W°. Bfi Woensdag 24 Julij. VOEISDAG El ZATERDAG. r.oo Besturen en Administratiën Kennisgeving. Binnenlandsche Tijdingen. Buitenlandsche Tijdingeos 1. )00 2.00 ),00 1,00 ),00 2,50 ),00 >,00 PRIJS DER ADVERTENTIEN. Sewone 10 cent de regel. Geboorte- Huwelijks- en Doodberigten van 1 6 regels A f 1 behalve het zegelregt VERSCHIJNT: ABO N N EM E N T S-P Rij S. Per drie maanden f 2,00Franco per post f 2,25. Inzeli- ding der Advertentiën daags te voren, voor lOure'smorg; iimwiiiii it in-r i it mütïto- in.iwhM i7 VmiiniiiMift O 0 10 >0 a. >0- )0-§ iOïï; S010 )0| >0 10,TB 10,15 irt der lelburg >mboot dags en 10 min. an Veen ndag. iorg. 9. ihaven Agent petroleum; 2. Een ontwerp-besluit tot bet heffen van regten voor het gebruik der algemeene bewaarplaats, 3. Eene ontwerp verordening op de invordering daarvan en 4. Een ontwerp- instrnctie voor den te benoemen opzigter der algemeene s Vos. Bukgemeesteb en Wethouders van Zierilc- zee maken bij deze aan de ingezetenen be kend dat de Rekening dezer Gemeente over het dienstjaar 1866 ingevolge de wet,Van heden atgedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage op de Secretarie is nedergelegd en tegen betaling der kosten verkrijgbaar gesteld. Zierikzte den 20 Julij 1867. De Burgemeester B. C. CAU. De fung. Secretaris LOEWER. (Niet officieel gedeelte.') Openbare SSaadsvergadering- gehouden te '&ïerti.lzee deoa S4» Julij ISO'S1. Voorzittel' mr. B. C. CAU Burgemeester. Fungd. Secre. Itaris LOEWER. I Afwezig dé hecrenMoolenburgh en van der Vlietmet l|cennisgeving en de heeren de Crane en Landsknegt. I i)e notulen der vorige Vergadering worden gelezen en goed- lgekeurd. Worden gelezen Vier missives van Gedeputeerde Staten van verschillende dag rekening, houdende 1. terugzending van het door hen goed gekeurde kohier van den hoofdelijken omslag 18672. berigt ran ontvangst der vastgestelde Verordening tot wijziging der herordening ter voorkoming en blusscking vau brand 3. goed- teuring van het besluit tot uitgifte iu erfpacht van gemeente grond en 4. goedkeuring van af- en overschrijving op den llienst 1866 die allen voor kennisgeving worden aangenomen. J Eene missive van den hoofd-directeur van het Koninklijk l'Jederlandsche Meteorologisch Instituut to Utrechthoudende lie vraag of de stad ^ierikzee geneigd is de kosten op zich te llemen van een beweeelijken arm aan te brengen aan den nu Leplaatsten seinpaalals waaneer eiken dag tweemalen tijding lial worden gezonden naar deze stad per telegram waarvoor lelkens de oogenblikkelijke toestand van den dampkring wordt liangekondigden waaruit ieder even als dit te Amsterdam In Utrecht geschiedt, met groote waarschijnlijkheid kan afleiden, |velk weder te wachten staat. Op voorstel van Burgemeester en Wethouders wordt na lenige discussie besloten om hierin te treden. Komen ter tafel De rekening van bet Harmonie-gezelschap „Kunsten Eer" Pet Burgerlijk Armbestuur, het Roomsch-Catholiek Armbestuur [u van het Bestuurder Teekenschoolalles over 1866 die de Voorzitter in handen stelt van eene commissiebestaande uit Je heeren: de Jonge, Koole en van der Grijp, tot onderzoek In rapport. De begrooting van het Burgerlijk Armbestuur, het Roomsch- löatholiek Armbestuur en vau het Bestuur der Teekenschool lllen over 1868 die op voorstel des Voorzitters zullen worden Terzameld om dezelve later te voegen bij de stukken der kemeente-begrooting 1868. Een adres van J Detmar, verzoekende remissie vau hoofde- Rjken omslag 1867 voor 2/3 gedeelte van ziju aanslag, ten liadrage van 4.40 waarop gunstig wordt beschikt 1 Twee adressen van J. Hogerheide en A. J. Bethe om te Irorden benoemd tot hulp onderwijzers respect!velijk aan de Yusschenschool en Armenschool. Voor zooveel de laatste betreft, deelt de Voorzitter mede, lat deze nader had verzocht dat de Raad vooralsnog op ziju Idrea geen regard zou slaan als zijnde hij de beschikking op lijn verzoek naar de bestaande vacature te SchoondTjke pwachtende. De eerste wordt door Burgemeester en Wethouders voorge- agen als 2den hulp-onderwijzer aan de Tusschenschoolmet gang van 1 Augustus, die daartoe met algemeene stemmen ordt benoemd, van welke benoeming zal worden kennis igeven aan den benoemde en de betrokken autoriteiten. Bij monde van dr. Goemaus wordt namens de commissie Ihoc rapport uitgebragt omtrent1. Een ontwerp houdende Tjziging der Verordening op het verkoopen en bewaren van Op voorstel des Voorzitters wordt besloten dit rapport met de overige daartoe betrekkelijke stukken ter visie te leggen voor de leden om in eene volgende Vergadering tot de behan deling daartoe over te gaan. Wordt medegedeeld de stand der boeken en kas van den gemeente-ontvangerwaarvan den 8 dezer proces-verbaal is opgemaakt en waaruit blijkt dat zich in kas bevond f 2384.33s, welke mededeeling voor kennisgeving wordt aangenomen. Wordt besloten tot af- en overschrijving van ƒ4.45, van onvoorziene uitgaven 1867 op H. 8. 4. 1. (assurantie-premie gemeente-gebouwen.) De Voorzitter brengt ter tafel de gemeente-rekening over 1866 met de bijlagen, die in handen wordt Kesteld eener commissie tot onderzoek en rapport, waartoe bij stemmin-jeu worden benoemd de heeren Koole Moolenburgh en van dei' Grijp zullende dezelve inmiddels ter visie worden gelegd en in afdruk of afschrift algemeen verkrijgbaar gesteld, waarvan openbare kennisgeving geschieden zal. Op een adres van M. A. E. Rotteveel ambtenaar aan het Topografisch Bureau Ministerie van Oorlog te 'a Gravenhage, strekkende om te Worden benoemd tot lecraar in het hand- en regtlijnig teekenen aan de school voor meer uitgebreid lager en middelbaar onderwijs alhier, wordt besloten dit met de over gelegde bijlagen te stellen in handen van Burgemeester en Wethouders om na ingewonnen advies van den Inspecteur van het middelbaar onderwijs zoodanige voordragten aan den Raad te doen als noodig zal bevonden worden. De Voorzitter deelt mede Dat de commissie voor de stadswerf er in geslaagd is eene overeenkomst te treffen tot het verhuren dier werf aan L van Schaagen te Dordrechtonder behoorlijke borgstelling voor de som van ƒ150 's jaars, ouder nader bepaalde voorwaarden en dat de openbare verhuring op 18 dezer der tiende vruchten aankomende deze gemeente heeft opgebragt met opcentan en blokgeld de som van. 4283.89. Deze mededeelingeu worden voor kennisgeving aangenomen. Nog deelt de Voorzitter mede, dat Burgemeester en Wet houders na verwerping door de Eerste Kamer van het wets ontwerp op de schutterijen eu in afwachting of er van wege het Hooger Bestuur iets zalworden gedaan tot regeling dierzaak, in de gegeven omstandigheden geen voorstel aan den Raad meenen te mogen doen om op het vroeger ingekomen adres van de Scherpschuttera-Vereeniging te dezer stede, om voor ge meente-rekening eeue schietbaan daar te stellen, gunstig te beschikken eu voorstellen om de beslissing tot nader tijdstip aan te houden. Dienovereenkomstig wordt besloten Komt nog ter tafel het rapport van deeommissie vau Fabricage, op de iu hare handen om raad en berigt gestelde missive van de Kamer van Koophandel alhier, tot het leggen van eene ankerboei of corps-mort buiten de havew dezer gemeente waarvan door den Secretaris voorlezing wordt gedaan. Na discussie wordt besloten de beslissing op de geheele zaak aan te houden zoowel wat betreft het beginsel of der.e zaak aldan niet gewcnscht is, als wat betreft de keuze hoedanige aukerboei zou moeten worden gelegd, waaromtrent in het rapport verschillende denkbeelden zijn ontwikkeld, zullende inmiddels bij bet dagelijksch bestuur het punt ter sprake worden gebragt om zich inmiddels te wenden tot de Hooge Regering tot het bekomen van de vereischte vergunning Niets meer te behandelen zijnde wordt de Vergadering na omvraag gesloten. Zif.riKzee 18 Julij. 1 >0 tiende-YL'uchr.en, aan deze gemeente toebehoorende hebben bij openbare veiling opgebragt de som van i 4283.89, met inbegrip van kosten en blok geld lijnde 982.13 meer dan ten vorigen jare. Naar men verneemt is de dienst der Middelburgsche spoorbootwegens reparatie aan de machine tot nadere aankondiging Uit Nieuwediep meldt men van 19 dezer. Sedert eenige dager, hond' zich hier nabij de kust een buitengewoon groot zeegedrogt op waarschijnlijk een cachelot die telkens naar de oppervlakte der zee komt en geheele kolommen water uit zijne neusgaten spuwt. Hij is waarschijnlijk ten gevolge het aan houdend gure weder, hierheen gedwaald en men beijvert zich reeds om dat zeegedrogt te vangen. De Staatscourant heeft medegedeeld de opgaven betreffende den veetyphus over de week beginnende den 7 en eindigende den 13 Julij. Daaruit blijkt voor zooveel de provincie Zuid-Holland betreftdat in die week zijn aangetast 2 runderen gestorven geene afgemaakt 9 (hieronder zijn ook be grepen de afgemaakte runderen die verdacht of met zieken in aanraking' waren geweest.) Sedert het uitbreken der ziekte zijn in die provincie aangetast 96,712 runderen, gestor ven 4 6,426 afgemaakt 18,610 en hersteld 34,523 runderen. Blijkens eene bij deze opgaven gevoegde recapitulatie zijn aangetast van 23 tot 29 Junij in Zuid-Holland 2 in Gelderland 1 it: Utrecht 0, m Noord-Braband 0, totaal 3 rundeten. Van 30 Junij tot 6 Julij in Zuid-Holland 1, in Gelderland 0, in Utrecht 0, in Noord-Braband 1 rund totaal 2 runderen. Van 7 tot 13 Junij in Zuid-Holland 2 in Gelderland 0 in Utrecht 0 in Noord-Bra band 0 totaal 2 rundereu. De état-major van Zr Ms. ramtoren- schip Prins Hendrik der Nederlanden Zater dag ochtend te Nieuwe Diep ter reede gekomen is als volgt: kapitein ter zee H. M. Jansen, kommandantkapitein-luitenant ter zee P. Koning 1ste officier luitenants ter zee 1ste klasse H. D Guyot J. F. van Kervel en J. P. van Rossum adelborsten 1ste klasse L. Voute W. A. Buytertdijk A G. .T. van Plettenberg, H. van da Pauvert P. Bool W. A. Buytendijkofficier van gezondheid lste klasse W. Damman idem 3de klasse B. C. Buyzeofficier van administratie lste klasse A. C. Ruighart adjunct L. C Duhne; klerk M. J. van Meeuwen. De thans bij de inf'antertecorpsen ge dragen wordende koperen schouderbedekkin gen zijn op last des konings door een niode^, van treswerk vervangen. Bij het in de afgeloopen week gehouden openbaar examen der inrichting voor doof stommen-onderwijs te Rotterdam is gebleken dat daar 90 leerlingen ziju 52 jongens en 38 meisjes Men schrijft uit Rotterdam van 19 dezer. Meermalen is er door ons op gewezen, dat men bij het geven van aalmoezen met omzig- tigheid dient te werk te gaan daar herhaal delijk voorbeelden ziju aan te halen, hoe men door allerlei middelen tot medelijden wordt opgewekt hetgeen later blijkt niets dan eene speculatie op de ligtgeioovigheid der goê gemeente te zijn geweest. Zoo werd in het laatst van het vorige en in het begin van dit jaar door twee kinderen een meisje van 8 en een knaap van 10 jaren aan de huizen der nieergegoede ingezetenen alhier een bedelbrief aangeboden met het opschrift: „Edele Families", waarin op eene zoo roerend mogelijke wijze het treurige lot eener arme weduwe met haie zieks „lievelingen" werd geschetst. Eenigen tijd sorteerde dit effect doch toen dit meermalen herhaald werd kregen eenige ingezetenen noch den opgegeven naam; noch de aangegeven woonplaats kunnende uitvinden achterdocht. Bij ingesteld onder zoek door de politie bleek dar. ook dat het slechts was geneest een speculeren op het medelijden van liet publiek en een middel van bestaan voor eene vrouw met drie kinderen en een manspersoon. Ter zake van het plegen dezer handelingen die door de verklaringen van getuigen bevestigd werden stonden bedoelde vrouw S. M. v. d M. en hare beide kinderen teregt De regtbank alhier heeft bij vonnis van lieden die omstandigheden gedeel telijk aangenomen de lste bekl. (de moeder) veroordeeld tot eene gevangenisstraf van drie maanden met de kosten de 2de bekl. (de zoon) vrijgesproken terwijl ten aanzien vait de 3de bekl. (het dochtertje) is verklaard j dat deze gehandeld heeft zonder oordeel des onderscheids en bevolen dat zij gedurende vier jaren in een verbeterhuis opgevoed en in hechtenis gehouden zal worden. Uit Leeuwarden meldt men De trein die verleden Maandag ten 4 ure van Harlmgeü met 700 passagiers arriveerde kwam door het niet overhalen van den wissel aan dén ingang van het terreinop een verkeerd spoor zoodat hij misschien in de machiuens loods zou zijn gearriveerd had de machinist niet dadelijk gestopt en gekeerd. De wissël- wachterdoor wiens verzuim deze onregel matigheid is ontstaan heeft zich uit vreeë voor de gevolgen in eene schuitenloods nabij het emplacement verdronken. Men meldt iiit Alkmaar van 19 dezer. Heden nacht omstreeks 2uur is eetië onweersbui over onze stad gegaan, zij ontlastte zich gedeeltelijk met buitengewoon sterke verschijnselen doch zonder hier ongelukken te weeg te brengen. Het is meermaals opge merkt dat zeldzaam bezuiden en nóg minder1 bewesten deze plaats door het onweder onge lukken gebeuren maar benoorden en beoosten zoo veel te meer. Zoo was ook deze bul naauwelijks beoosten deze stad of meer dan een woning werd getroffen. In het naburige Broek-op-Langedijk sloeg de bliksem in een watermolen, die dadelijk in vlam stond De man en de vrouw schijnen mat een kind toen het ongeluk gebeurde, uit het bed en aan tafel te zijn geweesttwee kinderen hebben welligt toen geslapen. De toegesnelde buren vonden den gelteelen molen in vlam en gesloten en meenden nog kindergeschrei te hooren doch zij konden geert hulp meet' verleenen zoodat die vijf personen ver' brand zijn. Uit Wijckel meldt men van 16 dezer, Den 4 Jnlij vervoegde zich een inwoner dezef gemeente aan het hulppostkantoor te Sloten met verzoek een door hem afgezonden hrief terug te hebben ten einde er nog iets bij te doen. Dit werd hem gereedelijk toegestaan. In eene nieuwe enveloppe deed hij den inhoud van dezen benevens een briefjebevattende een muntbillet. Dit geschiedde op het kautoof zelf in bijzijn van des liulppostmeesters vroirw dochter en zijn' eigen zoon. Sedert is van dien brief niets vernomen. Alweder eeiie waarschuwing om met geld bezwaarde brieven te doen aanteekenen DUITSCHLAND. Weenen 19 Julij Uit Triest wordt ge* schreven dat het bezoek van de koningin def Belgen aan keizerin Charlotte op MiramSf niet die weldadige gevolgen heeft welke m6ü daarvan verwachtte. Als bewijs kan aange voerd wordendat de doorluchtige lijderëë sedert deze bijeenkomst het kasteel niet meer wil verlaten terwijl zij vroeger dagelijks eene of twee vrij langdurige wandelingen in den omtrek deed en in de laatste dagen bok weder geweigerd heeft spijs en drank te nuttigen Van een vrijwillig verlaten van Miramar kan onder deze omstandigheden geen sprake zijnen men meent goed onderrigt

Zierikzeesche Courant | 1867 | | pagina 1