Geneeskundig attest. Bala n sen Bascules Advertentiën. RACINEBALEN, Capucijner Erwten Engelsche Meidoppers Versche GIST, EVANGELISATIE Burger]. Stand te Zierikzee. Zeetijdingen. Beurs- en Marktberigten. 1 Vervoer-middelen. voetstuk de bekende woorden „l'empire c'est la paix" te lezen staan, werd door steenworpen beschadigd en niet slijk bemorst. Aan een escadron rijdende gendarmerie en lanciers gelukte liet, niet zonder moeite, de met stokken gewapende menigte uiteen te drijven. Zondag is op verscheidene punten der stad brand uitgebarsten. O. a.1 is do groote zeilenmakerij Lafaille geheel in de ascli gelegd. De winkels zijn gesloten en patrouilles doorkruisen de stad. De Pati'ie "deelt mede dat te Keimes oproerige aanplakbiiKtten zijn verspreid ge worden. De keizerlijke procureur heelt bevo len drie jongelieden in hechtenis te nemen. De instructie der zaak, waarmede een aanvang gemaakt is, heeft aan het licht gebragt dat de drijfveer der hese,huldigden geweest is de zucht om onrust te zaaijen Te Toulon !s eenige dagen geleden de veeartsenijkundige kweekschool ontbonden. De aanleiding daartoe heeft in verzet van de zijde der kweekeiingen tegen het reglement der inrigting bestaan een verzet oorspron kelijk naar het schijnt uitgelokt dcor wrevel tegen een der superieuren. Nadat do jonge lieden Zondag jl. geweigerd hadden om aan het Domino sal vu m deel te nemen had men hun den volgenden dag nederkeerig liet genot ontzegd der vacantie die ter gelegenheid van den verjaardag.van den keizerlijken prins aan al de kweekeiingen der staatsscholen toegestaan werd Ver het meerendeel der leerlingen had zich echter aan dit verbod niet gestoord en toch vrijaf genomen waarop on middellijk de ontbinding gevolgd was. Een vreeselijk ongeluk heeft II. Dings- dae in liet dorpje Marcilly hij Koanne plaats gehad. Twee honderd ossen waren daar op de veemarkt bijeen, toen plotseling één er van door cene onbekende oorzaak woedend werd en de touwen verbrak, waaraan bij was vast gemaakt. He gelieele kudde werd nu eveneens wild, verbrak de touwen en rende, alles voor zicli neerwerpendo het do:p door. Vijftien personen werden gedood en dertig gewond. Hetzelfde had ook op een ander dorp plaats maar daar vielen geene dooden. Men gelooft dat de dieren door het steken van vergiftige insecten wild zijn geworden. De Moniteur bevat de wet waarbij lOO.OÜO man van de iigting 1867 onder de wapenen geroepen worden, benevens een kei zerlijk dekreet houdende goedkeuring van de toetreding van Aziatisch Turkije l ij de inter nationale telegiaaf-konventie van 17 .Mai 1865 Paus Pius IX heeft in een den 13 dezer gehouden geheim consistorie na het uitspreken eener korte rede negen kardinalen benoemd en onder deze de abt Bonaparte. Deze be noeming trekt zeer de aandacht. Men ver moedt dat zij gedaan is om dezen later tot den troon van den heiligen Petrus te kunnen verheffen. Deze verheffing zou door den keizer der Franschen neef van den kardinaal en ook door Pius IX van den beginne af beoogd en in stilte voorbereid zijn. Men behoeft dus niet te zeggen dat die benoeming met het oog op de toekomst als een feit van het uiterst gewigt te beschouwen is. Van de llomeinsche grenzen wordt gemeld dat er bevelen zijn gegeven om de brigade Potier naar Frankrijk te doen terug keeren. Aan boord der schepen Mogador Jura Ardêche en Moselle zal zij worden overgebragt. Generaal Dumont vertrekt van daar. -De brigade Raoul blijft er tot nader order. Deze telt 4500 man die te Civita- Vecchia geconcentreerd worden. Door een bergval zijn in liet 690 in woners tollende dorpje Buonanotte in de Abruzzen 30 huizen vernield terwijl grootere gevaren nog de overige bewoners bedreigen. Aan de maatschappijdie te Spa eige nares is van de speelbank, is door de regering het bestaan dier bank nog 5 jaren toegezegd. Gedurende de eerste drie jaren blijven de winsten verdeeld als nu. In de beide laatsten komen de winsten ti-n voordeele der stad Spa, met uitzondering van 10 pet. voor de deel hebbers. Volgens den Moniteur van den 15 dezer telde Yerviers op eene bevolking van 32,000 zielen een getal van 1321 kooplieden, waar onder 451 koftijhuizen en kroegen en 318 winkels waar drank verkocht wordt. De handel wordt dus daar voor 55% vertegenwoordigd door inrigtiiigen waar het zuur verdiende loon zeer dikwijls in onmatigheid verteerd wordt. GROOT-B RITTANNIEN. Londkn 23 Maart. Wij leven tegenwoor dig stellig in eene eeuw van tentoonstellingen. Zoo zal in dezen zomer eene luchtvaart-ten toonstelling plaats hebben. De hertog van Sutherland heelt 100 p. st. uitgeloofd voor eene machine welke noch vlieger noch ballon is, maar toch een man 120 voet hoog kan doen stijgen terwijl de maatschappij van Shipwrecked Mariners 50 p. st. heeft uitge loofd voor een werktuig dat de beste gemeen schap zou vormen tusschen een gestrand schip en het land. In Londen bestaat eene maatschappij die zich ten doel stelt het begraven van 'lijken op eene 21 mijlen van daar gelegen begraaf plaats. Deze maatschappij voorziet in alles wat met de begrafenis in verband staathet uitnoodigen om daarbij tegenwoordig te zijn het maken der kist, het graven van het graf, het vervaardigen van gedenkteekenen en op schriften enz. Het is aangenaam op te merken dat het Britsche gouvernement niet alleen geld over heeft voor leger en vloot maar ook voor de wetenschap. Men verwacht op 18 Augustus in Britsch Indie eene totale zons verduistering. Op kosten van den staat gaat luitenant Herschel met eenige welgeoefende en bekwame sterrekundigen naar Indie om het natuurverschijnsel juist op te nemen eri majoor Tennant gaat met drie officieren der genie die wel bekend zijn met de photo- graphieop verschillende plaatsen langs de lijn van de eclips lichtbeelden van haar nemen. Men hoopt dat op grond dezer observatien eens vooral zal kunnen worden uitgemaakt wat de zoogenaamde zonnevlekken zijn. Jl. Vrijdag was er per telegraaf en per post nieuws uit Abyssiniedat vrij bevredi gend is. Zelfs de zwartgallige Times die van den aanvang af als een ongeluksvogel niets dan rampen voorspelde is gedwongen te verklaren dat het met de expeditie nog zoo kwaad niet gaat Sir Robert Napier heeft eene zamenkomst gehad met Ivassai, prins van Tigrehdie aan liet hoofd van 10,000 man hem te gemoet was getrokken. De prins die een \ijand van koning Theodorus is heeft den Britschen generaal zeer gastvrij onti angen en beloofde het leger van mondvoorraad te voorzien. Dit is zeer goed nieuws, De prins van Tigreh is een onschatbare bondgenoot en zou een zeer lastige vijand geweest zijn. Dat bij zijn eigen belang meent te dienen is zeker, doch dit bewijst hoe onverwinbaar de Engel- sche magt in Abyssinie geoordeeld wordt en hoe zeer de kracht der expeditie wordt ge waardeerd. Als eenig ongeluk de expeditie trof zou de vriendschap van Kassai wel als een zomerwolkje verdwijnen en de hulp vail zijne wapenen en voorraad zouden sir Robert Napier ontbreken wanneer hij die het meest noodig had doch een mooi-weêr vriend is beter dan een vijand vooral indien hij de zwaarste taak van den generaal helpt verligten, namelijk het provianderen van het leger. Om dit nog beter te verzekeren heeft sir R. Napier 5000 Indische kampvolgers naar Calcutta teruggezonden en bevolen dat ieder soldaat zijn eigen paard of muiiezel verzorge. In het lagerhuis is'de wet van den heer Gladstone tot afschaffing van de gedwongen be taling der kerkelijke belasting, na eene poging van den beer Newdegate om uitstel te verkrij gen, voor de derde maal gelezen en aangenomen. De Ondergeteekeiide beveelt zicli minzaam aan tot bet leveren voor zeer civiele pr*fjzeii 9 van gebruikte en nieuwe in verschillende grootten prijzen en kwaliteiten alsmede Aardappel- Graan- en Meel zakken Tasch-Stapel-Zaai- en Dekkleedenen hetgèèn verder 'tot bet vak behoort. B. I. van ACKER, Oude HavenWijk ANo. 349 te Zierilczee. Bij den ondergeteekende zijn nog voorhanden puike nieuwe a SO Ot. de Kop alsmede voor liefhebbers van vroege Dop-Erwten echte «o- T7 a 40 Ct. de Kop. zlerixzee H. HARDEMAN. De door den Hofleverancier den Heer Erans Stoll- werek te Keulen bereide Borst-Bonbons kan ik na zorg vuldig onderzoek bij catarrkalische keel- en horst-aan doeningen en daaruit voorkomende heesclikeid en drooge hoest ten sterkste aanbevelen. Door het voortdurende gebrilik daarvan wordt de prikkeling der luchtpijpen verminderd de heescliheid spoedig weggenomen en de expectoratie zeer ondersteund zoo als ik dit niet alleen bij mij en mijne familie maar ook door waarneming bij mijne patiënten heb onder vonden. j Magdeburg, 11 Dec. 1858. Dr. LEMKE koninkl. Staf-Arts. Bovenstaande met roem bekende Stoll- wercli'sche Borst-Bonbons zijn echt te verkrijgen tegen 30 cent, het pakje te Zierikzee bij Apoth. G. A. de LOOZE te Breskensbij D. van MALE te Goes, bij P. A. HOCHART Zoon en bij H. S. KROL van der, HOEKte Kruiningen bij W. VISSCHERte Middelburgbij Apotb. van de KAMERte Zaamslag bij D. RIEMENS. lederen dag t 65 Cents per Nederl. pond tc bekomen bij W. ABELS 'Lierikzee. op ItMaandag den 30 Maart des avonds te zeven ure in de CONCERTZAAL Voorganger Ds Huët laatst Pre dikant te Picterma Ritzburg thans reizend Predikant der confessionele vereeniging in Nederland nealom bskende C. B E O K E K'S worden alleen vervaardigd en zijn te bekomen bij de Fabriekanten BECKER BUDDINGH te Arnhem. Mede contant verkrijgbaar bij den Agent W. van SCHELVEN in Ijzerwaren op den Dam te Tjierikzee. Van 20 tot en met 27 Maart Geboren. Een zoon van M. Dixon en C. C. E. Werner. Een zoon van M. Mol cn W. M. Eeijtel. Een zoon van J. Goudzwaard en E. van Ast. Een zoon van W. Anker en G. Huson. Eene dochter van J. Wiltson en S. Doeleman. Eene dochter van A. M. E. van Dishoeck en J. W. Wiltenburg. Eene dochter van P. van 't Noordende en J. Nestelaar. Gehuwd. P. B. van der Werf, jm. en A. H. Bos jd. Overleden. C. J. Guinee oud 10 m. z. D. Schippers, oud bijna 17 j. z. M. Roskam oud 3 m. d. Brouwershaven Gearriveerd- 25 Maart. Freitag C. Radmann Stettin Schiedam. Prijzen der Effecten te Amsterdam den 25 Maart 1868. Nedorland. Werkel. Schuld. dito dito dito dito Amort. Sijndic. Ned. Hyp.-Bank. Cert, bij Rothschild. Obligatiën. Obligatiën. Obl. bij Hope en Co dito 1828/29 Cert. 1840 Sp o orweg- Actiën Aandeelen .1835. Obligatiën 1849. Obl. Met. Oude. dito' dito Rente Amst. dito Nationale. Obligatiën. Obl. Geldl. 1825. Binnenl. Oblig. Portugal. Rusland. Mexico. Griekenland. Turkije. 62% 1 84% jf 34%. 38 «1% 46%' 23%. 66 61"/., 11% 31% Middenpiijzen van de volgende artikelen te Zierikzee van De Ned. Mudde. Oude Tarwe 1S66 Nieuwe dito 1867 - Afwijkende dito Z.-Zomer dito Ordinaire dito Rogge Winter Gerst Zomer dito Haver den 26 Maart 1868, De Ned. Mudde. 00.00 14.50 00.00 00.00 00.00 10.75 7.00 6.50 3.75 Paardenboonen Witte boonen Bruine dito Graauwe Erwten Groene dito Gele dito Koolzaad Zaai-Lijnzaad Slag-Lijnzaad 8.50 11.00 12.00 00.00 9.50 0.00 00.00 24.00 11.00 Marktprijzen der Meekrap te Zierikzee, vau den 26 Maart 1868. Twee en een Twee en een Twee en een Een en een Een en een Een en een Onberoofde Onberoofde Onberoofde Muilen Middelbare dito lste kwaliteit middelbare mindere lste kwaliteit middelbare mindere lste kwaliteit middelbare mindere blank dito dito - blank - dito - dito - blank - dito - dito - Teelt 1867. 26.50 a 27 25.50 a 26 00.00 a 00 26.50 a 27. 25.50 a 26. 00.00 a 00. 26.50 a 27. 25.50 a 26. 00.00 a 00. 6.50 a 7. 5.00 a 6. .00 .00 5 00 00° 00 00 §- 00?- 001 OOg, 00 3 00 Stoombootdienst tusschen Middelburg enRotterdj Van Middelburg V%n Rotterdam. Zondag 29 'smorg. 6. Maandag 30 6.- Zondag 29 'smorg. 10.15 Maandag 30 10.15 De Diligence zal van Zierikzee 2 uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en van Middelburg naar Rotterdam een half uur na de afvaart der stoomboot rijden. Stoombootdienst tusschen Vlissingen en Rotterdam. Van Vlissingen. Van Rotterdam. des maandags, woensdags en des dingsdags, donderd. en vrijdags 'smorg 8 ure. j zaturd. 'smorg. 10.20 u. De Diligence rijdt van Zierikzee aan bet „Hotel van Veen"des morgens ten 9 ure voor de afvaart van Vlissingen naar Rotterdam cn des morgens ten 12 ure voor de afvaart van Rotterdam naar Vlissingen. STOOMBOOTDIENST „TELEGRAAF" ROTTERDAM ANTWERPEN van 14 Februarij tot en met 31 Maart. Van RotterdamDingsdag Donderdag en Zaturdag 's morgens 7 ure. van 15 Februarij tot en met 31 Maart. Van Antwerpen Zondag Woensdag en Vrijdag 's morgens 7 ure. De Diligence rijdt van Zierikzee, van de Sehuithaven, naar Zijpe, Dingsdag Donderdag en Zaturdag 's morg, ten 9,ure. Zondag Woensdag en Vrijdag 's morg. ten 9,30. Agent de Heer J. A. van der Halen. Ter Stads-Drukkerij van de Erven A. de VOS,

Zierikzeesche Courant | 1868 | | pagina 2