Zaterdag 12 October 82 WOENSDAGEN ZATERDAG. 181) Besturen en Administration Bekendmaking. Bekendmaking. Bekendmaking. Bekendmaking. AANBESTEDING. Binnenlandsche Tijdingen. )r£. [O ZIERIKZEESCHE I B PRIJS DER ADVÈRT ENT 1 EN. Gewone 10 cent tie regel. Geboorte- Huwelijks- t Doodberigten van 1 6 regels &f 1 behalve het zegelregt VERSCHIJNT: Burgemeester en Wethouders van Zierikzee maken bekend dat H. J. KOEVOETS Smid in deze Ge meente vergunning beeft gevraagd tot bet oprigten van eene Smederij voor klein- en Bankwerk in bet buis in de Bagijne-straatplaatselijk gemerkt wijk C no. 327 en dat de informatien de commodo et in- commodo betreffende dit verzoek zullen worden gehou den op Woensdag den 16 October aanstaande te 12 uur des middagsin de gewone vergaderkamer van het bestuur op het Raadhuis Zullende alsdan allen die tegen dat verzoek bezwa ren mogten willen inbrengen in de gelegenheid zijn om in hun belang te worden gehoord. Zierikzee den 8 October 1867. Burgemeester en Wethouders, B. C. CAU. Be Secretaris J. P. N. ERMERINS. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee maken bekend dat de Kermis of Jaarmarkt binnen deze gemeente as al aanrangen op den zeven tienden October aanstaande en op den drie en twintigsten dier maand zal worden gesloten 9 en dat de aan vraag voor het plaatsen van Tenten en Kramen zal moeten geschieden met vrachtvrije brieven bij den Markt meester alhier. Zij verwittigen voorts de belanghebbenden dat alle Tenten Kramen en Stallingen uiterlijk op Vrijdag den 25 dezer maand des avonds geheel moeten zijn opge broken en met al de daarbij behoorende voorwerpen van de straat verioijderd. Zierikzee den 9 October 1867. Burgemeester en Wethouders B. C. CAU. Be Secretaris J. P. N. ERMERINS. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee maken bekenddat zij gedurende de ongesteldheid van den tegenwoordigen havenmeester met de waarneming van diens betrekking tijdelijk hebben belast DIRK RIT MEESTER wonende op de Nieuwe Haven wijk D no. 135. Zierikzee den 9 October 1867. Burgemeester en Wethouders B. C. CAU. Be Secretaris J. P. N. ERMERINS. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee maken bekend dat met het toezigt op de van gemeentewege ingerigte bewaarplaats van petroleum tijdelijk is belast CORNELIS BLOM wonende aan de zuidzijde van het kerkhofwijk C no. 23 en dat de belanghebbenden die van die bewaarplaats gebruik wenschen temaken, of daaromtrent inlichtingen erlangen zich bij hem zullen hebben te vervoegen. Zierikzeeden 9 October 1867. Burgemeester en Wethouders B. C. CAU. Be Secretaris J. P. N. ERMERINS. MINISTERIE van JUSTITIE. PROVINCIE ZEENANB. Op Vrijdag den 1 November 1867 des voormiddags ten 10 ure zalonder nadere goedkeuring door den Commissaris des Konings in de provincie Zeelandof, bij zijne afwezigheid door een der leden van de Ge deputeerde Staten in bijzijn van den hoofd-Ingenieur in het 11de district van den waterstaatin het lokaal van het gewestelijk bestuur te Middelburg worden Het onderhoud van het Huis van Arrest te Zierikzeege durende de jaren 1868, 1869 en 1870. Deze aanbesteding zal geschieden bij inschrijving en opbod voor de drie onderhoudsjaren in eens. Het bestek ligt ter leziug in het locaal van het Ministerie van Justitie in dat van het Gewestelijk Bestuur in het Huis van Arrest voornoemd en verder op alle plaatsen alwaar gewoonlijk de bestekken van Waterstaatswerken in de provincie Zeeland ter lezing gelegd worden." Den zevenden en den vierden dag vóór de besteding zal aanwijzing in loco worden gedaanen nadere in formatien zijn te bekomen aan het bureau van den hoofd-Iugenieur van den Waterstaat te Middelburg en bij den Ingenieur te Zierikzee. Middelburg den 7 October 1867. De Commissaris des Konings in de provincie Zeeland R. W. van LIJNDEN. (Niet officieel gedeelte.) Openbare Raadsvergadering ge houden t© Zierikzee op den S October 1867. Voorzitter rar. B. C. CAU Burgemeester. Secretaris mr. J. P. N.- ERMERINS. Afwezig de heeren jhr. de Jonge van der Vliet Mulock Houwer en mr. van Dongen allen bevindende zich buiten de gemeente. De notulen der vorige vergadering zijn na lezing goedgekeurd. Wordt medegedeeld dat Gedeputeerde Staten het raadsbesluit tot verzetting der jaarmarkt hebben goed gekeurd. De "Voorzitter geeft te kennen dat bij Burgemeester en Wethouders twijfel bestaatomtrent het uitvoeren van dit raadsbesluitmet het oog op de cholera-ge- vallen die in de naburige gemeenten Bruinisse en 's Heer- Jansland zijn voorgevallen en dat zij daarom de be slissing aan den Raad willen onderwerpen. Dit geeft aanleiding tot langdurige discussiendaar eenige leden van meening zijn dat de Raad niet bevoegd is om in deze te beslissen maar dit bij Burgemeester en Wet houders behoortwelke meening door Burgemeester en Wethouders wordt bestreden', daar het hier een twijfel achtige zaak geldt en Burgemeester en Wethouders geene interpretators van de Raadsbesluiten maar alleen passive uitvoerders zijn. Bij stemming wordt met 5 tegen 4 stemmen beslist dat dit tot de bevoegdheid van den Raad behoort tegen hebben gestemd de heeren mr. Moolenburgh mr. de Crane Koole en Zuurdeeg. Hierop wordt met 7 tegen 2 stemmen besloten de kermis van 17 tot en met 23 October te doen plaats hebben. Tegen heb ben gestemd de heeren mr. Moolenburgh en mr. de Crane. Worden medegedeeld en voor kennisgeving aange nomen a. eene missive van Gedeputeerde Staten geleidende goedgekeurde rekening der schutterij over 1866. b. eene dito begeleidende goedgekeurd raadsbesluit tot het doen van af- en overschrijvingen. c. eene dito houdende berigt van ontvangst van een afschrift der verordening houdende wijziging der verordening op het bewaren en verkoopen van petroleum. Wordt medegedeeld Prov. blad no. 107houdende regeling der jaarwedden van Burgemeesters en Secre tarissen in deze provincie zijnde die voor deze ge meente bepaald op ƒ1200. Voor kennisgeving aangenomen. AB O M\ bi M BNTS PRijS. Per drie maanden f2,00Franco per post 2,25. Inzen ding der Advertentiën daags te voren voor 10 ure'sinorg, Wordt gelezen eene missive van den minister van justitie houdende kennisgeving dat de localen op het Raadhuis voor de regtbank gebruikt weder ter be schikking der gemeente zijn met dankbetuiging voor de bereidwilligheid der gemeente in den afstand der localen aan den staat betoond. Idem eene missive van gelijke strekking van dc arron- dissements-regtbank. Beiden voor kennisgeving aange nomen. Idem eene missive van den hoofd-directeur van het meteorologisch instituut betreffende den aëroklinoskoop welks kosten vroeger zijn geraamd op 85 doch welke zullen bedragen 200 terwijl het stellen van een paal f 50 zal kosten zoodat de totale onkosten 250 zullen beloopen. Wordt besloten daarvoor een bedrag van ƒ250 toe te staan. Een verzoekschrift van den klerk ter secretarie E. W Loewer en een dito van den lsten commies ter Secretarie Bethe om verhoogiug hunner jaarwedden worden gesteld in handen van de commissie voor de begrooting om tegelijk met de begrooting te worden behandeld. Op een adres van de wed. A. van Schelven om remissie van hoofdelijken omslag daar bij de regeling van haren aanslag ook de inkomsten harer dochter die sedert is gehuwd en naar elders is vertrokken in rekening zijn gebragt. Wordt afwijzend beschiktom dat volgens de verordening geene termen bestaan om remissie te verleenen. In handen van Burgemeester en Wethouders tot preadvies wordt gesteld een verzoekschrift van den hoofd-ondcrwijzer H. J. Bastmeijer tot verhooging der huursom voor zijn schoollokaal woning enz. als buiten verhouding tot de waarde van het pand en den prijs die hij er thans voor zou kunnen bedingen. Door de commissie ad hoc word bij monde van den heer Dr. Goemans rapport uitgebragt op de voorstellen van Burgemeester en Wethouders tot wijziging der besluiten tot helling en invordering van den hoofdelij ken omslag strekkende tot goedkeuring. Dienovereen komstig wordt besloten. Die wijzigingen zijn In art. 11 der verordening op de heffing is weggelaten het cijfer van den aanslag en de woorden „of zooveel meer of minder als de behoefte der gemeente medebrengt in verband met art. 2," daar dit bij velen tot misverstand aanleiding geeft en de 29e klasse van f 400 tot ƒ599 gesplitst in 2 klassen 29 en 30 van 500 tot 599 en van 400 tot 499 en bijgevoegd de woorden „De aanslag geschiedt volgens het laagste cijfer van inkomen dat elke klasse aan wijst;" artikel 5 der verordening op de invordering zal worden gelezen als volgt „Burgemeester en Wethouders onderzoeken en beoor- „deelen de aangiffc n. „Zij zijn bevoegd de aangevers uittenoodigen om op „bepaalden dag en tijd voor hen te verschijnen en „hunne aangiften nader toe te lichten. „Na het onderzoek in de eerste alinea bedoeld en „ingeval bij oproeping de aangevers niet verschijnen of „naar het oordeel van Burgemeester en Wethouders „geene voldoende inlichtingen geven gaan deze ambts halve tot de rangschikking over." De ondervindiug heeft geleerd dat liet vroegere artikel 5 in de toepassing aan bezwaren onderhevig is waarom door bovenstaande wijziging wordt tegemoet gekomen. In art. 17 dier verordening vervallen de woorden „met overlegging der bewijzen van woonplaatsveran- „dering en van gedane betaling." De weglating was noodzakelijkomdat door de ondervinding is bewezen dat de aangeslagenen niet bij magte zijn daaraan te voldoen. Op een adres van concessionarissen van den straat weg van r,'ierikzee naar Brouwershaven verzoekende het tolhuis met erf nabij Schuddebeurs hetzij in vollen eigendomhetzij in erfpacht voor een onbepaalden tijd of althans zoolang als de concessie aan hen zal verblijven aftestaan met een voorstel datingeval van erfpachtaan concessionarissen zal vergoed worden de waarde die alsdan het door hen nieuw te bouwen tol huis hebben zal volgens schatting van deskundigen onder aftrek van de waarde van het tegenwoordige tolhuis mede door deskundigen te schatten. Wordt besloten in erfpacht aftestaan tegen een erf- regt van ƒ1.- jaarlijks zullende het bestaande gebouw worden getaxeerd daarna afgebroken en door conces sionarissen eene nieuwe woning gebouwd welke ingeval concessionarissen buiten het beheer mogten geraken door de gemeente tegen taxatie worden overgenomen in voege als door heu is voorgesteld. Wordt medegedeeld het proces-verbaal van opname der kas en boeken van den gemeente-ontvanger waaruit bleek dat zich in kas bevond ƒ9169.780. Voor ken nisgeving aangenomen. De voorstellen van Burgemeester en Wethouders tot wijziging der gemeente-begrooting 1867 en tot wijziging van het havengeld worden in handen eeuer commissie gesteld, bestaande uit de heerenmr. de Crane, Zuurdeeg en Landsknegt. 1 Wordt met eenige kleine wijzigingen vastgesteld de r instructie van den opzigter der bewaarplaats van petroleum. De Voorzitter deelt namens Burgemeester en Wet houders mede dat gebleken is dat bij de buitenbrug eene diepte is ontstaan van 2,70 el beneden laag water hetwelk gevaarlijk is voor die brug met voorstel daarin te voorzien door eene storting van Doornikschen steen. Aldus besloten. Voorts dat de beschoeijingen bij de commercie-werf herstelling vereischenwaaromtrent Burgemeester en Wethouders nader rapport zullen uitbrengen. Nog geeft de Voorzitter kennis dat het dagelijksch bestuur audiëntie verzocht heeft bij den minister van binnenlandsche zaken voor het kulpspoor en dat z. exc. bereid is hen te ontvangen zullende den dag nader worden medegedeeld. Voor kennisgeving aangenomen. Hierna sluit de Voorzitter de vergadering. Jl. Maandag heeft in het huis aan de Voorstraat, C No. 125 te Dordrechtwaarin dien avond een glaswinkel zou worden geopend eene gasontploffing plaats gehad terwijl men bezig was met het nazien der gasleiding. Ongelukken heeft men niet te betreu ren ofschoon de ontploffing met zulk een kracht geschiedde dat de sluitboom der blinden aan de over zijde der straat werd geworpen bijna al de glasruiten stuk sprongen en het plafond in den winkel naar beneden stortte waardoor nog al aanzienhjke schade aan den winkelvoorraad van glaswerk werd veroorzaakt. Het muziekkorps der Erausche gendarmerie het welk algemeen gunstig wordt vermeld heeft in sommige plaatsen van ons land onder anderen jl. Zondag te Arnhem en eergisteren te Utrechtconcerten gegeven. Jl. Vrijdag zijn van Nijmegen vertrokken veertien jongelingen voor het pauselijke leger. Wij vernemen, dat dezer dagen bijna 400 jongelingen zich uit Neder land naar Rome zullen begeven. Dezer dagen kwam te Texel een oppassend huisvader op een jammerlijke wijze om het leven. Hij ging des morgens naar het strand toen het des nachts hevig gestormd had om te zien of er ook ongelukken op de kust waren gebeurd. Op strand komende ontdekte hij een stuk wrak in zee drijvende en be proefde het te bereiken hetgeen hem echter niet gelukte. Bijna den geheelen dag had hij er bij doorgebragten hij moest eindelijk doornat huiswaarts keeren. Zijn weg liep door een breeden duinregel. Onder weg is hem zeker iets overkomen althans na twee dagen zoekens vond men hem dood in de duinen liggen. Na een langdurig en naauwgezet onderzoek van de afgemaakte ree in de acclimatie-tuin te Luik is tot het nemen eeuer afdoende en beslissende proef besloten alvorens tot de algemeene afmaking van al de her- kaauwende dieren zal worden besloten. Twee stuks gezond hoornvee zullen in den stal waarin de bedoelde ree huisvesttegeplaatst worden ten einde allen twijfel te doen ophouden. Uit 's Gravenhage wordt gemeld dat de nieuwe Belgische gezant door zijnen voorganger naauwkeurig op de hoogte wordt gebragt van de Schelde-kwestie waaruit blijktdat Belgie die aangelegenheid niet als afgedaan beschouwt. Er zouden ook in den laatsten tijd officieuse stappen namens het kabinet van Beussel in het buitenland gedaan zijn waaruit blijken kan dat de Belgische regering er wel degelijk aan deukt om een nieuw beroep op de buitenlandsche mogend heden te doen. Het Dagblad zegt in staat te zijn dit berigt ten stelligste tegen te spreken. De vervanging van den heer Dujardin door den heer de Beaulieu heeft alleen ten doel eene toenadering te bevorderen tusschen Belgie en Nederland. Daaruit volgt echter nog nietdat het berigt uit 's Ilage geene waarheid bevatten zou daar uit de zekerheid dat de nieuwe gezant met een conci- lianten geest bezield is volstrekt niet kan worden afgeleid dat hij van zijnen voorganger geene inlich tingen ontvangen heeft omtrent den staat der Scheldè- kwestie terwijl ook een conciliant afgezant de moge- .X- ;en- met H be- I zoo i'Ë upsf id eeA kist \l hun I Z1J met ge- ;ds iet iet fd i. in tij anH lOOil ilitcl wi^| jaa' n <1 fccgl vel '"'I csH ooi ettel del n val lel ml val tol -tl ■lil

Zierikzeesche Courant | 1867 | | pagina 1