Vlissingen en Rotterdam. Buitenlandsche Tijdingen. Advertentiën. Een Woonhuis met Erve STOOIBOOTDIENST Versche GIST Zeetijdingen. Beurs- en Marktb erigten. Vervoer-middelen. s de kleine bij een logementhouder te Weener, nog bijna 300 gulden bij zich hebbende. Van daar begaf zij zich naar Hilkenburg naar haren vroegeren dienstheeraan wien zij te kennen gaf, dat zij haar kind op zekere plaats had nedergelegd. De boer ging daarop naar buiten, vond het kind, legde het in een kuil en bedekte die met rijs en mest. Of het kind toen nog leefde blijft tot heden een raadsel. Het geregt te Weener, hiervan spoedig onder- rigt, nam den volgenden dag den jeugdigen landbouwer G. in verzekerde bewaring men heeft de meid, die misschien over de grenzen ontvlugt is nog niet gevat. (P. G. C.) Het volgende versje leest men in de Provinciale Friesche Courant 1568. Voor vrijheid en godsdienst, voor orde en voor wet Greep Neêrland de wapens,rees Neêrlandsgebed. Twee graven Zelfs gaven Daarvoor op 't schavot Hun leven ten bestehun zielen aan God. 1868. Onderwijs vrijheid orde en wet Alles wordt op 't spel gezet Om twee graven Met twijfelachtige gaven Te stijven In hun eerzuchtig drijven Om ministers van Neêrland te blijven. DUITSCHLAND. In den avond van den 25 Januarij tusschen 5 en 8 uren heeft de leeraar der Baptisten gemeente te Keulen welke ongeveer vijftig leden teltaan acht nieuwe lidmaten vier jonge mannen en vier jonge vrouwen aan den oever van den Rijn den christelijken doop bij indompeling toegediend. Die pleg- tigheid is door de geheele gemeente bijgewoond. Om de rivier te bereiken heeft de stoet, aaugezien eene der stadspoorten reeds gesloten was een grooten omweg moeten maken en bijna anderhalf uur langs onbegaanbare bin nenpaden met sneeuw en hagel moeten worstelen. De leeraar de diakenende diakonessen en de doopelingen hebben zich onbeschroomd te water begeven en niemand schijnt daarvan eenig letsel bekomen te hebben. In Pruissen waar (met uitzondering van Barmen) de Baptisten eene bijna nog onge kende ofschoon sedert 1841 door den staat erkende sectie zijn, heeft deze gebeurtenis veel opzien gebaard. Het is thans officieel bevestigd dat de Oo8teurijksche regering geweigerd heeft de werfbureaus: voor het Pauselijke leger toe te laten. De Neue Zeitung meldt, dat in de clubs te Petersburg het gerucht in omloop isdat Berezowski, die tijdens het verblijf van keizer Alexander te Parijs een aanslag op diens leven deed, uit Toulon is ontsnapt, waar hij in afwachting zijner overbrenging naar Nieuw-Caledonie zich in het bagno bevond. F H A N K R IJ K. Dezer dagen werd per telegraaf gemeld dat te Napels een heuvel was ingestort. Een correspondent schrijft in dato 29 Januarij daaromtrent het volgende„In de stad heeft eene geduchte ramp plaats gehad waarbij vele menschen het leven hebben verloren. Diegenen nwer lezers die te Napels zijn geweest, herinneren zich zeker den weg langs Santa Lucia naar de Chiatamone tusschen de oude villa van Lucullus, thans het kasteel delf Nuovo en de steile rotsgronden van Pizzofalcone. Gisteren avond omstreeks acht uren raakte een deel dier rotshoogte los en stortte met een geweldig gedruisch naar om laag, waarbij de aan den voet gebouwde huizen onder de opeengehoopte massa bedolven wer den. De schok werd in een wijden omtrek gevoeld. De gebouwen nabij den top der hoogte zijn natuurlijk even als de omlaag staande huizen, in een zeer ontredderden toe stand getaakt en door de bewoners verlaten. Wegens de gesteldheid van het terrein waren die huizen niet zoo groot als anders met de Napelsche woningen het geval is, hoewel men toch vreest, dat er zeventig of tachtig perso nen in aanwezig waren. Onder anderen pas seerde op dat oogenblik aldaar een omnibus waarin eenige vreemdelingen zaten die per spoortrein uit Rome gearriveerd waren en nu naar hun hötel reden. Even als deze zijn verschillende personen als op eene wonderda dige wijze aan het gevaar ontsnapt. Zoo was bijv. een koopman die juist zijn winkel had gesloten, slechts eenige ellen voortgewandeld toen de instorting volgde. Hij bleef daarbij behouden, maar zijn winkel was totaal vernield. Een koffijhuis vol bezoekers werd geheel door de aarde en steenklompon overdektdoch het gewelfde kapwerk van het gebouw wederstond de zware drukking en de aanwezigen drongen naar buiten door eene scheur in een der muren, juist aan den kant die van de opeen- hooping vrij was gebleven. Het daaraan belendend winkelhuis raakte evenwel geheel en al er onder, hoewel het toch ook de druk king schijnt te hebben uitgehoudenalthans men hoort van onder de aardlagen duidelijk roepen en schreeuwen zoodat vermoedelijk de bewoners nog wel gered zullen worden. Hét berigt van het gebeurde was als met een tooverslag door de stad verspreid. Daardoor waren de autoriteiten dar, ook zeer spoedig op de plaats des onheils aanwezig. Onmid dellijk werden er cordons gevormd om den aandrang van volk te beletten, terwijl de mili tairen aan het werk werden gesteldom met de ontruiming een aanvang te maken. Terwijl ik dit schrijf, levert dat alles een merkwaardig schouwspel op. De geheele Napelsche bevol king stroomt bij troepen daarheenen men bemerkt bij de menigte terstond eene alge- meene agitatie telkens wanneer een lijk of een gewonde uit de puinhoopen wordt te voorschijn gehaald. Dezen worden allen naar de militaire ambulances van bet Pellegrina- hospitaal gebragt. De opgewondenheid is zoo grootdat de prefect eene aanmaning heeft doen aanplakken, om de burgers tot orde en bedaardheid aan te sporen." GROOT-B RITTANNIEN. Londkn 6 February. De persoon op wien gisteren ochtend in de nabijheid van het huis van detentie in Clerkenwell geschoten is is nog niet aan de bekomen wonde over leden maar verkeert in zorgelijke omstan digheden daar de kogei diep in den nek is doorgedrongen en de stand der kwetsuur op dit oogenblik het uitnemen van den kogel ongeraden schijnt te maken Eene bij den moordenaar James Needell ingestelde huis zoeking heeft het vermoeden dat hij tot de Fenians zou behooren niet bevestigd. Uit zijne in eeD verhoor voor de policie-regtbank gegeven antwoorden scheen opgemaakt te moeten worden dat hij niet wel bij het hoofd was hetgeen ook door zijnen verdediger ter zijner verontschuldiging werd aangevoerd Ter meerdere beveiliging der politie bureaus. in Londen en Ierland, tegen plotse- lingen overvalzullen zij kogelvrij gemaakt worden, door middel van ijzeren platen langs de wanden en deuren te bevestigen. Uit Cork wordt gemeld dat aldaar een toeleg van Fenians om do bewaarplaats van de wapenen der mililie te overrompelen en te plunderen door de policie was ont dekt en verijdeld juist toen de aanval zou worden ondernomen. Do Amerikaan Train die daar ter stede voorlezingen hield is ziek geworden zoodat men althans gedurende eenigen lijd van zijne onrustwekkende redevoeringen zal zijn bevrijd. J1 Woensdag hebben de handwerks lieden van Birmingham die in den vorigen zomer de tentoonstelling te Parijs bezocht hebben een feest gegeven waar onder meer andere gasten ook de heer John Brigth tegenwoordig was. Sommige dier handwerks lieden hebben zeiven het woord gevoerd en allen betoogd dat de regering krachtig de hand aan het volksonderwijs moest slaan indien de Britsche handwerksman het op den duur tegen de concurrentie van den Duitschen den Franschen en den Amerikaanschen zou kunnen volhouden. In Wales is een jammerlijk ongeluk voorgekomen op den spoorweg tusschen New town en Llanidloes in het graafschap Mont gomery waar drie bruggen over de Severn ijn. Een dier bruggen nabij het station Caesws brak juist toen de trein er op was die gelukkig slechts weinig menschen bevatte. De locomotieftender en twee beestenwagens stortten in de rivier en hielden gelukkig het overige van den trein tegen zoodat de passa giers meest veehoeders gered werden. De machinist is verdronken, vastgeklemd tusschen de locomotief en tender, en de stoker is voor- uitgeslingerd en' door de locomotiefdie op hem viel in de bedding der rivier gedrukt. Ware het ongeluk den slechts enkele uren. te voren daar gepassaerden markttrein overkomen, dan zonden er vrij wat menschenlevens te betreuren zijn geweest. Er bestaat wel geen beter voedsel zoo wel voor den gezonden als voor den herstellenden als zuivere onver- valschte chocoladeimmers een kop goede chocolade overtreft verreweg de beste bouillon in gehalte van werkelijke voedingsstof. Tot billijke prijzen te verkrijgen vindt echter zoo dikwijls eene vervalsching van dit artikel plaats dat eene qualiteitvoor welker zuiver heid wordt gewaarborgd eene zeldzaamheid is geworden. Het verdient daarom te meer vermeldingdat de .-st l,,ii-f\jï,rï«-Ir van Franz Stollwerck te Keulen die tot de meest beduidende fabrieken van Duitschland behoortop de wereldten toonstelling.te Parijs wegens zuiverheid, voortreffelijke kwaliteiten goedkoopte van hare chocoladen met de prijsmedaiüe werd bekroond. Deze onderscheiding is des te eervollerdewijl de uitgereikte medaille de eenige is die in deze branche op geheel Pruissen is gevallen. De fabriek dankt aan haar beginsel alleen volkomen zuivere fabriecaten ter markt te brengen haren alom verbreiden roem. Men zoude kunnen be weren dat het zoowel de pligt als het belang van iedere groote handelszaak in victualiën enz is om hare klandisie met dit product te voorzien. Hedeu overleed tot diepe droefheid van mij en mijn eenigen zoonmijne geliefde echtgenoote ELISABETH HENRIETTE WTLHELMINAWOL- TERS in den ouderdom van 71 jaar en 6 maanden. Zeven en dertig jaar mocht ik met haar in den echt vereenigd zijn. Delft 4 Eebruari 1868, P. OOSTERMAN. Heden werd ons ouderhart diep getroffen door het overlijden van ons eenigst en geliefd Dochtertje ANNA MARIA WILHELMINAna een smartelijk en langdurig lijdenin den aanvalligen leeftijd van bijna 11 maanden. Ziemkz.ee J. RENSEN. den 10 Eebruari 1868. A. M. RENSEN- van Setten. De Notaris Mr. c. van der LEK de CLERCQ zalten verzoeke der Erven van wijlen Mej. de wed. P. L. YIS op Zaturdag 22 Eebraarij 1868 publiek verkoopen Des voormiddags 10 ure, vóór na te melden Huis Eene partij METJBELA TRE en andere Roerende GOEDEREN 9 bestaande in Ta fels Stoelen, Kasten Spiegels Schilderijen een Haardje Bedden met toelbeliooren mitsgaders Koper Porceleïn Glas- en Aardewerk. En des namiddags 2 ure in de Dorpsherberg aldaar staande en gelegen te Haamstede sectie B No. 652. i op Zaterdag SS Februari, van Rotterdam des voormiddags te 10 u. 20 m.en voorts op vaste dagen en uren als volgt VAN VLISSINGEN MAANDAG WOENSDAG en VRIJDAG, des morgens aclrt uren. VAN BOTTERDAM DINSDAG, DONDERDAG en ZATERDAG, des morgens tien uren twintig minuten. De Vaart zal geschieden door de Zandkreek. Dili gence-diensten bestaan te Wolphaartedijk voor Goes en te Zijpe voor Zierikzee. AGENTEN Rotterdam de Heeren Wed. J. C. VAN DER GARDEN; Dordrecht P. BAREN- DRECHT; Willemstad A. SONNEVELD; Zie- rikzee W. ABELS Goes W. ANEMAET en Vlissingen P. J. SIEGERS. Vlissingen den 10 Eebruari. DE DIRECTIE. lederen dag 65 Cents per Nederl» pond te bekomen bij W. ABELSZier ikzee. Zierikzee Uitgezeild 10 Eeb. EwerettaAnnis New-Castle. Brouwershaven G earriveerd 7 Eeb. Susanne E. Vonk Batavia Rotterdam. 9 Rutlandshire, R. R. Summerson, Rott.Liverpool. 7 Uitgezeild Adm Ver-Huell(st F. Lambach Rotterdam Havre. Per het schip Susannekapt. Vont ik zijn als pas sagiers van Java aangebragtde heer van Hemert en mevr. Koblentzkj en kind. Prijzen der Effecten te Amst ;erdam den 10 Februarij 1868. Nederland. Werkel. Schuld. 2\ 'a pCt. dito dito 3 dito dito 4 Amort. Sijndic. 3 V '2 Ned. Hyp.-Bank. 4 't België. Cert. bij Rothschild. 21/ji Spanje. Obligatiën. 2%! Portugal. Obligatiën. 3 Rusland. Obl. bij Hope en Co. 5 dito 1828/29 5 Cert. 1840 4 Spoorweg-Actiën. Polen. Aandeelen 1835. Pruissen. Obligatiën 1849. 5 Oostenrijk. Obl. Met. Oude. 5 dito 2% dito Rente Amst. 5 dito Nationale. 5 Mexico. Obligatiën. 5 Griekenland. Obl. Geldl. 1825. 5 Turkije. Binnenl. Oblig. 5 54% 63 84% 35% 39% 91% 2% 46'%, 23% 66% 53% 32 ROTTERDAM 10 Eebrua rij. Tarwe zeer flaauw 20 et. Rogg e 20 ct. Gerst 2 0 ct. en bruine Boonen 25 ct. la ger. Rest on- veranderd. Jarige Zeenwsche Tarwe Nieuwe 1867 Rogge 1867 Winter^erst Zomergerst Inl. lange Haver korte Kleine blaauwe Erwten Groote Bruine Boonen Witte Zeeuwsche Paardenboonen 13.65 k f 14.65 13.10 - 14.10 10.60 a - 11.10 6.75 k - 5.75 k - 2.75 a - 3.50 a - 9,a - 12.— k - 13.— 11.25 a - 12.25 10.— k - 12.— 8.— a - 8.50 7.- 6.50 3.— 4.50 9.50 Stoombootdienst tuss« chen Middelburg en Rot terdam Van Middelburg. Var-n Rotterdam. Vrijdag 14 'smorg. 7.Vrijdag 14 'smorg. 10.15 Zaturdag 15 7.J Zaturdag 15 10.15 De Diligence zal van Zierikzee 2 uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar 'Middelburg en van Middelburg naar Rotterdam een half uur na de afvaart der stoomboot rijden. STOOMBOOTDIENST „TEL EG RAAF" ROTTERDAM So AN TWERPEN tot en met 13 Februarjj 1868. D1NGSDAG en VRIJDAG van Kotter Ham 's, morgens 7. ZONDAG en DONDERDAG van Antwerpen: 'a morgens 7. van 14 Februarij tot en met 31 Maart. Van RotterdamDingsdagD onderdag en Zaturdag 's, morgens 7 ure. van 15 Februarij tot en met 31 Maart. Van Antwerpen, Zondag, Woensdag en Vrijdag 's morgens 7 ure. De Diligence rijdt van Zierik zee, van de Schnithaven naar ZijpeDingsdag en Vrijdag 's morgens ten 9,— ure. Zondag en Donder dag 9,30 Agent de Heer J. A. van eer Halen. Ter Stads-Drukkerij van de Erven A. be VOS. -

Zierikzeesche Courant | 1868 | | pagina 2