Stoomboten TELEGRAAF. BAUNSEN&BASCULES Binnenlandsche Tijdingen. Buitenlandsche Tijdingen. Advertentiën. Rotterdam en Antwerpen. Van Rotterdam 'smorg. 8.15 Antwerpen 8. Bur-gerl. StandteZierikzee Zeetijdingen. Beurs- en Marktberigten. Vervoer-middelen 1 -crrrw,» Zierikzee 30 Augustus. Het rustver- storend volksgejoel dat van af Maandag zich des avonds alhier openbaarde en steeds meerdere uitgebreidheid kreeg heeft het noodzakelijk gemaakt dat buitengewone maatregelen tot handhaving der openbare orde werden ge nomen. Behalve de publicatie in dit nummer op genomen. zijn gisteren een 40tal schutters onder de wapenen geroepen om zoo noodig de orde te helpen handhaven. De heer officier van jus'itïe had de rijksvelJwacht der naburige gemeenten gerequireerd die met de politie gisteren avond hebben gesurveilleerd. Er heeft toen geene rustverstoring plaats gehad, zoodat ook de schutters geen dienst behoefden te doen. Blijkens het Raadsverslag is nu het uitzigt geopend dat het in October kermis zal zijn. Wij meenen te mogen vertrouwen dat. de orde zal bewaard blijven. Bij koninklijk besluit van 28 dezer is de heer C. A. Belhe inspecteur van politie te Rotterdam benoemd tot commissaris van politie te Zalt-Bommel. Ven schrijft 'uit 's Hage aan de Amst. Ct. dat ten einde te zien welken loop de cholera nemen zal en of daaruit ook gevaar voor do miliciens van 1863 zou kunnen ont staan de opkomst van die verlofgangers zal vwtrdtn uitgesteld tot 20 September. Men meldt uit Meppel van 26 dezer. Het houden van de kermis in September a. s. werd heden avond door den burgemees terter raadsvergadering iu het breede bespro ken. Hij gaf in overweging, de kermis, met bet oog op de tbans heerschenda cholera niet te doen houden en daartoe is met algvmeene stemmen besloten. Gelijk besluit viel ten di el een door burgemeester en wet- liou Iers ontworpen verordening op het desin fecteren van woningen bij onverhoopt ontstaan vim cholera en andere besmettelijke ziekten alsmede aan eene verordening op het ver knopen en bewaren van petroleum. fien door de gas commissie gedaan voorstel tot verminde ring van den gasprijs van 18 tot 16 cent per el werd aangenomen. He heer W. Gerhardsrustend predi kant bij de Doopsgezinde gemeente te Gro ningen over wiens toelating als lid van den gemeenteraad in de jongste vergade ing de stemmen gestaakt hadden, is in de zitting van 22 di zer als zoodanig met algemeene stem men toegelaten nadat hij in eene missive verklaard had dat hij afstand deed van zijne bevoegdheid, om hier of elders als godsdienst leeraar op te treden. E ft A N K R 1 J K. Voor eenige dagen werden te Parijs in een cellu'air rijtuig eenige gevangenen ver voerd toen in de rue de la Chaussée d'Antin een voorbijganger den geleider een teeken gaf het rijtuig te doen stilstaan omdat zekere beweging bovenop merkbaar was Ziehier .wat er was gebeurd Gebennebijgenaamd Goliath, een der veroordeelden, eer. man van heiculische kracht had zich weten te ontdoen van de hnndboeijen en vond niets beter en gemakkelijker dan de zii ken kap van het rijtuig door te breken en door de gemaakte opening heen de vlugt te nemen. Reeds was hij voor een deel hierin geslaagd en pas stond het rijtuig ftil of Gehennas hoofd ver- toonde zich boven uit en werkende met dit liltchaamsdeel en me» zijne beide armen gelukte het hemhoewel hij zich zwaar bezeerde en sterk bloeddeop de straat te springen doch dad'lijk werd bij door den koetsier en den gendarme gevat. Nu begon eene onbeschrijfelijke worsteling. Goliath .woedend over de mislukking zijner poging om te ontsnappen deed zijne aanhouders hunne tusschenkomst duur betalen den ren verbrij zelde hij de hersenpan den ander brak hij de. ribben. Eenige werklieden en soldaten schoten de agenten der openbare magt te 'hulp en wierpen zicli op den razende, doch deze slingerde hen van zich af Men slaagde er ecluer in hem tegen het rijtuig te drukken, doch dit wipte bij met één beweging van zijn schouder in de bnoote zoodat bet bijna omviel. Eindelijk ua verloop van een half uur gelukte het hun Goliath op den trottoir neêr te smijten en terwijl twintig man hem vasthieldenwerd hij door anderen van top tot teen gebonden en daarna op den vloer van het rijtuig geworpen. Gehenne is een galeiboef. De stad Thorn heeft den Catholieken geestelijke van eene onder haar ressort be- hooreude gemeente een proces aangedaan omdat hij niet voor de overheid heeft willen bidden In de aanklagt wordt de waarde van deze voorbede op 60 thaler gesteld. In eerste instantie heeft de regter den geestelijke vrijgesproken. De stad is toen in hoogcr beroep gekomen. GROOT-BR II T AN IEN Jl. Vrijdag stonden te Liverpool ver scheidene veehandelaren teregt wegens over treding van liet gebod dat uit het buitenland ingevoerd vee binnen zes dagen na de aankomst geslagt moot zijn. De regtbank heeft de overtreders echter slechts voor den vorm tot het betalen van boete veroordeeld omdat het bewezen wasdat zij indien het vee geslagt was geworden ten gevolge der groote hitte aanmerkelijke schade zouden hebben geleden. Lit Birmingham wordt gemeld, dat den 23 dezer aldaar weder ongeregeldheden zijn voorgevallen ten gevolge van een gehouden openbaar dispuut waartoe zekere Raffics den bekenden volksprediker Murphy had uitge daagd Van beide zijden waren pistolen voor den dag gebaald de politie was er echter in geslaagd de zaal te doen ont ruimen voordat ernstige ongelukken voor vielen. Te Newtylein Schotland is in de vorige week eene bewaarplaats van buskruid in de lucht gevlogen. Het was een afgelegen houten loods alwaar bet kruid slechts voor een paar dagen in bewaring was geplaatst waarna het gebruikt moest worden om een stuk rots te doen springen. De uitbarsting had plaats in den vroegen morgen op het oogenblik dat een arbeider zich in de loods bevond. Die man heeft in liet ziekenhuis waarheen hij erg verwond werd overgebragt bekend dat het ongeluk slechts een gevolg is geweest van zijne verregaande roekeloosheid. Hij was namelijk in de bewaarplaats te vroeg te werk gekomen en besloot aistoen den tijd dien hij nog over had door te brengen onder het genot van een pijpje. Met dit oogmerk was hij op een vaatje gaan zitten ofschoon wel wetende dat dit vol kruid was en dat het kruid hetwelk den vorigen dag was vermorst nog niet van den grond rondom de vaatjea was weggenomen. Zoo zittende had hij eene lucifer aangestoken en het brandende eind daarvan na het aansteken van zijn pijpje gedachteloos op den grond gegooid. Liet ge volg hiervan was een geweldige uitbarsting waarbij hij zwaar gebrand en gekneusd tegen den grond werd geslagen. Naar de verkla ring der geneeskundigen bestaat er nog honp op het behoud van zijn leven doch één zijner handen is zeker en de andere welligt voor altoos onbruikbaar geworden. Agent W. van SCHELVEN in Ijzerwaren op den Dam te ierikzee. tusschen EN TUSSCHEN GELEGENE PLAATSEN. SEPTEMBER-OCTOBEE. Dagelijks behalve Zondags DILIGENC E-D I E IV S T. tusschen Brouwershaven Zierikzee en Zijpe en alle tusschen gelegene plaatsen. Corresponderende op de Stoombooten Telegraaf. Dagelijks behalve Zondags Van Brouwershaven naar Zierikzee 's Morgens ten 8.30 ure Van Zierikzee naar Brouwershaven: 's Namiddags ten 3 ure. Van Zierikzee naar Zijpe: 's Morgens ten 10 ure. Van Zijpe naar Zierikzee en Brouwershaven Na aankomst der Stoombooten „Telegraaf' van Holland en Belgie. EVANGELISATIE op Maandag den 2 September des avonds te half acht ure. in de CONCERTZAAL. Voorganger Ds. Deetman Herv. Predikant te Klundert. e alom bekende C. BKCHttjiVS worden alleen vervaardigd en zijn te bekomen bij de Fabriekanten BECKER BUDDINGH te Arnhem. Mede a Contant verkrijgbaar bij den van 23 TOT EN MET 30 AUGUSTUS 1867. Geboren. Een zoon van J. van Maanen en P. Duson. Eene dochter en zoon van J. van der Rhijt er, A. Moerland. Eene dochter van .1. C. van Aken en J. H. Wessels. Eene dochter van H. J. Wijsman en J. van Camperhout Eene dochter van L. den Boer en J. van den Ende. Eene dochter van F. T. den Boer en J. Heijerick. Eene dochter van M. R. Jongmans en C. D. Breugeimans. Overleden. J. J. Verbaart oud 3 m d. A. P. C. Henning oud 5 w. z Zierikzee Uitgezeild 29 Aug. Isabella .li. Storm, New-Castle. 29 Elizabeth S Surfield Runcorn. Broüw ershaven Gearriveerd: 26 Aug. Soeti Kriz T. G. Maroehino Ber- dianski 27 Trevannion J. Werry, Rangoon, 27 Venecia L. Vianello 27 Plover J. Lewis 27 Ann D. Daviesallen van Tagan rog, naar Rotterdam. 27 Marie, H. G. BiesthorstRotterdam, Soerabaija. 28 Gothenburg, (st.) J. Hus, Gothen burg Rotterdam. 28 Apollo, G. Cafiero Dordrecht, Livorno. 28 Mokanna, J. P. Turner Rotterdam, New-York. 28 Aug. ProteusJ. H. Zeven, Dantzig 28 Askur C. Deckmann Quebec beiden naar Dordrecht. Prijzen der Effecten te Amsterdam. Nederl. Belgie. Spanje. Portugal. Rusland. Polen. Pruissen. Oosten r. Mexico. Griekenl. Turkije. den 28 Augustus 1867. Werkel. Schuld. 2'/, pCt. dito dito 3 dito dito 4 Amort. Sijndic. 3'/, Ned. Hyp.-Bank 4'/, Cert. bij Rothschild. 2'/t Obligatien. 2'/, Obligatien. 3 Obl. bij Hope en Co. 5 dito 1828/29 5 Cert. 1840 4 Spoorweg-Actien. Aandeelen 1835. Obligatien 1859. 5 Obl. Met. Oude, 5 dito 2 dito Rente Amst. 5 dito Nationale. 5 Obligatien. 5 Obl. Geld. 1825, 5 Binnenl. Oblig. 5 53 7. 84 30'/. 38»/» 92 7» 176 f 44 a/» 22'/» 67 50'/. 12'/. 30'/,. Middenprijzen van de volgende, artikelen te Zierikzee van den 29 Augustus 1867. De Ned. Mudde. Oude Tarwe 1866/ 13.50j Nieuwe dito 1867 - 12,75 Afwijkende dito Z.-Zomer dito Ordinaire dito Rogge Winter Gerst Zomer-dito Haver 0,00 00,00 0 00 8,25 6,50 5,75 - 3,00 De Ned Mu Paardenb. Witte boon. Bruine dito Gr. Erwten Groene dito Gele dito Koolzaad Zaai-Lijnz. Slag- Lijnz. dde. 1 7 00 - 00 00 - 00.00 - 00,00 - 8,25 - 0,00 - 11,75 - 00,00 - 00,00 Marktprijzen der Meekrap te Zierikzee. van den 29 Augustus 1867. Teelt 1866. Twee eu een, 1ste kw. blank 18,50 Twee en een. middelb. dito - 17,50 Twee en een, mindere dito - 00,00 Een en een, 1ste kw. blank - 18,50 Een en een middelb. dito - 17,50 Een en een mindere dito - 00,00 Onberoofde 1stekw. blank - 18,50 Onberoofde, middelb. dito - 17,50 Onberoofde, mindere dito - 16,00 Muilen - 0,00 Middelbare dito - 0,00 19,00 4 18,00 g 4 00,00 4 19,00 a. 4 18,00-s i 00,00| 4 19,00^ 4 18,00o 4 16,50° 4 0,00 4 0,00 Stoombootdienst tusschen Middelburg ©n Rotterdam. Va?' Middelburg Van Rotterdam Zondag 1 Maandag 2 'smorg. 6, 'amorg. 10,15 Maandag 2 10,15 De Diligence zal van Zierikzee 2 uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en vau Middelburg naar Rotterdam een half uur na de afvaart der stoomboot rijden. Stoombootdienst tusschen Vlissingen en Rotterdam. Van Vlissingen des maandag9, woensdags en vrijdags 's morg. 8 ure. Van Rotterdam de9 dinsdags donderdags en zatnrd. 'sraorg, u. 8,30 min. De Diligence rijdt van Zierikzee aan bet „Hotel van Veen des morgens ten 10 ure voor de afvaart van Vlissingen naar Rotterdam en des morgens ten 10v2 ure voor de afvaart van Rotterdam naar Vlissingen. Stoombootdienst Telegraaf. Dagelijksche dienst met ultzonderingvanZondag. Van Rotterdam, 's morg. 10 Van Antwerpen 's morg. 9. De Diligence rijdt van Zierikzee van de Schnithaven des morgens ten lil', ure voor de beide afvaarten. Agent de Heer J. A. van der Halen. Ter Stads-Drukkerij van de Erven A. de Vos,

Zierikzeesche Courant | 1867 | | pagina 2