I Voor LEESGEZELSCHAPPEN. Advertentiën. Openbare Verkooping WIND-KORENMOLEN, STRANDGOEDEREN. Bekendmaking. Nieuwe uitgaven van Zeetijdingen. N' Beurs- en Marktberigten. Vervoer-middelen. door hem bepaald uur de gelegenheid bestond ten huize van eenen buurman waar zij el kander konden ontmoeten. Het meisje schreef hem terug dat zij dit niet alleen ongepast vond maar dat zij hem ook in 't geheel niet meer wilde zien. Daarover in woede geraakt begaf hij zich ten huize van den heer Cuyas en vroeg eerst naar diens echtgenoote. Op het antwoord dat zij zich in de keuken be vond begaf hij zich daarheen en eischte be paaldelijk te willen weten of hij al dan niet op de ouderlijke toestemming tot het huwelijk kon rekenen. Zoo ja dan zou hij het met zijn meisje wel vinden want voor zoover hij kon nagaan was haar afwijzend antwoord geene vrijwillige daad geweest maar haar door de ouders afgedwongen. De moeder verklaarde dat zij hem over die zaak niet te woord wilde staan zonder dat haar echtge noot daarbij tegenwoordig was. Na daarop hevig tegen haar te hebben uitgevaren ging hij naar het huishoud vertrek Aldaar Genoveva vinden begon hij zich over hare ouders in zulk een beleedigende taal uit te laten dat de moederdie hem op den voet gevolgd was hem in hare gramschap een fiksche slag om de ooren gaf. Zonder verder een woord te spreken liep hij het huis uitdoch kwam eenige oogenblikken later met een revolver gewapend terug gaf de moeder een vuistslag in het gezigt en schoot haar een kogel in den schouder. Op haar geroep kwam Genoveva toeschieten doch na.iuw 'ijks was zij in de kamer of zij viel door twee kogels doodelijk getroffen ned r. Daarop begaf de dader zich naar hoven eu vuurde aldaar op de beide andero dochters met het gevolg dat beiden gevaarlijk getroffen werden. Daarop snelde hij naar buiten maar ofschoon het volk op straat het gegil had gehoord en hem achterna zette was er toch niemand die hem digt genoeg durfde naderen om hem te vatten doordien hij dreigde den eerste die hem te na kwam een kogel door de hersens te zullen jngen. Zoodoende gelukte het hem te ont snappen eer de policie tot zijne arrestatie vol doende maatregelen kon nemen. Zeven dagen achtereen wist niemand waar hij gebleven was tot de justitie eindelijk den 10 Januarij door een onderschepten brief ontdekte dat hij zich r.og in de stad en wel in het hotel d'Italia bevond. In den namiddag van dien dag namen eenige policie-agenten als reizigers ver momd hunnen intrek in liet hotel ten einde ongemerkt het huis te kunnen inspecteren. Die moeite leverde evenwel niets op want nergens was een spoor van hem te ontdekken. De policie liet zich evenwel daardoor niet ontmoedigen maar stelde langs de geheele buurt, voor en achter het huis eene strenge surveillance in en zette zonder dat iemand er iets van bespeurde, 70 man in den omtrek op post ten einde naauwkeurig berigt te kunnen ontvangen omtrent al wat er gebeurde. Daar ook dit vruchteloos bleek te zijn werden er maatregelen genomen dat des nachts het geheele hotel zoodanig werd door zocht, dat er geene mogelijkheid tot ontvlug- ting bestond en nu duurde het ook niet lang of de misdadiger werd op het dak van eeu ter zijde uitgebouwden muur te voorschijn gehaald. Bemerkende dat er aan geen ont komen te denken was gaf hij zich vrijwillig over en werd naar de gevangenis gebragt. Genoveva is dien morgen aan hare wonden overleden. Hoewel de moeder en de beide andere dochters gevaarlijk gekwetst waren bestond er evenwel nog hoop hen in het leven te behouden doch de vader die tijdens het voorval afwezig en op het berigt daarvan naar Iiuis gesneld was, had denzelfden nacht, tengevolge van den schrik, een toeval gekregen, waaraan hij eenige nren later den geest gaf. Alleen de jongste dochter die zich mede op dat oogenblik van huis bevond is er met een hevige zenuw aandoeningwaarvan zij hersteld is afgekomen. Eer. vreesselijk geval heeft in eene ijzer fabriek te Crewe plaats gegrepen. Twee mannen bevonden zich in een stoomketel om dien.schoon te maken, toen plotseling de kraan, waarmee de stoom van dien ketel afgesloten was en die zich buiten den ketel bevond geopend werd en de stoom naar binnen drong. Een der mannen, die vlak onder het mangat zich bevond klom uit den ketel. Hij greep den ander bij de hand doch moest wegens de hitte loslaten. Daarop een touw nemende, sloeg hij het deo ander, die in den met stoom gevuld wordenden ketel zich bevond om het lijf, en met behulp van een derden, trok hij den ongelukkige er uit, die, deerlijk gebrand weinige uren later overleed. Hoe erg het klinke het schijnt dat hier aan boos opzet gedacht moet worden. De kraan gaat zeer zwaar en kan onmogelijk van zelf open raken. De overledene was een pas aangekomen werk man, die den vorigen Zaturdag avond in een herberg geweigerd had te schenken, wat men van hem als nieuweling gevraagd had. Een verhoor heeft plaats gehad doch zonder eenig resultaat. Mededeelingen uit New-York melden dat de generaal Mac Clellan tot opvolger is benoemd van den heer Adams in diens be trekking van vertegenwoordiger der Veree- nigde Staten bij het Engelsche hof. Tegen de meer of minder hevig voorkomende ver- kondheden van de ademhaliugs-organen zooals schor heid heeschheidprikkeling tot hoestvinden wij ver schillende huismiddelen aanbevolen als bonbons pastillen dure syropen en extracten enz. Dewijl het assortiment in deze artikelen door de speculatie zoo ruim geworden is is het lijdende publiek bij de keus eenige voorzigtigheid dringend aan te raden. Onbe twiste voorkeur boven allen verdienen de Stoll- werck'sche Borst-Bonbons. Een meer als 25jarig bestaan ministeriele goedkeuringen van bijna alle staten tallooze aanbevelingen van genees- heeren en genezen en alsook de toegekende prijs- en eere-medaillen waarop geen ander fabrikaat zich kan beroemen zijn de beste en zakelijke bewijzen der voortreffelijkheid van dit huismiddel. Daarbij is de prijs zoo matig dat iedereen daarvan gebruik kan maken en wij niet aarzelen dezelven algemeen aantebevelen. Ojp TV o ens <1 ag- 11 Maart 1868 namiddags 1 urein het ge meente-huis te Driewegen van een met BUIS verderen OPSTAL en 2163 Ellen GROINDS aldaar. Inlichtingen zijn te bekomen bij den eigenaar L. ELSMAN en Notaris PRUMERS te Ellewoutsdijk. Zierikzee den 24 Eebruarij 1868. Volgens be kendmaking van den Heer Inspecteur van het lager onderwijs in Zeeland zal de voor deze provincie be noemde Commissie voor het afnemen der examens ter verkrijging van akten van bekwaamheid tot het geven van school- en van huisonderwijs bijeenkomen op Woensdag den 15 April 186S en volgende dagen in het lokaal der voormalige Rekenkamer in de Abdij te Middelburg en zullen de dagen en uren waarop de verschillende adspiranten zullen moeten verschijnenhun later door de Heeren Schoolopzieners worden opgegeven. De belanghebbenden behooren zich vóór of op den 1 April e. k. aan te melden bij den schoolopziener van het district waarin zij wonen ofvan buiten 's lands komendevoornemens zijn zich te vestigen met opgave van de akte die zij verlangen en met overlegging van één of meer getuigschriften van hun goed zedelijk gedrag en van hunne geboorte-akte alsmede van de akten van bekwaamheid of van alge- meene toelating welke zij reeds vroeger mogten hebben verkregen. Zij die vermeenen regt te hebben op de navolgende Strandgoederen 1. Eenige Stukken van een bovendeks gedeelte van k een SCHIP benevens een half vaatje OLIE onge- 1 merktaan den Langen Dijk geborgen den 27 Novem ber 1866 en 2. Een Stuk van een "WRAK van een Schip onge merkt aldaar geborgen den 23 November 1867 worden voor de Tierde maal opgeroepen tot reclame. De Burgemeester van DuivendijJce L. VIERGEVER. De BURGEMEESTER van St. Philipsland berigt dat in het begin der maand December aan de Zeeweringen van opgemelde Gemeente zijn aangespoeld TweeGreenen BALKEN, (vierkant) de een lang 13 Ned. Ellen, dik 0,25 Ned. El en de ander lang 7 Ned. Ellen en dik 01 Ned. Eleen Olmen BOOMSTAM lang 5,25 Ned. El en een PAAL en BORD met Afkondigingen. Regthebhenden kunnen opgemelde voorwerpen tegen betaling van vischloon terug bekomen bij den Burge meester van voornoemde Gemeente. j St. Philipslandden 24 Januarij 1868. j De Burgemeester voornoemd J. W. DEL CAMPO, genaamd Camp. A. TER GUNNE. I. Mrs. OliphantMADONNA MARY2 din6.— Mrs. Oliphant is ook bij ons Publiek reeds te zeer bekend en geliefd dan dat dit werk 't geen in En geland een buitengewonen opgang gemaakt heeftnog verdere aanbeveling zou behoeven. Men meene slechts om den titel nietdat het eenige bijzondere gods dienstige strekking zon hebben. n. F. SpielliagenRAADSELACHTIGE KARAKTERS 2 dluf 6.35. Speelhagen wordl; thans voor den eersten roman schrijver van Duitschland gehouden en dit werk (Pro blematische Naturen) voor zijn meesterstuk. Ofschoon op zich zelf compleetwordt het door een Tweede Afdeeling gevolgd (durch Nacht zum Licht) waarvan de vertaling mede bij den Uitgever onder handen is en ten spoedigste 't licht zal zien. ni. Xj. MiihllbaoliDUITSCHLAND IN WOELING EN STRIJD. Ie Afdeeling I>© oud© Frits eu de nieuwe tijd 2 din. f 2.85, IDEM He Afdeeling. Vorsten en Dich ters 2 dln3.00. IV. JL. IMLÜliDbach MARIE ANTOINETTE EN HAAR ZOON 2 dln. met platen f 3.825 Deze werken van Mühlbach onderscheiden zich even zeer door goedkoopheid als degelijke uitvoeringen fraaije en zorgvuldige vertaling (van den vertaler van Napoleon in Duitschland)'t Is algemeen erkend dat alle concurrentie hierbij verre achterblijft. Y. Mrs. TT. "Wood, MILDRED ARKEL uit het Engelsch door J. B. Rietstap 2 dln. f 7-40.^ Mes. Wood is door haar „Lief en leed eener Moe der," enz. eene geliefde bekende.In levendigheid van behandeling en belangrijkheid van onderwerp wint dit het nog van hare vorige werken. VI. A. Trollop e HET KLEINE HUIS TE ALLINGTON. 3 dlnf 8.40. LeeskabinetDe draad schijnt eenvoudig, maar de zamenvlechting is kunstig en ofschoon wij hierboven eenige algemeene aanduiding van dc hoofdpunten gaven, komen er zoovele treffende en onderhoudende tooneelen voor dat wij zeker zijn den lezer niets van het ge noegen der verrassing benomen te hebben. Trollope doet zich als een ervaren romancier kennen en zijn vertaler heeft hem in een goed Hollandsch kleed gestoken. Huisbibliotheek Dit is een der beste romans in de laatste jaren in Engeland verschenen. Wie smaak vindt in meesterlijk geteekende karakters en fijn geschetste toestanden zal dit werk gaarne lezen. Het eenvou dige en menschkundige themavolledig uitgewerkt zoodat het 't geheele leven der handelende personen omvatis met talent uitgesponnen. De vertaling is uiterst vloeijend eu de stijl goed. Men zou meenen een oorspronkelijk werk te lezen. VII. W. M. Thackeray 9 GESCHIEDE NIS VAN ARTHUR PENDENNIS. Met eene Voor rede van Dr. M. P. Lindo 3 dln. f 10.20. Eene onaaugenaine zijde heeft het lezen van een boek als de Geschiedenis van Arthur Pendennis het kan ons ligt pntevreden. maken met al wat wij later te lezen krijgen* Dr. Lindo houdt zich overtuigd, dat ieder die Pendehnis gelezen heeftvolmondig zal moeten bekennen dat het een der schoonste werken is op het gebied der romanlectuur die hij ooit in handen nemen zal. Deze lofspraak hoe veelzeggend ook is volstrekt niet overdreven en hierin ligt van zelf opge sloten wat wij zooeven de schaduwzijde van zulk eene lectuur noemden dat namelijk de romandien wij na Pendennis ter hand nemen ons al zeer ligt onbedui dend zal toeschijnen. Hiermede zij Arthur Pendennis aanbevolen aan allen die prijs stellen op goededegelijkeonderhoudende en leerzame lectuur. VUL W. m. Thackeray, DE LOTGE VALLEN VAN PHILIP, OP ZIJN WEG DOOR DE WERELD, 2 dlnƒ6.95. LeeskabinetVolmondig kunnen wij betuigen dat wij in lang geen roman hebben gelezen die ons zoo geboeid en zooveel genot geschonken heeftals met dit boek het geval is en wij beloven er ons een vernieuwd genot van wanneer de tijd ons zal vergunnen het nog eens ter hand te nemen en te herlezen want een boek als dit dient meer dan eenmaal gelezen te worden om het regt te genieten. Arnhemsche CourantEven als de Pendennis vloeit ook deze roman over van de eigenaardige schoonheden, die den hoogbegaafden Britschen schrijver zulk een grooten naam schonken. Brouwershaven, Gearriveerd: 20 Eeb. AntagonistT. Pearse Rangoon Rott. 21 Hendrika A. J. Bus Singapore 22 NoachJ. C. E. LooijenBataviabeiden van Rotterdam. (De laatste met een detache ment suppletie-troepen sterk 150 onderofficie ren en manschappen.) 24 China E. Tofield Dordt 24 Jan van Galen M. M. C. BraatSchiedam I beiden van Batavia. 24 Eduard E. C. Halberstad Rott.New-York. 23 Heden namiddag is op het Nieuwe Zand ge strand de Engelsche bark Red. Gauntletkapt. L. Dall van Berdinanskilaatst van Ealmouthmet Rogge naar Rotterdam. De Equipage heeft zich met de boot gered en is te Burghsluis aangekomen. Bij gunstig weder zal men trachten zooveel mogelijk van lading en inventaris te bergen. Per het schip Chinakapt. E. Tofieldzijn als passagiers van Java aangebragtde heeren: Roy van Zuidewind Hegthuijzen en Weijzenbroek. Prijzen der Effecten te Amsterdam den 24 Februarij 1868. Nederland. Werkcl. Schuld. 2'/, pCt. dito dito 3 dito dito 4 n Amort. Sijndic. 3% Ned. Hyp.-Bank. 4 België. Cert. bij Rothschild. 2% Spanje. Obligatiën. 2"f Portugal. Obligatiën. 3 Rusland. Obl. bij Hope en Co. 5 dito 1828/29 5 Cert. 1840 4 Spoorweg-Actiën. Polen. Aandeelen 1835. Pruissen. Obligatiën 1849. 6 Oostenrijk. Obl. Met. Oude. 6 dito 2 dito Rente Amst. 5 dito Nationale. 5 Mexico. Obligatiën. 5 Griekenland. Obl. Geldl. 1825. 5 Turkije. Binnenl. Oblig. 5 53»/,, 63% 84% 35% 39% 92 186% 48 24 66% 54 12'/,, 32 ROTTERDAM 24 Eebruarij. Bij ruimen aanvoer waren de prijzen zeer flaauw en bleef zeer veel onverkocht. Jarige Zeeuwsclie Tarwe 13.65 a14.65 Nieuwe 1867 - 13.10 a - Rogge 1867 - 10.60 a - Wintergerst - 6.75 a - Zomergerst - 5.75 a - Inl. lange Haver - 2.75 a - korte 3.50 a - Kleine blaauwe Erwten - 9,a - Groote 1 g. Bruine Boonen 11.25 Witte po. Zeeuwsclie Paardenboonen 8, 14,10 11.10 7.— 6.50 3.— 4.50 9.50 - 13.— 12.25 12.— 8.50 s Stoombootdienst tusschen Middelburg enRotterdai Van Middelburg. Van Rotterdam. Vrijdag 28 'smorg. 7.— Vrijdag £8 'smorg. 8.30 Zaturdag 29 7.Zaturdag 29 8.30 De Diligence zal van Zierikzee 2 uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en van Middelburg naar Rotterdam een half uur na de afvaart der stoomboot rijden. Stoombootdienst tusschen Vlissingen en Rotterdam. Van Vlissingen. Van Botterdam. des maandags, woensdags en des dingsdags, donderd. en vrijdags 'smorg 8 ure. zaturd. 'smorg. 10.20 u. De Diligence rijdt van Zierikzee aan het „Hotel van Veen", des morgens ten 9 ure "voor de afvaart van Vlissingen'naar Rotterdam, en des morgens ten 12 ur.e voor de afvaart van Rotterdam naar Vlissingen. STOOMBOOTDIENST „TELEGRAAF' ROTTERDAM ANTWERPEN tot en met 13 Eebruarij 1868. D1NGSDAG en VRIJDAG van Rotterdam 's morgens 7. ZONDAG en DONDERDAG van Antwerpen: 's morgens 7. van 14 Eebruarij tot en met 31 Maart. Van BotterdamDingsdag Donderdag en Zaturdag 's morgens 7 ure. van 15 Eebruarij tot en met 31 Maart. Van Antwerpen Zondag Woensdag en Vrijdag 's morgens 7 ure. f De Diligence rijdt van Zierikzee, van de Schuithaven naar Zijpe, Dingsdag en Vrijdag 's morgens ten 9,ure. Zondag en Donderdag 9,30 Agent de Heer J. A. van der Halen. Ter Stads-Drukkerij van de Erven A. de VOS. k. I

Zierikzeesche Courant | 1868 | | pagina 2