M°. 8 Zaterdag 25 Januari] 1868 WOENSDAG EN ZATERDAG. Besturen en Administratiën Publicatie. Bekendmaking Binnenlandsehe Tijdingen. J. J. VAN KERKWIJK Buitenlandsche Tijdingen. ZIERIKZEESCHE COURANT PRIJS DER ADVERTENTIES. Gewone 10 cent de regel. Geboorte- Huwelijks- e Doodberigten van 1 6 regels 4 1 behalve het zegelregt VERSCHIJNT: A BONNE.II E N TS P Rij S. 'Per drie maanden f 2,00Franco per post f 2,25. Inzin king der Advertentiën daags te voren, voor 10 ure'etnorg. 180 53%, 62% 83"/,, 38%, 91% NATIONALE MILITIE. Burgemeester en Wethouders der gemeente Zie- riJczee. Gelet op art. 26 der wet van den 19 Augustus 1861 (Staatsblad no. 72) Brengen bij deze ter kennis van belanghebbenden dat het register van de in het vorige jaar voor de nationale militie ingeschrevenen benevens de daaruit opgemaakte alphabetische lijstvoor elk op de secreta rie ter lezing zullen nederleggen van den 21 tot den 29 Januarij 1868 dat tegen register en lijstbinnen den tijd der nederlegging bezwaren kunnen worden ingebragt bij den Commissaris des Konings in de provincie door middel van een door de noodige bewijsstukken gestaafd verzoekschrift op ongezegeld papieronderteekend door hem die ze inbrengtwelk verzoekschrift zal moeten worden overgebragt bij den Burgemeester tegen bewijs van ontvang. Zierikzeeden 21 Januarij 1868. Burgemeester en Wethouders voornoemd B. C. CAU. De Secretaris J. P. N. ERMERINS. 45% 22% 65% 61% 6— 7.I l de afvaart burg en van uur na da Burgemeester en Wethouders van Zierikzeemaken bekenddat de commissie van beheer van het Kazerne- ■mentsfonds rekening en verantwoording zal doen van haar beheer over het jaar 1867 op 'Laturdag den 1 Februarij eerstkomende te twee uur des namiddags in een der localen van het Raadhuis dezer gemeente, en roepen alle geregtigden tot dat fonds op, daarbij tegen woordig te zijn. Zierikzee den 15 Januarij 1868. Burgemeester en Wethouders B. C. CAU. De Secretaris J. P. N. ERMEBINS. r Donderdag n 'smorg. 7, Schuithaven ten 9,ure. 9,30 len. 24 Januarij 1868. Uitslag der Verkiezing van een Lid voor de Tweede Kamer der Staten- Generaal te Zierikzee. Geldige uitgebragte stemmen 981. Volstrekte meerderheid 491. Gekozen d© Heer met 705 stemmen zJhr. Mr. J. Gr. II. van TETS van GOUDRIAAN bekwam 222 stemmen. Tot leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal te Rotterdam zijn gekozen de heeren I. I). Eransen van de Putte W. A. Viruly Verbrugge eu E. W. C. Blom Grouingen mr. W. H. DullertTiel mr. W. E. C. van Lidth de Jeude Amersfoort de heeren mr. E. L. baron van Hardenbroek van Lookhorst en mr. J. K. baron van Goltstein Utrecht de heeren mr. E. du Marchie van Yoorthuysen en mr. N. P. J. Kien 's Gravenhage de heeren jhr. E. de Casembroot en jhr. C. A. van Sijpensteijn Tilburg de heeren jhr. mr. J. B. A. J. M, Verheijen en F. H. H. BorretMaastricht de hb. C. A. baron de Bieberstein Rogalla Zawadsky en jhr. mr. Paul van der Maesen de SombrefF. Uit 's Gravenhage meldt men van 19 Januarij. Zekere vrouw schijnbaar tot den fatsoenlijken stand behoorendewas gisteren middag ten 12 ure hare woning (in een poort op het Spui) binnengetreden had daarna eenige voorwerpen voor huishoudelijk gebruik Ran de deur van haar vertrek gelegd en was toen niet meer te voorschijn gekomen. Vreezende voor een on geval had men de politie gewaarschuwd op wier last de deur van het vertrek werd geopend evenwel niet zonder moeite want het bleek dat de vrouw op den vloer lag met de voeten tegen de deur en hoewel nog levende in een zeer benaauwden toestand verkeerde. Onmiddellijk naar bet gasthuis vervoerd is zij daar dan ook heden ochtend reeds overleden. Het zonder linge van deze zaak is dat de hier bedoelde vrouw bij niemand bekend is dat zij nooit een woord tot hare buren heeft gesproken dat nergens in hare wo ning eenig spoor van beddengoed was te vindenmaar integendeel wel op die plaats vreemde voorwerpen als familie-portretten sieraden dames-kleederen enz. benevens brandstoffenboterkoek en eenig geld. Het van wege de politie ingestelde onderzoek moet over deze duistere zaak het noodige licht verspreiden. Men berigt uit Zutphen het volgende De postkar vau hier op Apeldoorn welke dezer dagen des avonds vertrekt en de Hollandsche pakketten vervoerdwerd voor een paar dagen tusschen de herberg de Kar en bovengenoemd dorp op eene plaats waar de straatweg door eene zeer eenzame streek loopt aangehouden door eene gesluijerde damedie den postiljon Evers vroeg te mogen mederijden. Deze man vond liet goed en de dame die een zwaar kistje bij zich hadverzocht den postiljon dit te willen aannemen en in den wagen te zetten waarna zij gereedheid maakte om in te stijgen. Door dit alles was eeuige beweging ontstaan en kwamen handen tevoorschijn die Evers voor groote manshanden meende te moeten houden. Zonder tijd te verliezen geeft de postiljon de gewaande dame een slag met de zweep zet zijn paard ferm aan en komt te Apeldoorn waar hij van het gebeurde kennis geeft. Dewijl niemand zich later aanmeldde om het kistje te reclameren is dit geopend en heeft men er allerlei pistolen in gevonden. Te Hoorn stond "Vrijdag voor de arrondissements- regtbank teregt zekere J. O. politiedienaar te Enk- huizen wegens mishandeling en gevangen nemen van een jongeling die naar zijne meeningte luidruchtig des avonds op de straat was. De officier van justitie eischte voor hem vier weken gevangenisstraf met de kosten. Uitspraak over acht dagen. Uit Zevenhuizen (provincie Groningen) meldt men van 19 Jan. Gisteren avond had hier een allertreurigst voorval plaats. De zoon van den landbouwer A. Deel stra en twee zijner dienstboden bragten des avonds een bezoek bij den Heer J. Reintjes niet ver van daar wonende waartoe zij zich in een schouw of pont be gaven. Door de duisternis kon men deze niet goed besturen waardoor zij zonk en de drie jongeiieden 2120 en 16 jaren ond jammerlijk omkwamen. De officier van justitie te Goesverzoekt de op sporing aanhouding en berigtvan een vermisten brief met de daarin gesloten waardeals 1 ned. bankbillet, nieuw modelvan 300 no. 2775 1 dito van f 300, no. 63121 dito van f 25 no. 4865 en een munt biljet van f 10 no. 269 door den heer Pastoor der R. C. gemeente te Kwadendamme c. a. eigenhandig op Zaturdag den 28 December 1867 bezorgd bij den brievengaarder te Ovezande welke brief was geadres seerd aan den heer E. B. Richters Singelhoek Vij zelstraat H. 42 Amsterdamgefrankeerd met twee postzegels van 5 centen waarop de dochter van den brievengaarder geschreven heeft„na posttijd", gesloten in een gewoon half vel postpapier en digtgemaakt met een ouwel en lak daarover. De Officier voornoemd de Knokke van der Meulen. (Goessche Courant.) Als der vermelding waardig deelt men mede dat op den 16 dezer uit de cellulaire gevangenis te Roermond een persoon ontslagen is aan welken bij het verlaten van het huis van arrest de som van 110 86 ter hand gesteld werd die hij gedurende zijne gevan genschap verdiend had. Uit Bergen op Zoom schrijft men 17 Januarij „Men hoort hier in het geheel niet meer spreken over het sloopen der vesting. Velen beweren clan ook dat de regering hiertoe niet dan gedwongen zal overgaan en wijzen er opdat nu achtereenvolgens drie eerstaanwezende ingenieurs der genie zijn overgeplaatst juiet toen zij het ontwerpplan bijna in gereedheid hadden gebragt. Uit Dusseldorp schrijft men van den 16 dezer Gisteren deed zich hier het zeldzame geval voor, dat een lijk, 't welk op het kerk hof zou begraven worden, werd afgewezen en naar het stadhuis moest teruggebragt worden. Eene zekere Frank namelijk verscheen aan de poort van het kerkhof met het lijk van zijnen broeder Johan, dat hij op zijn eigen wagen derwaarts had gebragt. De poort van het kerkhof echter bleef voor hem gesloten en men weigerde het lijk aan te nemen om dat het niet op den stads-lijkwagen derwaarts was gebragt. De stad namelijk heeft zich het monopolie toegeëigend, om alle lijken op haren wagen - natuurlijk tegen zeer hooge prijzen - ten grave te brengen, en bestrijdt aan anderen dus dit regt. De bloedverwanten van den gestorvene echter bragten deswege hunne be zwaren bij den regerings president in die te hunner gunste besliste en de opneming van het lijk gelastte. PKANKEIJK. Het Giornaie di Roma weerspreekt het gerucht dat de poorten van Rome gesloten zijn en dat eene bloedige botsing tusschen de Zouaven en de Garibaldianen in de pro vincie Viterbo is voorgevallen. In antwoord op een artikel van den Nord waarin Prttissen betigt wordt van naar de alleenheerschappij in Europa te staan zegt de Patrie dat de Russische dagbladpers met leede oogen het herstel der goede ver standhouding tusschen Pruissen en Frankrijk aanschouwt en zij niet ongaarne zou zien dat deze twee mogendheden vaarwel zeiden aan de vredelievende houding welke bij uit nemendheid gesch kt is om bloedige botsingen in het Oosten te voorkomen. In de kolenmijn Neu-Iserlohn nabij Bochurn, had zich tengevolge van het jongste onstuimige weder in den nacht van den 14 dezer eene groote hoeveelheid gas opgehoopt, waardoor eone vreeselijke ontploffing volgde waarvan de gevolgen tot nu toe niet zijn te overzien. Men vreest echter, dat weinigen der mijnwerkers die zich in de mijn bevon den, het leven hebben behouden Gedurende den geheelen voormiddag van den 15deu is men bezig geweest om de verongelnkten op te sporenin den namiddag had men dan ook reeds 75 lijken en 25 zwaar en ligt ge wonden gevonden. Hoe groot het aantal slagtofïers in het geheel zal zijn is nog niet naauwkeurig bekend Uit Mexico wordt berigt dat een alge- meenen opstand tegen het bewind van Juarez onvermijdelijk scheon. GROOT-B RITTANNIEN. De Fenians hebben de brutaliteit gehad gepasseerden Zaturdag namiddag tegenover het residentie-gebouw van den Lordmayor een proclamatie aan te plakken, waarin de in En geland aanwezige Ieren «orden aangemaand zich bij de Amerikaansclie Fenians aan te sluiten. Te gelijk met de arrestatie van eenige Fenians, in de telegrammen vermeld, verspreidde zich ook het gerucht van een aanval op den Martellotoren te Duncannon terwijl men te Cork weder beproefd heeft eenige gebouwen door Grieksch vuur in brand te steken. De wapensmeden en buskruidverkropers te Lim- merick en Tsallee zijn genoodzaakt geworden hun voorraad aan de politie in bewaring te geven. Het blijkt moer en meer dat de Fenian Burke, die te Olerkenweil gevangen zat, kennis droeg van liet plan tot het in de lucht doen springen van den muur. Het Amerikaansclie nieuws uit New- York per Scotia is niet onbelangrijk. Pe Fenian Lennow die «den politie beambte Kanna te Dublin vermoord heeft is sehuidig verklaard aan moord met voor bedachten rade. Nabij IVigan is eene steenkolenmijn in brand geraakt al de arbeiders moesten nsar boven gehaald worden waarna men alle openingen heeft toegestopt. Het ongeluk wordt toegeschreven aan onvoorzigtige be handeling van den vuurhaard in de mijn Te St. Domingo is de staat van beleg geproclameerd tengevolge van onlusten die aldaar zijn uitgebarsten. De president der Dominikaansche republiek de generaal Cahral die afwezig was heeft zich gehaast naar de hoofdstad terug te keeren en maatregelen van verdediging te nemen. Op het eiland St. Thomas hebben 1200 stemmen zich voor de vereeniging met da Yereenigde Staten verklaard slechts 20 per sonen hebben tegen gestemd Volgens berigten uit het Abyssinische legerkamp bij Senafo dd. 19 Dec. genoten de ti'uepeu de beste gezondheid Men ver langde naar de komst van de overige troe pen opdat met den krijgstogt een aanvang kon worden gemaakt Men was druk bezig met bet banen van wegen want daarnaar wachtte het vervoer van het geschut en ver der materieel. De thermometer van Fahren heit teekende 62 h 65 gr. bij dag en 40 h 46 gr. bij nacht. Uit Aden is omtrent de Abyssinische expe ditie berigt ontvangen dat generaal Staveiy den 4 dezer onverwacht uit Senafeh te Annesley was aangekomen en aan het 33ste regement order had gegeven otn nog dienzelfden nacht aan land te gaan. Nadat de manschappen met Snider geweren gewapend waren is de landing in den vroegen morgen volbragt Er liep toen een gerucht dat kolonel Mere- wether bij Senafeh eene nederlaag had gele den doch het regte hiervan wist men niet. Het was alleen bekend dat hij den 26 Dec. met eene afdeeiing op verkenning was uiige- gaan van waar hij zeer onverwacht en spoedig was teruggekomen YVelligt heeft dit tot het genoemde gerucht aanleid.irg ge geven. Intusschen waren er weer gunstiger berigten ontvangen aangaande het opperhoofd of den vorst van Tigrë. Deze had althans in de laatste dagen getracht hel tegen hem bestaande wantrouwen weg te nemen door het aanbod otn de Engeischen van levens middelen te voorzien waarbij hij tegelijkertijd

Zierikzeesche Courant | 1868 | | pagina 1