„Tol Nut en Genoegen" Siolwerck'scbeBorst-Bonbons Buitenlandsche Tijdingen. Advertentien. RACIJVEBALEN Versche GIST, Burger!. Stand te Zierikzee. Zeetijdingen. Beurs- en Marktberigten. Vervoer-middelen. uit de Schelde werd opgevischt is onder de gemeente Zwijndrecht (Vlaanderen) ter aarde besteld. DÜITSCHIAND. Men weet dat Pruissen aanzoek heeft gedaan bij het Engelscfie gouvernementom lusschen beide te komen bij den ex-koning George van Hannoverom dezen te bewegen aan de wenschen der Pruissische regering te voldoen. Thans wordt aan de Vorrespondance Havas uit Berlijn geschreven dat dit aanzoek door Engeland van de hand is gewezen om dat van zoodanige tusïchenkomst geeri resul taat kan verwacht worden. Te Leipzig zal een gedenkteeken voor Mendelssohn Bartholdi worden opgerigt. Er heeft zich eene commissie voor dat doel ge vormd. In de Jura-distrikten heerscht zekere gisting onder de ultramontanten welke los making van Bern en aansluiting bij Frankrijk wenschen omdat in Bern de regering het geven van onderwijs niet toelaat aan de gees telijke zusters Men meldt uit St. Petersburg. Volgens z -er geloofwaardige berigten zal keizer Napo leon in de maand Junij een bezoek aan deze stad brengen. Behalve schitterende feesten zouden bij die gelegenheid ook militaire ma noeuvres gedaan worden en wel door een korps van 100,000 man. FBANKEIJK. Ingevolge schikkingen tusschen de Fransche en Italiaansche regeringen gemaakt, zullen de laatste Fransche troepen eerstdaags den Pauselijken Staat verlaten. De pauselijke wapeningen worden met verdubbelde kracht voortgezet. Het corps Zouaven uit Canada is te Rome aangekomen zij zijn over verschillende compagnien verdeeld. Een aantal is geweigerd als verdacht van Fenianisme. De Charivari welke in den regel slechts caricaturen bevat levert heden eene feeke- ning welke de aandacht verdient zoowel om hare strekkingals om het talent van den heer Chamdie gewoonlijk zijne teekenstift niet tot dergelijke philosopliische onderwerpen doet dienen. Zij stelt voor eene fantastische revue door den uitvinder van het naaldgeweer gehouden over al de lijken die uit den grond oprijzen hem met hunne holle oogen aan staren en met hunne ontvleeschte armen ver- wenschen. Een telegram uit Mexico maakt melding van een moordaanslag op Jnarez, die bij tijds ontdekt werd en tengevolge waarvan onder scheidene vreemdelingen en officieren in hech tenis zijn genomen. Het incident Kervéguen-Cassagnac brengt nog altijd veel opschudding teweeg. De heer de Cassagnac heeft thans den heer de Girardin stokslagen beloofd eu deze laatste heeft het voorbeeld gevolgd van den heer Ollivier en draagtals hij uitgaat een revolver bij zich om zich wanneer hij door de Cassagnac inogt worden aangevallen te verdedigen De heer de Kervéguen heeft voorzigtigheids- halve de wijk genomen naar Spanje. Intusschen loopt het gerucht dat de heer Paul de Cassagnac de zoon van den afge vaardigdemederedacteur van de Pays, zal worden gedecoreerd Het oogenblik zou daartoe zeker weinig geschikt zijn. De Italiaansche minister van oorlog heeft in het laatst der vorige week bevel ge geven om de soldaten van de cavallerie en de veld-artilleriebehoorende tot de in 1842 geboren dienstpligtigen met onbepaald ver lof naar hunne haardsteden te zenden. Dien tengevolge zal met 1 April die ligting nagenoeg geheel van de werkelijke dienst ontslagen zijn. GROOT-B RITTANNIEN. Het verlaten huis nabij Templebar te Londen hetwelk eene zekere vermaardheid had verkregen omdat de bekende professor Holloway aldaar een mooi kapitaal uit zijne pillen heeft gemaakt is Zaturdag middag in gestort. De autoriteit had dit ongeval reeds lang voornitgezien en door tusschenkomst der policie maatregelen genomen om zooveel mogelijk te zorgen dat dit alsdan geene on gelukken voor voorbijgangers en rijtuigen zou teweeg brengen zonder dat er evenwel iets verderB aan de zaak gedaan werd. De bouw valligheid van het huis dateerde eerst van sedert eenige maanden en was ontstaan door een brand waarbij eenige balken in de be nedenverdieping door de vlam erg beschadigd werden De aannemer die met de herstel ling van het gebouw werd belastverklaarde daarin evenwel geen gevaar te zien en liet die balken onaangeroerd niettegenstaande velen van oordeel waren dat hij dit wel beter moest weten. Intusschen de zaak bleef gelijk zij was en nu het gebouw is ingestortbleef er niet anders over dan maar zoo spoedig mogelijk de puinhoopen weg te ruimen en te zorgen dat de belemmering der passage op hield. Het ergste is maar dat een paar helende huizen daardoor zooveel hebben ge leden dat zij zullen moeten worden afge broken. In Boston heeft men proeven genomen om de stoombrandspuiten met petroleum te stoken, en de uitkomst heeft de grootste ver wachtingen overtroffen. Zes minuten nadat het vuur was aangestoken werkte de machine en met grooter kracht dan ooit te vorenbij verwarming met steenkoienvuur De proef duurde een uur en de toeschouwers waren verrast toen het vuur oogenblikkelijk was uitgebluscht toen de geleibuizen van den olie houder afgesloten waren geworden. Kr was in dat uur voor dertig stuivers petroleum verbrand terwijl de kosten der steenkolen in denzelfden tijd 380 dollars zouden bedragen hebben. Uit de laatst ontvangen Amerikaansche berigten blijktdat nieuwe goudlagen zijn ontdekt in een gedeelte van het Rotsgebergte en wel nabij Sweetwaterin Dacotah 50 mijlen van Omahaop ongeveer 100 mijlen afstands van de lijn, welke de Union Pacific- spoorweg zal doorloopen in uitgestrektheid rijkdom en gemakkelijkheid van bewerking zal deze ontdekking naar het zich laat aan zien, alle vroegere overtreffen. Het telegram bij den Times van zijnen korrespondent in het Engelsche leger ontvan gen, is gedagteekend Adabaga, 22 Febr. en meldt dat het hoofdkwartier met 1000 man genoemde plaats bereikt had zijnde 50 En gelsche mijlen van Antalo. Men zou er ver scheidene dagen moeten vertoeven daar de voorraad niet ruim was zoodat de aankomst van andere troepen afgewacht moet worden. De zamenkomst tusschen Kassai en sir Robert Napier was onzeker en koning Theodorus had Magdala nog niet bereikt. Een en ander strookt vrij wel met de reeds medegedeelde berigten door den Londischen correspondent van den New-York Herald. Ali-paeha's paleis te Stamboul is Zondag der vorige week verbrand. De sultan heeft gedurende den brand onderscheiden malen zijn secretaris gezonden om naar de familie te vernemen en haar te laten weten dat hij bevelen gegeven had om in zijn paleis alles ter harer beschikking te houden wat zij noodig mogt hebben. Des avonds heeft hij Ali's zoon laten ontbieden en hem een groote som ter hand gesteld er bijvoegende dat hij voor eigen rekening het paleis zou laten herbouwen. Hij heeft voorts werklieden naar All's huis te Bedek gezonden om dat tot gemakkelijk winterverblijf in te rigten opdat de groot vizier bij zijn terugkomst van Kandia een comfortable logis mogt vinden. Tevens zal eene stoomboot ter zijner beschikking worden gesteld voor zijne dagelijksche bezoeken van Bedek aan de Porte. Twee dagen te voren waren te Yiange in eene wijk van Stamboul 50 woningen verbrand, waardoor 250 menschen van al het hunne beroofd en zonder huisves ting waren en niemand heeft er van gerept. Tegen de meer of minder lievig voorkomende ver koudheden van de ademhalings-organen zooals schor heid heesohheidprikkeling tot hoestvinden wij ver schillende huismiddelen aanbevolen als bonbons pastillendure syropen en extracten enz. Dewijl het assortiment in deze artikelen door de speculatie zoo ruim geworden is is het lijdende publiek hij de keus eenige voorzigtigheid dringend aan te raden. Onbe twiste voorkeur boven allen verdienen de Stoll- werck'sche Borst-Bonbons. Een meer als 25jarig bestaanministeriele goedkeuringen van bijna alle staten tallooze aanbevelingen van genees- heeren en genezenen alsook de toegekende prijs- en eere-medaillen waarop geen ander fabrikaat zich kan beroemen zijn de beste en zakelijke bewijzen der voortretfelijkheid van dit huismiddel. Daarbij is de prijs zoo matig dat iedereen daarvan gebruik kan maken en svij niet aarzelendezelven algemeen aantebevelen. Voor de vele bewijzen van deelneming ontvan gen bij het overlijden van Mejufvrouw MAATJE de BRUIJNE Wed. den Heer L. Vis betuigen hare Kinderen en Bebnwd-Kinderen bij deze bunnen har- telijkeu dank. Haamstede, 12 Maart 1868. SOCIËTEIT: t© Zierikzee. ALGEMEENE VERGADERING op Donderdag den 26 Maart 1868 des avonds te 7 ure, ten Huize van B. W. VERMUNT. De gewone rid te paard door de Stad zal voor Leden en niet-Leden des namiddags te 3% plaats hebben. Bijeenkomst aan de Balie. De deelnemers gelieven zich vooraf aan te melden bij bet icommissie-lid de Heer J. A. van der Halen. De Secretaris, MES. De Ondergeteekende beveelt zich minzaam aan tot bet leveren voor zeer ©ï-viele prijzenvan gebruikte en nieuwe in verschillende groottenprijzen en kwaliteiten alsmedeAardappel- 9 Graan- en Meel zakken Tasch- 9 Stapel- Zaai- en Dekltleedenen betgeen verder tot het vak behoort. B. L van ACKER Oude Haven, Wijk A, No. 349, te Zierikzee. lederen dag 65 Cents per Nederl. pond te bekomen bij W. ABELS Tjierikzee. Tegen hoesten heeschheid schorheid in de keel verslijming enz. is geen beter middel aan te wenden als de Men kan dezelve echtin pakjes a 30 cent be komen bij Apotheker G. A. de LOOZE te Zierikzee. ■Van 6 tot en met 13 Maart Geboren. Een zoon van J. M. Koole en T. M. Bal. Een zoon van T. Kwist en J. Plaating. Eene dochter van J. van Westen en J. Boot. Eene docbher van J. A. Hest en G. M. Aalburg. Eene dochter van A. Anker en A. den Boer. Eene dochter van D. Q. Mulock Houwer en M, M. van Andel. Overleden. G. P. Struijk foud 28 j. jd. J. Luijcx oud 76 j. jd. P. van den Broeke oud 69 j. man van A. C. Meu- lenberg. J. M. Krabbe ond 5 m'. d. Brouwershaven Gearriveerd 10 Mrt. de Koffijboom A. van Galen Batavia 10 Ellen Stewart A. J. Shaw Baltimore 10 Eensale C. Tenkelsen Nicolajeffalien naar Rotterdam. 11 Eriedrich Wilhelm JebensJ. D. Happe Dantzig Dordrecht. 12 Jane Almond, J. Drake, Kelamaty, Schiedam. 12 Zuid-Holland J. ImmerzeelBatavia Rott. 10 Uitgezeild Noach J. C. T. Looijen Rott. Batavia. 10 William Wright, J, G. Thomas, Cardiff, 11 Eduard E. C. HalberstadtNew-York bei den van Rotterdam. Prijzen der Effecten te Amsterdam den 11 Maart 1868. Nederland. België. Spanje. Portugal. Rusland. Polen. Prnissen. Oostenrijk. Mexico. Griekenland, Turkije. Werkel. Schuld, dito dito dito dito Amort. 'Sijndic. Ned. Hyp.-Bank. Cert. bij Rothschild. Obligatien. Obligatiën. Obl. bij Hope en Co. dito 1828/29 Cert. 1840 Spoorweg-Actiën Aandeelen 1885. Obligatiën 1849. Obl. Met. Oude. dito dito Rente Amst. dito Nationale. Obligatiën. ObL Geldl. 1825. Binnenl. Oblig. 2% pCt. 3 4 3% 4% 2% 2% 3 3 5 4 53% 63% 83% 34"/ Vit 38% 92% 189% 47% 23 "/t« 66 53 11% 31% Middenprijzen van de volgende artikelen te Zierikzee van den 12 Maart 1868. De Ned. Mudde. De Ned. Mudde. Oude Tarwe 1866 f -00.00 Nieuwe dito 1867 - 14.25 Afwijkende dito Z.-Zomer dito Ordinaire dito Rogge "Winter Gerst Zomer dito Haver 00.00 00.00 00.00 11.00 7.00 6.75 3.75 Paardenbocmen Witte boonen Rruine dito Graauwe Erwten Groene dito Gele dito Koolzaad Zaai-Lijnzaad Slag-Lijnzaad 8.50 11.00 11.50 00.00 9.75 0.00 00.00 26.00 OO.oo Marktprijzen der Meekrap te Zierikzee, van den 12 Maart 1868. Teelt 1867. blank 26.50 a 27.00 dito - 25.50 a 26.00 dito - 00.00 a 00.00^, blank - 26.50 a 27.00 dito - 25.50 a 26.00 dito - 00.00 a 00.00 8- blank - 26.50 a 27.00 ?- dito - 25.50 a 26.00-g dito - 24.50 a 25.00 g. - 6.00 a 7.00m - 4.00 a 5.00* Twee en een1ste kwaliteit Twee en eenmiddelbare Twee en een Een en een Een en een Een en een Onberoofde, 1ste kwaliteit Onberoofdemiddelbare Onberoofdemindere Muilen Middelbare dito mindere lste kwaliteit middelbare mindere Stoombootdienst tusschen Middelburg en Rotterdam Van Hotter clam. Zondag 15 'smorg. 6.I Zondag 15 'smorg. 10.15 Maandag 16 6.Maandag 16 10.15 De Diligence zal van Zierikzee 2 uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en van Middelburg naar Rotterdam een half uur na de afvaart der stoomboot rijden. Stoombootdienst tusschen Ylissingen en Rotterdam, i Van "Rotterdam des dingsdags, donderd. en zaturd. 'smorg. 10.20 u. Van des maandags, woensdags en vrijdags 'smorg 8 ure. De Diligence rijdt van Zierikzee aan bet „Hotel van Yeen"des morgens ten 9 ure voor de afvaart van Ylissingen naar Rotterdamen des morgens ten 12 ure voor de afvaart van Rotterdam naar Ylissingen. STOOMBOOTDIENST „TELEGRAAF' ROTTERDAM ANTWERPEN van 14 Eebrnarij tot en met 31 Maart. Yan RotterdamDingsdag Donderdag en Zaturdag 's morgens 7 ure. van 15 Eebruarij tot en met 31 Maart. Yan Antwerpen Zondag Woensdag en Yrijdag 's morgens 7 ure. De Diligence rijdt van Zierikzee, van de Schuithaven naar Zijpe, Dingsdag en Yrijdag 's morgens ten 9,ure. Zondag en Donderdag 9,30 Agent de Heer J. A. van der Halen. Ter Stads-Drukkerij van de Erven A. db YOS#

Zierikzeesche Courant | 1868 | | pagina 2