Zaterdag 4 April. 1868 OENSDAG EN ZATERDAG. Besturen en Administratiën Bekendmaking. Bekendmaking. Openbare Kennisgeving. Bekendmakii lS- Wwo AANBESTEDING. Binnenlandsehe Tijdingen. Buitenlandsche Tijdingen. uur. fork. ZIERIKZEESCHE PRIJS DER A DVERTENTIEN. Gewone 10 cent de regel. Goboorto- Huwelijks- en Doodberigten van 1 6 regels ifl, behalve het zegelregt VERSCHIJNT: ABONNEMENTSPRIJS. Per drie maanden f 2,00Franco per post f 2,25. Inzen ding der Advertentiën daags te voren, voor lOure'sinorg r 14.50 14.— 10.60 7.— 6,50 3.10 4.60 9.50 13.75 10.75 11.— 8.40 'OS. Burgemeester en "Wethouders van Zierikzeebren gen ter kennis van de ingezetenen dat bet kohier van de hoofdelijke belasting dezer gemeente over het loopend dienstjaar voorloopig is vastgesteld en van Maandag den 30 dezer maandgedurende veertien dagen ter Gemeente-Secretarie voor een ieder ter inzage ligt kunnende de reclames daartegen op ongezegeld papier aan den gemeenteraad gerigtin eene daarvoor be stemde bus aldaar worden ingeleverd. Afgekondigd van het Raadhuis te Zierikzee den 25 Maart 1868. De Burgemeester B. C. CAU. De Secretaris J. P. N. ERME1UNS. NATIONAJLE MILITIE. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee. Lettende op art. 87 der wet van" den 19 Augustus 1861 (Staatsblad no. 72) en art. 26 van het koninklijk besluit van den 8 Mei 1862 (Staatsblad no. 46) brengen ter openbare kennis dat de Tweede Zitting van den Militie-Baad in dit jaar voor deze gemeente is bepaald op Woensdag den 15 April e. k. des voor- middags ten 9 ure in het gewone lokaal in de Abdij te Middelburg en dat in die zitting wordt uitspraak gedaan omtrent al de in de eerste zitting niet afge dane zaken en omtrent hen die als plaatsvervangers of nummerverwisselaar verlangen op te treden. Zierikzee, den 26 Maart 1868. De Burgemeester B. C. CAU. De Seretaris J. P. N. ERMERINS. De Burgemeester van Zierikzee brengt ter openbare kennis van de ingezetenen dezer gemeente dat het kohier der belasting op de honden in deze gemeente over het loopend dienstjaar »/%lftg£den Raad is vastge steld en gedurende ach^jagi?f van den 6 tot den 14 dezer maandter Secretarie voor een ieder ter lezing liggen zal ingevolge de wet. Zierikzee den 2 April 1868. B. C. CAU. op Woensdag den 29 April a. s. des middags te 12 ure op het Raadhuis aanbesteden. Het bouwen van een STEEN- KOLEN-MAGAZIJ1N. De aanwijzing zal geschieden op Zaturdag den 11 1 April a. s. des voormiddags om 10% ure. Bestekken zijn van den 9 April a. s. afverkrijg baar ter Gemeente-Secretarietegen betaling van 15 Cent. De teekening ligt ter inzage ten kantore van den gemeente-bouwmeester. Zierikzee den 3 April 1868, De Burgemeester B. C. CAU. De Secretaris, J. P. N. ERMERINS. -.v n Burgemeester en Wethouders van Zierikzee, zullen Burgemeester en Wethouders van Zierikzee ma ken bekend dat zij in voldoening aan het door den Raad genomen besluit voornemens zijnop den Scbeep- makersdijk tegenover de Gasfabriek op een gedeelte van het omrasterd terrein een gebouw te doen zetten om te dienen tot Steenkolen-magaziju voor die fabriek en dat de informatien de commodo et incom- modo in deze zullen worden gehouden op Woensdag den 8 April aan.staande te twaalf uur des middags op het Raadhuis. 'Zullende allen die tegen de oprigting van zoodanig magazijn bezwaar mogten hebben alsdan in de gele genheid zijn van in hun belang te worden gehoord. Zierikzee den 3 April 1868. Burgemeester en Wethouders B. C. CAU. De Secretaris J. P. N. ERMERINS. (Niet officieel gedeelte.) Openbare RaadsTergadering ge houden "te Zierikzee op den 1 April Voorzitter mr. B. C. CAU Burgemeester. Secretaris mr. J. P. N. ERMERINS. Afwezig de heeren Moolenburgh Zuurdeeg van der Grijp en van der Vliet. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. Wordt medegedeeld dat door Gedeputeerde Staten zijn goedgekeurd de raadsbesluiten der vorige vergade ring tot het doen van af- en overschrijving en tot be schikking uit onvoorziene uitgaven dienst 1867. Voor kennisgeving aangenomen. Idem dat door den heer J. B. Barenbrughwegens vertrek met half April naar elders als secretaris van de directie der brei- en naaischool alhier ontslag uit die betrekking is verzocht en dat door die directie in zijne plaats wordt voorgedragen de heer E. C. Jungius terwijl voor de bestaande vacature als regentes dier school wordt voorgedragen mej. J. M. Keiler. Op zijn voorstelwordt aan den heer J. B. Barenbrugh eervol ontslag uit genoemde betrekking verleend met dank betuiging voor de diensten gedurende zoo vele jaren aan die betrekking bewezen. Overeenkomstig de voordragt wordt in zijne plaats met algemeene stemmen benoemd de heer E. C. Jun ius en tot regentes dier school mej. J. M. Keiler aarvan aan ae benoemden en de regentessen zal worden kennis gegeven. De rekening der gasfabriek over 1867 de balans van winst en verlies en de- door Burgemeester en Wet houders o^emaakte vergelijkende staat over 1867 worden gesteld in handen eener commissie waarvan bij stem ming als leden benoemd worden de heeren Koole mr. de Crane en jhr. de Jonge tot onderzoek en rapport. Een exemplaar wordt ter Secretarie ter visie van de leden gelegd. "Wordt namens de commissie van de gasfabriek door Burgemeester en Wethouders voorgesteld het maken van een nieuw koleumagazijn waarvoor de commissie iu haar verslag de redeneu mededeelt-, die daartoe hebben geleid. Het magazijn zou komen te staan tegenover het thans aanwezige magazijn op het om vattend terrein. De teekening wordt ter tafel gebragt. Het zou geschikt zijn tot berging van 2500 a 3000 mudden en de kosten worden geraamd op f 2800. De heer de Crane vindt die kosten meer dan veel voor de berging van zulk eene quantititeit. Hij zou prefereren een gedeelte van die kolen in de open incht te bergen zoo als in -Holland geschiedtof in een houten loods als tegen de berging in de open lucht bij de vergadering bezwaren bestaan. De Voorzitter zegtdat bij den directeur en de commissie de overtuiging bestaatdat de slechte hoe danigheid van het gas speciaal veroorzaakt wordt door natte kolen. Het is dus wenschelijk dat de kolen zoo droog mogelijk zijn namelijk die welke voor gasfabri- catie moeten worden gebruikt. Na eenige discussie wordt met algemeene stemmen besloten conform het voorstel van Burgemeester en Wethouders. De rekening der brei- en naaischool en van het pen sioen- en weduwenfonds van gemeente-ambtenaren over 1867 worden gesteld in handen der zoo even genoemde commissie. Wordt besloten tot openbare verpachting van een stuk bouwland sectie E no. 516 aan den dijk aan de zuidzijde van de nieuwe haven tegelijk met een perceel aan de zelke. Tot leden der Commisssie voor liet onderzoek der reclames, die tegen het kohier van den Hoofd. Omslag mogten worden iugebragt worden na verschillende stem mingen benoemd de heeren Mulock Houwer Lands- knegt en van der Grijp. Het kohier en de reclames zullen na den termijn der ter visieligging aan de Commissie worden gezonden. Bij monde van mr. Eokker wordt rapport uitgebragt op de rekening der Commercie werf over 1867 en van de begrafenisregten over 1867 en de gewijzigde begroo ting van het Evang. Luth. armbestuur over 1867 strekkende tot goedkeuring met eene opmerking wat de laatste betreftdat de cijfers in ontvang en uitgaaf moeten balanceren terwijl deze met een batig saldo sluithetgeen als eene informaliteit moet be schouwd worden en waarop voor het vervolg opmerkzaam wordt gemaakt. De beslissing op het 1ste wordt aangehouden wegens het niet voltallig zijn der leden daar 3 der tegenwoor dig zijndezijn rendanten van rekening en omtrent de andere wordt besloten overeenkomstig liet voorstel der Commissie. Wordt gunstig beschikt op een adres van den lieer L. Koole tot bouwing van een over den muur der stads wandeling hangende koepel met een bordes op zijn erf bij de wandeling. Het kohier der honden-belasting over 186S hetwelk ter visie heeft gelegen wordt met een paar wijzigingen vastgesteld op een bedrag van ƒ414. Zullende nog gedurende 8 dagen ter visie worden gelegd en daarna aan Gedeputeerde Staten worden gezonden. Wordt verleend de gewone jaarlijksclie gratificatie van f 50 aan den Commies Griffier voor buitengewone werkzaamheden ter zake der kiesverrigtiug. Wordt medegedeeld de uitslag der aanbesteding van een nieuwe toldenr aan het sas welk werk is aangeno men door L. Geers voor 7*449. Voor kennisgeving aangenomen. Idem dat eene copie van de plattegrondsteekening van de Stad van de eerste helft der 16 de eeuw is ge maakt hetgeen voor het archief der gemeente van eenig belang wordt geachtwaarvan de kosten hebben bedragen f 10. Hierna sluit de Voorzitter de Vergadering. Door het bestuur van het Anti-Dagbladzegel- Verbond is eene brochure in druk gegeven behelzende het verslag, namens het tijdelijk hoofdbestuur uitgebragt, in de algemeene vergadering der leden van het verbond 'gehouden te Rotterdam den 25 Januarij dezes jaars voorafgegaan door ecu korten inhoud van de redevoe ring waarmede de tijdelijke voorzitter de vergadering opende. Het verslag bevat alles wat door het tijdelijk ^estuur tot dien tijd toein het belang der vereenigiug was gedaan. Wij zien daar o. a. uitdat de minister van binnenl. zaken in den beginne bezwaar heeft ge maakt tegen den naam der vereenigiug omdat die tegen de bedoeling der oprigterszou kunnen doen denken aan een min of meer illegaal en \oor de open bare orde niet geheel onschadelijk verzet tegen de vigeerende wetdoen dat het bestuur op het behoud van dien naam heeft aangedrongen omdat de vereeni giug daaronder' tot stand was gekomen^n zij cTe be zwaren van den minister niet kon toegeven. Wij hopendat de toenemende belangstelling in deze zaak moge strekkenom haar bij bet ministerie in nerinnering te doen blijven en wijzoo mogelijk spoe dig verblijd mogen worden door een wetsontwerp tot volledige afschaffing van het dagbladzegel. Wij constateren met genoegen zoo schrijft de Amsterdamsche Courant hoe uit de discussie van de tweede kamer in de zittiug van 23 dezer gebleken is dat de heer Eransen van de Putte de heftigste politieke tegenstander van den lieer Rochussen thans dien staats man regt heeft doen wedervaren met betrekking tot het in I860 gebeurde wegens de uitgifte van cultuurcon tracten eene geschiedenis meer bekend onder den naam vau het Pangkacontract. De heer Eransen van de Putte legde het getuigenis af hoe hem bij eigen onderzoek was gebleken dat de heer Rochussen in die zaak het landsbelang misschien te zeer ter harte heeft genomen En toch werd den eerlij ken staatsman in 1860 de verklaring naar het hoofd geworpen „dat hij het lands belang niet had behartigd." En toen stemde de meer derheid van de tweede kamer in 1860 zijne begroot-iug af Zoo heeft dan ook hier de tijd uitspraak gedaan Op 14 April zal te Amsterdam in het paleis voor volksvlijt de derde algemeene vergadering der ver- eeniging van leeraaren aan iurigtingen van middelbaar onderwijs gehouden worden. Verschillende belangrijke punten zijn ter bespreking aan de orde gesteld o. a. „Heeft het middelbaar onderwijs in „Nederland niet „behoefte aan een eigen orgaan waarin alles wordt „behandeld wat met dit belangrijk deel der volksop- voeding in verband staat en welke bezwaren staan „de oprigting van zulk een moniteur voor liet middel- „baar onderwijs in den weg (U. D.) Uit Harlingen meldt men van 31 Maart. Terwijl de trein van 7 ure lieden morgen gereed stond naar Groningen te vertrekken is er een vreeselijk ongeluk gebeurd. De locomotief no. 8 voor den trein staande sprong door eene onbekende oorzaak met een zoo vreeselijken slag dat de stoker oogen- blikkelijk dood was. De voorwielen van den locomotief vlogen bij het ronde raam in den wagenloods door den muur, het geheele boven werk van de machine de ketel etc. is een heel eind vooruit geslagen, terwijl bet onder werk op de plaats is blijven staan. IJzer en koper zijn aan de machine doorgesneden alsof bet dun papier was De verwoesting aan de rails en sporen aangerigt, is zeer opmerkelijk. DUITSCHLAND. Te Wiesbaden en Ems zal oolc in ander opzigt liet vieren van den Zondag streng gehandhaafd worden. I)e gemeenteraad van Wiesbaden had onlangs vertoogen te Berlijn ingediend tegen eene uitgevaardigde verorde- ning, houdende vtrbod aan de badgasten om voortaan op Zon- en feestdagen te mogen jagen op het verzoek tot intrekking dier verordening is afwijzend beschikt. F H A N K R IJ K. L'Etoile Beige verhaalt het volgende hetwelk den 20 Maart jl. te Tamines bij een der kolenmijnen heeft plaats gehad. Vijf honderd oproerige werklieden trokken van eene mijn waar zij de mijnwerkers ge dwongen hadden het werk te staken naar

Zierikzeesche Courant | 1868 | | pagina 1