1 Advertentiën. Woon-ën Winkelhuis, een Schuurtje en Erve Sociëteit Tot Nut en Genoegen. R A CIN E B A L E IV Capucijner Erwten Engelsche Meidoppers EVANGELISATIE Burger!Stand te Zierikzee. Zeetijdingen. Beurs- en Yïarktberigten. Vervoer-middelen. trek der vloot is uitgesteld. De aanneming van Rattazzi's ontslag en het vormen van een behoudend kabinet Cialdiui worden als zeker aangemerkt. In den Constitutionnel zegt de heer Limavraedat de laatst ontvangen berigten meer grond geven tot de koop dat Italië den rcvolutiounairen stroom bedwingen zal. Genoemd blad wensckt het Italiaanscke bewind met deze houding geluk. - Tusseken den prins Achille Murat en den mar kies do Rougé heeft een duel plaats gehad op het landgoed van den vader van laatstgenoemde. De mar kies is aan den arm gewond. Te Parijs zijn 11. Maandag nacht een groot aan tal der ijzeren stoelen (men zegt meer dan 1000) welke op do Ckamps-Elysées en de boulevards zijn geplaatst)door onbekende kwaadwilligen gebroken en vernield een bewijs van de slechte organisatie van de politie der hoofdstadniettegenstaande men de dagbladschrijversdie zich ongunstig over de beeren politie-ageuten uitlaten tot geldboeten en gevangenis straf veroordeelt- Nu zegt de I'ransclimandie met alles spotzoowel met het toilet der keizerin als met de „zwarte stippen" des keizers en den val van bet Credit Mobilier dat de regeringwelke onder hare oogen de vernieling van zoo vele stoelen duldtzeker gceuo expeditie zal ondernemen om er te Rome één te behouden. Yolgens een telegram uit Berlijn is Pruisscn met gewenscliten uitslag in bet geschil tusseben Italië 'en Frankrijk als bemiddelaar opgetredenen kan bét con- ilict als geëindigd worden beschouwd. De Fransche regering heeft dan ook reeds naar Toulon het bevel gezonden om met de inscheping niet voort, te gaan en de reeds geëmbarqueerde troepen te ontschepen. Cialdini die belast is met de zamenstelling van een nieuw Italiaansch ministerieis daarin nog niet volkomen geslaagd. - De Italiaanschc regering heeft de werfbureaux der Garibaldiaausche comite's doen sluiten. Betreffende het den 13 dezer bij Monte- Libritti geleverde gevecht worden zoowel van de klerikale als van de Italiaansche zijde nader bijzonderheden medegedeeld. Volgens eerstgenoemde Lerigtgevers heeft de magt der zouaven bij die gelegenheid uit niet meer dan 80 man ("zonder ruiterij of geschut) beslaan welke geringe magtna eerst eene bende van 300 Garibaldianen aan het wijken gebragt te hebbenden strijd ook nog lang volgehouden bad, toen het aantal der vijanden zelfs tot twaalfhonderd man was aangegroeid. Het ver lies der Garibaldianen wordt in die berigten op 80 it 100 man aan dooden en op een drie of vier malen grooter aantal gekwetsten geschat; dat der pauselijken op 15 dooden en gekwets ten. In eene proklamatie van Menotti Garibal di vindt men het aantal der in het vuur geweest zijnde Garibaldianen niet opgegeven, maar daarin wordt wel gezegd dat hun verlies bestaan heeft in 35 4 40 gekwetsten en 7 dooden. Uit die proklamatie (waarin groote lof aan de dapperheid der Garibaldianen wordt toegezwaaid) blijktdat bij het gevecht twee hunner bevelvoerders (Rossini en Capriani) gesneuveld zijn. Aan de zijde der pauselijken, zijn behalve de luitenants Guillemiri en de Quélen o. a. drie Nederlandsche Zóuaven gevallen van welke een met name en zelfs met hoogen lof vermeld wordt. „De Neder lander de Jonglie (zegt de berigtgever van den Univers), een Zouaaf van een forsche gestalte, was de schrik der Garibaldianen. Blootshoofds en met opgeheven kolf liep hij op hen in Toen hij door uitputting owrmand neder- vielwerd hij door de vijanden met de ba jonet afgemaaktmaar zijn lijk lagtoen men het vonddoor veertien lijken van den vijand omringd." (Volgens den berigtgever van de Monde zou echter hetgeen hier van de Jonglie vermeld wordt verrigt zijn door den Zwiiserschen sergeant-majoor Bachdie na het buiten gevecht stellen der twee Zou aven officieren het commando op zich had genomen.) De twee andere Nederlanders waren naar gemeld wordtbroeders. De Garibaldiaausche majoor Fazarri is in dit gevecht ernstig aan denzoet gewond geworden in weerwil daarvan heeft men hem gelijk uit een der berigten schijnt te blijken bij de bestorming van Nerola op den 15 weder aan het hoofd zijner compagnie gezien. De paus heeft de in het gevecht bij Monte Libretti gekwetste en naar Kome gevoerde Zouaven in liet hospitaal bezocht en zich op liefderijke wijze met hen onderhouden De Italia yan Napels deelt de volgende berigten mede Het pauselijk leger bestaat uit 10,000 man 5000 zijn er te Rome met de artillerie en ka- vallerie, 2000 te Velletri, 2000 te Viterbo en de overigen te Civita Vecchia. Uit deze drie centrums worden de troepen tegen de insur genten uitgezonden. Rome wordt dag en naeht doorkruist door patrouilles Zouaven die mees- tal begeleid worden door eenige priesters, wel ke hen opwekken door toespraken in den naam des pausen en der heilige drieëenheid. Bij een konvooi gekwetsten waren er twintig priesters. De Zouaven werden in triomf rond gedragen wat een treurig verschil opleverde met een krijgsgevangen vrijwilliger die als een hond gebonden was Er waren 25 gekwetsten waaronder 2 officierendie in een schermut seling bij Palombara kennis gemaakt hebben met de Italiaansche bajonetten. In dit ge vecht dat Diet verward moet worden met de schermutseling bij Nerola, hebben de insur- genten gestreden als leeuwen en de zouaven vielen zij aan in den pas gymnastique en met den kreetleve GaribaldiDe Zouaven hadden 11 dooden, waaronder 1-kapitein. Na deze ontmoeting is Sabina in de magt der insur- genten. Te Palombare waren 1200 Zouaven in het vuur; zij hadden eene halve batterij hij zichwaarvan zij echteruit hoofde van het terrein geen gebruik konden maken, i Het plan 'der insurgenten wordt steeds toegepastzij i vormen als het ware een ijzeren ketendie naauwer en naauwer Wordt toegehaald. E'ken morgen loopen ergeruchten nopens de landing van Garibaldi hier of daar. Som migen beweren dat hij in Sicilië zich ophoudt anderen spreken van eene andere streek. Hon derd praa'jes worden omtrent liem verspreid. Er zijn er zelfs die hem voorstellen in eer. don keren nacht tegen de golven worstelende met eene kleine boot én weggdrevenmen weet niet waarheen of vergaan. G R O O T-B RITTANNIEN. j' Londen 21 October. In den afgeloopen nacht heeft men in eene der wijken onzer hoofdstad Weder een policie-agent bewuste loos vinden liggendie door een pistoolschot gevaarlijk gekwetst was. Yolgens het verhaal van den gewonde had hij een man die ge- ruimen tijd op dezelfde plaats bleef ronddwalen en die hem verdacht voorkwam aangespro ken en hem gevraagd wat hij in den zin had op hetzelfde oogenbük had de onbekende een pistool voor den dag gehaald en op hem ge schoten waarna hij hem zoo lang had geslagen tot hij het bewustzijn had verloren. Het is tot hu toe niet bekend géworden of ook deze aanslag aan de Fenians moet worden toege schreven. Blijkens berigten uit Aden van 24 Sépt. had de toestand der Abyssimsche gevangenen weinig verandering ondergaan De koning wordt in zóóverre in zijn versterkt legerkamp bij Debra Tabor ingesloten gehoudendat geëne vérdere gemeenschap tusschen hem en de Magdala-gevangenen heeft plaats gehad zij zijn echter iii twee bewaarplaatsen opge sloten en men is omtrent het lot van een ge deelte hunner niet geheel zonder bezorgdheid. De Amerikaansche bladen vermelden wc.der eene nieuwe uitvinding te weten huizen van katoen. „De Zuidelijken -i zegt een dagblad van Charles town ge- bruiken geengraniet meer om huizen te bouwenhet delfstoffeurijk zal in de architectuur weldra voor hc-t plantenrijk moeten wijken." De handelwijze bestaat daarin dat men de vezels van de katoen tot een deeg verwerktdatgoed gedroogd zoo hard als steen wordt. De hoofdzaak is om een voor deze stof ge schikt verbindingsmiddelals onze kalkte verkrijgen doch ook dit vraagstuk schijnt wel voor oplossing vatbaar. De alzoo gebouwde huizen worden van buiten met een stof bestreken die hen voor den regen geheel ondoordringbaar maakt. Als voordeelen van zulk eene wijze van bouwen worden genoemd: dat zulk een huis in de helft van den tijd gereed is en dat het slechts een derde gedeelte van de gewone kosten vordert van een gewoon huis dat het brandvrij is en in zijn zamen stelling 'de vereischte stevigheid bezit. In Engeland klaagt men even als ten on zent en elders ovor de buitensporige rijziDg der broodprijzen en over de duurte van het siagtvec. In de Times leest men daarvan „De prijs der tarwe is sedert 16 Sépt. op de Lon- densche graanmarkt tien shilling liet quarte gerezen: hij is thans gemiddeld 74 'shilling, dat is hooger dan hij nog sedert den zomer van 1856 w^s geweest, de helft hooger dan ten vorigen jare bijna tweemaal zoo hoog als in 1864. Dat is een feit; hoe het verklaard moet worden is niet regt duidelijk. Gelukkig is hetin een land alwaar de handelsvrijheid heerschtonmogelijk de prijzen lang op eene kunstmatig bewerkte hoogte te houden en zoo de tegenwoordige graanprijzen geen wer- kelijken groiid hebben en geene regtvaardi- ging in de bestaande omstandigheden vinden zuilen zij wel spoedig weder dalen." Gedurende de week, welke op 12 dezer is geëindigd hebben in Groot-Brittanie geene gevallen van runderpest plaats gehad. Dit was ook gedurende de vier voorafgegane weken het geval. Aan de daarbij belanghebbendewordt door kennis gegevenals dat de gewone we- kelijksche Oontritmtie voor het Begrafe nisfonds de Zinspreuk voerende „Tot Nut van 't Alge meen" zoo mede die voor liet Begrafenisfonds voor Kinderen te rekenen van af 28 October e. k. met inachtneming der bepaling in art. 19 van het reglement voor een onbepaalden tijd zal gesloten worden. Zierikzee25 October 1867. Namens het Bestuur De Boekhouder HOOGSTRAATE. De Notaris Mr. G. van deB' LEK de CLERCQ 'zal°, ten verzoeke van den Heer MÜLÓCK HOUWER qq t op Maandag 4 November 1867 des middags 12 ure, in,het Loge- ment van de Wed. F. van 'rhóï, te Brouwershaven pubjiek verkoopen Een DUBBELD met EïtVE 9 waarin eene Broodbakkerij wordt uitgeoefend, staande en gelegen aan de Noord zijde der Haven te Brouwershaven wijk A no. 1 sectie C no. 178 en aan de Noordzijde van het Kerkslop aldaar sectie C no. 696. j Alg emeene Vergaderïng op Donderdag' den 31 October 1867 des avonds te 7 ure ten huize van den Societeithouder D. B. SCHOCK. De Leden worden volgens de hun toegezonden circulaire ten dringendste tot het bijwonen dezer vergadering uitge- noodigd. Namens het Bestuur A. A. MES Gz.Secretaris. ffijagljg*» De Ondergeteekende beveelt zich minzaam sar®*» aaü tot het leveren voor zeer civiele prijzen 9 van gebruikte en nieuwe in verschillende groottenprijzen en kwaliteiten alsmede Aardappel- Graan- en Meel zakken 9 Tascli- 9 Stapel- 9 Zaai- en X>elclilee<len 9 en hetgeen verder tot het vak behoort. B. I. van ACKER, Oude Haven"Wijk ANo. 349 te Zierikzee Bij den ondergeteekende zijn even als vroeger wederom te bekomen puike nieuwe a SO Ot. de Kop alsmede voor liefhebbers van vroege Doperwten echte a dtO Ót. de Kop alles zoolang de voorraad strekt. Zierikzee. H. HARDEMAN. op JïffSMtsfiZftfj den 29 ilkctobe»* des avonds te zeven ure in de CONCERTZAAL "WoorgasBgvr, Ds t^ermee»*, Herv. Predikant te VPssingen. Van 18 tot en met 25 October 1867. Geboren. Een zoon van L. M. van den Ende en J. Maijs. Eene dochter van J. Kramer en ,J. Roedoe. Eene dochter van M. Kort en J. van der Klift. Eene dochter van J. van der Ploeg en J. van Dijke. Eene dochter van B. J. Vermunt en C, Axer. Overleden,. K. Abrahamse ond 28 j. vrouw van S. Lochmans. J. Zonruiter oud 49 j. vrouw van C. van Beyeren. «L. van Aken oud 8 w. d. Het Barkschip „Haamstede", kapt. J. t er Marsch 3 van Java naar Rotterdam bestemd, is den. 19 Septem ber te St. Helena gearriveerd. Aan boo,rd alles wel. Brouwershaven Gearriveerd 22 Oct. Spring R. Robinson London Dordt. 22 - - 22 22 24 Eenice A. Castagnolo Tirrene N. Sanguinettibeidvan Berdianski, Meeting B. Bozzo Taganrr _>g Holfdan A. Eorbij Pbiladf jlphia Baltimore J. C. Meijer t Baltimore allen naar Rotterdam. Prijzen der Effecten të Amsterdam den 23 October 18 67. Nederland. België. Spanje. Portugal. Rusland. Polen. Pruissen. Oostenrijk. Mexico. Griekenland. Turkije. Werkel. Schuld, dito dito dito dito Amort. Sijndic. Ned. HyP'-Bank. Cert. bij Rothschild. Obligation. Obligatiën. Öbl. bij Hope en Cö. dito 1828/29 Cert. 1840 Spoorweg-Actiën. Aandeelen 1835. Obligatiën 1849. Obl. Met. Oude. dito dito Rente Amst. dito Nationale. Obligatiën. Obl. Geldl. 1825. Binnenl. Oblig. 2% pCt. 53% 3 62% 4 84 3% /2 2'/* 2% 29% 3 3 3 Va 6 90% .5 G 183 2 Va 5 5 5 5 5 43V16 21% 63% 49% 11% 29 '/8 Middcnprijzen van de volgende artikelen te Zierikzee van den De Ned. Mudde. Oude Tarwe 1866 f Nieuwe dito 1867 - Afwijkende dito Z.-Zomer dito Ordinaire dito Rogge "Winter Gerst Zomer dito Haver 24 October 1867. De Ne.d. Mudde. Paardenboon en f 8.00 15.00 13.50 00.00 00.00 00.00 9.50 7.25 6.75 3.00 Witte boonei i Bruine dito Graauwe Erw ten Groene dito Gele dito Koolzaad Zaai-Lijnzaad Slag-Lijnzaad 11.00 13.50 00.00 9.00 0.00. 12.50 16.00 14.00 Marktprijzen der Meekrap te Zierikzen van den 17 October 1867. Teelt 186*7. Twee en een Twee en. een Twee en een Een en een Een en een Een en een Onberoofde Onberoofde Onberoofde Muilen Middelbare dito lste kwaliteit blank f middelbare dito - mindere dito - lste kwaliteit blank - middelbare dito - mindere dito - lste kwaliteit blank - middelbare dito - mindere dito - 20.00 k 19.00 a 00.00 a 20.00 a 19.00 a 00.00 a 21.00 a 19.00 a 00.00 a 3.00 a 4.50 a ffl.00 yo.oo I 00.00 21.00 20.00 00.00 21.50?- 20.60)| 00.00 g, 4.06 a 5.00' Stoombootdienst tusschen Middelburg en Rotterdam... Van MiddelburgVan Rotterdam. Zondag 27 'smorg. 11.30 Zondag 27 'smorg. 8.30 Maandag 28 'smidd. 12.Maandag 28 8.30 De Diligence zal van Zierikzee 2 uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en van Middelburg naar Rotterdam een half uur na de afvaart der stoomboot rijden. Stoombootdienst tussclien Vlissingen en Rotterdam. Van Vlissingen. Van Rotterdam. des maandags, woensdags en I des dingsdags, donderd. en vrijdags 'smorg 8 ure. zaturd. 'smórg. 8 u. 30 m. De Diligence rijdt van Zierikzee aan het „Hotel van Veen" des morgens ten 9 ure voor. de afvaart van "Vlissingen naar Rotterdam, en des morgens ten 10% ure voor de afvaart van Rotterdam naar Vlissingen. Stoombootdienst Telegraaf. Dagelijksche dienst met uitzondering van Zondag. Van Rotterdam 'smorg. 8.15. Van Antwerpen 'smorg. 8, De Diligence rijdt van Zierikzee, van de Sckuitkaven des morgens ten 10 ure voor de beide afvaarten. Agent de Heer J. A. van der Halen. Ter Stads-Drnkkerij van de Erven A. de VOS.

Zierikzeesche Courant | 1867 | | pagina 2