T I Advertentiën. Bekendmaking. i.i. ui li film, ellHiisicale E N. Z. K., Zeetijdingen. Beurs- eu Marktberigten. Vervoer-middelen. Pierre Texier. Wat dit geding belangrijk maakte is eensdeels dat de vergiftiging onder het oog des geneesheers den heer Gaune indien niet begonnen dan toch krachtdadig voortgezet zou zijn anderdeels dat er zeer viel vermoeden voor de schuld der aangeklaagden bestond terwijl zij alle drie het feit op rekening van den genoemden geneesheer stelden hem wel niet regtstreeks van opzettelijk vermoorden van den lijder, maar van het toedienen van verkeerde en zeer schadelijke middelen beschuldigde» iets het welk zij hem reeds gedurende de ziekte van Texier herhaaldelijk verweten hadden. Het openbaar ministerie hield de beschuldiging ten opzigte der wed. Texier vol Mr. Lachaud pleitte voor de beschuldigden. Eergisteren heeft de jury hen vrijgesproken Zij werden alzoo na eene vele maandenlange preventieve hechtenis in vrijheid gesteld. In Mei a. s. znlltn de gedenkschriften van Talleyrand ill het licht verschijnen. Vol- g.-ns de uiterste wilsbeschikking van den vermaarden diplomaat mogen zijne Mémoires eerst 30 jaren na zijn sterfdag worden gedrukt. De termijn verstrijkt dus binnen ongeveer 2 maanden, aangezien de prince de Périgord in Mei 1838 overleed. Daar deze gedenkschrif ten over menig duister punt der latere Fran- sche geschiedenis ongetwijfeld licht zullen verspreiden zoo wordt hunne uitgaaf door dan historicus en ook door het geletterde publiek over het algemeen natuurlijk met veel nieuwsgierigheid tegemoet gezien. Na Talleyrand's Mémoires zullen wel die van Voltaire met gespannen aandacht worden ver beid. Deze mogen echter volgens het testa ment van den Solitaire de Femey eerst 100 jaren na zijn steif lag worden gedrukt dus 30 Mei 1878. Uit Nantes wordt een verschrikkelijk voorval gemeld dat in volle zee heeft plaats gehad. De Fransche driemaster Saint Paul van Calcutta komende en naar Marseille be stemd leed fn de nabijheid van het eiland Hrandom schipbreuk de bemanning redde zich in de sloep en in de kleine boot. Het was onmogelijk op genoemd eiland te landen en de schipbreukelingen besloten op Mada gascar aan to houden. Op zekeren nacht verdween do kleine boot en don volgenden morgen stierf de kapitein tengevolge waarvan do eerste stuurman het bevel op zich nam Weldra was de voorraad levensmiddelen uit geput en na negen dagen lijdens verklaarde de eerste stuurman aan zijne lotgenooten dat hun om nog erger kwellingen te ont gaan niets overbleef dan zich allen te ver drinken. Door een der matrozen werd in- tusschen voorgesteld het lot te doen beslissen wie hunner aan de anderen tot voedsel zou strekken. Dit vreeselijk voorstel werd aange nomen. Het lot trof een passagier die naar Frankrijk terugkeerde. Allen wierpen zich begeerig op hem doch de eerste stuurman vroeg eenige minuten uitstel. De ongelukkige passagier maakte daarvan gebruik om te biddenen gaf zich toen zonder tegenstand aan zijn noodlot over met de woorden „ik ben ter uwer beschikking!" Een diepe wee moed maakte zich van allen meester ondanks de kwellingen welke zij van den honger te verduren hadden waagde het niemand den eersten slag toe te brengen men moest er weder om loten. Het lot trof den timmerman die een bijl greep en het slagtoffer een slag op den hals toebragt. Wat er volgde was vreesselijk. De matrozen wierpen zich op het lijk en betwisten elkahr bet vleesch het bloedde hersenen liet merg. Nadat zij hunnen eersten honger hadden gestildwerd het lijk in stokken gesneden en in de zon gedroogd en eiken morgen een gedeelte onJer de bemanning verdeeld. Der. dertienden dag eindelijk bereikten de schipbreukelingen Madagascar een vierde van het lijk was nog over. De schipbreuke lingen waren halfdood de inboorlingen voor zagen ben van kleêren gaven hun voedsel en bragten hen naar Tamatava waar zij onder bescherming van den sultan werden gesteld. Van hel gebeurde is een verslag verzonden aan den minister van marine. -Uit Madrid wordt gemeld dat de be trekkingen tusschen het Spaansche en Itali- aausche gouvernement niet vriendschappelijk zijn maar integendeel de Spaansche gezant Florence zal verlaten om een paar maanden in Frankrijk verblijf te houden. Uit Napels meldt men dat de Vesuvius weder in volle werking is. De berg werpt eene zeer groote hoeveelheid witgloeijende stof uit en zeer dikwerf hoort men zware ontploffingen. Lava vloeit er niet in groote massa uit. GROOT-B RITTANNIEN. Londen 21 Maart. De regering heeft een schip gehuurd om de veroordeelde Fenians naar Gibraltar over te brengen waar zij aan de vestingwerken zullen worden gebezigd Londen 23 Maart. Men weetdat de verhouding tusschen Engeland en Spanje sinds een paar jaren veel te wenschan over liet en de twee rijken bijna met elkander in oorlog kwamen. De Britsche bezetting van de Bots van Gibraltar is eene voortdurende ergernis voor de Spanjaarden welke maakt dat zij zelfs de geringste zaken zeer hoog opnemen. Een der bestaande geschillen is op het punt van beslecht te worden door eene commissie, bestaande uit een Engelschman en een Spanjaard die te zamen een schefdsregter zullen kiezen. Een Engelsch schip, de Mer maid, laveerde met zwaar weder door de straat van Gibraltar toen het bij eene der wendin gen onder het bereik van de batterijen van Ceuta kwam De wind blies derwijze dat de Engelsche vlag op den mast van de kust niet zigtbaar was. Hierop schoot de Spaansche batterij met een lossen patroon en toen het schip niet bijdraaide met scherp. Het gevolg hiervan was, dat het schip onder de waterlijn getroffen werd en zonk. De kapitein die met moeite gered werd eischt nu sinds twee jaren schadevergoeding, doch de Spanjaarden beweren dat zy den kogel over zijn schip heenzonden, en dat de kapitein het schip zelf heeft doen zinken, om de assurantie-compagnie die het verzekerdeop te ligten. In deze zaak moet nu uitspraak gedaan worden. De Times komt terug op haar ouden wensch dat een internationaal geregtshof worde opge- rigt, hetwelk alle dergelijke zaken zou beslis senhet volkerenregt juist omschrijven en formuleren, en derhalve voor de toekomst Alabama- en Mermaid-kwestien onmogelijk zou maken De Porta heeft bij de Thames Iron works Comp. een ramtorenschip besteld dat 1,000,000 p st. zal kosten. De Protestaiitsche drijver Murphy die reeds op onderscheidene plaatsen in het ko ningrijk oneenigheden tusschen de Protestanten en Catholieken heeft teweeg gebragt be vindt zich thans te Rochdale waar hij zijne tent ("deze prediker reist namelijk met eene tent) wilde opslaan. Hij kon daar echter geen plaats voor krijgen en heeft toen eigen- magtig buiten de stad eene plaats uitgekozen. De eigenaars der velden waarop hij zich daar bevond hebben echter de hulp der policie ingeroepen en met behulp van deze de tent waaraan nog slechts het dak ont brak weder uit elkander geslagen. Eenige aanhangers van Murphy hebben toen eene vergadering gehouden om te protesteren tegen deze schending van het regt van eene vrije vereeriiging. Zij zijn daarop eene Catho- lieke bijeenkomst in eene kerk gaan verstoren. Vóór de kerk is men handgemeen geraakt. Eindelijk is door eene afdeeling politie de rust hersteld. Uit Hong-Kong wordt dd. 30 Jan. gemeld dat de zeerooverij in die wateren weder toeneemt In het noorden van China hebben verscheidene aanrandingen van han delsvaartuigen plaats gehad den 29 was de Engelsche kannoneerboot Algerine zuidwaarts gestevend om de zeeroovers op te sporen. Thomson en Muiladytwee medeplig- tigen aan het gewelddadig bevrijden van Kelly en Deasyen den moord van den policie-agent Brett, zijn schuldig bevonden en ter dood veroordeeld Beiden hadden vrij geloofwaardige getuigen om een alibi te be wijzen, en da regter de geheele zaak resume rende in zijne aanspraak aan den jury, wees bijzonder op het onbevvezene van een gedeelte der aanklagt. De jury sprak echter tot groote verwondering van het hof het „schuldig" uit en de regter was genoodzaakt het vonni3 uit te spreken. Men vermoedt echter dat zij genade bekomen zullen. Uit Antalo meldt men van 8 Maart. De voorhoede bevindt zich te Attola, twintig mijlen ten noorden van Ashangl. De wegen zijn slecht. Theodorus is verschanst in zijn kamp te Talenta en heeft plan slag te leveren. Tegen de meer of minder hevig voorkomende ver koudheden van de ademhalings-organen zooals schor heid heeschheidprikkeling tot hoestvinden wij ver schillende huismiddelen aanbevolen als bonbons pastillendure syropen en extracten enz. Dewijl bet assortiment in deze artikelen door de speculatie zoo ruim geworden is is bet lijdende publiek bij de keus eenige voorzigtigbeid dringend aan te raden. Onbe twiste voorkeur boven allen verdienen de Stoïl- werek'sche Borst-Bonbons. Ben meer als 25jarig bestaanministeriele goedkeuringen van bijna alle staten tallooze aanbevelingen van genees- heeren en genezenen alsook de toegekende prijs- en eere-medaillen waarop geen ander fabrikaat zich kan beroemen zijn de beste en zakelijke bewijzen der voortreffelijkheid van dit huismiddel. Daarbij is de prijs zoo matig dat iedereen daarvan gebruik kan maken en wij niet aarzelen dezelven algemeen aantebevelen. De BURGEMEESTER van Si. Rhilipsland berigt dat in liet begin der maand December aan de Zeeweringen van opgemelde Gemeente zijn aangespoeld TweeGreenen BALKEN, (vierkant) de een lang 13 Ned. Ellen, dik 0,25 Ned. El en de ander lang 7 Ned. Ellen en dik 01 Ned. El; een Olmen BOOMSTAM, lang 5,25' Ned. El en een PAAL en BORD met Afkondigingen. Regthebbenden kunnen opgemelde voorwerpen tegen betaling van visehloonterug bekomen bij den Burge meester van voornoemde Gemeente. Si. Rhilipslandden 24 Maart 1868. De Burgemeester voornoemd JW. DEL CAMPOgenaamd Camp. Ten voordeel© der Armen van de verseliillende godsdienstige ge zindten toinnen Zierikzee. Op Vrijdag den S7 Maart 1868 des avonds ten urein de Concertzaal te Zierikzee. Te geven door het Rétkorisch Gezelschap met medewerking van de ïïeeren Muzijk-Direeteuren PICK EZERMAN. Entrée 99 Cent per Persoon. Op den dag der uitvoering zal er van des middags 12 tot 1 ure in de Zaal gelegenheid zijn tot het bespreken van plaatsena 10 Cent per plaats. Zierikzee Gearriveerd 23 Mrt. ArdwallW. Carr New-Castle laatst van Brouwershaven. 20 Stad Delft, A. H. v. d. Waal, Batavia, Rott. Genoemde gezagvoerder rapporteert gepraaid te hebben de navolgende schepen 6 Eebr. 1868 Anna Maria 73 dagen reis van Soera- baya naar Amsterdam op 4° 34 m. ZB. 18° 27 m. WL. 16 Eng. schip toonende eene witte vlag met zwarte bol op 8° 2 m. NB. 28° WL. 17 Eng. schip Velocity van Londen 36 dagen reis op 10° 21 m. NB. 30° 9 m. WL. 17 Mrt. Albatross van Suriname 35 dagen reis op 49° 49 m. NB. 50 17 m. WL. 19 Noach, bij Dungeness. 19 Schooner Galjoot Cornelia Johanna, 19 Schooner Lodewijk bij Beveries. Brouwershaven Gearriveerd 20 Mrt. Willem EU (st.) D. G. J. Piejers, Rott., Stettin. 20 ~T""' - 21 21 21 22 21 Willkommen R. Domcke "Dantzig Herman WedelE. Torkeldsen Holmestrand, beiden naar Dordrecht. ArdwallWCarrNew-Castle Zierikzee. Eelicitas G. van der WerfBenicarlo Ormelie T. Thomson Samarang Marianne W. Uglar Sombrero allen naar Rotterdam. Uitgezeild Willem EU (st.) D. G. J. Piejers Rotterdam Stettin. Prijzen der Effecten te Amsterdam den 23 Maart 1868. Nederland. Spanje. Portugal. Rusland. Polen. Pruissen. Oostenrijk. Mexico. Griekenland, Turkije. Werkel. Schuld, dito dito dito dito Amort. Sijndic. Ned.Hyp.-Bank. Cert. bij Rothschild. Obligatiën. Obligatiën. Obl. bij Hope en Co dito 1828/29 Cert. 1840 Sp 0 orweg-Actiën Aandeelen 1835. Obligatiën 1849. Obl. Met. Oude. dito dito Reute Amst. dito Nationale. Obligatiën. Obl. Geldl. 1825. Binnenl, Oblig. 2% pCt. 53% 3 63 8 3% i'A 2 V2 2% 3i% 3 38% 5 92% 5 'AL 1' 191% 5 5 47% 2 23% 5 66% 5 52% 5 6 5 32 Mo ROTTERDAM 23 Maart. Tarwe in de puike soort prijshoudend. Rogge 20 a 30 ct. en Briune Boonen 25 ct. lage r. Rest on veranderd flaauw. Jarige Zeeuwsche Tarwe f 13.50 a 14.50 Nieuwe 1867 - 13.a - 14. Rogge 1867 - 10.25 a - 10.75 Wintergerst - 6.50 a - 7.— Zomergerst - 5.50 a - 6.50 Inl. lange Haver - 2.85 a - 3.10 korte - 3.60 a - 4.60 Kleine blaauwe Erwten - 9,a - 9.50 Groote - 12.- 13.75 Bruine Boonen - 10.25 a - 11.25, Witte 9.75 a - 11.— Zeeuwsche Paardenboonen 8.a - 8.40 Stoombootdienst tusschen Middelburg en Rotterdam Van Rotterdam. Vrijdag 27 'smorg. 6.Vrijdag 27 'smorg. 10.15 Zaturdag 28 6.Zaturdag 28 10.15 De Diligence zal van Zierikzee 2 uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en van Middelburg naar Rotterdam een half uur na de afvaart der stoomboot rijden. Stoombootdienst tusschen Vlissingen en Rotterdam. des maandags, woensdags en I des dings dags, donderd. en vrijdags 'smorg 8 ure. zaturd. 'smorg. 10.20 u. De Diligence rijdt van Zierikzee aan het „Hotel van Veen", des morgens ten 9 ure voor de afvaart van Ylissmgen naar Rotterdam, en des morgens ten 12 ure voor de afvaart van Rotterdam naar Vlissingen. STOOMBOOTDIENST „T E L E G R A A E" ROTTERDAM ANTWERPEN van 14 Eebruarij tot en met 31 Maart. Van RotterdamDingsdag Donderdag en Zaturdag 's morgens 7 ure. van 15 Eebrnarij tot en met 31 Maart. Van AnUoerpen Zondag Woensdag en Vrijdag 's morgens 7 ure. De Diligence rijdt van Zierikzee, van de Schuithaven naar Zijpe, Dingsdag en Vrijdag 's morgens ten 9,ure. Zondag en Donderdag 9,30 Agent de Heer J. A. van der Halen. Ter Stads-Drukkerij van de Erven A. de VOS.

Zierikzeesche Courant | 1868 | | pagina 2