X If T Bui I Buitenlandsche Tijdingen. Advertentiën. EVANGELISATIE Zeetijdingen. Beurs- en Marktberigten. Vervoer-middelen. xtoond lit in jlaats j '\Yissoki joek v ilen Ni< dat In I' dei'gelB (ten eiu I iu de Pa dat di voant. ht td ht Uh Aw Bel ov na 4i 1)8 in z' S Aan da losplaats van den Onrustpolder is de ltoogaarts van schipper Michielsen van Krabbendijke in den grond, grootendeels aan stukken geslagen. Er is volk opgeroepen om aan den En- gelsclten polder te vletten DUITSCHLAND. Men verzekert dat de keizer zicli naar Weenen zal begeven, om bet stoffelijk over schot van zijn diep betreurden broeder Maxi miliaan in ontvangst te nemen. tTe Pesth is de rabijn Dr. Meisl, op 30 Nov. in de synagoge na de predikatie door ©ene beroerte getroffen en eenige uren later «verleden. De wachtdienst in de garnizoenen zal bij bet Pruissiscbe leger worden verligt, doordien bet stellen van wachtposten tot de veiligheids posten zal worden beperkt. De echtgenoot van den generaal Chanu- stow en graaf Borghesanidie in Junij jl. te Elberfeld werden gearresteerd en waarvan de dagbladen zoo herhaaldelijk gewag maakten zijn in der tijd uit de gevangenis te Wiesbaden naar Petersburg overgebragt en naar thans gemeld wordt, veroordeeld tot deportatie naar Siberië voor den tijd van 20 jaren Prins Kotschubej heeft aan de Russische regering aangeboden om eene fabriek van spoorstaven Ie bouwen, indien de regering zich verpligt jaarlijks 300,000 pud staven te nemen, hem voor 10 jaren eene subsidie van 150,000 roebels 's iaais te betalen en de kostelooze exploitatie \an de steenkool te vergunnen in de plaats waar de fabriek zal worden opgerigt. Naar men zegt wordt dit ontwerp door den minister van finantien ondersteund. Dit deze mededeeltngen blijkt welke ontzaglijke offers Rusland bij al zijn rijkdom aan ijzer moet brengen bij den aanleg van spoorwegen dat liet ontwerp van prins Kotschubej zelfs bij een offer van anderhalf inillioen roebels en tegen kosteloozen afstand van de noodige steenkolen .kan voorkomen nog voordeelig te zijn. Te Norrkoping in Zweden hebben den SOslen November des avonds betreurenswaar dige ongeregeldheden plaats gehad. Bij ver scheidene handelaars werden door do menigte do vensterruiten ingeslagen omdat zij graan hadden uitgevoerd. Pe Pruissiscbe regering heeft weder eene waarschuwing gerigt aan hen die geneigd mogten zijn om gehoor te geven aan de uit- noodigir.g van het Peruaansche gouvernement, om naar laatstgenoemd land te verhuizen. Het plan is om te trachten 5000 Duitscliers over te halen aan de Mairo eene kolonie te vestigen. Het Bruissische gouvernement heeft bevolen dat indien zich in eenige Pruissische gemeente met- dit doel landverhuizings-agenten bevinden, die onmiddellijk strafregterlijk moeten worden vervolgd aangezien het doel geen ander is dan de landverhuizers in de diepste ellende te storten. Nu de voorgeschreven nieuwe organi satie van de landweer nagenoeg is afgeloopen, kan men eene vergelijking maken tussehen de tegenwoordige gesteldheid der Duitsche krijgs- magt en die van zeven jaren geleden. Met het begin van 1868 zal het leger van den Noord-Duitschen bond. met Inbegrip der Hés- -sische divisie, 700 bataillons infanterie téllen en wel 368 bat vun linie, 118 reserve-bat. en 214- bat. landweer. Sedert de nu 7 jaren geleden begonnen legerorganisatie in Pruissen, is het getal der bataillons, waarover de koning van Pruissen hetzij als souverein hetzij als bondsveldheer te beschikken heeftmet 420 vermeerderd, daar volgens de otide organisatie de infanterie 283 bat. telde, de organisatie van 1859 tot 1860 er nog 162 bataillons bij voegde en de oorlog des vorigen jaars eene nieuwe vermeerdering van 250 bataillons aan- bragt. Voor het geval van oorlog zouden nog 108 bataillons door Beijeren, 40 bataillons door Wuttemberg en 36 bataillons door Baden, te zamen 184 bataillons, geleverd worden, zoodat men op nagenoeg een millioen krijgs lieden te voet zou kunnen rekenen. De ca- vallerie van den Noord-Duitsclien bond telt op den voet van vrede 76 regementente weten: 10 jeg kttrassiers met 7120 man; 21 reg. dragonders met 14,952 man; 18 rag. huzaren met 12,816 man; 12 reg. lansiers met 14,952 man en 6 reg, ruiters met 4272 mandus eene gezamenlijke sterkte van 54,112 man. De veld- en vesting-artillerie telt een hieraan geëvenredigd aantal manschap pen en kanonnen." Dezer dagen is Blondin bij het geven eener voorstelling te Keulen van de koord gevallen. Door zijn val werd een stoel verbrijzeld terwijl de akrobaat zijn arm brak. BANKEIJK, [Jit Rome wordt gemeld dat men in de regeringskringen aldaar steeds bevreesd was voor eene hernieuwing der aanvallen der Garibaldianen De meest overdreven geruch ten werden bij voortduring in omloop gebragt nopens de wreede plannen van Garibaldi én diens vrijwilligers. Zoo had de Osservatoré Romano gemeld dat eene lijst was opge maakt van meer dan 8000 personen die teir dood zouden worden gebragtop die lijst kwamen voor de kardinalen prelaten de ministers en de hooge staats-ambtenaren. Zij zouden allen worden geguillotineerd en hunne hoofden naar den H. Vader gebragtmet den eisch aan dezen om te abdiceren in geval van weigering zou de paus zelf ont hoofd worden!! Natuurlijk moet aan de Osservatore de verantwoordelijkheid worden gelaten van dit programma vart kanibalen. Cairoli een der volgelingen van Gari baldi heeft in het hospitaal te Rome waar hij als gekwetst werd verpleegd den zegen des pausen geweigerd en hein woorden toege voegd zooals pausen niet dikwijls hooren. De straf is niet uitgebleven Cairoli is uit het hospitaal naar den kerker gevoerd en nie mand wordt meer bij hem toegelaten niemand heeft iets meer van hem gehoord of zai iets meer van hem hooren. De heer de Lesseps heeft in eene te Nizza gehouden conferentie verzekerd, dat de werkzaamheden van het kanaal van Suez vóór den 1 September 1869 zullen afgeloopen zijn. De ondernemers zijn voor elke maand, dat de werkzaamheden langer duren, eene boete van 500,000 franken schuldig. Ten gevolge van het ophouden van den veetyphus in Engeland en Nederland zal de regering, tiaar men verneemt, binnen weinige dagen de Eransche grenzen openstellen voor den invoer van hoornvee. GROOT-B RITTANNIEN. -Men is te Londen voornemens bij het parlement concessie aan te vragen tot den aanleg, onder de rivier, van een tunnel tus sehen Londonbridge en den Tower, bestemd voor voetgangers, die evenwel ook met omni bussen van de eene naar de andere zijde zouden worden overgebragt De door Brunei aangelegde tunnel, die deels wegens te verren afstand van het middelpunt der staddeels wegers de verbazende kosten (450,000 p. st niet aan het doel heeft beantwoord, is nu aan eene spoorwegmaatschappij afgestaan. De thans beoogde tunnel zal volgens raming slechts 16,000 p. st. kosten en 20 pet. rendeeren. De stoomboot „Boyboyaina", vroeger het eigendom der geconfedereerde» in Amerika, onlangs aangekocht voor de Grieksche rege ring, bestemd om de blokkade van Candia ta forceren, was op jl. Vrijdag op het punt om van Liverpool te vertrekken, toen de stoom ketel gesprongen is waardoor de stoomboot geheel vernield werd Ongeveer veertig per sonen zijn omgekomen. Te Liverpool heerscht sedert eenigen tijd veel nood en gebrek onder de sjouwers en pakkendragers speciaal die werk vinden bij het vervoer van katoen. Dezer dagen heb ben zij eene algemeens meeting gehouden om daarover onderling van gedachten te wisselen. Het resultaat daarvan was, dat middelen in het werk zonden Worden gesteld om eenigen onderstand te krijgen maar onder de bepaalde voorwaarde dat dit op eene fatsoenlijke ma nier incest geschieden en er dus niets mogt plaats hebben wat aanleiding kon geven tot onge regeldheden of tot een vertoon van dwang De vergadering vertrouwde dat de meerge- goeden wel genoegzaam van den bestaanden nood overtuigd zouden zijn om op welwil lende wijze daarin zooveel mogelijk tegemoet te komenwaaneer hun daartoe den wensch werd te kennen gegeven. Yan dit beslnit werd onmiddelijk berigt gezonden aan den mayor der stad die dadelijk te kennen gaf, dat het hem aangenaam zou zijn eene commissie uit hun midden bij zich te ontvangen om nader het een en ander te vernemen. Dientengevolge werd eene deputatie naar hem afgevaardigd terwijl hij inmiddels reeds eene bijéénkomst had belegd met eene der parochiale autoriteiten en eenige leden van het centraal comité tot on derstand. Onder medewerking dezer personen zijn nu vooreerst maatregelen genomen om terstond en uitsluitend ten behoeve van de noodlijdende pakkendragers een aantal keukans open te stellen waar zij eiken middag de noodige portien soep kunnen krijgen terwijl verder het een en ander voor hen zal gedaan worden in het vertrouwen dat ook van andere zijden daartoe zal worden medegewerkt. De wijze waarop de noodlijdenden zijn te werk ge gaan heeft een zoo gunstigen indruk gemaakt dat men niet twijfelt of het zal aan de ge- wenschte verdere ondersteuning wel niet ont breken. Te Havanna heeft op 1 December eene hevige aardbeving plaats gehad, gepaard met vulcanische uitbarstingen. Een aantal perso nen waren hierbij omgekomen. Op 30 October is de stad St. Domingo voor een groot deel door een orkaan vernield. Tegen de meer of minder hevig voorkomende ver koudheden van de ademhahngs-organen zooals schor heid heeschheidprikkeling tot hoestvinden wij ver schillende huismiddelen aanbevolen als bonbons pastillendure syropen en extracten enz. Dewijl het assortiment in deze artikelen door de speculatie zoo ruim geworden is is het lijdende publiek bij de keus eenige voorzigtigheid dringend aan te iv ten. Onbe twiste voorkeur boven allen verdienen de >11- werck'sehe Borst-Bonbons. Een meer als 25jarig bestaan ministeriele goedkeuringen van bijna alle staten tallooze aanbevelingen van genees- heeren en genezenen alsook de toegekende prijs- en eere-medaiilen waarop geen ander fabrikaat zich kan beroemen zijn de beste en zakelijke bewijzen der voortreffelijkheid van dit huismiddel. Daarbij is de prijs zoo matig dat iedereen daarvan gebruik kau maken en wij niet aarzelen dezelven algemeen aantebevelen. Zierikzee den 29 November 1867. Vólgens be kendmaking van den Inspecteur van het Lager Onder wijs in Zeeland is er bij de Normaallessen te Middelburg eene plaats als Kweekeling opengevallen waaraan eene Rijkstoelage van 250 voor kost en inwoning is ver bonden. Hiervoor kunnen alleen in aanmerking komen jongelieden van 14—16 jarenbuiten Midfk 'fyrg woonachtig die bet vaste voornemen hebl^u-om den onderwijzersstand in te tredenen die voldoende kennis van de hoofdvakken van het Lager Onderwijs hebben verkregen om met vrucht de Norm aallessen te kunnen volgen. Zij die naar de gemelde toelage wenschen mede te dingen zullen zich vóór of uiterlijk op den 20 December e. k. in persoon of met vracht vrije brieven behooren aan te melden bij den School opziener van hun district onder overlegging van hunne geboorte-acte van een attest van goede gezondheid afgegeven door een geneeskundige in hunne woonplaats en van één of meer getuigschriften van hun goed zedelijk gedrag. De plaats waar en de dag waarop het ver gelijkend examen zal worden gehoudenzullen hun later medegedeeld worden. op Maundag den 9 December des avonds te zeven ure in de CONCERTZAAL Voorganger Ds. DrostHervormd Predikant te Goes. 5 Maas (st.) G. Wittle London Moerdijk. 5 Nederland Oranje, W. S. Kramer, Soera 5 GoetheE. DeetjenNew-Yorkbeider Rotterdam. Per het schip Copernicus kapt. 1. Algra z\ passagiers van Java aangebragt de heer J. de Hl echtgenoote en zoonMevr. de wed. Roshardti gepasporteerde militairen waaronder 6 onderofficieren. Prijzen der Effecten te Amsterdam den 4 December 1867. Nederland. België. Spanje. Portugal. Rusland. Polen. Pruissen. Oostenrijk. Mexico. Griekenland. Turkije. Werkel. Schuld, dito dito dito dito Amort. Sijndic. Ned. Hyp.-Bank. Cert. bij Rothschild. Obligatiën. Ob.ligatiën. Obl. bij Hope en Co. dito 1828/29 Cert. 1840 Sp o or weg-Actiën Aandeelen 1835. Obligatiën 1849. Obl. Met. Oude. dito dito Rente Amst. dito Nationale. Obligatiën. Obl. Geldl. 1825. Binnenl. Oblig. 2% pCt. 3 4 3'/» 4%' 2% 2% 3 5 6 5 2'/, 53'/,, 63'/, 83",,, 34'/, 39% 93% 185 46% 23% 66% 52'/,, 31% Middenprijzen van de volgende artikelen te Zierikzee van den 5 December 1867. De Ncd. Mudde. De Ned. Mudde. Oude Tarwe 1866 f 15.50 Nieuwe dito 1867 - 15.00 .Afwijkende dito *- 00.00 Z.-Zomer dito - 00.00 Ordinaire dito - 00.00 Rogge - 11.25 "Winter Gerst - 7.75 Zomer dito - 7.00 Haver - 3.25 Paardenboonen Witte boonen Bruine dito Graauwe Erwten Groene dito Gele dito Koolzaad Zaai-Lijnzaad Slag-Lijnzaad 8.00 11.00 12.00 00.00 9.50 0.00 00.00 00.00 00.00 Marktprijzen der Meekrap te Zierikzee van den 5 December 1867. Teelt 1867. Twee en een Twee en een Twee en een Een en éen Een en een Een en een Ouberoofde Onberoofde Onberoofde Muilen Middelbare dito lste kwaliteit blank middelbare dito - mindere dito - lste kwaliteit blank - middelbare dito - mindere dito - lste kwaliteit blank - middelbare dito - mindere dito - 23.00 22.00 00.00 23.00 22.00 00.00 23.50 22.50 21.50 5.00 4.00 a 23.50 a 22.50 a 00.00 cn a 23.50 a 22.50 a 00.00^ a 24.00 A ii 23.001 a 22.00 a 6.00 x a 4.50 Stoombootdienst tusschen Middelburg enRotterdaj Van Middelburg Van Rotterdam. Zondag 8 'smorg. S.30 Zondag Maandag 9 9.30 J Maandag 9 smorg. Zierikzee Gearriveerd 2 Dec. Haamstede J. ter Marsch Batavia 2 Louis Marie Le Clerc St. Brian 2 Sam SlichTh. Mugford Zante allen naar Rotterdam. 2 St. Jan P. Lommerse Batavia 2 Golande, Crequier, Nantes, beiden naar Schiedam 2 Marie Rio Bayonne Antwerpen. Brouwershaven Gearriveerd 2 Dec. Lord Raglan (st.), J. H. Thompson, New-Castle 5 Eduard E. G. Halberstadt 5 ShermanE. D. Blanchard beiden van Balti more allen naar Rotterdam. 5 Copernicus J. Algra BataviaSchiedam. De Diligence zal van Zierikzee 2 uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en van Middelburg naar Rotterdam een half uur na de afvaart der stoomboot rijden. Stoombootdienst tusschen Vlissingen en Rotterdam. Van Vlissingen. Van Rotterdam. des maandags, woensdags en des dingsdags, donderd. en vrijdags 'smorg 8 ure. zaturd. 'smorg. 8 u. 30 m.. De Diligence rijdt van Zierikzee aan het „Hotel van Veen", des morgens ten 9 ure voor de afvaart van Vlissingen naar Rotterdam, en des morgens ten 10% ure voor de afvaart van Rotterdam naar Vlissingen. Stoombootdienst Telegraaf. Dingsdag, Donderdag en Zaturdag. Van Rotterdam 'smorg. 7. Van Antwerpen 'smorg. 7. De Diligence rijdt van Zierikzee, van de Schuithaven 's morgens ten 9 ure in correspondentie op Antwerpen. 9>30 Rotterdam. Agent de Heer J. A. van der Halen. Ter Stads-Drukkerij van de Erven A. di VOS,

Zierikzeesche Courant | 1867 | | pagina 2