Beurs- en Marktberigten. U'/,0 23% 66% 52% Vervoer-middelen. Buitenlandsche Tijdingen. Advertentiën. Zeetijdingen. verdienen. De opperhuid van den Afrikaan toch is van een hoornachtige zelfstandigheid zij nemen met veel gemak vuur in de handen, en daaruit laten zich enkele hunner kunsten verklaren welligt i3 ook hun verhemelte met een hardere huid bekleed dan het onze. Wat het uittrekken van het oog betreftdit ver klaart genoemd tijdschrift niet te begrijpen en wat het steenen en spijkers eten betreft zoo meenen Nott en Gliddon (Typus of man kind) dat elke menschelijke type in karakter en voorkomen overeenkomst heeft met een bepaalde diersoort, dat in dezelfde landstreek woont zoo hebben de esquimo en de beer de mogol en de wolf, de neger en de aap overeenkomsteen Arabier nu doet duidelijk zijn struisvogel-karakter blijken door steenen te eten. Het dagblad van Titusville (Pensylvanie deelt een uitvoerig berigt mede omtrent een ongehoorden diefstal die te Petroleum-Centre heeft plaats gehad. Eene bende gemaskerden, vier personen sterk is op een avond plotse ling in de eenzaam gelegen maar goed ver sterkte woning verschenen van zekeren heer John Benninghofeen der vermogendste eigenaren van petroleumbronnen. Zij bonden hemzijne vrouw dochters en bedienden en maakten zich meester van hetgeen zij in twee brandkasten vonden waarvan zij de sleutels aan den heer des huizes hadden ontnomen. Een derde brandkast konden zij niet openen daar zij onbekend waren met het geheim der sluiting. Bovendien lieten zij het grootste gedeelte der waarde liggen tengevolge van hunne achteloosheid die eenigszins verklaar baar was als men in aanmerking neemt - en dit is het merkwaardige van den diefstal - dat zij zich reeds meester hadden gemaakt van een half millioen guldens. Zij wisten niet dat op dien dag de heer Benninghof ruim het drievoud in zijn huis had. Den anderen dag zou hij het geld in de bank te Phila delphia hebben gebragt. Benninghof is de gelukkige bezitter van 3 millioen gulden voor weinige jaren bezat hij niets de petro leum heeft hem tot een schatrijk inan gemaakt. Als merkwaardige bijdrage tot de keunis der Amerikaansche zeden strekke dat de dieven na hunne zakken gevuld te hebben zich aan den inbond van den kelder wilden te goed doen, maar geen droppel wijn bier of sterken drank in huis vonden daar de bestolene en zijn gezin leden zijn van een Amei ikaansch matigheids genootschap. Zij vonden er slechts water en melkeen drank wat al te frugaal voor per sonen die een half millioen hebben gestolen. Uit Washington wordt gemeld dat de heer Johnson Vrijdag voor den senaat is verschenen bij gemagtigde en dat hem een termijn van tien dagen is toegestaan om te antwoorden op de tegen hem ingebragte be schuldigingen. 1 IC VentageOsbornNew-Castlelaatst van Helvoet. lf Uitgezeild Jeaue LouisChevalierEngeland avontuur. Bkouweeshaven G earriveerd 13 Mrt. Noacb J. C. T. Looijou wegens contrarie- wind terug uit zee. lé CopernicusJ. Algra 15 Heudrika M. van der Valk allen van Rot terdam naar Batavia. 15 Uitgezeild Minister Eransen van de Putte J. Bouwmeester Rotterdam Batavia. Prijzen der Effecten te Amsterdam deu 16 Maart 1868. Nederland. Werkel. Scliuld. dito dito dito dito Amort. Sijndic. Ned. Hyp.-Bank. België. Cert. bij Rothschild, Spanje. Obligatiën. Portugal. Obligatiën. Rusland. Obl. bij Hope en Co dito 1828/29 Cert. 18é0 Spoorweg-Actiën. Polen. Aandeden 1835. Pruissen. Obligatiën 18é9. Oostenrijk. Obl. Met. Oude. dito dito Rente Amst. dito Nationale. Mexico. Obligatiën. 5 Griekenland. Obl. Geldl. 1825. 5 Turkije. Binnenl. Oblig. 5 2% pCt. 3 3% i'A 2% 2% 3 5 5 5 5 2'/, 6 5 53% 63% 3é% 38% 92% 190 11% 31% ROTTERDAM 16 Maart. Bij redelijken ruimen aanvoer was alleen Wiutergcrst 10 a 20 et. 1 a g e r. Rest flaauw. Jarige Zeeuwsche Tarwe Nieuwe 1S67 Rogge 1867 Wiutergcrst n Zomergerst Inl. lange Haver korte Kleine blaauwo Erwten Groote M Bruine Booneu Witte Zeeuwsche Paardenboonen 13.50 alé.50 - 13.— - lé.— - 10.50 - 11.— - 6.50 a - 7— - 5.50 a - - 2.85 a - 3.60 a - - 9,— k - - 12.— - 10.50 - 9.75 6.50 - 3.10 - é,60 - 9.50 - 13.75 - 11.50 - 11.— - 8.é0 Stoombootdienst tusschen Middelburg en Botterdam DUITSCHLAND. Jl. Donderdag namiddag is te Dresden een persoon gearresteerd die op den kroon prins van Saksen toen deze voorbijreed een pistool had aangelegd. Nadat hij verhoord was is die persoon naar een krankzinnigen gesticht vervoerd. Een zestienjarig jong mensch die veel aan huis kwam bij de familie Schonheckte Koningsbergen de familie welke onlangs vergiftigd werd gevonden heeft eveneens door cyan waterstofzuur zich van het 'even beroofd. De pastoor van een klein plaatsje 'n Opper-Silezie is dezer dagen tot eene week arrest veroordeeld, omdat liij, luidens de acte van beschuldiging in eene in October van het vorige jaar gehouden predikatie zijne ge meente door onware voorstellingen tot verach ting van het huis der afgevaardigden van den Rijksraad had opgewekt. De pastoor had in de bedoelde predikatie de leden van het huis onder anderen „goddelooze bestormers van den hemel" genoemd en was voorts hevig uitgevaren tegen het burgerlijk huwelijk waar door, volgens zijn beweren, de vrouw tot eene slavin en eene koopwaar vernederd werd. Een door de overheid gehuwd paar zou, beweerde hij voortdurend in doodzonde leven. Daar de bevolking van het gouverne ment Smolensk, gelijk die van verscheiden streken in het midden en het noorden van het Russische rijk door gebrek aan levens middelen groote ellende lijdt, is thans gelijk door het dagblad van Moskou wordt berigt door den keizer bevel gegeven om het aan leggen der spoorweglinie tusschen Moskou en Smolensk dadelijk aan te vangen en wel op kosten van 's rijks schatkist. F R A N K R IJ K. Do heer Peyrathoofdredacteur van den Avenir National heeft den 13 dezer de gevangenis Ste. Pélagie verlaten, waar hij een maand gevangenisstraf heeft ondergaan- De heer Vermorelde hoofdredacteur van den Courrier Francaiswordt in deze week ont slagen. Er komt dus weder plaats voor de journalisten die geroepen zijn om in die gevangenis over de weldaden der Fransche drukpersvrijheid na te denken. De cel van den heer Peyrat werd reeds denzelfden avond weder bezeten vervolgens wacht nog een twaalftal veroordeelde juurnalisten op vacatures in Ste. Pélagie. De rustverstoringen te Toulouse waar van de Moniteur gewaagt in zijn artikel over de bereidwilligheidwelke de jongelieden be- toonen bij de eerste tenuitvoerlegging der mili taire wet van 1 February 1868 waren van ernstigen aardwat ook de Patrie daarvan zeggen moge. De volkshoop drongonder het zingen der Marseillaisehet gebouw van het commissariaat binnende glazen van het. stadhuis en van het hotel van den maarschalk werden ingeworpen en sterke afdeelingen troe pen waren noodigom de menigte uiteen te drijven. Jl. Woensdag werden die tooneelen van wanorde herhaald. Men hoopt dat het hierbij zal blijven en ondanks de geruststel- stellende verzekeringen van den Moniteur het voorbeeld van Toulouse niet door andere steden zal worden gevolgd. Behalve te Toulouse hebben ook te Nantes eenige ongeregeldheden plaats gehad bij ge legenheid dat de raden van revisie de inschrij vingen openstelden voor de mobile nationale garde. Die ongeregeldheden waren echter niet van zoo ernstigen aard als te Tonlouso. Eene menigte zong o. a. voor het hotel van den prefect eenige coupletten van de Mar seillaise en de gewapende magt kwam op de been om bet volk te sommeren uiteen te gaan. Hieraan nu werd gevolg gegeven. De ingenieur Cortrau te Napels heeft eene nieuwe soort van goedkooper spoorwegen uitgedacht. Zijn grondstelsel komt ongeveer hierop neder: Wanneer een gewoon voertuig op spoorstaven met een dertien maal geringer kracht kan bewogen worden dan op de gewone straat, dan moet omgekeerd de locomotief een dertien maal grootere kracht aanwenden I wanneer hare raderen op rails in plaats van over den gewonen weg gaan. Cortrau wil daarom de spoorwegen zóó ingerigt hebben dat de wagens zoo als gewoonlijk over rails loopen maar dat die der locomotieven zich op den daartusschen gelegen grond bewegen, Te Girgenti op Sardinië werd het car naval op een eigenaardige wijze gevierd. Da optogt stelde namelijk de begrafenis voor van Ceres de godin der vruchtbaarheid. Een muziekkorps dat gedurende den togt treur muziek uitvoerde, opende den stoetdaarachter volgden zinnebeeldige voorstellingen van de duuite, den hongersnood, het geldgebreken den druk der belastingen. Een lijkbaar, met een zwart kleed omhangen, waarvan de slippen door vier personen werden gedragen waarin duidelijk .vier ministers te herkennen waren werd door geraamten gevolgd. Een aantal rijtuigen waarop lijkkisten waren geplaatst en een groot getal kinderen die als sprink hanen waren uitgedoscht en den inval der sprinkhanen van het vorige jaar voorstelden sloten den stoet. De dagbladen van Algeria behelzen steeds treurige bijzonderheden omtrent den daar te lande heerschenden nood. Zoo schrijft men uit Milianah, dat daar in het laatst van February een troep van omstreeks 3000 uit gehongerde inboorlingen een inval gedaan en op de markt en op andere plaatsen alles weggeroofd had wat onder zijn bereik kwam. Treuriger nog is een berigt uit Oran vol- geus hetwelk eene inlandsche vrouw uit deu omtrek van Misserghin hare 12jarige dochter gedood heeft om hare andere kinderen en zich zelve met het vleesch van het offer te voeden. Op 26 February was de maarschalk Mac Mahon gouverneur-generaal der kolonie, vergezeld van den gouvemements secretaris uit Algiers vertrokken tot het doen eener rondreis door Oran welk gewest het meest door den hongersnood geteisterd wordt. Het is waarschijnlijk tengevolge der door den maarschalk op dien togt opgedane ervaring dat hij besloten heeft zich in persoon herwaarts te hegeven. G R O O T-B RITTANNXEN. Londen, 12 Maart. Gisteren is de zaak van den bekenden Eenian Mackay voortgezet. Ouder anderen werden door de verdediging getuigen voorgeroepen, die het slagtoffer Casey (op wien Mackay zou geschoten hebben) had den hoorei) zeggen dat het schot door een toeval was afgegaan. De jury heeftna eene korte beraadslagingden aangeklaagde niet schuldig verklaard. George Francis Train de bekende Amerikaangebruikt den vrijen tijd dien hij in zijne gevangenis wegens schulden in overvloed heeft tot het uitgeven van een Penny-Journalwaarvan het eerste nommer is verschenenonder den titel van „Georgo Francis Train's eerste brief aan de ploerten of Amerika in een Engelschen kerker." Een vriend van volksbeschavingdie zijnen naam voor alsnog niet geopenbaard wil hebben, heeft de som van 100,000 p st. be schikbaar gesteld ten behoeve van technisch volksonderwijs. Voor eenigeu tijd hebben zeven zooge naamde Algerijnsche Arabieren te Londen voorstellingen gegeven waarvan de verhalen de meest wonderbare dingen, die wij tot nu toe gezien hebben, overtreffen. Die Arabieren beginnen met zich onder zeer luidruchtige wilde muziek in een staat van dolle opge wondenheid te brengendaarop vangen zij hunne kunsten aan de een slokt cactus-bladen in de ander gaat op het scherp van een zwaard staan, een derde bijt den kop en staart van een slang af en slikt die op een ander eet spijkers en steenen een vijfde bindt een touw om zijn midden en laat 8 man aan beide einden met al hunne magt trekken zonder dat het hem iets schijnt te deeren een is er die met een instrument zijn oog een heel eind naar voren trekt, en eindelijk neemt een van het gezelschap een stuk vuur achter in zijn mond, en laat ieder die het wil er zijne sigaar bij aansteken. De Pall Mall Gazette deze voorstelling besprekendezegt dat, hoe stuitend en weinig aangenaam het ook zijn moge om dit alles te zien zij toch uit een wetenschappelijk oogpunt eene belangstelling Heden, overleed ons jongste Dochtertje MAATJE CORNELIA. Ziekixzee D. Q. MULOCK HOUWER I 16 Maart 1868. M. M. MULOCK HOUWER van ANDEIi. Onder dankzegging aan allen welke de Di rectie der Dorcas-Verecniging in staat hebben gesteld de onlangs gehouden Verloting van Handwerken cn Voorwerpen te doen plaats hebben wordt berigt dat de opbrengst is geweest zuiver f 348,60. De BURGEMEESTER van Kerkioerve roept voor de vierde maal ter reclame op regthebbenden op een partij HOUT afkomstig van bet wrak van een Scbip aan den Zeedijk dezer Gemeente aangespoeld. Kerkioerve 18 Maart 1868. G. van der CINGEL. Zierikzee Gearriveerd 14 Mrt. Suzanna ElizabethJ. van der Heijde Batavia 16 Nelly A. Rochard St. Malo beiden naar Rotterdam. Van MiddelburgVan Rotterdam, Vrijdag 20 'smorg. 9.30 Vrijdag 20 'smorg. 6. Zatnrdag 21 10.Zaturdag 21 6. De Diligence zal van Zierikzee 2 uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en van Middelburg naar Rotterdam een half uur na de afvaart der stoomboot rijden. Stoombootdienst tusschen Vlissingen en Rotterdam. Van Vlissingen. Va?i Rotterdam. des maandags/woensdags en I des dingsdags, donderd. en vrijdags 'smorg 8 ure. j zaturd. 'smorg. 10.20 u. De Diligence rijdt van Zierikzee aan het „Hotel van Veen"des morgens ten 9 ure voor de afvaart van Vlissingen naar Rotterdamen des morgens ten 12 ure voor de afvaart van Rotterdam naar Vlissingen. STOOMBOOTDIENST „TELEGRAAF" ROTTERDAM ANTWERPEN van 14 Februarij tot en met 31 Maart. Van RotterdamDingsdag Donderdag en Zaturdag 's morgens 7 ure. van 15 Februarij tot en met 31 Maart. Van Antwerpen Zondag "Woensdag en Vrijdag 's morgens 7 ure. De Diligence rijdt van Zierikzee, van dc Schuithaven naar ZijpeDingsdag en Vrijdag 's morgens ten 9,ure. Zondag en Donderdag 9,30 Ageht de Heer J. A. van der Halen. Ter Stads-Drukkerij van do Erven A. de VOS.

Zierikzeesche Courant | 1868 | | pagina 2