Hf°. .104 Zaterdag 28 December WOENSDAG EN ZATERDAG. 186 4 Besturen en Administratiën Publicatie. Bekendmaking. Bin nen la ndsch e T ij dingen ZIERIKZEESCHE COURANT PRIJS DER A D V E RT E NT IE N. j Gewone 10 cent de regel. Geboorte- Huwelijks- en I Doodberigten van 1 6 regels il 1 behalve het zegelregt I VERSCHIJNT: A BONNE MENT S-P Rij S. Per drie maanden f 2,00— Franco per post f 2,25. Inzen ding der Advertentiën daags te voren voor 10 ure'smorg NATIONALE MILITIE. Burgemeester en "Wethouders der gemeente Zie- rikzee. Gelet hebbende op de bestaande wettelijke bepalingen betrekkelijk de Nationale Militie Brengen bij deze ter kennis van een iegelijk die zulks zonde mogen aangaan dat het register tot inschrijving van alle mannelijke ingezetenen welke op den 1 Januarij aanstaande hun 19de jaar zullen zijn ingetreden dat zijn diegenen 3 welke in 1849 zijn geboren zal gereed -liggen op de Gemeente-Secretarie van den 1 tot en met den 31 Januarij 1868., van des voormiddags 10 tot des na middags 4 uur.; dat voor ingezeten wordt gehouden 1'. hij wiens vader ofis deze overleden wiens moeder, of'zijn beide overleden, wiens voogd, inge zeten is volgens de wet van den 23 Jiüij 1850 (Staatsblad no. 44) 2. hij die geen ouders of voogd hebbende gedurende de laatste achttien maandenvoorafgaande aan den 1 Januarij van het jaar waarin hij zich moet laten inschrijven in Nederland verblijf hield 3. hijvan wiens ouders de langstlevende ingezeten was al is zijn voogd geen ingezeten mits hij bin nen het Kijk verblijf houdt dat niet voor ingezeten wordt gehouden de vreemde ling behoorende tot eenen Staatwaar de Neder lander niet aan de verpligte krijgsdienst is onderwor pen of waar ten aanzien der dienstpligtigbeid het be ginsel van wederkeerigheid is aangenomen (art. 15 der wet van 19 Augustus 1861) (Staatsblad no. 72) dat hij die eerst na het intreden van zijn 19de I j aar doch vóór het volbrengen van zijn 20ste inge- I zeten wordtverpligt is zich zoodra dit plaats heeft ter inschrijving aan te geven bij Burgemeester en Wet houders der gemeente waar de inschrijving volgens I art. 16 moet geschieden (art. 20 der wet) dat voor de militie niet wordt ingeschreven I 1. de in een vreemd Rijk achtergebleven zoon van een ingezeten die geen Nederlander is 2. de in een vreemd Rijk verblijf houdende ouderlooze zoon van een vreemdeling al is zijn voogd inge zeten (art. 17 der wet) j dat de inschrijving geschiedt 1. van een ongehuwde in de gemeente waar de vader, ofis deze overleden de moeder of zijn beiden overleden de voogd woont 2. van een gehuwde en van een weduwnaar in de gemeente waar hij woont I 3. van hem die geen vader moeder of voogd heeft of door dezen is achtergelaten of wiens voogd buiten 's lands gevestigd is in de gemeente waar hij woont. 14. van den buiten 5s lands wonenden zoon van een Nederlander die ter zake van 's lands dienst in een vreemd land woontin de gemeentewaar zijn vader of voogd het laatst in Nederland gewoond heeft (art. 16 der wet) dat elk die volgens art. 15 behoort te worden inge- I schreven verpligt is zich daartoe bij Burgemeester en I Wethouders ter boven aangegeven plaatse en binnen I den daar bepaalden tijd aan te geven en dat bij diens I ongesteldheidafwezigheid of ontstentenis zijn vader, lof, is deze overleden zijne moeder, of, zijn beiden 1 vnoyrl W-kot /inp.n van die aangifte worden mitsdien dringend aauge- Imaand aan de op hun rustende verpligting te voldoen len wordt hun ten overvloede onder de aandacht gebragt Idat bij bovengemelde wet onder meer is bepaald dat met boete van 25 tot f 100 wordt gestraft de overtreding van art. 18 en dat bi elke veroordeeling tot boeten tevens door den regter wordt bepaald, dat, indien daaraan niet is voldaan bimen twee maanden nadat de veroordeelde tot betaling j aangemaandde boete door gevangenisstraf van ten Inogste tien maanden zal worden vervangen. En opdat niemand ten deze mwetendheid zoude kunnen voorwenden, zal deze ter voldoening aan de bepaling van art. 19 der wet val den 19 Augustus 1861 (Staatsblad no. 72) voorde Iweede maal worden aangeplakt waar zulks binnen deze'gemeente te doen gebruikelijk is. Zier ik zeeden 23 December 1167. Burgemeester en Wethouders voornoemd B. C. CAD. Secretaris J. P. N. ERMERINS. Burgemeester en Wethouders van Zierikzeebrengen ter kennis van de ingezetenen dat do>r den Raad dezer gemeente in zijne zitting van den 24 cezer zijn benoemd tot leden der vaste Commissiënbedeeld bij art. 54 der gemcente-wette weten de heeren Mr. C. J. EOKKER en Mr. J. MOOLENBURGH voor de Fabricage .- de heeren Mr. J. W. D. van DONG2N P. C. LANDSKNEGT en S. G. NAUTA van der GRIJP. voor de Gas-fabriek en Straatverlichting de heeren S. G. NAÜTA van der GRIJP H. G. MULOCK HOUVER en J. van der VLIET. tot Commissaris over de Wandeliigen de heer S. G. NAÜTA van dep. GRIJP en tot Commissarissen der Vischma'kt .- de Heeren J. van der "VLIET en H. G. MULOCK HOUWER. Zullende de Commissie voor de strafverordeningen worden gepresideerd door den Burgemeester ingevolge de wetde Commissie van Eabricage door den Wet houder Jhr. de JONGE en bij diens verhindering door den Wethouder Mr. EOKKER en de Commissie voor de Gas-fabriek en Straatverliohting door den Burgemeester en bij diens verhindering door den ethouder Jhr. de JONGE. Zierikzee den 27 December 1867. Be Burgemeester. B. C. CjjlU. Be Secretaris J. P. N. ERMERINS. (Niet officieel gedielte.) Openbare Haadsv ergadering ge houden te Zierikzee op den S4 December 186?. Voorzitter mr. B. C. CAU Burgemeester. Secretaris mr. J. P. N. ERMERINS. Afwezig de heeren van der Grijp met kemisgeviii» mr. de Crane en mr. Moolenburgh, De Ratste komt later binnen. De notulen der vorige zitting worden gelezen en goedgekeurd. Tl orden medegedeeld 7 missives van Gedeputeerde Staten a. geleidende goedgekeurde Raadsbesluiten tot beschik kingen op den post van onvoorziene uitgrven 1867 en bet doen van af- en overschrijvingen. b. kennisgevende dat in het Raadsbesluit tot het'ver- leenen van subsidiën voor 1868 aan ajnibesturen wordt berust. c. geleidende het goedgekeurd suppletoir kohiei van den hoofdelijken omslag voor 1867. d. idem de goedgekeurde gemeente-rekeniug over 1866. e. idem de goedgekeurde gemeeute-begrooting voor 1868 met enkele opmerkingen. f. idem een extract uit het koninkl. besluit tot wijziging van de heffing van haven- en kaaigeld en van den hoofdelijken omslag. Wordt voorgesteld deze verordeningen met 1 Januarij in werking treden en daarvan vooraf afkondiging te doen. Aldus 'besloten en g. een afschrift van het kon. besluitwaarbij de ge meente Oude Tonge als onderstands domicilie van D. van Erkehn wordt aangewezen. Allen voor kennisgeving aangenomen. Aan de heer D. Q. de Jonge van der Halen wordt op daartoe gedaan verzoek wegens vertrek naar elders voor 8 maanden ad f 22 remissie van hoofdelijken omslag verleend. Idem aan J. H. Enters, voor 7 maanden ad f 3,85. waarvan aan de ontvanger zal worden kennis ge geven. Het maximum van den onderstand voor 1868 wordt op voorstel van Burgemeester en Wethouders overeen komstig de voordragt van het burgerlijk armbestuur vastgesteld overeenkomstig dat van 1867 afschrift van besluit en staat aan heeren Gedeputeerde Staten te zenden. Worden gelezen de sollicitatien naar de betrekkingen van havenmeester en commissaris der Zeeuwsche veeren. Naar beide betrekkingen hebben gesolliciteerd 1. W. Abels. 2. H. J. Rusman. 3. D. Ritmeester. 4. A. van Verre en 5. C. M. Le Sage ten Broek. naar die van havenmeester 1 P. Ribbens. 2. C. Piplow. 3. P. J. Bartels. 4. D. Schippers. 5. J. de W aardt. en uaar die van commissaris der Zeeuwsche veeren G. de Vries zullende met de stukken die enkele solli citanten daarbij hebben gevoegd ter visie worden ge legd om in eene volgende vergadering tot eene be noeming over te gaan. Idem als voren de sollicitatien naar de betrekkingen van len hulponderwijzer aan de Ie burgerschool en van een hulponderwijzer aan de Armenschool. Wordt gelezen eene missive van de onderlinge waar- borgvereemging voor arbeiders en werklieden alhier verzoekende even als in vorige jaren eene toelage van f 100 uit de gemeentekas. Op voorstel van Burge meester en Wethouders wordt besloten aau dit verzoek te voldoen te vinden uit den post van onvoorziene uitgaven behoudens goedkeuring van Gedeputeerde staten. Aan de wed. C. Nolet wordt op haar verzoek remissie verleend van hoofdelijken omslag ad 1.735 waarvan aan den Gemeente-ontvanger zal worden kennis gegeven. Wordt gelezen eene missive van de Commissie van toezigt op het middelbaar onderwijs houdende voordragt ter vervulling der periodieke aftreding op 31 Dec. ek. van Dr. J. K. de Bruijne bestaande uit gemelde heel de Bruijne en den heer W. Top Wz. Tot de benoeming overgegaan zijnde wordt gekozen de heer de Bruijne met 8 stemmen de heer Top bekwam 1 stem en 1 briefje in blanco. Idem als boven begeleidende het reglement van orde voor die Commissie hetwelk ter Secretarie ter visie van de leden, wordt gelegd. Idem eene missive van de plaatselijke School-Com- missie houdende voordragt ter vervulling der vacature door de periodieke aftreding op 1 Januarij ek. van Jhr. Mr. M. J. S. Boeije die verzocht heeft niet meer in aanmerking te komen bestaande uit de heeren Jhr. Mr. J. C. E. Baron van Lijnden en Air. J. de Clercq van Weel en wordt eerstgenoemde benoemd met 8 stemmen hebbeude zich 2 op Air. van Weel vereenigd. Zullende aan Jhr. Air. Boeije dank worden betuigd voor de vele diensten aan de gemeente bewezen. Wordt medegedeeld een missive van den heer C. van Schelven verzoekende wegens zijne benoeming tot diaken ontslag als lid van het Burgerlijk armbestuur hetgeen hem onder dankbetuiging voor de bewezen diensten wordt verleend. Wordt gelezen eene missive van het Burgerlijk arm bestuur houdende aanbeveling a. ter vervanging van den heer C. J. Wiltenburg die op 1 Januarij e. k. aftreedtvan de de heeren J. N. Broodman en W. van Schelven Az. b. ter vervanging van den heer C. van Schelven op zijn verzoek ontslagen als boven is gemeld de heeren G. A. de Looze en A. Buijze Dz. c. ter vervanging van den boekhouder de heer P. J. Loewer die om de 5 jaren aftreedtde heeren P. J. Loewer en E. W. Loewer. Tot de benoeming overgegaan zijnde worden benoemd de beer J. N. Broodman met algemeene stemmen de heer G. A. de Looze met 6 stemmen hebbende de heer Buijze 4 stemmen op zich vereenigd en de heer P. J. Loewer met 9 stemmen hebbende de. heer E. W. Loewer ééne stem op zich vereenigd. Wordt gelezen eene missive van regenten van het Burger weeshuis houdende aanbeveling van een dub beltal voor de vervulling der vacature door de periodieke aftreding van Mr. J. J. Ermerins bestaande uit de heeren Mr. J. J. Ermerins en H. G. Alulock Houwer. Wordt herbenoemd Air. Ermerins met 9 stemmen de heer Houwer bekwam 1 stem. Aan al deze benoemingen zal worden kennis gegeven aan de benoemden en aan de betrokken collegien. De rekening over 1866 en de begrooting voor 1868 van het Burger weeshuis worden door den Voorzitter gesteld in handen eener Commissie bestaande uit de heeren Air. van Dongen Landsknegt en Koole tot onderzoek en rapport. Wordt gelezen een adres van de drie hulponderwijzers aau de Armenschool verzoekende even als in liet vorige jaar wegens verleende buitengewone diensten eene gra tificatie uit de gemeente-kas te mogen erlangen waarop op voorstel des Voorzitters liet gevoelen der plaatselijke bchool-Commissie zal worden ingewonnen. Wordt overgegaan tot de benoeming van leden der vaste commissiën en herbenoemd a. voor de strafverordeningen de hoeren mr. C. J. Fok ker en mr. J. Moolenburgh. b. voor de commissie van fabricage de heeren mr. van Dongen Landsknegt en van der Grijp. c. voor de gaz-commissie en straatverlichting de heeren van der Grijp Alulock Houwer en van der Vliet zullende de commissie voor de straf-verordeningen worden gepresideerd door deu Burgemeester ingevolge de wet; de ccmmissie van fabricage door den wet houder J. L. de Jouge en bij diens verhindering door den wethouder mr. C. J. Fokker en de com missie voor de gaz-fabriek en straatverlichting door den Burgemeester en bij diens verhindering door den wethouder J. L. de Jonge. AL. Moolenburgh is inmiddels ter vergadering ver schenen. Wordt herkozen als commissaris voor de Stads Wandelingen de heer van der Grijp. Worden herkozen als commissarissen voor de visch- markt de heeren van - der Vliet en Alulock Houwer. Van deze benoemingen zal openbare kennisgeving geschieden. Wordt besloten te beschikken over den post vaiT" onvoorziene uitgaven en overschrijvingen op art. onder houd en aankoop van meubelen de som van f 60 op het art. (verpleging bedelaars) de som van f 29,98 waartoe bij de begrooting casu quo magtiging is ver leend en te beschikken uit den post van onvoorziene uit gaven behoudens goedkeuring van Gedeputeerde Staten ad ƒ95,10 wegens buitengewone diensten door het per soneel voor de vloedplanken en levering mest. Wordt voorloopig vastgesteld de jaarwedde van den opzigter van de bergplaats van petroleum op f 52 en besloten voor die jaarwedde over het 4e kwartaal dezes jaars ad 13 te beschikken uit- deu post vau onvoor ziene uitgaven behoudens goedkeuring van Gedeputeerde staten. Burgemeester en Wethouders stellen voor om tot opzigter der bewaarplaats van petroleum te benoemen C. Blom. Dienovereenkomstig wordt C. Blom met algemeene stemmen benoemd. Eene concept-verordening voor de aanstelling van een leeraar in de natuurkunde enz. aan de middelbare school wordt gesteld in handen der heeren mr. vau Dongen Landsknegt en Koole ten fine van onder zoek en rapport. Op voorstel van Burgemeester en Wethouders wordt besloten om eenige stukken van een proces tusschen mr. A. de Jonge van Bruinisse en mr. Herbert van Beaumontaf te staan aan den heer A. A. des Tombe te 's Gravenhage in ruiling tegen Gedrukte conditiën van verkoop der Vier Bannen dd. 1 Junij 1725 voorzien van aanteekenmgen van Cor: Boeije ten behoeve van het gemeente-archief. Voorts wordt mededeeling gedaan van het omver waaijen van den aeroklinoskoop en van de briefwisseling met deu Directeur der ijzergieterij deswege gevoerd met den gemeente-bouwmeester. Yoor kennisgeving aan genomen. Hierna sluit de Voorzitter de vergadering. ZtrriKZKK 28 December Bij koninit k'ijk besluit is a toegekend het eereteeken voor eervol'e langdurige werkelijke dienst aan J. G. Bethe en J. T, Bellie muziekanten bij de dd. schutterij alhier. Uit 1 lellevoetsluis meldt men van 21 dezer, liet concert door de liedertafel Euterpe gisteren avond gegeven ten voordeele van de nagelaten betrekkingen der verongelukte op varenden van de Terschellinger loodsboot no.

Zierikzeesche Courant | 1867 | | pagina 1