Advertentiën. Verse he GIST, Zeetijdingen. Beurs- en Marktberigten. Vervoer-middelen. onderzoek ter zake van de jongste ongere geldheden aldaar met ijver wordt voortgezet. Het is geblekendat niet alleen staatkundige antipathie maar ook godsdienstige dweepzucht waren opgewekt en den tegenstand heeft uit gelokt. Bij den kreetwij tvillen geene Pruis- sische soldaten worden voegde zich ook die vanWij laten ons tot geene Protestanten inaken. De inlichtingen door de overheden aan de bevolking gegeven en de krachtige maatregelen welke spoedig genomen waren hebben de gemoederen tot bedaren gebragt Men vertrouwt dat de onlusten niet herhaald zullen worden, Op 3 dezer zijn te Deppendorf, naar aanleiding van de aldaar plaats hebbende oproepingen voor de landweer, ernstige onge regeldheden gepleegd zoodat de hulp der militaire magt moest worden ingeroepen. Ook op eenige andere punten in die streek zijn om dezelfde redenonlusten uitgebarsten welke gelukkig spoedig werden gestild Op vele andere plaatsen van Neder Beijeren daar entegen zijn de inschrijvingen voor de land weer rustig voorbijgegaan. Te Wurzburg moesten in de laatste dagen buitengewone militaire voorzorgsmaatregelen worden geno men wegens het aanplakken van oproerige biljetten en het zenden van brandbrieven aan de woningen van verscheidene ingezetenen. In Keurhessen zijn dezer dagen ge schriften verspreid om de bevolking tot een opstand tegen het Pruisisch bestuur op te zetten. De Pruisische regering heeft thans om de daders te ondekken een kunstig systeem van spionering ingevoerd. Zij gebruikt tot hare spionnen de kellners in de verschillende logementen. ll A N K S IJ K. Paus Pius heeft gemeend ook persoon lijk bij keizer Frans Jozef van Oostenrijk de pogingen der clericaltn te moeten ondersteu nen om de bekrachtiging der bekende wets ontwerpen zoo mogelijk te verhinderen. Jn een aan den keizer gerigten brief wordt gewaarschuwd voor de gevolgen der bekrach tiging van maatregelen waardoor „alle gods dienstig gevoel" en „alle wederzijdsch ver trouwen in de wereld" worden vernietigd terwfjl de zedelijkheid de voornaamste grond zuil van een geregelden staat daardoor wordt ondermijnd en de keizer zich den toorn des hemels den toorn van den paus er, den toorn van alle waarachtige en goede Chris- uen op den hals haalt. De paus eischt alzoo dat de keizer nog tot inkeer zal komen. „Denk niet alleen aan u zelf, sire, roept Pius IX den keizer toe. Denk ook eens aan •uwe talrijke familieaan uwe gemalin die een smartelijke maar gelukkige gebeurtenis verwacht. Bedenksire dat alle die leden van uw geslacht weldra de geheele verant woordelijkheid op u zullen laden van de ram pen welke het gevolg kunnen zijn van uive tegenwoordige handelingen Denk eindelijk aan den grijzen paus die tot u spreekt aan de beleedigingen welke hij verduren most van hen die hij zijne vrienden meende, en ik ben verzekerd dat gij aarzelen zult om zijn lijdens beker te vullen door hem te noodzaken de zegeningen, welke hij thans voor u en uw geslacht gereed heeft in even zoovele regt- vaardige excommunicatien te veranderen." De onlusten in de mijn-districten van Henegouwen schijnen nog niet geëindigd te zijn. Uit Tamines althans wordt gemeld dat een troep van 260 werklieden van daar zich naar Falisolles heeft begeven en op laatstge noemde plaats de werklieden genoodzaakt heeft, den arbeid te staken. Yan daar zijn zij verder gegaan in de rigting van Auvelais en St Roch, waar zij door de cavalerie zijn uiteengedreven. Er heerscht zekere opgewondenheid in de etablissementen van de Beneden-Sambre. Drie compagnien karabiniers zijn van Charleroi afgezonden om de mijnen van Anvelais en van Falisolles te beschermen. Uit Mexico wordt gemeldt dat aldaar eene clericale zamenzwering is ontdekt, waarbij de zaamgezworenen in de Mexicaansche hoofd stad zich Booth tot voorbeeld hadden gesteld. Juarez zou in den schouwburg worden ver moord terwijl de ministers en hoofden der niet-clericale partij elk door een daartoe aan gewezen persoon dienzelfden avond zouden worden van kant gemaakt. Ten gevolge van het openbaren der zamenzwering door eenige manschappen van het garnizoen der hoofdstad, waarvan een regiment in het complot was opgenomen, werd de toeleg verhinderd en de zaamgezworenen slechts weinige uren vóór het bepaalde oogenblik, in hechtenis genomen. De Echo d'Oran van 31 Maart bevat het volgende Een handelaar van Mostaganem heeft eene nienwe episode uit den hongersnopd verhaald Twee vrouwen die in elkanders buurt woonden en beiden een kind bezaten deden al wat zij konden om weerstand te bieden aan den hongersnood. Eindelijk waren zij ten einde raad en kwamen overeen de kinderen op te eten. Zij lootten wie haar kind het eerst ten ofler zou brengen. De ongelukkige, wie het lot trof, gaf haar kind en op deze wijze rekten zij nog drie h vier dagen het leven. Toen was de beurt aan de tweede moedermaar deze weigerde haar kind af te staan. Na herhaalde twisten begaven zij zich naar het Arabische bureau om daar het geschil te doen beslechten en op die wijze werd de zaak bekend- Het vreeselijke der overeenkomst wordt slechts overtroffen door de naïveteit om zich met zulk eene zaak tot den Franschen regter te wenden. GROOT-B RITTANNIEN. Londen 11 April. Eenige dagen gele den is de regering gewaarschuwd geworden dat een aanslag beraamd was op de gevan genis in Holeway alhier. De noodige maat regelen zijn genomen hoewel men de be- teekenis van zoodanigen aanval niet begrijpt daar in die gevangenis geen Fenians gevan gen zitten. Men zal zich de procedure herinneren tusschen den Engelschen kamerheer lord Willougby d'Eserby en de gravin d'Alteyrac houdende bevel om door scheidsregterlijke uitspraak te doen bepalen welke toelagen de gedaagde aan de eischertsse zou moeten uit- keeren. Thans is bij deze uitspraak bepaald dat lord Willougby aan de gravin d'Alteyrac moet toeleggen eene som van 72,000 gulden Nederl. in eens en voorts jaarlijks eene som van ongeveer 16,000 gulden. Te New-York en Brooklyn vindt men in vele stille maar deftige dwarsstraten par fumeriewinkels in zijkamers van gesloten huizen, die door dames uit de eerste kringen sterk bezocht worden. Eene menigte dezer winkels zijn echter slechts drinklokalen voor de zoo danigen uit de schoone sekse die de alcohol huldigen. Dranken van de sterkste soort worden daar door teedere dames in hoeveel heden gebruikt waarvan menig matroos zou opkijken. Maar, opdat alles fatsoenlijk te werk zou gaan worden aan dezo likeuren namen gegeven die voor damesooren meer bekend en aangenaam klinken. Zoo is moirée antique de naam van koren-brandewijn wit satijn van jenever, gingham van Bourbon whisky mous seline de laine van Jamaica rum tarlatan van Schotsche whisky, poplin van Iersche whisky, barége van sherrymerinos van dubbele ale Scottish plaid van half en half enz. In den loop der vorige week zijn in verschillende steden van Engeland vijf personen wegens moord ter dood gebragt onder deze bevond zich eene vrouw alsook de man die in de woning van den predikant Plowhet bekende verschrikkelijke moordtooneel heeft aangerigt. Uit Ierland komen nog steeds berigten van aanvallen der Fenians op alleen staande woningen waar zij de eigenaars dwingen om wapenen nit te leveren. De daders ontsnappen gewoonlijk aan de nasporingen der politie en volvoeren hun bedrijf gemaskerd of met zwart gemaakt aangezigt. Op het eiland Jersey heeft men 11. Zatur- dag ochtend twee sterke schokken van aard beving opgemerktde golvende beweging scheen van het Oosten naar het Westen te gaan. Op een veld nabij Merthyr in Engeland heeft dezer dagen weder eene boks-partij plaats gehad tusschen twee jongelieden Rowland Thomas en Thomas Beynion. De strijd was hardnekkig. Bij den 73sten aanval kreeg de eerstgenoemde een stoot tegen de borst die hem ter aarde deed vallen en weinig tijds daarna was hij een lijk. De andere was genoegzaam blind en moest naar zijne woning geleid worden. Sir R. Murcuisson voorzitter der kon. geografische maatschappij heeft brieven ont vangen van dr. Livingstone den Afrikaanschen reizigervan wien men ongeveer een jaar geleden door een deel van zijne inlandsche bedienden vernomen had dat hij vermoord was in de nabijheid van het meer Nyanza. De thans ontvangen berigten zijn naar En geland gezonden door dr. Kirk te Zanzibar en waren door Livingstone aan hem gezonden van de bronnen van den Nijl op 800 mijlen afstand van de plaats waar hij volgens de berigten vermoord zou zijn. Livingstone zelf had uitvoerige berigten, aan het Engelsche departement van buitenlandsche zaken ge zonden. Hij heeft de terugreis naar Enge land aanvaard. Tegen de meer of minder hevig voorkomende ver koudheden van de ademhalings-organen zooals schor heid heeschheidprikkeling tot hoestvinden wij ver schillende huismiddelen aanbevolen als bonbons pastillendure syTopen en extracten enz. Dewijl het assortiment in deze artikelen door de speculatie zoo ruim geworden is is het. lijdende publiek bij de keus eenige voorzigtigheid dringend aan te raden. Onbe twiste voorkeur boven allen verdienen de Stolï- "weroli'sokie I tor.-st-ïtoiit>oji.s. Een meer als 25jarig bestaanministeriele goedkeuringen van bijna alle staten tallooze aanbevelingen van genees* heeren en genezenen alsook de toegekende prijs- en eere-medaillen waarop geen ander fabrikaat zich kan beroemen zijn de beste en zakelijke bewijzen der voortreffelijkheid van dit huismiddel. Daarbij is de prijs zoo matig dat iedereen daarvan gebruik kan maken en wij niet aarzelen dezelven algemeen aantebevelen. Ondertrouwd T. AKKERMAN en G, S. HARDEMAN. Hoorn 10 April 1868, Heden overleed tot droefheid zijner Kinderen en verdere betrekkingen de Heer WILLEM van der STARPin den ouderdom van ruim 70 jaren. Zierikzee 9 April 1868. Tot- mijne mijner Kinderen en betrekkingen diepe droefheid overleed beden na een langdurig en smartelijk lijden mijne geliefde Echtgenoot KORNEL1A SCHALKWIJKin den leeftijd van 59 jaren. Brouwershaven 13 April 1868C. LOPSE HOCKE. He Notaris J. M. BOUTINzal op Woensdag den 29 April 1868 des middags ten 12 ure in de Herberg „d e M e e b a a 1" te Nieuwerkerk ten verzoeke van MejWILLEMIJNTJE van de STOLPE Wed. Hallingse als onherroepelijk gemachtigde van ABRAHAM GRAVELIJNpubliek presenteren te verkoopen Het regt van Opstal op ©ene Roede twee Ellen GROND mits gaders een WOONHUIS en GE VOLGEN 9 staande en gelegen te Nieutoerkerk voornoemdkadaster sectie M. no. 484. Dagelijks onvermengde CO Cents per IVederl. pond te bekomen bij W. ABELS te Zierikzee. Deze G I S T is van eene firma beboorende tot de Contractanten tot wering der Gistvermenging. Gearriveerd 9 Apr. Cortgene P. Wemmerus Pz.Rott.Batavia. 10 Carl Joban N. H. Kjör Cbristiania, 10 TbörL. P. DannDantzigbeiden naar Dordrecht. 12 Dageraad J. J. Duinker Soerabaija 12 Graafstroom, W. H. K. E. Rösingb Batavia 12 Maria SarahE. PotPadangallen naar Rotterdam. 12 Minna C. A. BugdablStettin Antwerpen. (Bijlegger.) 13 Helena Anna W. van AalburgRotterdam Batavia. 11 Uitgezeild Bettij W. J. Chevalier Dordt Soerabaija. 11 Cortgene P. Wemmerus Pz. Rott,, Batavia. Per het schip Graafstroomkapt. W. H. K. E. Rösingh, zijn als passagiers van Java aangebragt, de heeren Phihps en eebtgenooteEiserman en 2- gepasporteerde onderofficieren. Per Dageraad de beer Golberg en familie (3 kinderen) Ads. ResidentMevr. van Krieken en dochtertjeMevr. Blairde jonge beer Meyer en een inl. bediende. Per Maria Sarah de beer G. Bakker (kapt. der Inf.) 3 gepasporteerde onderofficieren en 8 manschappen. Prijzen der Effecten te Amsterdam den 11 April 1868. Nederland, Zierikzee Gearriveerd 12 Apr. Luotor Emergo Ouweband PadangRott. 13 Hendrik-Ido-AmbachtBijlJava Rott. Spanje. Portugal. Rusland. Polen. Pruissen. Oostenrijk. Mexico. Griekenland, Turkije. Werkel. Schuld, dito dito dito dito Amort. Sijndic. Ned.Hyp.-Bank. Cert. bij Rothschild. Obligatiën. Obligatiën. Obl. bij Hope en Co dito 1828/29 Cert. 1840 Spoorweg-Actiën. Aandeelen 1835. Obligatiën 1849. Obl. Met. Oude. dito. dito Rente Amst. dito Nationale. Obligatiën. Obl. Geldl. 1825. Binneril. Oblig. 2'/, pCt. 53'3/u 3 63% 4 t> 85% 3% 4% 2% 2% 35% 3 38% 5 92% 5 4 189% 5 5 21L OQ3/ /2 JJ 5 61% 5 50% 5 5 5 32% Stoombootdienst tusschen Middelburg en Rotterdam Van Middelburg. Van Rotterdam. "Vrijdag 17 'smorg. 8.— I Vrijdag 17 'smidd. 12.— Zaturdag 18 9.Zaturdagl8 12. De Diligence zal van Zierikzee 2 uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en van Middelburg naar Rotterdam een half uur na de afvaart der stoomboot rijden. Stoombootdienst tusschen Vlissingen en Rotterdam. Van Rotterdam. js, donderd. en vrijdags 'smorg 8 ure. zaturd. 'smorg. 10.20 u. De Diligence rijdt van Zierikzee aan het „Hotel van Veen", des morgens ten 9 ^ure voor de afvaart van Vlissingen naar Rotterdam, en des morgens ten 12 ure voor de afvaart van Rotterdam naar Vlissingen. STOOMBOOTDIENST „TELEGRAAF" ROTTERDAM ANTWERPEN Van RotterdamDingsdagDonderdag en Zaturdag 's morgens 8.10 ure. Van Antwerpen Zondag Woensdag en Vrijdag 's morgens 8 ure. De Diligence rijdt van Brouwershaven naar Zierikzee. In correspond, met de stoomb. n. Antwerpen 'smor. 8,30 j> Rotterdam 9,— Van Zierikzee naar Zijpe. In correspond, met de stoomb. n. Antwerpen 's mor. 10,— Rotterdam 10,30 Van Zierikzee naar Brouwershaven 's middags 3 ure na aankomst der stoomboot „Telegraaf." Agent de Heer J. A. van der Halen. Ter Stads-Drukkerij van de Erven A. de VOS.

Zierikzeesche Courant | 1868 | | pagina 2