallen en deelen op strafte te verbieden. De minister heeft daarop aan de regeringen van de verschillende provinciën des rijks eene circulaire gerigt, met last om te onderzoeken, of er behoefte bestaat aan policie-verordenin- gen op dit punt. Te Munchen heeft een duel plaats gehad tusschen den heer von Meyendorff, zoon van den voormaligen Russischen gezant te Berlijn, en een Fransch edelman. Om dit tweegevecht te verhinderen, verklaarde de heer von Budberg, dat de heer von Meyendorff ten gevolge van eene wonde in den Krim-oorlog bekomen aan aanvallen van krankzinnigheid leed. De heer von Meyendorff liet door Londensche doctoren constateren, dat hij volmaakt gezond was en daagde daarop den heer von Budberg uit. De pogingen van den Russischen gezant te Berlijn, den heer von AubrH, om het ge vecht dat den heer von Budberg zelfs zijne positie kostin der minne te voorkomen hebben geen gunstig resultaat opgeleverd. F ft A N K R IJ K. Het Journal du Havre meldt dat bij gelegenheid der aanstaande tentoonstelling van visscherij-voorvverpen te Havre een zeilwedstrijd zal plaats hebben, zoo schitterend als men er te voren r.ooit een heeft gezien. De 700 h, 800 jachten en andere vaartuigen uit alle landen die men rekent dat daaraan deel zullen nemen of er althans bij tegenwoordig zullen zijn zullen des avonds in den vorm eener driedubbele halve maan op de reede gerangschikt en van de prachtigste illuminatie voorzien worden. Op een sein door de los barsting van honderd gelijktijdig afgevuurde kanonschoten gegeven zal op de hoogten van Sainte-Adresse een vuurwerk worden ontsto ken dat de voornaamste openbare gebouwen der stad zal voorstellen het slotnummer van dit vuurwerk zal bestaan in een transatlantisch stoomschip, met de vlaggen van alle zeevarende natiën in top hetwelk verschillende manoeu vres zal maken en duizenden vuurpijlen en luchtkaarsen, die van al de ter reede liggende vaartuigen van de kusten van Honfleur en van Trouville en van het terrein der tentoon stelling zullen opgaan. Op dat oogenblik zal een orchest van 4 k 500 muziekanten de beroemde matrozen-hymne van Flotow aan heffen. Tusschen de militaire autoriteiten van Napels en den bevelhebber der pauselijke troepen aan de zuidelijke grenzen van den Romeinsehen staat is eene conventie geteekend tot beteugeling der rooverijen. GROOT-B B.ITTANNIEN. Het militaire schouwspel bij Portsmouth op tweeden Paaschdag besprekende zegt de Times dat die oorlogsvertooning op nieuw zal doen zien dat Engeland in zijne 150,000 vrijwillige scherpschutters eene uitstekende strijdmagten in zijne spoorwegen een wis middel tot spoedige mobilisatie daarvan bezit. Nadat van tijd tot tijd eenige onlusten in de provinciën van Portugal plaats hadden die nu eens de duurte der levensmiddelen dan weder de voorgestelde verhooging der belasting tot aanleiding of voorwendsel hebben gehad, zijn thans ook gelijk in een telegram uit Lissabon wordt berigt in die stad zelve onlusten voorgevallen zonder dat men be vroeden kan wat daartoe aanleiding heeft gegeven. De leiders zijn in hechtenis genomen. Het is te hopen dat de onlusten geen weêr- klank zullen vinden in de provinciën want daar schijnt wel eene gistingstof voorhanden te zijn. Sir R. Napier heeft uitgebreide rapporten onder dagteekening van 14 Maart gezonden omtrent den voortgang van den aanleg der spoorwegen, telegraaflijnen en van de verdere werken der Abyssinische expeditie. Deze rapporten bevatten velerlei detailsdoch weinig merkwaardigs. Aan het Britsch Medical Journal wordt onder datum van 17 Maart uit Snez de aan komst gemeld van de stoomboot Golden Fleece uit Annesley-bey aan boord hebbende 208 invaliden van de Abyssinische expeditie. Behalve enkele oogzieken waren de meesten personen die vroeger in Indie gediend hebben en daar kwalen hadden gekregen welke zich nu in het klimaat van Abyssinie hebben ont wikkeld. De Pall Mall Gazette heeft uit Magdala van een der gevangenen brieven welke ge dateerd zijn van half Februarij. Toen ter tijde was Theodorus ingesloten door de op standelingen in een dal. Hij was toen een halve maand bezig geweest om zijne kanonnen te brengen op eene hoogte van waar zij de vlakte bestrijken Zijn leger telt slechts 2500 mannen. Vrouwen bevat zijn kamp in grooten getale. Hij gebruikt die om te laten foura- geren. Hij bezit een monster-mortier waar van hij al zijn heil verwachten dat ook werkelijk aan zijne inlandsche vijanden grooten eerbied inboezemt. De eerste maal dat koning Theodorus tot een der gevangenen den heer Flad sprak over de landing der Engelschenbetuigde hij zijne blijdschap over het geluk van eens eene goed gedisciplineerde krijgsmagt te zullen zien. Daaruit blijkt althans dat de aankomst der Engelschen Theodorus niet bijzonder verbitterd heeft tegen zijne gevangenen. Het telegrafische berigt door de regering van sir Robert Napier ontvangen gedagtee- kend 17 Maart behelst het volgende Da streek, waar wij ons nu bevinden, is voor het marcheren zeer lastig. Gisteren zijn wij twee bergketenen overgetrokken, wier hoogste punt weinig minder dan 10,000 voet boven de oppervlakte der zee ligt. Koning Theodorus blijft zich met zijn geschut in de nabijheid' van Magdala ophouden waar hij waarschijnlijk onzen aanval zal afwachten De gevangenen zijn welvarende de betere behandeling duurt voort. De gezondheidstoestand, der troepen is goed. Tot mijng-, mijner; Kinderen en betrekkingen diepe droefheid overleed heden na een langdurig en smartelijk lijden mijne geliefde Echtgenoot KORNEL1A SCHALKWIJK, in den leeftijd van 59 jaren. Brouwershaven 13 April 1868. C. LOPSE HOCKE. Brouwershaven Gearriveerd 14 Apr. TrinoA. B. Cosulich Triest 14 15 16 16 16 16 16 16 16 16 16 COMMISSARISSEN der BRANDWAAR BORG-MAATSCHAPPIJ te Zierikzee. maken bekend aan de Deelhebbers van voornoemde Maatr schappij de Algemeene Vergadering bepaald op 7 Mei is uitgesteld, tot Donderdag 21 Mei 1868 tot het doen van Rekening en Verant woording over 1867. De Tijdelijke Voorzitter Mr. C. van der LEK de CLERCQ. Ter ordonnantie van denzelven JAC. S. BOEIJESecretaris. op i?3aet_ndag tien SO sipril des avonds te h.alf acht ure in de CONCERTZAAL VoorgangerDa., Keeps, Herv. Predikant te Koudekerke. *van 9 tot en met 16 april Geboren. Een zoon van D. Bal en C. van Seeters. Een zoon van J. van Dongen enJ. Erkens. Eene dochter van W. van Westen en J. Neerhout. Overleden. W. van der Starp oud 70 j. weduwn. D. Versteeg, oud 66 j,man van J. van Dienst. J. Veldkamp oud 68 j. jd. L. J. Karreman oud 58 j.jd. A. Verseputoud 85 j. jd. A. den Boer oud 3 j. z. 16 14 Ida P. Kneppe New-York Euxine W. Evans Callao Maria Elisabeth, E. E. Bonjer, Banjoewangie, Samuel Muir L. Morine Baltimore Ceres N. Poolman Licata allen naar Rott, JannetjeE. H. van Striemen Batavia-, Doris C. Scajell Polly T. Einch beiden van Runcorn ,r TrewarthaO. Steele Par allen naar Dordt, Willem HI (st.)D. G. J. Piejers Pilau St. Jan, P. Lommerse, Batavia, beiden van Rotterdam. Yolaude, J. Crequor, St. Brieux, Schiedam. Uitgezeild Helena Anna, W. van Aalburg Rotterdam Batavia. Prijzen der Effecten te Amsterdam den 15 April 1868. Nederland. Spanje. Portugal. Rusland. Polen. Pruissen. Oostenrijk. Mexico. Griekenland. Turkije. Werkel. Schuld, dito dito dito dito Amort. Sijndic. Ned. Hyp.-Bank. Cert. bij Rothschild. Obligatiën. Obligatiën. Obl. bij Hope en Co dito 1828/29 Cert. 1840 Sp o orweg-Actiën Aandeelen 1835. Obligatiën 1849. Obl. Met. Oude. dito dito Rente Amst. dito Nationale. Obligatiën. Obl. Geldl. 1825. Binnenl. Oblig. 2 Va pCt. 53 "'ie 63%,. 4 85% 8'/a 4'/a 2% 2'/a 35% 3 38% 5 92% 5 4 189 Va 46%, 22% 61% 50«/lt 10% 32% Middenprijzen van de volgende artikelen te Zierikzee van den 16.April 1868. De Ned. Mndde. De Ned. Mudde. Oude Tarwe 1866 f 00.00 Paardenboonen f 8.50 Nieuwe dito 1867 - 15.00 Witte boonen - 10.00 Afwijkende dito - 00.00 Bruine dito - 12.00 Z.-Zomer dito - 00.00 Graauwe Erwten - 00.00 Ordinaire^ dito. - 00.00 Groene dito - 9.75 Rogge. - 11.00 Gele dito - 0.00 Winter Gerst - 7.25 Koolzaad - 00.00 Zomer dito - 6.80 Zaai-Lijnzaad - 00.00 Haver - 4.00 Slag-Lijnzaad - 00,00 Marktprijzen der Meekrap te Zierikzee, van den 10 April 1868. Teelt 1867. Twee. en een, 1ste kwaliteit blank27.50 Twee en een, middelbare dito - 26.50 a 27 Twee en een, mindere dito - 25.50 a 26, Een en een, 1ste kwaliteit blank - 27.50 a 28 Een en een, middelbare dito - 26.50 a 27 Een en een, mindere dito - 25.50 a 26. Onberoofde, 1ste kwaliteit blank - 27.50 a 28. Onberoofde, middelbare dito - 26.50 as27. Onberoofde, mindere dito - 25.50 a 26 Mullen - 7.00 a 8 Middelbare dito -■ 5.00 a 6 GO. '.oolf .00 at ,00° .00 .00 g- ,00?- .001 ,00» .00 3 .00" Stoombootdienst tusschen Middelburg en Rotterdam Van Middelburg. Van Rotterdam. Zondag 19 'smorg. 9.30 Zondag 19 'smidd. 2.15 Maandag 20 10.Maandag 20'smorg. 7. De Diligence zal van Zierikzee 2 uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en van Middelburg naar Rotterdam een half uur na de afvaart der stoomboot rijden. Stoombootdienst tusschen Vlissingen en Rotterdam. Van Rotterdam. des maandags, woensdags en I des dings dags, donderd. en vrijdags 'smorg 8 ure. zaturd. 'smorg., 10.20 u. De Diligence rijdt van Zierikzee aan het „Hotel van Veen"des morgens ten 9 ure voor de afvaart van Vlissingen naar Rotterdamen des morgens ten 12 ure voor de afvaart van Rotterdam naar Vlissingen. STOOMBOOTDIENST „TELEGRAAF' ROTTERDAM ANTWERPEN Van RotterdamDingsdag Donderdag en Zaturdag 's morgens 8.10 ure. Van Antwerpen Zondag Woensdag en Vrijdag 's morgens 8 ure. De Diligence rijdt van Brouwershaven naar Zierikzee. In correspond, met de stoomb. n. Antwerpen 'smor. 8,30 i> >j Rotterdam 9, Van Zierikzee naar Zijpe. In correspond, met de stoomb. n. Antwerpen 's mor. 10,— Rotterdam 10,30 Van Zierikzee naar Brouwershaven 's middags 3 ure na aankomst der stoomboot „Telegraaf." Agent de Heer J. A. van der Halen. Ter Stads-Drukkerij van de Erven A, de VOS,

Zierikzeesche Courant | 1868 | | pagina 2